Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προφανως εννοεις το Ovi suite ??

 

δεν ακουγεται κακη ιδεα, θα το δοκιμασω, αν και τα 225 mb ελευθερα στν C και η μη αναγκη sign Μου ανοιξαν την ορεξη

 

οvi suite εννοω, δικιο εχεις. Ναι , σαφως, εγω απλα σε ρωτησα αν δοκιμασες μετα το δικο σου αρχικο hard reset να περασεις την επισημη αννα μονος σου χωρις να χρειαζεται να το πας σε νοκια care. Ουτως η αλλος, σε 1-2 μηνες ερχεται η επισημη μπελλα, παιξε λιγο για πλακα (οπως και εγω :p) και μετα περναμε την μπελλα :) .

 

225 ε? πολλα μου φαινονται αλλα για να το λες. :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πετυχε, ξαναεχω ovimaps kai ovistore, δυστυχως ξαναεχω μολις (?) 155 MB στην C ελευθερα, αν και δεν καταλαβαινω τι ακριβως εγινε, τωρα εχω την official ή την modded διορθωμενη ????
Link to comment
Share on other sites

πετυχε, ξαναεχω ovimaps kai ovistore, δυστυχως ξαναεχω μολις (?) 155 MB στην C ελευθερα, αν και δεν καταλαβαινω τι ακριβως εγινε, τωρα εχω την official ή την modded διορθωμενη ????

 

τωρα εχεις ενα hybrid :p . Δεν ξερω τι φοραει τωρα το κινητο σου :p

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Οσοι εχουμε το κανονικο firmware ( οχι anna και belle ) και κανουμε hard reset στο κινητο, σβηνονται ολα και δε τα εγκαταστει ξανα ολα; ( ovi maps κ.α )
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Οσοι εχουμε το κανονικο firmware ( οχι anna και belle ) και κανουμε hard reset στο κινητο, σβηνονται ολα και δε τα εγκαταστει ξανα ολα; ( ovi maps κ.α )

 

ω ναι !!!

δες και το σχετικο νημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=303730

 

ΟΧΙ . οσοι εχουμε αννα , και κανουμε hard reset ΔΕΝ χανουμε το ovi store απο το κινητο. Φυσικα σβηνονται ολα οσα προσθεσαμε ΕΜΕΙΣ και ειναι λογικο, αφου η δουλεια του hard reset ειναι να το καθαριζει και να επιστρεφει καθαρο λειτουργικο.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Οχι για οσους εχουν anna και belle!

 

Καποιος οδηγος για το πως θα βαλω belle στο N8; Πειραζει που ειναι παραεισαγωγης;

 

Επισης, θελει πρωτα να κανω hard format; Θα μου ζητησει κωδικο ασφαλειας; Γιατι τον εχω ξεχασει!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Οχι για οσους εχουν anna και belle!

 

Καποιος οδηγος για το πως θα βαλω belle στο N8; Πειραζει που ειναι παραεισαγωγης;

 

Επισης, θελει πρωτα να κανω hard format; Θα μου ζητησει κωδικο ασφαλειας; Γιατι τον εχω ξεχασει!

 

Οι απαντήσεις στις ερωτήσεις σου είναι είναι εδώ !!!

Διάβασε τες και λίγο ...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3808173#post3808173

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3812382#post3812382

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3809364#post3809364

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3811102#post3811102

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3812382#post3812382

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3808155#post3808155

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Καινουργια ανανεωμενη Delight_Belle_v3.3___18_10_2011 απο nicesoni.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καινουργια ανανεωμενη Delight_Belle_v3.3___18_10_2011 απο nicesoni.:)

with greek support?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

with greek support?

Μαλλον σημερα θα την βγαλουν φιλε,οποτε θα ενημερωσω!

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σημερα θα την βγαλουν φιλε,οποτε θα ενημερωσω!

Τελικα βγηκε κ με rofs2 ελληνικο.Για το πληκτρολογιο παιδια στον one για την δικη του rofs3!!:cool:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τελικα βγηκε κ με rofs2 ελληνικο.Για το πληκτρολογιο παιδια στον one για την δικη του rofs3!!:cool:

πως? τι?,,,,,,

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μιληστε λιγο πιο απλοϊκα!! Τι ειναι ολα αυτα, δε καταλαβαινουμε!

