Jump to content

[Συζήτηση] Περί τροποποιημένων firmwares για Ν8-00


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΩΩωωω..... Κάπου τόσα έχω κι εγώ.. :( Γιατί με τόσα mb, τίθονται και θέματα λειτουργικότητας...

 

κοίταξε, λειτουργεί άψογα , γρήγορα χωρίς κανένα κόλλημα. Αλλά ναι, είναι θέμα τα MB.

 

Φαντάσου!! Μόλις έκανα update το nokia store και μου βγάλε message : Memory C is low.

 

edit: 21.8 mb free μετά το update του nokia store.

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

κοίταξε, λειτουργεί άψογα , γρήγορα χωρίς κανένα κόλλημα. Αλλά ναι, είναι θέμα τα MB.

 

Φαντάσου!! Μόλις έκανα update το nokia store και μου βγάλε message : Memory C is low.

 

Και μόνο για το Nokia Store.... :worry: Έχεις περάσει και όλες τις εφαρμογές σου ή είναι άδειο το κινητό;...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο για το Nokia Store.... :worry: Έχεις περάσει και όλες τις εφαρμογές σου ή είναι άδειο το κινητό;...

 

άδειο δεν το λές. Έχει πολλά προεγκατεστημένα καλούδια. Πχ το νοκια maps είναι ήδη μέσα, άρα απο εδώ γλιτώνουμε καμιά 10αρια mb :p

 

Αλλά , όπως σου είπα, 21.8 ΜΒ μετά το nokia store update ... :(

 

 

UPDATE:Mε αρκετό ψάξιμο διαπίστωσα πως ειναι T-mobile το product code συνεπώς για αυτό η C ειναι τόσο χαμηλά. Εγώ το φλάσαρα για να δω την belle, τώρα θα το στρώσω όταν βγει η επίσημη. :)

 

New UPDATE , οφείλω να ομολογήσω πως η μπαταρία με την belle είναι σαν καινούργια!! με την 025.007 balkans φόρτιζα ανά 16 ώρες περίπου, ενω τώρα έχω κλείσει 25 ώρες με καλή χρήση και έχει ακόμα!!

Edited by SaintPetrouil

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εχοντας φλασαρει την εκδοση του one89 2.1.0 που βασιζετε στο τελευταιο leak και αφου εγκαταστησα το store και το τελευταιο nokia maps (με παντου ελληνικα ) εχω υπολοιπο στο c 193 mb......

μονο με ελαφρομενα firmwares θα δουμε μου φαινετε φως εμεις του Ν8....

Link to comment
Share on other sites

στο foinix αφου επιλεξω την εκδοση λογισμικου που θελω,μετα παταω

update firmware

η

riferbish?

 

κανεις?????

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

κανεις?????

 

διαφορετική είναι η μια λειτουργία διαφορετική και η άλλη. Το refurbish στο φλασαρει και σου διαγράφει το πάντα. Φυσικά αν θέλεις σωστή δουλειά κάνεις αυτό , για να το καθαρίσεις.

 

Παιδιά αν και ψάχτηκα λίγο ον line δεν βρήκα κάτι ικανοποιητικό . Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω downgrade απο Belle σε Anna ? Ουσιαστικά το φλασάρω με την 11.5 Skandinavia (δηλαδή το αρχικό firmware ) και μετά του περνάω άννα ?

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν και ψάχτηκα λίγο ον line δεν βρήκα κάτι ικανοποιητικό . Μπορεί κάποιος να μου πει πως κάνω downgrade απο Belle σε Anna ? Ουσιαστικά το φλασάρω με την 11.5 Skandinavia (δηλαδή το αρχικό firmware ) και μετά του περνάω άννα ?

