Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To back up το δημιουργει στον υπολογιστη?Δημιουργει καποιο φακελο?

 

Αν μιλάς για τις εφαρμογές που είπαμε παραπάνω, όχι είναι σε φάκελλο της εφαρμογής στο /sdcard ή -ακόμα χειρότερα- σε φάκελλο στην "κύρια" μνήμη....οπότε θες και έναν root file explorer για να μπορέσεις να τα "τραβήξεις" είτε στην /sdcard είτε στο PC...

 

Για αυτό εγώ προτείνω το Toolkit, γιατί τραβάει ότι backup θέλεις και το κρατάει ή/και στο PC...

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To back up το δημιουργει στον υπολογιστη?Δημιουργει καποιο φακελο?

 

Ναι στον φακελο carbon στην sd και μπορεις να τον αντιγραψεις ευκολα στον υπολογιστη σου με copy paste

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχω μια απορία:),

Γιατί το Nexus πουλάει λιγότερο απ'ότι τα αλλά android τηλέφωνα πχ S3 που είναι και το αυθεντικό τηλέφωνο της Google;

Δε νομίζω το s3 να είναι το αυθεντικό τηλέφωνο της Google. Αυθεντικό, αν δεν κάνω λάθος, δε λέμε αυτό που έχει το καθαρό λειτουργικό της Google; Και στην προκειμένη περίπτωση τα nexus (Samsung nexus S, galaxy nexus και nexus4 από LG). Τα οποία και παίρνουν άμεσα τις αναβαθμίσεις που βγάζει η Google. Έχω το galaxy nexus (το 3ο android κινητό) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί του. Μπορεί να ‘’φλερτάρω’’ με το Sony Z π.χ. ή το HTC one και να μου κάνουν κλικ σαν συσκευές με τα τόσα ‘’καλούδια’’ που έχουν, αλλά εάν αλλάξω (στο πολύ μέλλων) συσκευή, θα είναι πάλι κάποια nexus.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω το s3 να είναι το αυθεντικό τηλέφωνο της Google. Αυθεντικό, αν δεν κάνω λάθος, δε λέμε αυτό που έχει το καθαρό λειτουργικό της Google; Και στην προκειμένη περίπτωση τα nexus (Samsung nexus S, galaxy nexus και nexus4 από LG). Τα οποία και παίρνουν άμεσα τις αναβαθμίσεις που βγάζει η Google. Έχω το galaxy nexus (το 3ο android κινητό) και είμαι πολύ ευχαριστημένος μαζί του. Μπορεί να ‘’φλερτάρω’’ με το Sony Z π.χ. ή το HTC one και να μου κάνουν κλικ σαν συσκευές με τα τόσα ‘’καλούδια’’ που έχουν, αλλά εάν αλλάξω (στο πολύ μέλλων) συσκευή, θα είναι πάλι κάποια nexus.

 

Δεν εννοώ το s3 το αυθεντικό τηλέφωνο της Google αλλά το Nexus λάθος διατύπωση sorry;)

 

Αλλά μου σπάει τα νεύρα όταν με ρωτάνε τι κινητό εχεις και όταν ακούν nexus γελάνε, μου λένε πάρε s3 πχ η κάποιο άλλο που έχει καλυτερα χαρακτηριστικά, τι να πεις;

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

ναι σιγάν μην έτρεχαν κιόλας.. όσους γνωρίζω ούτε καν ξέρουν τι έκδοση έχει το κινητό τους ούτε αν υπάρχει και κάποια άλλη έκδοση για το κινητό τους.. οπότε θεωρώ ότι είναι καθαρά λόγω του ανύπαρκτου marketing του κινητού.. οι περισσότεροι ούτε καν γνωρίζουν το κινητό.. όταν ακούν samsung λένε αα σαν το s3 είναι?

