Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν δουλεύει και το fring στη belle, το μόνο πρόγραμμα που κάνει βιντεοκλήση σε symbian, ανοιξε μια φορά όταν το εγκατέστησα και μετά τέρμα!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κριμα για το σκαιπ!

πολυ σημαντικη εφαρμογη οτι και να λεμε!

και μονο οι δωρεαν κλησεις που κανεις με wifi φτανει...:)

φανταζομαι παιδια θα βγει συμβατή εκδοση ετσι δεν ειναι???

να αυτα φοβαμαι λιγο για αυτο δεν θελω να του περασω το update!!!

ακομη και ο μεσος χρηστης πλεον το skype το εχει σαν βασικο του πρόγραμμα ....

 

ε το θεωρώ δεδομένο πως θα βγεί. Και για εμένα είναι πολυ σημαντικό :) . Εφόσον είναι μέσος χρήστης βάλτον στην θέση του να περιμένει :p μέχρι να έρθει η official να τα περάσει όλα μετά μέσα με την ησυχία του. Και προτείνω, ως τότε να κατεβάζει και να βάζει εφαρμογές(όπως και εγώ) και να τις κάνει ουσιαστικά "beta testing" να δει ποιές του κάνουν/αρέσουν ούτως ώστε όταν έρθει η belle να ξέρει τι θα θέλει μέσα και τι όχι. Άλλωστε το σωστό "beta testing" για τις εφαρμογές και του τι θα χρησιμοποιήσεις στο κινητό σου παίρνει κανένα μήνα καθημερινής χρήσης .

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύει και το fring στη belle, το μόνο πρόγραμμα που κάνει βιντεοκλήση σε symbian, ανοιξε μια φορά όταν το εγκατέστησα και μετά τέρμα!

 

Κι όμως δουλεύει !!! :ninja:

 

open lcg explore

c / system / 03081978

 

03081978 = open this folder

 

you can find this 3 files at the last of this folder

WatchdogConfig

WISPrCrd.dat

WISPrPRR.dat

 

select WatchdogConfig

click menu-file-edit

and edit this files with blank (i mean fully delete,we just want only this file and its name)

then save

and do other 2 files like this method

 

close xplore and open fring again

ur fring always be work forever

just check and enjoy with your free calls

 

Last edited by rassak; September 28th, 2011 at 02:16 AM.

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως δουλεύει !!! :ninja:

 

open lcg explore

c / system / 03081978

 

03081978 = open this folder

 

you can find this 3 files at the last of this folder

WatchdogConfig

WISPrCrd.dat

WISPrPRR.dat

 

select WatchdogConfig

click menu-file-edit

and edit this files with blank (i mean fully delete,we just want only this file and its name)

then save

and do other 2 files like this method

 

close xplore and open fring again

ur fring always be work forever

just check and enjoy with your free calls

 

Last edited by rassak; September 28th, 2011 at 02:16 AM.

 

.....and edit this files with blank....τι ενοεί ο ποιητής?:(

Edited by vasilis0008
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που εξηγεί στην παρενθεση . Διέγραψε όλα τα περιεχόμενα των αρχείων ώστε να μείνουν κενά. Μετά αποθήκευση και είσαι έτοιμος
Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θελω βρε παιδια να βαλω μια εφαρμογη(app)στην belle που εχω αλλα μεσω nokia cooker 2.6

Εχω ενα αρχειο sis!Στην CORE θα το βαλω η στην ROFS2!Και που συγκεκριμενα διοτι εκει γινετε χαμος απο τους φακελους!!

Εαν μπορει καποιος που το κατεχει,ας μου στειλει κ σε π.μ. τις οδηγιες.Ευχαριστω πολυ.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Θελω βρε παιδια να βαλω μια εφαρμογη(app)στην belle που εχω αλλα μεσω nokia cooker 2.6

Εχω ενα αρχειο sis!Στην CORE θα το βαλω η στην ROFS2!Και που συγκεκριμενα διοτι εκει γινετε χαμος απο τους φακελους!!

