Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλως ηρθα και επισημα στην παρεα του nexus.Πω πω ρε π@@@@τη μου τη κινηταρα ειναι αυτη.Αγορασμενο απο πλαισιο πριν μερικες ωρες.Ειναι yakjuxw οπως το περιμενα αλλα αλλοε προβληματιζει.Ειχε επανω την 4.0.4 και η μοναδικη ΟΤΑ που πηρα ηταν η 4.1.1. Γιατι λενε τοτε στο πλαισιο οτι ειναι ΑΜΕΣΑ αναβαθμησιμο σε 4.2?

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλως ηρθα και επισημα στην παρεα του nexus.Πω πω ρε π@@@@τη μου τη κινηταρα ειναι αυτη.Αγορασμενο απο πλαισιο πριν μερικες ωρες.Ειναι yakjuxw οπως το περιμενα αλλα αλλοε προβληματιζει.Ειχε επανω την 4.0.4 και η μοναδικη ΟΤΑ που πηρα ηταν η 4.1.1. Γιατι λενε τοτε στο πλαισιο οτι ειναι ΑΜΕΣΑ αναβαθμησιμο σε 4.2?

Και εκεί να μείνεις φίλε... Αντε το πολυ πολύ 4.1.2

Και εγώ απο κει το πήρα και το έκανα αμέσως yakju και πήρα την 4.2.1 και δεν είναι κάτι σπούδαίο..

Η βλακεία τώρα είναι οτι το έχω φτιάξει απο ρυθμίσεις και εφαρμογές και δεν γυρίζω στην 4.1.2 γιατί φοβάμαι οτι θα τα χάσω όλα...

Τρέξε και ένα Benchmark test με το quadrant standart απο το market και πες μου τι σκορ δίνει στην 4.1.1.

 

Y.Γ. Το πλαίσιο λέει με δυνατότητα αναβάθμησης σε 4,2... και όχι "ΑΜΕΣΑ"

Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αλλάζει αυτό με clean install. Και δεν "διορθώνεται" γιατί δεν είναι πρόβλημα. Είναι κίνηση συμβατότητας από την google με την 4.2. Γι αυτό δεν είναι διπλοί φάκελοι αλλά συντομεύσεις για να βοηθήσουν διαφορές εφαρμογές που ψάχνουν την sdcard με διαφορετικούς τρόπους λόγω παλαιότητας.

Μην σας απασχολεί και πολύ, κάτι ανάλογο έκανε και η MS μετά VIsta και τα 7 αν το έχει ψάξει κάποιος. Κρατούσε κάποιους κρυφούς φακέλους ως συντομεύσεις για να δουλεύουν παλιές εφαρμογές γραμμένες για XP.

 

Ρε παιδια εγω ειμαι με 4.2.1 στοκ και πραγματικα δεν εχω δει καλυτερο το κινητο μου.Το θεμα ειναι ομως οτι δεν εχω αυτο το θεμα με τους διπλους φακελους που λετε. Μηπως τελικα αυτο φταιει σε οσους εχετε προβληματα με την 4.2?

Link to comment
Share on other sites

+1 το χω περασει και ειναι τελειο εχω trinity kernel ομως και γραφει οτι προτεινεται αλλα δε νομιζω να χει μεγαλη διαφορα απο στοκ...

 

Αν κ δεν εχω παραπονο απο την ενταση (να ναι καλα ο kernel :cool: που εδωσε οσο boost χρειαζοταν) σκεφτομαι να το δοκιμασω.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Δέκτη GPS έχει που να μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ή μόνο μέσω internet(3g) ?

 

Αν ναί, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι να πάρω το κινητό θέλω να κάνω μια ερώτηση.

 

Δέκτη GPS έχει που να μπορεί να χρησιμοποιήσει κάποιος κάποιο πρόγραμμα πλοήγησης ή μόνο μέσω internet(3g) ?

 

Αν ναί, υπάρχει κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα?

 

Βεβαίως και έχει, μάλιστα και οι google maps λειτουργούν πολύ καλά, ακόμα και χωρίς σύνδεση δικτύου.