 

Αλλά μου σπάει τα νεύρα όταν με ρωτάνε τι κινητό εχεις και όταν ακούν nexus γελάνε, μου λένε πάρε s3 πχ η κάποιο άλλο που έχει καλυτερα χαρακτηριστικά, τι να πεις;

 

Χαχαχαχα... Σαν να το ζω ξανα ειναι.. Καθημερινα αυτα ακουω απο γνωστους κ φιλους.

"Nexus? Καλο ειναι αυτο? Τι μαρκα ειναι? Γιατι δεν πηρες S3/iphone? Το καλυτερο δεν ειναι το iphone?"

Αντε κατσε κ εξηγησε στον καθε πικραμενο... Αλλα το χειροτερο ειναι οταν το ακουω απο ατομα ανιδεα (δε λεω οτι ειμαι expert, αλλα..)

με την τεχνολογια & τον χωρο. Παραυτα, επιμενουν κιολας & σου τη λενε.

 

Μεγαλη υποθεση το marketing τελικα, αλλα σαν την ποζερια του Ελληνα δεν εχει!!!

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως μπορώ να μηδενίζω τη χρήση δεδομένων κάθε φορά που βάζω νέα ΜΒ για να βλέπω πόσα καίω και να μην μπερδεύονται με τις παλιές χρήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως μπορώ να μηδενίζω τη χρήση δεδομένων κάθε φορά που βάζω νέα ΜΒ για να βλέπω πόσα καίω και να μην μπερδεύονται με τις παλιές χρήσεις;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.rgruet.android.g3watchdog&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm5ldC5yZ3J1ZXQuYW5kcm9pZC5nM3dhdGNoZG9nIl0.

Xρησιμοποιω αυτη την εφαρμογη για κατι αναλογο...Σε ενημερωνει ποσα καταλαναλωνεις,και σε σχεση με καποιο αριθμο που θα ορισεις,και σε ενημερωνει οτι κοντευεις να τον φτασεις...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κάποιος πως μπορώ να μηδενίζω τη χρήση δεδομένων κάθε φορά που βάζω νέα ΜΒ για να βλέπω πόσα καίω και να μην μπερδεύονται με τις παλιές χρήσεις;

 

Πέρα από την εφαρμογή της κάθε εταιρείας (που όλες έχουν πλέον), η Χρήση Δεδομένων σε JB και ICS μπορεί να σου δώσει επίσης στοιχεία. Αυτά τα μηδενίζεις, αλλάζοντας την ημερομηνία έστω και για μια μέρα, όπου και σε ρωτάει αν θες να κρατήσεις την προηγούμενη χρήση ή να μηδενίσεις ;)

Samsung Galaxy S8

LG G4

Asus Transformer T100

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει εμφανιστει ενα πρασινο εικονιδιο που λεει ,ρυθμισεις google;δεν υπηρχε νομιζω μετα το update σε 4.2.2

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει εμφανιστει ενα πρασινο εικονιδιο που λεει ,ρυθμισεις google;δεν υπηρχε νομιζω μετα το update σε 4.2.2

 

Ναι φίλε μου και σε εμένα το εχει, 4.2.2 και εγώ πιο πριν δε το είχε

Link to comment
Share on other sites

Τι θελω και ασχολουμαι με την ρημαδα την 4.2.x?

Διαβαζα τα τοσα καλά , bugfixes , etc και πηγα απο την αγαπημενη μου 4.1.2 στην 4.2.2.(ξανα καθαρη επισημη 4.1.2 με toolkit και μετα ΟΤΑ->4.2.2)

Πάλι εχω το γνωστο θεμα της μη ενεργοποιησης του ΒΤ.

Τωρα που δεν υποστηριζει την 4.2.2 το galaxy nexus toolkit τι επιλογές εχω για να γυρισω πισω η να περασω την ολοκληρη (οχι ΟΤΑ) 4.2.2 απο την αρχη?Υπαρχει περιπτωση να υποστηριχτει συντομα απο το toolkit?

Γενικα οι ΟΤΑ δεν με πανε πολύ.

