Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα περιμένω ακόμα 24 ώρες για ΟΤΑ... μετά θα χρησιμοποιήσω τον οδηγό [REF] [HOW-TO] [GSM & CDMA] Official Google OTA update URLs -- Latest: JRO03C 4.1.1 γιατί δεν θα αντέχω άλλο την αναμονή!!!

 

Έλα να αναβαθμιζόμαστε σιγά σιγά...

 

Δεν άντεξα ούτε τρεις ώρες... Αρχίζω να το επεξεργάζομαι... Πάντως είναι πολύ Fast & Smooth!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω περασμένη ρομ την Android Paranoid με συσκευή maguro και ΙΜΜ76L μπορώ να περάσω το ζιπάκι της JB απο xda που βρήκα στα λίνκ? (yakju JRO03C from IMM76I) http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20843237

 

ή πρέπει οπωσδήποτε να πάω πρώτα stock και μετά να κάνω την διαδικασία?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει περάσει την jb να τσεκάρει τι γίνεται με το flash. Άμα κατάλαβα καλά δεν θα είναι συμβατό με την 4.1, μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

 

Ναι δεν ειναι συμβατος.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

:worry:Τελικά τι γίνεται; το OTA ήρθε σε κανέναν η ακόμα περιμένουμε;;;
Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει νόημα κάθε λίγο να ρωτάμε αν ήρθε και σε ποιον? σταδιακά θα έρθει σε όλους...οπότε ή κάνετε υπομονή, ή αρχίζετε το διάβασμα στο xda και το περνάτε manually, με ό,τι ρίσκο αυτό συνεπάγεται για τον καθέναν.
Link to comment
Share on other sites

μηπως θελει να τικαρουμε κατι;συγχρονισμους με google κτλ...;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω οτι χρειαζεται κατι, εμενα μου ειχε βρει το update οταν το πηρα χωρις να προλαβω να κανω τιποτα , αλλα δυστυχως ηταν μεχρι 4.0.2 , για αυτο και το εκανα yakju ετσι ωστε να μην ασχολουμαι επιπλεον

 

ελπιζω οτι οπως ειναι τωρα το κινητο θα παιρνει κανονικα OTA (απλα εχω ξεκλειδωτο booloader)

 

αλλωστε η google ειχε πει μεσα Ιουλιου, υποθετω οτι ειχε στο νου της οτι αυτη η διαδικασια θελει καποιες μερες ωστε να πραγματοποιηθει παγκοσμιως

και σε αλλες συσκευες (οπως το asus transformer που εχω) ερχεται με 2 ισως και 3 μερες διαφορα το update σε σχεση με το ποτε ακουω οτι κυκλοφορησε , οποτε ψυχραιμια

 

αυτο που κυριως με προβληματιζει ομως ειναι το flash.. θεωρουσα οτι ειναι απο τα μεγαλυτερα ατου του android το flash και δε νομιζω οτι ειμαστε ακομα ετοιμοι να το αποχωριστουμε :mad::mad:

Edited by qsis

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Το κουκλι μου μολις εφτασε :D

Φυσικα με το που ηρθε τσεκαρα για updates :p

Αρχικα πηγε σε 4.0.2 και μετα σε 4.0.4

Κατεβασα και μια εφαρμογη (android system info) για να δω αν ειναι yakju ή δεν ξερω και εγω τι

Τελικα λεει Product: yakju οποτε ολα μια χαρα να φανταστω?!?!

Θα επανελθω με αποριες αν ειναι γιατι ειμαι και n00bas !

Siemens s35, Ericsson t66, Sharp gx10, Siemens sx1, Nokia n70, Nokia n73,Lg viewty, Motorola Milestone, Nokia n8, Samsung galaxy nexus, Samsung galaxy s4, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Alpha, S6 Edge, Samsung Galaxy S8 :happy:
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει νόημα κάθε λίγο να ρωτάμε αν ήρθε και σε ποιον? σταδιακά θα έρθει σε όλους...οπότε ή κάνετε υπομονή, ή αρχίζετε το διάβασμα στο xda και το περνάτε manually, με ό,τι ρίσκο αυτό συνεπάγεται για τον καθέναν.

 

το καλο με το nexus ειναι οτι πρακτικα ειναι risk free! εμενα μου εκανε κατι κολπα επειδη εβγαλα το recovery αλλα μετα ξαναπερναω το custom και ολα ΟΚ. αυτη τη φορα περασα το touch και ειναι πιο βολικο! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ότι θα ρωτήσω κάτι χαζό τελείως αλλά πόσα galaxy nexus υπάρχουν? Πρέπει να προσέξω κάτι? I9250 GALAXY NEXUS WH DE έχει κάποια διαφορά ενα στο τέλος είναι EU???

