Jump to content

[Galaxy S] Ice Cream Sandwich


mindfield
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση μετά το flash (γιατί έπεσε σε bootloop με την sim μέσα) να χάθηκαν οι επαφές;

 

Όλα μπορούν να συμβούν, αλλά δεν νομίζω να έγινε κάτι τέτοιο.

Δεν έτυχε να ακούσω κάτι παρόμοιο δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω βάλει την CM9 και έχω ένα πρόβλημα με τις επαφές της sim, δεν μπορώ να τις βρω πουθενά. Τι μπορώ να κάνω;

 

Αν έχει την εφαρμογή people εγκατεστημένη άνοιξε την πάτα μενού και επέλεξε import from sim.

Link to comment
Share on other sites

Στο titanium backup βλέπω 72 εφαρμογές χρήστη ενώ στο μάρκετ βλέπω 62. Το απόγευμα τις έκανα επαναφορά και πριν λίγο έκανα clear data του μαρκετ και wipe cache/dalvik και είδε τις 62 (ενώ έβλεπε 2-3 στην αρχή) Αλλά και πάλι λείπουν μερικές μάλλον. Τι μπορώ να κάνω?

(slim 3.0 καθαρή εγκατάσταση από χτες)

Link to comment
Share on other sites

Στο titanium backup βλέπω 72 εφαρμογές χρήστη ενώ στο μάρκετ βλέπω 62. Το απόγευμα τις έκανα επαναφορά και πριν λίγο έκανα clear data του μαρκετ και wipe cache/dalvik και είδε τις 62 (ενώ έβλεπε 2-3 στην αρχή) Αλλά και πάλι λείπουν μερικές μάλλον. Τι μπορώ να κάνω?

(slim 3.0 καθαρή εγκατάσταση από χτες)

 

Είναι εφαρμογές κατεβασμένες από το μάρκετ αυτές που λείπουν?

Link to comment
Share on other sites

Είναι εφαρμογές κατεβασμένες από το μάρκετ αυτές που λείπουν?

 

Όντως πρώτα ποσταρω και μετά σκέφτομαι :p Δε ξέρω αν είναι τόσες οι εκτός μάρκετ.. Θα τις μετρήσω αύριο και θα το εξακριβωσω αλλά κατάφερα να εμφανίσω και εφαρμογές που κανονικά δεν είναι από το μάρκετ...

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμη και η Slim ICS 3.5

Καλημερα :)

 

Καλημερα,

μολις την εγκ/σα μαζι με Semaphore ICS 1.1.1s. Σε λιγες μερες θα σας πω τα αποτελεσματα.

Samsung Galaxy J5 (2016)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει την εφαρμογή people εγκατεστημένη άνοιξε την πάτα μενού και επέλεξε import from sim.

 

Με το GoContacts δεν πέτυχε αλλά με αυτό που μου είπες πέτυχε :) Δεν το είχα σκεφτεί, ευχαριστώ πολύ

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Eτοιμη και η Slim ICS 3.5

Καλημερα :)

Ηρακλη,δεν βλεπω και τιποτα σοβαρο στο changelog,μια απο τα ιδια λογικα με την προηγουμενη.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ γιατί βγάζει τόσο μεγάλη αλλαγή στο νούμερο, ενώ έχει ελάχιστες αλλαγές... Τώρα έπρεπε να ήταν στην 3,1,5 και όχι στην 3,5... έλεος δηλαδή το έχει κουράσει το θέμα. Κάθε λίγες μέρες Update με μπούρδες και το πασάρει σαν τεράστιο και τρομερό update! ουαου
Link to comment
Share on other sites

Εγώ απορώ γιατί βγάζει τόσο μεγάλη αλλαγή στο νούμερο, ενώ έχει ελάχιστες αλλαγές... Τώρα έπρεπε να ήταν στην 3,1,5 και όχι στην 3,5... έλεος δηλαδή το έχει κουράσει το θέμα. Κάθε λίγες μέρες Update με μπούρδες και το πασάρει σαν τεράστιο και τρομερό update! ουαου

 

Εγώ είχα το bootloop και το έστησα απο την αρχή, γιαυτό πήγα σε 3.4 (που θα κρατήσω καιρό).

Αλλιώς ακόμα την 3 θα είχα.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα το bootloop και το έστησα απο την αρχή, γιαυτό πήγα σε 3.4 (που θα κρατήσω καιρό).

Αλλιώς ακόμα την 3 θα είχα.

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

 

Εγώ γύρισα στην 3 και δεν φεύγω αν δε δω μεγάλη αλλαγή... Στην 3.4 είδα χειρότερη μπαταρία... :blink:

Όσο για τις εφαρμογές, οκ μάλλον αυτες που δεν εμφανίζονται δεν είναι από το μάρκετ :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα στην 3 και δεν φεύγω αν δε δω μεγάλη αλλαγή... Στην 3.4 είδα χειρότερη μπαταρία... :blink:

Όσο για τις εφαρμογές, οκ μάλλον αυτες που δεν εμφανίζονται δεν είναι από το μάρκετ :p

Κι εγω εβαλα την jw5 και νομιζω οτι το κινητο παει με την ταχυτητα του φωτος (αληθεια το λεω,δεν κανω πλακα)
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει τόσο πολύ το UI της ICS που πραγματικά θα δυσκολευόμουν να γυρίσω στο UI της Gingerbread.