Ειμαι με yakju 4.2.2 root/unlocked bootloader.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... Σαν να το ζω ξανα ειναι.. Καθημερινα αυτα ακουω απο γνωστους κ φιλους.

"Nexus? Καλο ειναι αυτο? Τι μαρκα ειναι? Γιατι δεν πηρες S3/iphone? Το καλυτερο δεν ειναι το iphone?"

Αντε κατσε κ εξηγησε στον καθε πικραμενο... Αλλα το χειροτερο ειναι οταν το ακουω απο ατομα ανιδεα (δε λεω οτι ειμαι expert, αλλα..)

με την τεχνολογια & τον χωρο. Παραυτα, επιμενουν κιολας & σου τη λενε.

 

Μεγαλη υποθεση το marketing τελικα, αλλα σαν την ποζερια του Ελληνα δεν εχει!!!

 

Άστους με τα S3 τους τα HTC κτλ και με έκδοση του Android την Gingerbread:P αφού δεν μπορούν να καταλάβουν

Link to comment
Share on other sites

Τι θελω και ασχολουμαι με την ρημαδα την 4.2.x?

Διαβαζα τα τοσα καλά , bugfixes , etc και πηγα απο την αγαπημενη μου 4.1.2 στην 4.2.2.(ξανα καθαρη επισημη 4.1.2 με toolkit και μετα ΟΤΑ->4.2.2)

Πάλι εχω το γνωστο θεμα της μη ενεργοποιησης του ΒΤ.

Τωρα που δεν υποστηριζει την 4.2.2 το galaxy nexus toolkit τι επιλογές εχω για να γυρισω πισω η να περασω την ολοκληρη (οχι ΟΤΑ) 4.2.2 απο την αρχη?Υπαρχει περιπτωση να υποστηριχτει συντομα απο το toolkit?

Γενικα οι ΟΤΑ δεν με πανε πολύ.

Ειμαι με yakju 4.2.2 root/unlocked bootloader.

 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

μπορεις να την περασεις χειροκινητα αφου την κατεβασεις απο τη google

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να την περασεις χειροκινητα αφου την κατεβασεις απο τη google

 

Tην 4.2.2 την εχω κατεβασει.

Υπαρχει καποιος οδηγος?

Με ποιον τροπο την περναω?Να υποθεσω οτι θα χασω root?

Τελος, το toolkit παιζει να υποστηριξει την 4.2.2?

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Tην 4.2.2 την εχω κατεβασει.

Υπαρχει καποιος οδηγος?

Με ποιον τροπο την περναω?Να υποθεσω οτι θα χασω root?

Τελος, το toolkit παιζει να υποστηριξει την 4.2.2?

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

 

Τι ενοεις δεν την υποστηριζει?

Η τελευταια του εκδοση την υποστηριζει, ετσι την περασα εγω. Απλα σου βγαζει ενα μηνυμα να τρεξεις ενα fix απο τον φακελο του toolkit...

Link to comment
Share on other sites

Tην 4.2.2 την εχω κατεβασει.

Υπαρχει καποιος οδηγος?

Με ποιον τροπο την περναω?Να υποθεσω οτι θα χασω root?

Τελος, το toolkit παιζει να υποστηριξει την 4.2.2?

 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1626895

τα χανεις ολα εννοειται, το κινητο θα γινει σα να το πηρες μολις

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος θεματα με την 4.2.2? (απο "μαμα")

Απο τοτε που εκανα την αναβαθμιση η native app για τα email δεν καταφερνει ποτε να συγχρονισει τα emails μου.

Σβηνω και ξαναβαζω τον λογαριασμο αλλα τιποτα,κολλαει στο syncing.

Με το gmail παντως δεν εχω θεμα.