Η εγγύηση εαν είναι προϊόν παραεισαγωγής ισχύει στη Samsung ή στο κατάστημα αγοράς?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Nα θυμίσω ότι το JB έχει πλέον ελληνικό πληκτρολόγιο, το οποίο για το μικρό χρονικό διάστημα που το χρησιμοποίησα μου φάνηκε καλό. Βέβαια επειδή έχω συνηθίσει το swype δεν το χρησιμοποιώ, αλλά είναι καλή περίπτωση.

 

Επίσης με τις διάφορες βλετιώσεις που έχει το jb καθιστά ψιλοάχρηστα τα περισσότερα modding κλπ. που υπάρχουν. Γνώμη μου είναι να γυρίσετε το κινητό σας σε stock και να του δώσετε μια ευκαιρία, χωρίς πειράγματα. Το μόνο που χρειάζεται είναι root και cwm. Τίποτα άλλο. Έπρεπε να φτάσει το Android στην έκδοση 4.1, αλλά νομίζω ότι πλέον στέκεται μια χαρά μόνο του, χωρίς launchers, χωρίς άλλες roms, χωρίς τίποτα.

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Εχ8εσ περασα το 4.1.1 αφου φορμαρισα το κινητο και περασα factory image του 4.0.4 γιατι ειχα αλλαγμενα system files και εδεινε error 7. Root και CWM στην 4.0.4 και περασμα το 4.1.1 update. Root την 4.1.1 με το galaxy nexus toolkit (XDA).

 

Οι πρωτεσ εντυπωσεισ ειναι πολυ θετικεσ. Το κινητο πεταει και ιδικα το touch του αλλα και οι αποκρηση. Ελληνικο keyboard at last....και μικρεσ visual αλλαγεσ...

 

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ VIBER, ΚΑΙ ΤΟ LIGHT FLOW ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ....

 

ΤΗΝΚΣ google

Edited by vasilios79
VasilisK
Link to comment
Share on other sites

Nα θυμίσω ότι το JB έχει πλέον ελληνικό πληκτρολόγιο, το οποίο για το μικρό χρονικό διάστημα που το χρησιμοποίησα μου φάνηκε καλό. Βέβαια επειδή έχω συνηθίσει το swype δεν το χρησιμοποιώ, αλλά είναι καλή περίπτωση.

 

Επίσης με τις διάφορες βλετιώσεις που έχει το jb καθιστά ψιλοάχρηστα τα περισσότερα modding κλπ. που υπάρχουν. Γνώμη μου είναι να γυρίσετε το κινητό σας σε stock και να του δώσετε μια ευκαιρία, χωρίς πειράγματα. Το μόνο που χρειάζεται είναι root και cwm. Τίποτα άλλο. Έπρεπε να φτάσει το Android στην έκδοση 4.1, αλλά νομίζω ότι πλέον στέκεται μια χαρά μόνο του, χωρίς launchers, χωρίς άλλες roms, χωρίς τίποτα.

 

Το θέμα είναι τι παραμετροποιηση θέλει ο καθένας στη συσκευή του. Για παράδειγμα τα toggles στην status bar είναι must για μένα.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι παραμετροποιηση θέλει ο καθένας στη συσκευή του. Για παράδειγμα τα toggles στην status bar είναι must για μένα.

 

+1. Κι εγω γι'αυτο ξαναγυρισα σε custom ICS. Δηλαδη, ποσο δυσκολο μπορει να ειναι να το βαλουν στην stock?

Samsung Galaxy Nexus

AOKP Jelly Bean - Franco.kernel

Link to comment
Share on other sites

Nα θυμίσω ότι το JB έχει πλέον ελληνικό πληκτρολόγιο, το οποίο για το μικρό χρονικό διάστημα που το χρησιμοποίησα μου φάνηκε καλό. Βέβαια επειδή έχω συνηθίσει το swype δεν το χρησιμοποιώ, αλλά είναι καλή περίπτωση.

