Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν αναβαθμισω, μεσω toolkit ειχα κανει nandroid backup...

 

οσοι δεν το καναμε αυτο, ξαναπερναμε απο την αρχη την 412 μεσω toolkit?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά.

 

Πήρα στην κατοχή μου μία συσκευή Galaxy nexus yakju. Βλέπω πολλούς από εσάς να μιλάτε για 4.1.2. Εγώ έχω μείνει στην 4.1.1 και δεν βρίσκει updates (ούτε 4.1.2 ούτε 4.2). Έχετε καμιά ιδέα;

 

 

Υ.Γ Καθάρισα το Google Services Framework αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ειναι η ορθη πρακτικη ετσι, ολα ειναι κλειδωμενα και στοκ απλα θα περασω πανω απο την 4.2 την 412 κατα τα γνωστα..?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ειμαι ρουτ στην 4.1.2 μεσω τουλκιτ.

Αναβαθμιση σε 4.2 δεν εχει ερθει.Πρεπει να βγαλω το cwm και να ειμαι με στοκ recovery?

Για να κρατησω το ρουτ μπορω με rootkeeper?

Ευχαριστω.

 

Καλημερα.Ναι πρεπει να εισαι με stock recovery οσο για το root μου φαινεται οτι μπορεις να το κρατησεις με rootkeeper αλλα

γιαυτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος γιαυτο ας πει καποιος που ξερει πιο σιγουρα.

Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και γω απο χθες την 4.2 οντως λαγκαρει πολυ η καμερα στο rotate τα widget εφυγαν αμεσως :p

Κάντο εγκατάσταση από την αρχή αφού έχεις σβήσει και τα αρχεία από την SD και θα λειτουργεί...

Το δοκιμασα 2 φορες δεν αλλαξε κατι παλι δεν δουλευει.

 

Και μια ερωτηση η πληκτρολογηση με ολισθηση πως δουλευει δε μου κανει τπτ σαν να μην εχει

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Ναι πρεπει να εισαι με stock recovery οσο για το root μου φαινεται οτι μπορεις να το κρατησεις με rootkeeper αλλα

γιαυτο δεν ειμαι και τοσο σιγουρος γιαυτο ας πει καποιος που ξερει πιο σιγουρα.

 

Ναι, το ρουτκηπερ επανεφερε το ρουταρισμα αμεσως...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα την περασα και εγω.Το root keeper μια χαρα λειτουργησε. Στην αρχη με στοκ recovery ειχα θεμα, δεν μου παιρναγε με τιποτα την 4.2(ολο το ξεκοιλιασμενο androidακι μου πεταγε). Εφταιγε το fullscreen toggle. Μολις ενεργοποιησα τα κουμπια παλι το update εγινε μια χαρα(μαλλον δεν του αρεσε το πειραγμενο build.prop).

 

@gus

μηπως η συσκευη σου εχει καποιου ειδους custom rom πανω και παλευεις αδικα?

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα την έκδοση 4.2 από την Google και μέσω toolkit έβαλα. Όλα καλά άλλα στο fast boot δείχνει αυτά που είπα πιο πάνω, ενώ εάν θυμάμαι καλά πριν πειραξω οτιδήποτε έδειχνε άλλα.

 

Για αυτό ρωτάω τι πρέπει να γράφει για maguro yakju. Το toro η turo δεν θυμάμαι ακριβώς , τι σημαίνει;

 

Αν δεν κάνω λάθος η toro δεν είναι gsm

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βάλω τον καιρό στη lock screen κάτω από το ρολόι;

 

Από το πρωί που την έχω όλα καλά. Ούτε κολλάει στην κάμερα ουτε τίποτα. Το πληκτρολόγιο πολύ καλό. Με αυτό γράφω τώρα!

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η toro δεν είναι gsm

 

Αυτό βλέπω από το Google maps στο about

 

 

Επίσης σύμφωνα με αυτό είμαι σε stock ROM?

 

http://db.tt/IOSfIZqQ

 

Τελικά στο fast boot γράφει tuna στο μοντέλο....:what:

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

@gus

μηπως η συσκευη σου εχει καποιου ειδους custom rom πανω και παλευεις αδικα?

 

Μπα. μου την έχουν δανείσει. Δεν έχει πειραχτεί και γι'αυτό μου έχουν ζητήσει να μην την πειράξω κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Ειμαι ρουτ στην 4.1.2 μεσω τουλκιτ.

Αναβαθμιση σε 4.2 δεν εχει ερθει.Πρεπει να βγαλω το cwm και να ειμαι με στοκ recovery?

Για να κρατησω το ρουτ μπορω με rootkeeper?

Ευχαριστω.

 

Απαντήθηκαν από μένα πριν 1-2 σελίδες. Κάντε και κάνα search....

 

Κατέβασα την έκδοση 4.2 από την Google και μέσω toolkit έβαλα. Όλα καλά άλλα στο fast boot δείχνει αυτά που είπα πιο πάνω, ενώ εάν θυμάμαι καλά πριν πειραξω οτιδήποτε έδειχνε άλλα.

 

Για αυτό ρωτάω τι πρέπει να γράφει για maguro yakju. Το toro η turo δεν θυμάμαι ακριβώς , τι σημαίνει;

Αυτό βλέπω από το Google maps στο about

 

doganos με έχεις μπερδέψει και μάλλον έχεις μπερδευτεί και εσύ.