Εαν μπορει καποιος που το κατεχει,ας μου στειλει κ σε π.μ. τις οδηγιες.Ευχαριστω πολυ.

 

καλησπερα και καλη χρονια :) κατεβασε το SISContents . "φορτωσε" το sis που θελεις, κανε το extract . θα δεις ολα τα αρχεια και που ακριβως πρεπει να τα κανεις αντιγραφη. μπορει να δεις φακελο private και c_private, τα αρχεια απο αυτους του φακελους βαλτα στο private.

να ξερεις ομως πως ΔΕΝ δουλευουνε ολες οι εφαρμογες απο το Ζ. δες εδω μια λιστα :) ποια εφαρμογη θελεις να βαλεις στο rofs? και στο rofs3, rofs2 ή core να την βαλεις το ιδιο ειναι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλη χρονια :) κατεβασε το SISContents . "φορτωσε" το sis που θελεις, κανε το extract . θα δεις ολα τα αρχεια και που ακριβως πρεπει να τα κανεις αντιγραφη. μπορει να δεις φακελο private και c_private, τα αρχεια απο αυτους του φακελους βαλτα στο private.

να ξερεις ομως πως ΔΕΝ δουλευουνε ολες οι εφαρμογες απο το Ζ. δες εδω μια λιστα :) ποια εφαρμογη θελεις να βαλεις στο rofs? και στο rofs3, rofs2 ή core να την βαλεις το ιδιο ειναι.

Καλησπερα κ καλη χρονια,δημιουργικη να εχεις!Λοιπον το εκανα ετσι που μου ειπες κ την περασα επιτυχως.Ειναι η εφαρμογη:restart.sis

Ολα οκ κ την περασα στην rofs2..Ειχα ρωτησει κ τον nicesoni αλλα λιγο με μπερδεψε!!Σε ευχαριστω πολυ.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημερα !

 

Εχω το εξης προβλημα. Εχθες εγκατεστησα τα Κοινωνικα Δικτυα στην Belle.

Ειχα και ενα προβληματακι με το widget Ρολοι ψηφιακο(περασα καποιο απο το καθημερινο φορουμ) που δεν δουλευε.

Ετσι ντεγραψα ολους τους φακελους με τα νεα widgets στο C και απο εκει αρχισαν τα προβληματα.

Οταν ανοιγω το κινητο γραφει 'Σφαλμα Συστηματος'. Οι Χαρτες πλεον δεν υπαρχουν :!:

Εκανα φορματ, οι Χαρτες δεν υπαρχουν και υπαρχουν τα Κοινωνικα Δικτυα!! :blink:

 

-Αυτο που θελω ειναι, να προεγκαταστησω τους νεους Χαρτες και τα Κοινωνικα Δικτυα

-Να διορθωσω,αν γινετε, οταν ξεκινα το τηλεφωνο μετα απο φορματ 'Προεκυψε σφαλμα το widget αφαιρεθηκε'

-Να περασω τα νεα widgets επισης προεγκατεστημενα (νομιζω αυτο ειναι ευκολο) ✔

 

 

Μιας και θα το φλασαρω παλι ελεγα να κανω τα παραπανω :O

 

edit: Αντιγραφη-επικολληση εκανα τα νεα widgets στο rofs2, εμφανιζονται στην λιστα αλλα δεν δουλευουν,

ο κυκλος του 'loading' γυρναει συνεχεια.. :mad: :mad:

edit 2: Τα εβαλα στο RM-626_111.030.0607_U03.01_79u.uda.fpsx και ολα καλα με τα widgets :)

Edited by ardonhs

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ειχα και ενα προβληματακι με το widget Ρολοι ψηφιακο(περασα καποιο απο το καθημερινο φορουμ) που δεν δουλευε.