Όλα τα γνωστά προγράμματα GPS δουλεύουν στο Nexus, περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις και εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530&page=950

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους σας θα ηθελα να σας ρωτησω κατι τοσο καιρο περιμενω το nexus 4 και ειναι σαν να περιμενω την 2 παρουσια και επειδη ειδα οτι το galaxy nexus εχει 300 euro αξιζει να το παρω απευθηνομαι και στους καινουργιους που το πηραν και στους παλιους που το εχουν καιρο γιατι εχω κουραστει να περιμενω το 4 ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις γύρισα απο το Πλαίσιο που το είδα και οφείλω να ομολογήσω ότι ενώ με εντυπωσίασε σε όλα του, με ξένισε πάρα πολύ η οθόνη του. Ναι μεν είναι ευκρινής και με υψηλή ανάλυση αλλά δεν μου άρεσε καθόλου στο θέμα της φωτεινότητας και επίσης μου "βγάζει" μια κιτρινίλα ή κάτι που δεν μπορώ να περιγράψω σωστά. Τώρα είμαι κάτοχος iphone 3gs και samsung jet.

 

Σας φαίνεται και εσάς το ίδιο ή το έχετε συνηθίσει?

 

Υ/Γ Ευχαριστώ για την προηγούμενη απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Ημουν 4.2.1 και με το toolkit ξεκλείδωσα bootloader, φλασαρα 4.1.2 και έκανα και rοοt..μέχρι εδω όλα καλά

 

κατεβασα ρομ μανατζερ και το ota root keeper απο το play store...στα καπάκια μου έρχετε αναβαθμιση για 4.2 πατάω install και μου λέει οτι θα κάνει επανεκινηση και εγκατασταση σε 10 δευτερα..περνανε τα 10 και τιποτα...μενει εκει που ήταν...καποια ιδεα για να το διωρθωσω και να παρω την αναβάθμιση μεσω ΟΤΑ???

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως μόλις γύρισα απο το Πλαίσιο που το είδα και οφείλω να ομολογήσω ότι ενώ με εντυπωσίασε σε όλα του, με ξένισε πάρα πολύ η οθόνη του. Ναι μεν είναι ευκρινής και με υψηλή ανάλυση αλλά δεν μου άρεσε καθόλου στο θέμα της φωτεινότητας και επίσης μου "βγάζει" μια κιτρινίλα ή κάτι που δεν μπορώ να περιγράψω σωστά. Τώρα είμαι κάτοχος iphone 3gs και samsung jet.

 

Σας φαίνεται και εσάς το ίδιο ή το έχετε συνηθίσει?

 

Υ/Γ Ευχαριστώ για την προηγούμενη απάντηση

 

Φωτεινοτητα δεν εχει την πιο μεγάλη. Αν το βάλεις δίπλα δίπλα σε s3 ή note2 θα το καταλάβεις αμέσως οτι εχει μικρότερη απο αυτα. Ωστόσο όμως ειναι αρκετα καλο το πάνελ του και άμα το πας τέρμα φωτεινο θα δεις μεγάλη διάφορα. Στο αυτόματο δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα, στον ήλιο φαίνεται καλα και το βράδυ πιθανώς να το κατεβαζεις μονος σου στο ελάχιστο αν είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φώτα γιατι οι amoled βγάζουν μάτι ακόμα και σε χαμηλής φωτεινοτητας πάνελ σαν του gnexus. Πρέπει πάντως να το βάλεις τέρμα με αλλα διπλα σε demo σε καταστηματα για να δεις οτι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Η κιτρινιλα που λες δεν εχει σχεση με το κίτρινο των iPhones. Εδώ το λευκο έρχεται σε σχεση με την φωτεινοτητα. Αν η φωτεινοτητα αυξηθεί, το λευκο θα πλησιάζει απο το αυτην την περιεργη αποχρωση κίτρινου το κανονικο λευκο. Άμα ανεβασεις χειροκινητα την φωτεινοτητα, θα το δεις. Πρέπει να έχεις τελείως λευκο φόντο για να βγάλεις καλο συμπέρασμα. Σερφάρισμα στο κεντρικό λευκο google.com θα σου λύσει την απορία. Αυτο ειναι θέμα κατασκευής των superamoled, το εχουν όλα. Τέτοιες αλλαγες στις αποχρώσεις δεν θα βρεις στις ips των κινητών της lg ή τις slcd, γιατι εχουν άλλη τεχνολογία και αυτες ακόμα και χαμηλά δείχνουν λευκο καλυτερο. Βέβαια εκει που δεν παίζεται η samoled ειναι το μαύρο και τα κορεσμενα χρώματα. Έχεις πάνω απο 100% του rgb και μετα τα αλλα κινητα θα σου φαίνονται κάπως ξεπλυμενα ή θολά. Ειδικα το μαύρο αν το συνηθίσεις μετα θα σου κακόπέφτει στα αλλα, ακόμα και σε iPhone.