 

Επίσης με τις διάφορες βλετιώσεις που έχει το jb καθιστά ψιλοάχρηστα τα περισσότερα modding κλπ. που υπάρχουν. Γνώμη μου είναι να γυρίσετε το κινητό σας σε stock και να του δώσετε μια ευκαιρία, χωρίς πειράγματα. Το μόνο που χρειάζεται είναι root και cwm. Τίποτα άλλο. Έπρεπε να φτάσει το Android στην έκδοση 4.1, αλλά νομίζω ότι πλέον στέκεται μια χαρά μόνο του, χωρίς launchers, χωρίς άλλες roms, χωρίς τίποτα.

 

Να ρωτήσω αν υποστηρίζει και 160 χαρακτηρες στην "εργοστασιακη εφαρμογή" των sms??

Οσο για το υπόλοιπο post δεν θα μπορούσα να συμφωνησω περισσότερο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

+1. Κι εγω γι'αυτο ξαναγυρισα σε custom ICS. Δηλαδη, ποσο δυσκολο μπορει να ειναι να το βαλουν στην stock?

 

Γιατι στη Jelly Bean δεν γινεται με το Notification Toggles για παραδειγμα να προσθεσετε τα toggles στην μπαρα?

Link to comment
Share on other sites

Γιατι στη Jelly Bean δεν γινεται με το Notification Toggles για παραδειγμα να προσθεσετε τα toggles στην μπαρα?

exactly! και μάλιστα τα βάζεις στην αρχική σου οθόνη και ούτε καν σέρνεις την μπάρα...απλά ένα κλικ.;)

Link to comment
Share on other sites

[...]

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ VIBER, ΚΑΙ ΤΟ LIGHT FLOW ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΚΟΛΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ....

ΤΗΝΚΣ google

 

Κι εγώ νόμιζα ότι είχα ένα θεματάκι με το lightflow που άναβε άδικα το LED, αλλά είδα ότι απλά διάβαζα τα SMS από το notification, άρα είχε μείνει αδιάβαστο από το handcent...

 

Το θέμα είναι τι παραμετροποιηση θέλει ο καθένας στη συσκευή του. Για παράδειγμα τα toggles στην status bar είναι must για μένα.

 

Εγώ χρησιμοποιώ Widgetsoid για αυτό.

 

Να ρωτήσω αν υποστηρίζει και 160 χαρακτηρες στην "εργοστασιακη εφαρμογή" των sms??

Οσο για το υπόλοιπο post δεν θα μπορούσα να συμφωνησω περισσότερο...

 

Όπως έρχεται δεν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες για ελληνικά, αλλά και στην 4.0.4 είχε κυκλοφορούσε "πειραγμένη" η στοκ εφαρμογή για να το κάνει...

Edited by minast
τυπογραφικό :)
Link to comment
Share on other sites

Οχι ολα εδω ειναι :)

 

Θέλω να διαγράψω το gmail λογαριασμό μου και να τον ξαναπεράσω. Πάω να κάνω το ίδιο και μου βγάζει πως θα χάσω όλες τις επαφές και τα μηνύματα μου. Αν πατήσω διαγραφή, θα τα χάσω ?? Και κάτι ακόμα, πως κάνω back up τα αρχεία μου στο nexus ? Ακόμα δεν έχω καταλάβει..

Edited by Ariel
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να διαγράψω το gmail λογαριασμό μου και να τον ξαναπεράσω. Πάω να κάνω το ίδιο και μου βγάζει πως θα χάσω όλες τις επαφές και τα μηνύματα μου. Αν πατήσω διαγραφή, θα τα χάσω ?? Και κάτι ακόμα, πως κάνω back up τα αρχεία μου στο nexus ? Ακόμα δεν έχω καταλάβει..

 

Αν το διαγραψεις και το ξαναπερασεις τοτε θα σου ξαναερθουν οι επαφες.Με τα μηνυματα εννοεις τα sms?Αν ναι δεν βλεπω το λογο να τα χανεις αν διαγραψεις το google acct!

Backup σε τι ειδους αρχεια;Φωτο και βιντεο?User data και user applications?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε ειδοποιηση !!!! !!!!!!!! για 4.1 !!

 

Ειδοποιηση εννοεις οτι εκανες αναζητηση και εβγαλε οτι υπαρχει διαθεσιμη ενημερωση?

 

Edit:ηρθε!!!

Edited by DarthGRE
Link to comment
Share on other sites

Ναι και απο οτι βλεπω στους xda εγινε σε πολλους μαζι με εμενα ;)

 

 

Edit: Πως γινεται να βγαζει καρτελες στο google now? Δηλαδη ρωταω πχ ποσο χρονων ειναι η angelina jolie και δεν απανταει αλλα βγαζει μονο αποτελεσμα του google

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...