Κατεβασα μια εφαρμογη για τα emails και ειμαι οκ, αλλα γενικα το κινητο νομιζω εχει γινει λιγοτερο smooth με την 4.2.2

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Σήμερα έπεσε και έσπασε η οθόνη του Nexus μου. έχει σπάσει μόνο το γυαλί, touch και οθόνη δουλεύουν άψογα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι με την εγγύηση?

Διαφορετικά ας μου πει κάποιος κατάστημα σέρβις ή μέσω ebay. όποιος ξέρει ας μου προτινει την καλύτερη λύση!

 

http://db.tt/NqcbpcqP

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά! Σήμερα έπεσε και έσπασε η οθόνη του Nexus μου. έχει σπάσει μόνο το γυαλί, touch και οθόνη δουλεύουν άψογα. Ξέρει κανείς αν μπορώ να κάνω κάτι με την εγγύηση?

Διαφορετικά ας μου πει κάποιος κατάστημα σέρβις ή μέσω ebay. όποιος ξέρει ας μου προτινει την καλύτερη λύση!

 

http://db.tt/NqcbpcqP

 

Φιλέ μου μπορείς να βρεις και σκέτο το μπροστινό κρύσταλλο σχετικά φτηνά αλλά είναι παρά πολύ δύσκολο να το περάσεις... Επίσημα έρχεται πακέτο με την οθόνη αφού είναι κολλημένα μεταξύ τους και έχει γύρω στα 250€ το ανταλλακτικό...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα οτι με την 4.2.2 στο fb οι ειδοποιησεις δεν ερχονται..εκανα απεγκατασταση και ξανα εγκατασταση αλλα συνεχιζει το προβλημα εχει καμια ιδεα καποιος πως λυνετε αυτο;;
:w00t: STERGIOS :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους καλοβλέπουν το nexus 4 να αναφέρω ότι δεν ελιναι και ΤΟΣΟ μεγάλες οι διαφορές των 2 τηλεφώνων....

Δείχνει όντως πιο γρήγορο το N4 αλλά μέχρι εκεί....

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για όσους καλοβλέπουν το nexus 4 να αναφέρω ότι δεν ελιναι και ΤΟΣΟ μεγάλες οι διαφορές των 2 τηλεφώνων....

Δείχνει όντως πιο γρήγορο το N4 αλλά μέχρι εκεί....

 

 

Το gnexus το εχω εδω και κανα 6μηνο.Το nexus 4 το αγορασα και τα ειχα και τα δυο μαζι.Την επομενη το nexus 4 δεν υπήρχε.

Καλος ο 4πυρηνος αλλα σε αποκριση διαφορα δεν ειδα.Ζηλεψα τα 2gb ram αλλα μεχρι εκει.Ουτε κατασκευαστικα με ενθουσιασε , και σιγουρα δεν αλλαζω απο amoled.

 

Αν εχετε galaxy nexus, δεν υπάρχει κανενας λογος να πατε στο nexus 4 (αποψη μου).Περιμενετε το επομενο nexus.

Link to comment
Share on other sites

ρε παiδια γιατι το ημερολογιο της google μου εχει βγαλει ενδειξη οτι 29 μαρτιου-μεγαλη παρασκευη και 31 μαρτιου-κυριακη του πασχα!!!?στο εορτολογιο γραφει οτι πασχα ειναι 5 μαιου:wacko:

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ρε παiδια γιατι το ημερολογιο της google μου εχει βγαλει ενδειξη οτι 29 μαρτιου-μεγαλη παρασκευη και 31 μαρτιου-κυριακη του πασχα!!!?στο εορτολογιο γραφει οτι πασχα ειναι 5 μαιου:wacko:

 

Πασχα καθολικων

Link to comment
Share on other sites

Πασχα καθολικων

 

ναι αλλα δε θα επρεπε να αναφερει και τις 2 περιπτωσεις?αν πας στον μαιο δεν αναφερει τιποτα.δεν ειμαι κανας φανατικος,ουτε και ασχολουμαι, αλλα μας φτυνει επιδεικτικα η google νομιζω

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...