 

Τελος δεν συγκρίνεται με 3GS στο λέω ειλικρινά, το κινητο ειναι πολυ ανώτερο και γρηγορότερο, για το jet δεν σχολιάζω κάν. Αν κάποιος δεν μπορει να περιμένει για nexus4 ή δεν θέλει να δώσει παραπάνω λεφτα, ακόμα το gnexus ειναι πολυ καλη επιλογη. Ο μονος περιορισμός που εχει το gnexus ειναι το 1gb ram που αρχίζει να θεωρείται δεδομένο για τα android πλέον. Κατα τα αλλα το κινητο παει ακόμη σφαίρα.

Link to comment
Share on other sites

Ημουν 4.2.1 και με το toolkit ξεκλείδωσα bootloader, φλασαρα 4.1.2 και έκανα και rοοt..μέχρι εδω όλα καλά

 

κατεβασα ρομ μανατζερ και το ota root keeper απο το play store...στα καπάκια μου έρχετε αναβαθμιση για 4.2 πατάω install και μου λέει οτι θα κάνει επανεκινηση και εγκατασταση σε 10 δευτερα..περνανε τα 10 και τιποτα...μενει εκει που ήταν...καποια ιδεα για να το διωρθωσω και να παρω την αναβάθμιση μεσω ΟΤΑ???

 

Μήπως έχεις περάσει custom recovery? Αν ναι, γι αυτό δεν μπορεί να την περάσει.

Έκανες πολλά και δεν ξέρω τι και τι μπορεί να έγινε, πάντως από ότι περιγράφεις εκεί πάει το μυαλό μου.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Και πηγα απο το πλαισιο να το δω απο κοντα και να το πιασω στα χερια μου και να το δουλεψω λιγο το κινητο ηταν καλο αλλα με δισαρεστησε το ηχειο πολυ αδυναμο και με χαλαει αυτο διοτι δεν θελω να αρχισω να το κανω ροοτ απο την πρωτη μερα
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις περάσει custom recovery? Αν ναι, γι αυτό δεν μπορεί να την περάσει.

Έκανες πολλά και δεν ξέρω τι και τι μπορεί να έγινε, πάντως από ότι περιγράφεις εκεί πάει το μυαλό μου.

 

Παιζει και να έχεις δικιο..οταν μπαινω στο rom manager εκει που λέει flash ClockworkMod Recovery λεει με μικροτερα γραμματα απο κατω current recovery: ClockworkMod 6.0.2.3

 

Αν ειναι αυτό πως μπορω να το αλλάξω ωστε να μπορω να παιρνω ΟΤΑ...ειμαι και λίγο nooby

Link to comment
Share on other sites

Tο ηχειο ειναι σιγανο, δεν μπορείς πέραν των γνωστών, να κανεις κατι αλλο για να το διορθώσεις. Θέλει προσοχή κιόλας γιατι θα βρεις ετοιμες εφαρμογές ακομα και free που σου υπόσχονται οτι σου αυξάνουν την ένταση και ισχύει αυτο, αλλα αυξάνουν την ένταση (ευαισθησία) των ακουστικων του jack. Όχι του ηχειου. Όσο δοκιμασεις παιζει να κουφαθεις κιόλας :rolleyes:

 

Προσωπικα το θέμα με το ηχειο δεν το είχα δει σαν πρόβλημα. Ειναι χαμηλο αλλα ακούγεται. Αν έχεις την συσκευη με δόνηση κιόλας δεν θα αντιμετωπίσεις θέμα. Τώρα αν περιμενες να παίξεις μουσικη απο το ηχειο της συσκευής, όχι δεν θα μείνεις ικανοποιημένος, αλλα σαν smartphone δεν μπορω να πω οτι εχει πρόβλημα εκει.

 

Εχει κάνει συγκριτικο και το anandtech για την ένταση του ηχειου μαζί με το nexus4 και προς έκπληξη μου, απο όσο θυμάμαι δεν ήταν τοσο χαμηλα το ηχειο στο galaxy nexus.

