Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Την ξανά κάνω την ερώτηση γιατί πέρασε έτσι. Τα pogo pins τι είναι και που χρησιμεύουν?

συνδεονται σε dock..car stand ισως κλπ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα σε ολους. Αγορασα εχθες απο multirama το galaxy nexus και διαπίστωσα οτι σε χαμηλή φωτεινότητα εμφανιζε κατι καθετες γραμες το άλλαξα και παρατηρώ στο δεύτερο μοβ χρώμα σε χαμηλή φωτεινότητα στο μενού. Διαβασα οτι το εχουν κιαλοι αυτο το πρόβλημα τι να κάνω να το αλλάξω πάλι ?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλησπερα σε ολους. Λοιπόν πηγα στα multirama να το αλλαξω και τους εβαλα και άνοιξαν αλλά δυο τα οποία ειχαν το ίδιο πρόβλημα, και αποφασιζω να απευθυνθώ στη samsung και μου ζήτησαν φώτο. με το πρόβλημα και τους έστειλα της παρακατω φοτο.

Μετα απο λιγο με πηραν τηλ. και μου είπαν οτι δεν ειναι φυσιολογικό το χρώμα οτι εχει πρόβλημα δηλαδή η οθόνη και να το στείλω στο servise να την αλλάξουν αλλα ψάχνοντας εχθές στο xda και διαβαζοντας οτι post εχει γραφτεί για το θέμα είδα οτι ολοι έχουν το πρόβλημα. Δείτε σας παρακαλώ της εικόνες και πείτε μου και εσείς αν το βρίσκεται πρόβλημα. Μην το δώσω στο servise και μεινω 1 μηνα χωρίς κιν και μου το στείλουν ξανά και ειναι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

μπορεις φιλε μου να επισυμανεις πανω στις φωτο με βελακια π.χ. που ακριβως ειναι οι γραμμες γιατι δεν τις βλεπω
Link to comment
Share on other sites

μπορεις φιλε μου να επισυμανεις πανω στις φωτο με βελακια π.χ. που ακριβως ειναι οι γραμμες γιατι δεν τις βλεπω

 

Αυτό είναι το δεύτερο που πείρα δεν έχει της γραμες αλλα εχει τη μοβ απόχρωση

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια εχω ενα θεμα με την μνημη,εχω βαλει το προγραμμα cpu temp το οποιο δειχνει on the fly την ελευθερη μνημη του τηλεφωνου

και κανοντας restart εχω ελευθερη μνημη 170 εως 200. Τι παιζει ; Ειναι φυσιολογικο ;

Link to comment
Share on other sites

ΠΑιδια εχω ενα θεμα με την μνημη,εχω βαλει το προγραμμα cpu temp το οποιο δειχνει on the fly την ελευθερη μνημη του τηλεφωνου

και κανοντας restart εχω ελευθερη μνημη 170 εως 200. Τι παιζει ; Ειναι φυσιολογικο ;

Μια χαρά είσαι.

Απο την ics και μετά, η ελεύθερη μνήμη είναι πια λίγη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι.

Απο την ics και μετά, η ελεύθερη μνήμη είναι πια λίγη.

 

Ε οχι Γιαννη με το Sony P ειχα 555mb ελευθερη και σημερα πριν πουλησω το One X ειχε 400mb ελευθερη..

Αυτο φοραει 4.1.1. Οπως σιγουρα γνωριζεις αλλα δεν ξερω μου φανηκε λιγη !

 

Παντως το κινητο παει 4 φορες πιο γρηγορα απο το One X και 2 φορες απο Galaxy S 3 σε καθημερινη εργασια οχι σε quadrant και χαζομαρες ! :D

Link to comment
Share on other sites

Ε οχι Γιαννη με το Sony P ειχα 555mb ελευθερη και σημερα πριν πουλησω το One X ειχε 400mb ελευθερη..

Αυτο φοραει 4.1.1. Οπως σιγουρα γνωριζεις αλλα δεν ξερω μου φανηκε λιγη !