 

Αυτό που έχω δεί να γράφουν εδώ στο myphone, είναι: Φλασάρεις με την 11.5 skandinavia που λες κι εσύ, μετά συνδέεις το κινητό σου στον υπολογιστή και το Nokia Suite " βλέπει " την αναβάθμιση σε Άννα ( εγώ δεν εχω κάνει κάποιο φλασάρισμα, μόνο τα επίσημα updates )... ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην το κάνεις πρίν ρωτήσεις και κάποιους που να έχουν κάνει αυτή τη διαδικασία.. Πιστεύω πως η nektaria είναι η πρώτη που θα μπορούσες να ρωτήσεις, γιατί ασχολείται κι αυτή με φλασαρίσματα. ;)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω δεί να γράφουν εδώ στο myphone, είναι: Φλασάρεις με την 11.5 skandinavia που λες κι εσύ, μετά συνδέεις το κινητό σου στον υπολογιστή και το Nokia Suite " βλέπει " την αναβάθμιση σε Άννα ( εγώ δεν εχω κάνει κάποιο φλασάρισμα, μόνο τα επίσημα updates )... ΠΡΟΣΟΧΗ: Μην το κάνεις πρίν ρωτήσεις και κάποιους που να έχουν κάνει αυτή τη διαδικασία.. Πιστεύω πως η nektaria είναι η πρώτη που θα μπορούσες να ρωτήσεις, γιατί ασχολείται κι αυτή με φλασαρίσματα. ;)

 

Ναι, μόνο που αν το κάνεις αυτό θα πρέπει να μιλάς ωραία φινλανδικά! Πρέπει να ξαναφλασάρεις την ελληνική anna, belle ότι θέλεις. Όχι με upgrade από nokia suite.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που αν το κάνεις αυτό θα πρέπει να μιλάς ωραία φινλανδικά! Πρέπει να ξαναφλασάρεις την ελληνική anna, belle ότι θέλεις. Όχι με upgrade από nokia suite.

 

ΩΩωω... Συγγνώμη τότε, SaintPetrouil... :O Γι' αυτό είπα να πούν και άλλα παιδιά, που γνωρίζουν καλύτερα.. Moralas, thanks for the heads up!! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόνο που αν το κάνεις αυτό θα πρέπει να μιλάς ωραία φινλανδικά! Πρέπει να ξαναφλασάρεις την ελληνική anna, belle ότι θέλεις. Όχι με upgrade από nokia suite.

 

Το upgrade με το Nokia Suite κοιτάει το product code και σου περνάει την σωστή έκδοση που αντιστοιχεί στο product code της συσκευής σου. Εγώ όταν είχα την Belle, έκανα downgrade στην Scandinavian και στην συνέχεια το συνέδεσα στο pc και με το Nokia Suit πέρασα την Anna κανονικότατα.!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Το upgrade με το Nokia Suite κοιτάει το product code και σου περνάει την σωστή έκδοση που αντιστοιχεί στο product code της συσκευής σου. Εγώ όταν είχα την Belle, έκανα downgrade στην Scandinavian και στην συνέχεια το συνέδεσα στο pc και με το Nokia Suit πέρασα την Anna κανονικότατα.!!! ;)

 

Σωστός, άρα αναθεωρώ: Αν έχετε ελληνικό product code τότε χρησιμοποιήστε nokia suite, αν όχι φλασάρετε! :D

Link to comment
Share on other sites

διαφορετική είναι η μια λειτουργία διαφορετική και η άλλη. Το refurbish στο φλασαρει και σου διαγράφει το πάντα. Φυσικά αν θέλεις σωστή δουλειά κάνεις αυτό , για να το καθαρίσεις.

 

 

οκ αλλα εχω κανει hard format και δεν θελω παλι.οποτε μπορω να κανω με update firmware κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα την Belle, έκανα downgrade στην Scandinavian και στην συνέχεια το συνέδεσα στο pc και με το Nokia Suit πέρασα την Anna κανονικότατα.!!! ;)

Εγω οταν "κατεβηκα" απο bell σε Scandinavian μετα δεν με "εβλεπε" το nokia suite και ξαναεβαλα αλλη εκδοση belle.

Link to comment
Share on other sites

Τι firmware ειναι τουτο ?! 1ghz ?