Το μόνο που πραγματικά μου άρεσε από την Samsung ήταν το σύρσιμο του δάκτυλου στις επαφές ώστε να πάρεις τηλέφωνο ή να στείλεις μήνυμα.

 

Αυτό στην υπογραφή σου Πάρη θέλω να δω πόσο θα κρατήσει!:p

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει τόσο πολύ το UI της ICS που πραγματικά θα δυσκολευόμουν να γυρίσω στο UI της Gingerbread.

 

Me2.

Γιαυτό είμαι σε ics από τις alpha του onecosmic :D

 

Sent from my Galaxy S using homing pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα στην 3 και δεν φεύγω αν δε δω μεγάλη αλλαγή... Στην 3.4 είδα χειρότερη μπαταρία... :blink:

Όσο για τις εφαρμογές, οκ μάλλον αυτες που δεν εμφανίζονται δεν είναι από το μάρκετ :p

 

To ξέρεις ότι στην slim χρησιμοποιείται ένα Modαρισμένο market το οποίο δεν έχει πολλές εφαρμογές, έτσι?

Είναι Modαρισμένο για να τρέχει σωστά στα 182dpi αλλά έχει ελλείψεις. Κάπου στο site του υπάρχει ένα αρχείο Marketorig ή Origmarket, δεν θυμάμαι, που το φλασάρεις και έχεις το κανονικό market.

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει τόσο πολύ το UI της ICS που πραγματικά θα δυσκολευόμουν να γυρίσω στο UI της Gingerbread.

Το μόνο που πραγματικά μου άρεσε από την Samsung ήταν το σύρσιμο του δάκτυλου στις επαφές ώστε να πάρεις τηλέφωνο ή να στείλεις μήνυμα.

 

Αυτό στην υπογραφή σου Πάρη θέλω να δω πόσο θα κρατήσει!:p

:lol::lol: Νικο η αληθεια ειναι οτι εβαλα την gb και βλεπω το κινητο να πηγαινει σφαιρα σε ολα,γι αυτο ειπα οτι δεν κανω πλακα.

Μου αρεσε η ics (και ειχε πραγματα που δουλευαν σωστα αντιθετα με τις gb) αλλα καποια πραγματα δεν τα αντεξα αλλο.Αν εχει βγει κατι το συγκλονιστικο μεχρι τον αλλο μηνα που θα βαλω το si στο ραφι ισως το δοκιμασω,διαφορετικα θα μεινει με την jw5 στο κουτι.Ειλικρινα με κουρασαν και οι gb και οι ics με τα οποια προβληματα τους και η αδιαφορια της σαμυ με την μετα-froyo ανυπαρξια της υποστηριξης της.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρεις ότι στην slim χρησιμοποιείται ένα Modαρισμένο market το οποίο δεν έχει πολλές εφαρμογές, έτσι?

Είναι Modαρισμένο για να τρέχει σωστά στα 182dpi αλλά έχει ελλείψεις. Κάπου στο site του υπάρχει ένα αρχείο Marketorig ή Origmarket, δεν θυμάμαι, που το φλασάρεις και έχεις το κανονικό market.

 

Κάπου είχε πέσει το μάτι μου σε ένα μάρκετ που έλεγαν ότι είναι το κανονικό αλλά δεν είχα καταλάβει γιατί το λέγανε και δεν είχα δώσει σημασία :blink: πάω να το βρω, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα!

 

Έχω διαβάσει πάρα πολλά για το γαλαξία, δεν έχω γράψει όμως καθόλου!

 

Νομίζω πως ήρθε η στιγμή...

 

Αρχικά θέλω να ευχαριστήσω όλα τα άτομα που ασχολείστε και μας βοηθάτε να βελτιώσουμε το γαλαξία μας.

 

Στη συνέχεια...

Από προχθές πέρασα την ICS slim 3.4 με semaphore_ICS_0.9.8s.

Όλα κυλάνε πολύ ωραία, το τηλέφωνο δουλεύει πιο γρήγορα και χωρίς κολλήματα σε σχέση με την Gingerbread 2.6 που είχα περάσει πριν από αρκετό καιρό.

 

Η ερώτηση μου έρχεται μετά το update που βγήκε για τη slim 3.5. Μου έχει εμφανίσει το Update Me στη γραμμή ειδοποιήσεων, ότι κυκλοφόρησε η 3.5. Οι αλλαγές που είδα και εγώ δεν είναι σημαντικές, οπότε μιας και όλα δουλεύουν καλά, θα προτιμούσα να κάτσω εδώ που είμαι! Επομένως, μπορώ να εξαφανίσω το εικονίδιο από τη γραμμή ειδοποιήσεων; Έχω ξετικάρει την επιλογή "chech new Rom on startup" από το Update Me, αλλά μου το ξαναεμφανίζει.