Link to comment
Share on other sites

Και πηγα απο το πλαισιο να το δω απο κοντα και να το πιασω στα χερια μου και να το δουλεψω λιγο το κινητο ηταν καλο αλλα με δισαρεστησε το ηχειο πολυ αδυναμο και με χαλαει αυτο διοτι δεν θελω να αρχισω να το κανω ροοτ απο την πρωτη μερα

 

Ποια η διαφορά του να κάνεις root την πρώτη μέρα ή σε 1 μήνα; το αποτέλεσμα το ίδιο είναι. Εγώ τουλάχιστον έτσι το βλέπω.

Τhe difference between genius & stupidity is that genius has limits...
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινοτητα δεν εχει την πιο μεγάλη. Αν το βάλεις δίπλα δίπλα σε s3 ή note2 θα το καταλάβεις αμέσως οτι εχει μικρότερη απο αυτα. Ωστόσο όμως ειναι αρκετα καλο το πάνελ του και άμα το πας τέρμα φωτεινο θα δεις μεγάλη διάφορα. Στο αυτόματο δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα, στον ήλιο φαίνεται καλα και το βράδυ πιθανώς να το κατεβαζεις μονος σου στο ελάχιστο αν είσαι σε σκοτεινό δωμάτιο χωρίς φώτα γιατι οι amoled βγάζουν μάτι ακόμα και σε χαμηλής φωτεινοτητας πάνελ σαν του gnexus. Πρέπει πάντως να το βάλεις τέρμα με αλλα διπλα σε demo σε καταστηματα για να δεις οτι δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Η κιτρινιλα που λες δεν εχει σχεση με το κίτρινο των iPhones. Εδώ το λευκο έρχεται σε σχεση με την φωτεινοτητα. Αν η φωτεινοτητα αυξηθεί, το λευκο θα πλησιάζει απο το αυτην την περιεργη αποχρωση κίτρινου το κανονικο λευκο. Άμα ανεβασεις χειροκινητα την φωτεινοτητα, θα το δεις. Πρέπει να έχεις τελείως λευκο φόντο για να βγάλεις καλο συμπέρασμα. Σερφάρισμα στο κεντρικό λευκο google.com θα σου λύσει την απορία. Αυτο ειναι θέμα κατασκευής των superamoled, το εχουν όλα. Τέτοιες αλλαγες στις αποχρώσεις δεν θα βρεις στις ips των κινητών της lg ή τις slcd, γιατι εχουν άλλη τεχνολογία και αυτες ακόμα και χαμηλά δείχνουν λευκο καλυτερο. Βέβαια εκει που δεν παίζεται η samoled ειναι το μαύρο και τα κορεσμενα χρώματα. Έχεις πάνω απο 100% του rgb και μετα τα αλλα κινητα θα σου φαίνονται κάπως ξεπλυμενα ή θολά. Ειδικα το μαύρο αν το συνηθίσεις μετα θα σου κακόπέφτει στα αλλα, ακόμα και σε iPhone.

 

Τελος δεν συγκρίνεται με 3GS στο λέω ειλικρινά, το κινητο ειναι πολυ ανώτερο και γρηγορότερο, για το jet δεν σχολιάζω κάν. Αν κάποιος δεν μπορει να περιμένει για nexus4 ή δεν θέλει να δώσει παραπάνω λεφτα, ακόμα το gnexus ειναι πολυ καλη επιλογη. Ο μονος περιορισμός που εχει το gnexus ειναι το 1gb ram που αρχίζει να θεωρείται δεδομένο για τα android πλέον. Κατα τα αλλα το κινητο παει ακόμη σφαίρα.

 

Κοίτα ασφαλώς και δεν έχει σχέση με 3gs (μην αρχίσουμε σύγκριση δεν είναι πρόθεση μου) πόσο μάλλον με jet απλά το ανέφερα ως μέτρο σύγκρισης της οθόνης, ή μάλλον της απεικόνισης γιατί και ως οθόνη ανώτερη είναι. Αλλά το λευκό του iphone ή άλλων κινητών δεν το έχει. Και το λευκό είναι πολύ σημαντικό σε μια απεικόνιση, ίσως σημαντικότερο από το μαύρο.

 

Να τονίσω ότι του έβαλα μόνος μου μέγιστη φωτεινότητα και όχι αυτόματη αλλλά πάλι κάτι δεν μου άρεσε. Στο πλαίσιο το είχαν δίπλα με το xperia s και η διαφορά μου φάνηκε μεγάλη υπέρ του s. Διαβάζω ότι με rooting μπορεί να επέμβει κάποιος στον έλεγχο των χρωμάτων. Το έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ?