 

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι firmware ειναι custom effects πανω σε belle

 

Μου φανηκε παραξενο με το 1ghz που γραφει γι αυτο ρωτησα και επιδη απο κατω στα σχολια

γραφει ''Guys i got 1ghz installer file'' :ninja:

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Μου φανηκε παραξενο με το 1ghz που γραφει γι αυτο ρωτησα και επιδη απο κατω στα σχολια

γραφει ''Guys i got 1ghz installer file'' :ninja:

 

υπερχρονισμο στο τηλ μας μονο η νοκια μπορει να κανει

δε νομιζω οποτε οτι βρεθηκε κατι τετοιο απο τη κοινοτητα

εξαλλου μετα θα ειχαμε την ιδια τυχη με τα android φορτιση καθε 8 ωρες

Δεν επιτρέπονται βίντεο στην υπογραφή.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, εσείς που έχετε το Belle περασμένο, το skype λειτουργεί κανονικά ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Μόλις το δοκίμασα και όταν φτάνω στο σημείο να βάλω τα στοιχεία μου κλείνει.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?u=11306&type=sigpic&dateline=1348034580
Link to comment
Share on other sites

Όχι!

Μόλις το δοκίμασα και όταν φτάνω στο σημείο να βάλω τα στοιχεία μου κλείνει.

 

πάλι καλά, εμένα πρίν φτάσω στο σημείο αυτό!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Και το quickoffice έχει κάποια θεματάκια... Μου ανοίγει αρχεία μόνο μετά από επανεκκίνηση. Τέσπα, κουράγιο για την τελική. Πάντως μην είμαστε αχάριστοι, εγώ είμαι κατευχαριστημένος με την beta που έχω, φαντάζομαι πόσο θα είμαι με την τελική!
Link to comment
Share on other sites

Και το quickoffice έχει κάποια θεματάκια... Μου ανοίγει αρχεία μόνο μετά από επανεκκίνηση. Τέσπα, κουράγιο για την τελική. Πάντως μην είμαστε αχάριστοι, εγώ είμαι κατευχαριστημένος με την beta που έχω, φαντάζομαι πόσο θα είμαι με την τελική!

 

σίγουρα, δεν χωρά αμφιβολία . Απλά ήθελα να δω αν ήταν θέμα δικό μου η γενικό . Λίγο πάντως που δούλεψα την official με 16.4MB free space in C έτρεχε πιο σφαίρα απο την beta !!!! ανυπομονώ !! :D

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις επομενες μερες θα εχω ενα n8 ενος συνάδελφου απο την δουλεια!

με έπρηξε μιλαμε να του κανω update..:p

ειναι ακομη με το πρωτο φιρμ!

τι προτείνεται να του βαλω ? anna η μπελα?

ο ανθρωπος χειρίζεται το κινητο στα βασικα(καμερα τηλ χαρτες και κανενα σερφαρισμα που και που)..

δεν εχει δηλαδη τεραστιες απαιτήσεις..

Link to comment
Share on other sites

παιδια τις επομενες μερες θα εχω ενα n8 ενος συνάδελφου απο την δουλεια!

με έπρηξε μιλαμε να του κανω update..:p

ειναι ακομη με το πρωτο φιρμ!

τι προτείνεται να του βαλω ? anna η μπελα?

ο ανθρωπος χειρίζεται το κινητο στα βασικα(καμερα τηλ χαρτες και κανενα σερφαρισμα που και που)..

δεν εχει δηλαδη τεραστιες απαιτήσεις..

 

belle τοτε. Πέρα απο office και skype η beta δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αλλά, αυτό που σου προτείνω σίγουρα , είναι να περιμένει μερικές μέρες ο συνάδελφος, ίσως και 1-2 βδομάδες για να του βάλεις την επίσημη και να του πέσει το σαγόνι ..

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

belle τοτε. Πέρα απο office και skype η beta δεν έχει κανένα πρόβλημα. Αλλά, αυτό που σου προτείνω σίγουρα , είναι να περιμένει μερικές μέρες ο συνάδελφος, ίσως και 1-2 βδομάδες για να του βάλεις την επίσημη και να του πέσει το σαγόνι ..

 

αυτο ηθελα να ακουσω:lol:

δεν ηθελα να του βαλω κατι σε μπετα ηθελα κατι σε οφισιαλ..

οκ...το λεω απλα γιατι με επρηξε μιλαμε!

καλυτερα λοιπον να περιμενει ακομη λιγο και να παει σε belle παρα σε αννα...

thanks για την απαντηση...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...