 

Αν χρειαστεί να προχωρήσω σε αναβάθμιση, απλά περνάω τα καινούρια αρχεία όπως την πρώτη φορά και είμαι με τις ρυθμίσεις μου και τις εφαρμογές όπως είμαι τώρα; Ή χρειάζεται να κάνω nandroid backup, να κάνω τα wipe μου, να περάσω τη Rom, τα essentials και πάλι τον sempaphore και στο τέλος restore;

Edited by lambros1984
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου έρχεται μετά το update που βγήκε για τη slim 3.5. Μου έχει εμφανίσει το Update Me στη γραμμή ειδοποιήσεων, ότι κυκλοφόρησε η 3.5. Οι αλλαγές που είδα και εγώ δεν είναι σημαντικές, οπότε μιας και όλα δουλεύουν καλά, θα προτιμούσα να κάτσω εδώ που είμαι! Επομένως, μπορώ να εξαφανίσω το εικονίδιο από τη γραμμή ειδοποιήσεων; Έχω ξετικάρει την επιλογή "chech new Rom on startup" από το Update Me, αλλά μου το ξαναεμφανίζει.

 

Αν χρειαστεί να προχωρήσω σε αναβάθμιση, απλά περνάω τα καινούρια αρχεία όπως την πρώτη φορά και είμαι με τις ρυθμίσεις μου και τις εφαρμογές όπως είμαι τώρα; Ή χρειάζεται να κάνω nandroid backup, να κάνω τα wipe μου, να περάσω τη Rom, τα essentials και πάλι τον sempaphore και στο τέλος restore;

 

1) Εγώ προσωπικά θα διέγραφα εντελώς την εφαρμογή για το Update γιατί όπως την είδα ήταν άχριστη εντελώς.... Αν πας στο system/app με root explorer θα την βρεις δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται το αρχείο. Ή αν βάλεις το Autostarts και την κάνεις disable από το startup δεν πιστεύω να ξαναεμφανιστεί.

2)Αν θες να κάνεις update σε νεότερη slim θα κατεβάσεις το base και το essentials θα κάνεις από recovery wipe cache και στο advanced wipe dalvik και θα τα περάσεις. Δε χάνεις τίποτα από εφαρμογές κλπ, παρα μόνο τον semaphore που αν θες ξαναπερνάς.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έβαλαν Slim ICS 3.5 , όπως ξέρουμε δεν έχει email με exchange και πρέπει να τα προσθέσεις από την εφαρμογή UpdateME/App/Email και Exchange… Αφού τα έκανα όλα αυτά το θέμα είναι ότι δεν μου βρίσκει το calendar του exchange για να συγχρονίσει και έτσι δεν βλέπω τα ραντεβού μου… καμία ιδέα?? Να πω ότι έκανα Clean Install και έχω Semaphore v1.1.1s

 

Το εβγαλα και το ξαναεβαλα αφου διαβασα καπου οτι ειναι συχνό προβλημα και τωρα ειναι οκ!!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έβαλαν Slim ICS 3.5 , όπως ξέρουμε δεν έχει email με exchange και πρέπει να τα προσθέσεις από την εφαρμογή UpdateME/App/Email και Exchange… Αφού τα έκανα όλα αυτά το θέμα είναι ότι δεν μου βρίσκει το calendar του exchange για να συγχρονίσει και έτσι δεν βλέπω τα ραντεβού μου… καμία ιδέα?? Να πω ότι έκανα Clean Install και έχω Semaphore v1.1.1s

Πως εκανες clean install δεν περασες πρωτα τη cm9?...επισης τι σημαινει email με exchange?

Και μια τελευταια...ξερει καποιος αν υπαρχει καποιος τροπος να παρακαμψεις τον περιορισμο που εχουν στη slim ωστε να στελνεις αρχεια με καταληξη apk?

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μόλις ανακάλυψα ότι το κόλπο με το libwebcore.so της slim ισχύει και σε άλλες rom. Έβαλα milenstone 5 και πάει σφαίρα ο stock browser με το αρχείο της slim. Επίσης δουλεύουν και τα theme της aokp. Γενικά όμως δεν με ενθουσίασε. Καμία σχέση σε ταχύτητα με τη slim
Link to comment
Share on other sites

1) Εγώ προσωπικά θα διέγραφα εντελώς την εφαρμογή για το Update γιατί όπως την είδα ήταν άχριστη εντελώς.... Αν πας στο system/app με root explorer θα την βρεις δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται το αρχείο. Ή αν βάλεις το Autostarts και την κάνεις disable από το startup δεν πιστεύω να ξαναεμφανιστεί.

Συμφωνω.Κι εγω την διεγραψα, καθως δειχνει οτι να'ναι ωρες ωρες.Ενω εβαλα την 3.5, δειχνει ειδοποιησεις οτι ειναι διαθεσιμη μια νεοτερη εκδοση, που ειναι παλι η 3.5.

Τρελο :rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Ice Cream Sandwich

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...