 

Επιμένω λίγο γιατί με ενδιαφέρει να το πάρω άμεσα αλλά ενώ συνολικά μου αρέσει περισσότερο το nexus, με τσιγκλάει λίγο και η ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ οθόνη του s

Edited by no_name_78
Link to comment
Share on other sites

Παιζει και να έχεις δικιο..οταν μπαινω στο rom manager εκει που λέει flash ClockworkMod Recovery λεει με μικροτερα γραμματα απο κατω current recovery: ClockworkMod 6.0.2.3

 

Αν ειναι αυτό πως μπορω να το αλλάξω ωστε να μπορω να παιρνω ΟΤΑ...ειμαι και λίγο nooby

 

Με το toolkit εύκολα και απλά περνάς την original recovery. Πιστεύω πως έχεις δουλέψει με το toolkit διαφορετικά ρίξε μια ματιά στον οδηγό στο πρώτο post. Δεν είναι τα βήματα για την περίπτωσή σου, απλά πάρε τις γενικές πληροφορίες για το toolkit.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

No_name_78, Μονος το λες σχεδον αλλα δεν το καταλαβαινεις ακομα. Καλύτερα να πάρεις nexus4 που ειναι στα πλαίσια του λευκού που επιθυμείς, στις χαμηλες φωτεινοτητες. Γενικα στα πάνελ το απόλυτο μαύρο ειναι το δύσκολο, όχι το απόλυτο λευκο. Εδω βαζεις τερμα την φωτεινοτητα και δεν τιθεται θεμα bleeding. Ακόμα και το χρώμα το διορθώνεις με την αύξηση φωτεινοτητας (γιατι δεν ειναι μονο το λευκο...) σε αυτη την τεχνολογία. Προφανως δεν μπορεις να εχεις συνέχεια τέρμα την φωτεινοτητα, η μπαταρία νεράκι θα φύγει. Ειδικα στο galaxy nexus. Για μένα δεν εχει νόημα να ασχοληθείς με "άλλους" τρόπους. Μπορείς μέσω ροοτ με τον τροπο που λες αλλα μην περιμένεις τέλεια αποτελέσματα, απο οτι κατάλαβα γιατι εσυ θέλεις μονο λευκο (δες παρακάτω). Επισης μπορει μάλλον με καποιο ετοιμο φιλτρο (εφαρμογη απο το market) χωρίς ροοτ, να πειραξεις πάλι χρώματα. Αυτο που πειράζουν σε αυτα τα κινητα ειναι να "ρίχνουν" τα χρώματα για να βγαίνουν πιο φυσικά. Στο λευκο δεν θα δεις καμια σχεδον διαφορα. Στο λέω ειλικρινα, ειναι θέμα της τεχνολογίας το λευκο που εχει στην χαμηλή απόχρωση και δεν μπορει profile χρωμάτων να το διορθώσει οτι και να κανεις παρα μονο να αυξήσεις την φωτεινοτητα. Συνεπως αυτο που θες, δεν γινεται. Το nexus4 που δεν εχει τέτοια τεχνολογία δεν το εχει αυτο, επίσης το Sony δεν θα εχει superamoled, αλλα slcd -μαλλον- που επίσης εχει θετικά και αρνητικα. Αλλα εκει που διαφέρουν σαν μέρα με την νύχτα ειναι στο χρώμα το μαύρου και του λευκού. Αφου μονος σου βγάζεις το συμπέρασμα οτι το λευκο του δεν, δεν μπορείς να κανεις κατι αλλο.

 

Επίσης στο λεω, χωρίς ανάγκη συγκρίσεων, το xperia s δεν εχει την ιδια απόκριση σαν συσκευη με το galaxy nexus.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά αυτό με την ποιότητα των οθονών είναι τελείως υποκειμενικό.

Γι αυτό καλό είναι κανείς να βλέπεις μοναχός του ότι κινητά τον ενδιαφέρουν από κοντά και να αποφασίζει.

Μην το ψάχνετε και μην κουράζεστε με εξηγήσεις. Βλέπαμε ένα βίντεο μια μέρα 3 άτομα. Στο τέλος ο ένας βρήκε το λευκό στο βίντεο να κιτρινίζει, ο άλλος το βρήκε τέλειο, και ο τρίτος πρόσεξε μόνο το μπλε που πρασίνιζε. Κλάφτα Χαράλαμπε δλδ και ότι να 'ναι. Γι αυτό να εμπιστεύεστε μόνο τα μάτια σας. Άλλωστε εσείς θα βλέπετε την οθόνη συνέχεια, όχι κανένα άλλος.