To ίδιο προβλήμα και χάθηκε το πρεγκατεστημένο ψηφιακό ρολόι:wacko: καμιά ιδέα?

edit το βρήκα

Edited by diaoloS

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πέρασα και έχω τώρα στο gallery 4 σπασμένες εικόνες που δεν σβήνονται με τίποτα...επίσης αυτό είχε ώς αποτέλεσμα να κολλάνε να ανοίξουνε όλες οι εικόνες καμιά βοήθεια????:blink::blink::mad:

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα. εχω πολωνικο ν8. ειδα βγηκε επιτελους η επισημη αννα. λογικα τη μπαλκανς πρεπει να περασω για να εχω ελληνικα ετσι? ξερετε ποιος ειναι ο κωδικος της για να τη βαλω στο φοινικα? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο μενα. εχω πολωνικο ν8. ειδα βγηκε επιτελους η επισημη αννα. λογικα τη μπαλκανς πρεπει να περασω για να εχω ελληνικα ετσι? ξερετε ποιος ειναι ο κωδικος της για να τη βαλω στο φοινικα? ευχαριστω

Balkans 0599774 εαν εχεις το σκουρο γκρι χρωμα.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Τα τελευταία ποστ μεταφέρθηκαν εδώ [symbian^3] Symbian - Hacks & Patches όπου μπορεί να συνεχιστεί η συζήτηση.

Ευχαριστώ.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

The only time I'm easy's when I'm Killed by death.

Link to comment
Share on other sites

ημερα δευτερα.... του 2022 οπου να ναι ερχεται η μπελ zzzzzzzzz να γελασω η να κλαψω δε ξερω...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ημερα δευτερα.... του 2022 οπου να ναι ερχεται η μπελ zzzzzzzzz να γελασω η να κλαψω δε ξερω...

 

ΝΑ βάλεις την Slim τοθ lagoskon και να μην περιμένεις. Το αποτέλεσμα είναι φοβερό

Link to comment
Share on other sites

Με την belle του lagoskon οταν πατάω το κουμπι της κάμερας, δεν ανοιγει την φωτογραφικη, οπως παλια, και πρεπει να την ανοιξω απο συντομευση. Ετσι ειναι ή σε μενα συμβαινει κατι περιεργο?
Link to comment
Share on other sites

Με την belle του lagoskon οταν πατάω το κουμπι της κάμερας, δεν ανοιγει την φωτογραφικη, οπως παλια, και πρεπει να την ανοιξω απο συντομευση. Ετσι ειναι ή σε μενα συμβαινει κατι περιεργο?

 

Μαλλον συμβαινει κατι περιεργο...Εγω που εχω περασει την light εκδοση του lagoskon δουλευει κανονικοτατα...Γιατι δεν δοκιμαζεις να την ξαναπερασεις απο πανω??

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για τι παω; :worry: :kitty:

 

:lol::D Συγνώμη θεώρησα αυτονόητο ότι θα βάλεις του lagoskon..

Link to comment
Share on other sites

:lol::D Συγνώμη θεώρησα αυτονόητο ότι θα βάλεις του lagoskon..

 

Δεν θα ειναι καλυτερα να περασω την επισημη; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ειναι καλυτερα να περασω την επισημη; :ninja:

Καλύτερα από ποιά άποψη? Είσαι μέλος ενεργό μάλιστα στο φορουμ! Ξέρεις 5-10 πράγματα, άρα προσωπικά σου τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα από ποιά άποψη? Είσαι μέλος ενεργό μάλιστα στο φορουμ! Ξέρεις 5-10 πράγματα, άρα προσωπικά σου τη συστήνω ανεπιφύλακτα.

Χμμ.. Δεν εχω διαβασει ποτε με προσοχη τη διαδικασια και γι'αυτο δισταζω.. Μου φαινεται περιπλοκο.. Πιο παλια σκεφτομουν να περασω custom firmware και στο psp αλλα παλι δισταζα.....

 

Αν κανω καμια πατατα υπαρχει μια περιστωση να το brickαρω ε;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...