 

Παντως το κινητο παει 4 φορες πιο γρηγορα απο το One X και 2 φορες απο Galaxy S 3 σε καθημερινη εργασια οχι σε quadrant και χαζομαρες ! :D

 

Άντε! τόσο πολύ ελεύθερη μνήμη? δεν το ήξερα, νόμιζα ότι ήταν γενικό το κακό.

Άντε να το πείς αυτό στους κατόχους s3 και hox που λενε ότι το GN δεν είναι high end.

Κούνια που τους κούναγε...:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Άντε! τόσο πολύ ελεύθερη μνήμη? δεν το ήξερα, νόμιζα ότι ήταν γενικό το κακό.

Άντε να το πείς αυτό στους κατόχους s3 και hox που λενε ότι το GN δεν είναι high end.

Κούνια που τους κούναγε...:)

 

Ειχαν τοση μνημη ναι ! Φιλε Γιαννη σε 1 μηνα εχω δωσει πανω απο 1.000Ε για κινητα οποτε ειμαι σιγουρος οτι ειναι το πιο γρηγορο απο ολα αυτη τη στιγμη λογο λογισμικου ΛΟΓΙΚΑ ! Ειδικα με το HOX ξενερωσα απιστευτα και εχασα και 200Ε αμεσως !

 

Σου παρουσιασε καποια κολληματα το Nexus λογο μνημης Γιαννη ;

 

Ρωταω γιατι σημερα το πηρα οποτε ακομα δεν εχω αποψη ! Μεχρι στιγμης ΟΛΑ πανε τελεια με τρελη αποκριση λες και εχω 8 πυρηνο !!!

Edited by vairas5770
Link to comment
Share on other sites

Άντε! τόσο πολύ ελεύθερη μνήμη? δεν το ήξερα, νόμιζα ότι ήταν γενικό το κακό.

Άντε να το πείς αυτό στους κατόχους s3 και hox που λενε ότι το GN δεν είναι high end.

Κούνια που τους κούναγε...:)

 

Apple fan mode on

 

Μα δεν είναι όλα θέμα hardware , είναι θέμα και του να "δένει" σωστά αυτό με το software

 

Apple fan mode off

 

:lol'

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

εμένα σε idle(με πολλές εφαρμογές φορτωμένο και όλα σε Push notification) έχει 322MB free

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Apple fan mode on

 

Μα δεν είναι όλα θέμα hardware , είναι θέμα και του να "δένει" σωστά αυτό με το software

 

Apple fan mode off

 

:lol'

Ειναι οτι το GN φοραει την 4.1. Τιποτα αλλο περαν αυτου.

Και ετυχε η 4.1 να ειναι πολυ καλυτερη απο την 4.0

 

Αν φορουσε τη 2.3 και οι αλλοι ηταν ακομη στην 2.2 , το s3 θα ηταν γρηγοροτερο.;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δει τη 4.0 και σε άλλες συσκευές , έχει και τη σημασία του το ότι είναι Google phone πίστεψε με

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω δει τη 4.0 και σε άλλες συσκευές , έχει και τη σημασία του το ότι είναι Google phone πίστεψε με

Ναι, αλλα με την 4.0 δεν ειναι γρηγοροτερο απο το τα s3 (ή το hox)

Αυτο θελω να πω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα , αλλά καλύτερο από κάθε άλλο διπύρηνο

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα , αλλά καλύτερο από κάθε άλλο διπύρηνο

Δεν το εχω δουλεψει με την 4.0 , οποτε, θα ξερεις καλυτερα:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από αυτό το έχω δει σε transformer που έχω (χάλι και ας είναι σχεδόν pure android ), razr (εκεί είναι σχετικά καλή ) και gs2 (επίσης χάλι )

 

Στο nexus πιστεύω ήταν η καλύτερη υλοποίηση

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Λοιπόν πηγα στα multirama να το αλλαξω και τους εβαλα και άνοιξαν αλλά δυο τα οποία ειχαν το ίδιο πρόβλημα, και αποφασιζω να απευθυνθώ στη samsung και μου ζήτησαν φώτο. με το πρόβλημα και τους έστειλα της παρακατω φοτο.