 

Προσωπικά η όλη συζήτηση με τα λευκά, μαύρα, κίτρινα, μου φαίνεται πολύ ψείρισμα.

Αποστόλης

Galaxy Nexus [Zmod 5.1.1] [TWRP recovery] [ Lucky-K kernel ]

Nexus 7 LTE [stock 6.0.1] [TWRP recovery]

Nexus 6p [stock AOSP][TWRP recovery][franco kernel]

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα με toolkit στην 4.1.2 και το κιν φυσάει.

Καμια ιδέα για να κλείσω την ειδοποίηση για update 4.2?

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γενικά αυτό με την ποιότητα των οθονών είναι τελείως υποκειμενικό.

Γι αυτό καλό είναι κανείς να βλέπεις μοναχός του ότι κινητά τον ενδιαφέρουν από κοντά και να αποφασίζει.

Μην το ψάχνετε και μην κουράζεστε με εξηγήσεις. Βλέπαμε ένα βίντεο μια μέρα 3 άτομα. Στο τέλος ο ένας βρήκε το λευκό στο βίντεο να κιτρινίζει, ο άλλος το βρήκε τέλειο, και ο τρίτος πρόσεξε μόνο το μπλε που πρασίνιζε. Κλάφτα Χαράλαμπε δλδ και ότι να 'ναι. Γι αυτό να εμπιστεύεστε μόνο τα μάτια σας. Άλλωστε εσείς θα βλέπετε την οθόνη συνέχεια, όχι κανένα άλλος.

 

Προσωπικά η όλη συζήτηση με τα λευκά, μαύρα, κίτρινα, μου φαίνεται πολύ ψείρισμα.

 

Ισχύει αυτο. Για την εποχή του το galaxy nexus ειχε τρομερη οθόνη. Καταρχάς εχει 720p ανάλυση που μερικα δεν εχουν ακόμα και θεωρούνται high end. Αλλα ο φίλος κατάλαβα οτι εχει θέμα με το λευκο, άρα του το λέω για να το ξέρει, για αυτο που ζητά καλύτερα να παει σε nexus4 αν μπορει, που εχει λευκο ίδιο με iPhone. Το μαυρο ειναι γνωστο οτι δεν ειναι τοσο καλο και οι περισσοτεροι που πήγαν απο galaxy nexus τους χάλασε αυτο κυρίως.

 

μονο για τα λεφτα του το galaxy nexus αξιζει γιατι η οθονη ειναι αντικειμενικά πολυ καλη. Απλώς ειναι κατι πολυ διαφορετικο απο αυτο που εχει συνηθίσει μέχρι τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα με toolkit στην 4.1.2 και το κιν φυσάει.

Καμια ιδέα για να κλείσω την ειδοποίηση για update 4.2?

 

Δες αν σε βοηθησει το ποστ νο 6901...

Link to comment
Share on other sites

Θα παραθεσω την αποψη μου μιας και νομιζω οτι ειμαι ο πιο φρεσκος στο Gnex κατοχος μολις μερικες ωρες.Το πηρα εχθες το βραδυ απο πλαισιο.Ηταν 4.0.4 yakjuxw και η μοναδικη ΟΤΑ που μου ηρθε ηταν η 4.1.1. Σημερα το πρωι αν και φοβομουν αρκετα εκανα το βημα να ξεκλειδβσω τον bootloader που βασικα ηταν το μονο που ηθελα να κανω.Οταν τελειωσα δεν κρατηθηκα και εκανα την μετατροπη σε yakju 4.1.2 και αμεσως μου ηρθε η 4.2 και στο καπακι η 4.2.1.Με ολα αυτα που ακουγα εδω δεν ηθελα να το κανω αλλα το εκανα και νομιζω οτι ειναι σουπερ.

ΠΡΙΝ. SE XPERIA X1 SILVER

 

ΥΣΤΕΡΑ. SAMSUNG GALAXY NEXUS

 

ΤΩΡΑ XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

και γω φιλε την 4.2.1 φοραω και το ''κινητακι'' πεταει..... ουτε κολληματα ουτε τιποτα(ευτυχως).....:D
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...