 

Καθε φορα που βγαινει καινουρια εκδοση, θελει ολη την διαδικασια απο την αρχη;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με belle και θελω να κατεβω σε αννα. Κατεβασα απο το NaviFirm+ 1.5 την εκδοση 11.2 την SCANDINAVIA DG (0598984). Aυτα επρεπε να κατεβασω? Και μετα τα αρχεια τα βαζω στον φακελο C/αρχεια εφαρμογων(χ86) /nokia/Phoenix/Products/RM-596 ? Ειναι σωστα τα βηματα για downgrade ?
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι με belle και θελω να κατεβω σε αννα. Κατεβασα απο το NaviFirm+ 1.5 την εκδοση 11.2 την SCANDINAVIA DG (0598984). Aυτα επρεπε να κατεβασω? Και μετα τα αρχεια τα βαζω στον φακελο C/αρχεια εφαρμογων(χ86) /nokia/Phoenix/Products/RM-596 ? Ειναι σωστα τα βηματα για downgrade ?

στο NaviFirm+ 1.5 πανω δεξια θα επιλεξεις το quality assurance και θα κατεβασεις το 11.5 SCANDINAVIA DG (0598984) :)

Link to comment
Share on other sites

στο NaviFirm+ 1.5 πανω δεξια θα επιλεξεις το quality assurance και θα κατεβασεις το 11.5 SCANDINAVIA DG (0598984) :)

Και μετα βαζω τα αρχεια στο C/αρχεια εφαρμογων(χ86) /nokia/Phoenix/Products/RM-596 και παταω refurbish?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

καλησπερα...παιδια!!

γρηγορη ερωτηση...φιλος με Ν8 θελει να περασει ελληνικα στην συσκευη του..μπορειτε να μου στειλετε ενα λινκ τι να διαβασω,γιατι ψαχνω ψαχνω,αλλα εχω χασει το μπουσουλα :O

ευχαριστω εκ των προτερων!

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...παιδια!!

γρηγορη ερωτηση...φιλος με Ν8 θελει να περασει ελληνικα στην συσκευη του..μπορειτε να μου στειλετε ενα λινκ τι να διαβασω,γιατι ψαχνω ψαχνω,αλλα εχω χασει το μπουσουλα :O

ευχαριστω εκ των προτερων!

καλησπερα. κατεβασε τον οδηγο απο αυτο το ποστ και πιστευω θα βγαλεις ακρη :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. κατεβασε τον οδηγο απο αυτο το ποστ και πιστευω θα βγαλεις ακρη :)

ευχαριστω πολυ...να'σαι καλα!!

με σωζεις :)

το manual αυτο ειδα ειναι για γενικοτερα αλλαγη firmware,λογικα μας κανει και για να βαλουμε firmware με ελληνικα ετσι?συγνωμη παιδια,αλλα ειμαι χρηστρια android και δεν το κατεχω το σπορ του symbian,αλλα θελω να βοηθησω τον φιλο μου :)

Edited by Luciferia
Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

βγηκε καινουρια Belle 111.030.0607.02.01 στο καθημερινο ημερισιο φορουμ!! ειναι επισημη?? ξερει κανεις??
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Tελείωσα το φλασάρισμα και έχω το εξής πρόβλημα/προβληματισμό . Όποιος τρέχει belle ας μου πει παιδιά :) .

 

Μετά το φλασάρισμα η C ήταν 42!! ΜΒ μόνο ! Σκέφτηκα πως θα χρειάζεται hard reset και μετά απο αυτό πήγε στα 53 . Και πάλι ελάχιστα, δεδομένου πως μερικές εφαρμογές τις παίρνει στην C στα symbian^3 . Aυτό είναι ένας μελλοντικός περιορισμός για εμάς.

 

Όσοι τρέχετε belle, ή , το φλασάρατε με την επίσημη έχετε τον ίδιο χώρο στην C ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Tελείωσα το φλασάρισμα και έχω το εξής πρόβλημα/προβληματισμό . Όποιος τρέχει belle ας μου πει παιδιά :) .

 

Μετά το φλασάρισμα η C ήταν 42!! ΜΒ μόνο ! Σκέφτηκα πως θα χρειάζεται hard reset και μετά απο αυτό πήγε στα 53 . Και πάλι ελάχιστα, δεδομένου πως μερικές εφαρμογές τις παίρνει στην C στα symbian^3 . Aυτό είναι ένας μελλοντικός περιορισμός για εμάς.

 

Όσοι τρέχετε belle, ή , το φλασάρατε με την επίσημη έχετε τον ίδιο χώρο στην C ?

 

42mb;;;;; :X Από πόσα με την Άννα;.....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

42mb;;;;; :X Από πόσα με την Άννα;.....

 

110-120 , κάπου εκεί.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

110-120 , κάπου εκεί.

 

ΩΩωωω..... Κάπου τόσα έχω κι εγώ.. :( Γιατί με τόσα mb, τίθονται και θέματα λειτουργικότητας...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...