"tuna" είναι η κωδική ονομασία για όλη την οικογένεια Galaxy Nexus.

"toro" είναι η κωδική ονομασία για την αμερικάνικη CDMA/LTE έκδοση και δεν θα δουλέψει στα δικά μας.

"maguro" είναι η κωδική ονομασία για την παγκόσμια GSM έκδοση που έχουμε και εμείς.

 

Η φράση "Κατέβασα την έκδοση 4.2 από την Google" δεν λέει τπτ. Γίνε ποιο συγκεκριμένος. Κατέβασες για toro ή maguro;

Αυτό που με μπέρδεψε είναι ότι στο screenshot που δίνεις φαίνεται να είσαι maguro, αλλά πριν είπες ότι στο recovery σου έγραφε toro. Ή μήπως σου έγραφε "tuna" και γι αυτό μπερδεύτηκες;

 

ειναι η ορθη πρακτικη ετσι, ολα ειναι κλειδωμενα και στοκ απλα θα περασω πανω απο την 4.2 την 412 κατα τα γνωστα..?

 

Εάν πήρατε το GNexus για να το πειράζετε, δεν έχει νόημα να κλειδώνετε τον bootloader. Κλειδώστε τον μόνο αν έχετε πρόβλημα και θα το πάτε για service, αν και εκεί μπορεί να μην χρειάζεται. Είναι developer τηλέφωνο, αυτά είναι δεδομένα. Εάν έχεις κλειδώσει τον bootloader θα πρέπει τώρα να τον ξεκλειδώσεις πάλι, και επομένως διαγράφονται πάλι όλα από το τηλέφωνο.

Ξαναλέω, ο κλειδωμένος bootloader δεν έχει νόημα. Τον κλειδώνουν οι εταιρίες για να μην μπορείς να επέμβεις στο κινητό.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Αυτό βλέπω από το Google maps στο about

 

 

Επίσης σύμφωνα με αυτό είμαι σε stock ROM?

 

http://db.tt/IOSfIZqQ

 

Τελικά στο fast boot γράφει tuna στο μοντέλο....:what:

 

Φαίνεται εντάξει, πήγαινε και στα settings>about phone και δες. Διάβασε αυτό να σου φύγει η απορία για το tuna https://groups.google.com/forum/#!msg/android-building/qzSxFEqWvNg/qanfxMkzXHMJ

Edited by leftis69
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Στο fast boot γράφει tuna (τελικά) και variant maguro 16gb...

 

Απλώς πριν πειράξω οτιδήποτε έγραφε αντί για tuna, jakju-maguro

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν μου ερχεται το update με τιποτα...ειμαι με stock recovery/stock firmware, αλλα τιποτα...και google services καθαρισα...
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα εκκαθαριση παλι τα services, ελεγχο, και ηρθε τελικα...οταν ξεκινησε ομως βλεπω το πρασινο android με ενα κοκκινο θαυμαστικο στην κοιλια του...και μενει εκει...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες.

Φλασαρισα παλι τη στοκ ρικοβερι,καθαρισα τ framework αλλα παλι τιποτα.

 

αν πριν ειχες cwm μπορουσες να κατεβασεις το Update απο δω και να το φλασαρεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει εντυπωση που δεν μου ερχεται το update με τιποτα...ειμαι με stock recovery/stock firmware, αλλα τιποτα...και google services καθαρισα...

 

Μαλλον δε χανεις και κατι.Απο τι λενε τα παιδια η 4.1.2 ειναι καλυτερη.

 

Καλα θα ητανε παντως οποιος την εχει βαλει να μας πει πιο αναλυτικα τι παιζει.Με στοκ εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

αν πριν ειχες cwm μπορουσες να κατεβασεις το Update απο δω και να το φλασαρεις

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419170

 

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν περνάει ούτε ΟΤΑ άλλα και ούτε από το λινκ.

Μου βγάζει πάντα το ρομποτακι με το θαυμαστικό.:!:

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση ότι δεν περνάει ούτε ΟΤΑ άλλα και ούτε από το λινκ.

Μου βγάζει πάντα το ρομποτακι με το θαυμαστικό.:!:

 

Μια απ τα ιδια δυστυχως!

Τι κολλημα και τουτο που εχει φαει!

Τη περαα στην internal παω να τη φλασαρω,τεζα παλι το ρομποτακι!

Δε το θελει η 4.2 αντεθετα με το ταμπλετ που εχω που παει σφαιρα!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει χρονο, ο οποιος του ηρθε ΟΤΑ 4.2 σε jakju και κατα προτιμηση δεν εχει πειραξει το κινητο του ποτε με custom roms, ας δει η Bootloader Version: αν ειναι η PRIMELC03
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κατεβηκε OTA η 4.2 και χαθηκε το root.Η υπαρχουσα εκδοση του toolkit κανει root η περιμενουμε καινουρια?
Quote: Λοιπόν τα iPhone που έχουν 512 RAM είναι ποιο καλα και απο αλλα κινητά με 1 Gb RAM γιατί παίζει ρολο και η ποιότητα της μνήμης το υλικό.Η Apple δίνει στους πελάτες της το καλύτερο υλικό και θα είναι πάντα πρωτοπόρα. :clap:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...