Μετα απο λιγο με πηραν τηλ. και μου είπαν οτι δεν ειναι φυσιολογικό το χρώμα οτι εχει πρόβλημα δηλαδή η οθόνη και να το στείλω στο servise να την αλλάξουν αλλα ψάχνοντας εχθές στο xda και διαβαζοντας οτι post εχει γραφτεί για το θέμα είδα οτι ολοι έχουν το πρόβλημα. Δείτε σας παρακαλώ της εικόνες και πείτε μου και εσείς αν το βρίσκεται πρόβλημα. Μην το δώσω στο servise και μεινω 1 μηνα χωρίς κιν και μου το στείλουν ξανά και ειναι το ιδιο

 

Παιδια σας παρακαλω αν μπορείτε δείτε της φοτο και συγκρίνεται με το δικό σας για να ξερω αν πρεπει να το δώσω στο servise

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας παρακαλω αν μπορείτε δείτε της φοτο και συγκρίνεται με το δικό σας για να ξερω αν πρεπει να το δώσω στο servise

 

Αν γίνεται, πρέπει να βγάλεις άλλες φωτογραφίες, σε πιο καλή ανάλυση. Προσωπικά δεν μπορώ να καταλάβω τίποτα μ' αυτές.

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου μωβιζει το κουτακι σε τερμα χαμηλη φωτεινοτητα.. πω πω με τι καθεστε κι ασχολειστε ? :lol:

 

 

edit: ερχεται σε λιγο κακης ποιοτητας (λογω tablet , δεν ειχα αλλη καμερα διαθεσιμη) βιντεο στο youtube

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μου μωβιζει το κουτακι σε τερμα χαμηλη φωτεινοτητα.. πω πω με τι καθεστε κι ασχολειστε ? :lol:

 

:lol:

Πάντως έτσι είναι οι amoled. Κι έμενα με ξένισε το άσπρο και γενικά τα χρώματα προερχόμενος από nexus s με slcd, αλλά έτσι όπως πετάει το κινητό και με τις αναβαθμίσεις που θα παίρνει πρώτο, δεν το αλλάζεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

πειτε μου αν δε μπορειτε να το δειτε , γιατι αρχικα το εκανα private :oops:

 

δειτε πώς αλλαζει στιγμιαια το μωβ και γκρι καθως γυριζει η οθονη

 

http://youtu.be/4n8ZQxaBsmA?hd=1

 

edit βασικα τωρα που το παρατηρω καλυτερα λιγο πριν γυρισει να ανεβαζει στιγμιαια τη φωτεινοτητα

 

επισης αν το κλειδωσει κανεις και το ξεκλειδωσει , ουσιαστικα δε κραταει τη χαμηλη αυτη ρυθμιση, αλλα εχει ουσιαστικα ανεβασει ελαχιστα τη φωτεινοτητα

 

μαλιστα αν βγειτε και ξαναμπειτε στην επιλογη θα δειτε οτι εχει ανεβει λιγακι.. θα δοκιμασω τι παιζει και με τη ρυθμιση απο το widget μου

 

edit 2: και με το widget αν το βαλεις στο τερμα σκοτεινο ουσιαστικα δε το παει τερμα σκοτεινο οπως μπορεις να το πας χειροκινητα απο τα settings

βασικα στο παει τοσο

http://i1098.photobucket.com/albums/g375/qsisvts/Screenshot_2012-09-16-03-37-29.png

 

οποτε το συμπερασμα της ημερας ειναι οτι αυτη η οθονη ΔΕ ΠΡΕΠΕΙ , ή δεν ειναι φτιαγμενη για να δουλευει τερμα σκοτεινη (οσο σου επιτρεπει η συγκεκριμενη ρυθμιση δλδ) , γιατι σου δειχνει το γκρι μωβ και ποιος ξερει τι αλλο.. μπορει και το μαυρο να γινει ροζ και γενικα να καταστραφει ο κοσμος :p

οποτε δε το παμε τοσο κατω και τελος

 

αλλωστε αν εξαιρεσει κανεις το οταν πας περα δοθε το slider , δε μπορεις πουθενα αλλου να την εχεις τοσο σκοτεινη

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...