Jump to content

Samsung Galaxy Nexus (I9250)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το κινητό 3 μέρες και μου έχει κολλήσει 3-4 φορές. Μου έχει κολλήσει στο Dogcatcher και στο Bloomberg. Αφού κολλήσει μετά από λίγο σβήνει τελείως. Σήμερα μάλιστα δεν άνοιγε με τίποτα. Έβγαλα μπαταρία και μετά από 5 λεπτά ευτυχώς άνοιξε. Είναι λογικά αυτά τα κολλήματα? Συμβαίνουν και σε άλλους? Τις 2 φορές κόλλησε όταν έγραφα κάτι και 1 φορά όταν έκανα back σε κάποια οθόνη στο Dogcatcher . Επίσης γνωρίζετε γιατί τη 1 φορά αφού έκλεισε δεν άνοιγε αμέσως?

 

Αν σου κολλάει μόνο σε αυτές τις εφαρμογές είναι πιθανό να μην είναι πλήρως συμβατές με ICS.

Βγάλτες και δοκίμασε το..

Εμένα μου έχει κολλήσει κανά 2 φορές αλλά μόνο όταν χρησιμοποιώ το Blackmart... είναι λογικό όμως γιατί είναι alpha έκδοση ούτε καν beta και είναι για gingerbread..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω το κινητό 3 μέρες και μου έχει κολλήσει 3-4 φορές. Μου έχει κολλήσει στο Dogcatcher και στο Bloomberg. Αφού κολλήσει μετά από λίγο σβήνει τελείως. Σήμερα μάλιστα δεν άνοιγε με τίποτα. Έβγαλα μπαταρία και μετά από 5 λεπτά ευτυχώς άνοιξε. Είναι λογικά αυτά τα κολλήματα? Συμβαίνουν και σε άλλους? Τις 2 φορές κόλλησε όταν έγραφα κάτι και 1 φορά όταν έκανα back σε κάποια οθόνη στο Dogcatcher . Επίσης γνωρίζετε γιατί τη 1 φορά αφού έκλεισε δεν άνοιγε αμέσως?

 

Καλημέρα.Για το τελευταίο ερώτημα σου, το ότι βλέπεις μαύρη οθόνη δεν σημαίνει ότι έχει κλείσει.Απλά έχει κολλήσει και δεν ανταποκρίνεται σε τίποτα.Δηλαδή δεν είναι η περίπτωση που έχεις απλά ένα reboot από κολλήμα, για αυτό χρειάστηκε να βγάλεις την μπαταρία.Μην σε ανησυχεί, θέλει δουλίτσα ακόμα το ics και μάλιστα μπορεί να στο κάνει και με google appl (gmail,music κτλ.Σίγουρα θα βγάλουν κάποιο update με patches σύντομα) και φυσικά οι 3rd party apps πρέπει να γίνουν updated για το ics.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από χρήση ημερών προτείνω ανεπιφύλακτα το πληκτρολόγιο swiftkey X.

Αν στο στιλ γραφής επιλέξετε "Γρήγοροι", τέρμα τα λάθη ! :-) είναι Super. Καλύτερο από το multilink ( κατά την άποψή μου πάντα)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έπειτα από χρήση ημερών προτείνω ανεπιφύλακτα το πληκτρολόγιο swiftkey X.

 

Θα συμφωνήσω και γιαυτό προλάβετε το τώρα (και για λίγες μόνο ώρες) που κάνει μόνο 10 λεπτά!

 

https://market.android.com/details?id=com.touchtype.swiftkey&feature=apps_timed_promotion#?t=W251bGwsMSwxLG51bGwsImNvbS50b3VjaHR5cGUuc3dpZnRrZXkiXQ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τελικα το αποφασισα να το αγορασω.το θεμα ειναι αξιζει νε περιμενω 5-6 μερες να ερθει ελλαδα η να το παρω απο expansys που μαζι με τα μεταφορικα θα μου ερθει καπελο περιπου 30 ευρω.αυτο που θελω ειναι να το εχω οπωσδηποτε στα χερια μου την πρωτοχρονια
Link to comment
Share on other sites

τελικα το αποφασισα να το αγορασω.το θεμα ειναι αξιζει νε περιμενω 5-6 μερες να ερθει ελλαδα η να το παρω απο expansys που μαζι με τα μεταφορικα θα μου ερθει καπελο περιπου 30 ευρω.αυτο που θελω ειναι να το εχω οπωσδηποτε στα χερια μου την πρωτοχρονια

Aν ειναι να το παρεις απο πλαισιο αστο καλητερα.....10 γεναρη.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

τελικα το αποφασισα να το αγορασω.το θεμα ειναι αξιζει νε περιμενω 5-6 μερες να ερθει ελλαδα η να το παρω απο expansys που μαζι με τα μεταφορικα θα μου ερθει καπελο περιπου 30 ευρω.αυτο που θελω ειναι να το εχω οπωσδηποτε στα χερια μου την πρωτοχρονια

amazon.de ;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπερα!

 

Παρατηρώ ότι όταν μου κάνουν μια κληση και δεν απαντήσω, μετά δεν αναβει το λεντ όπως στα μηνύματα. Έτσι είναι η εγώ δεν έχω κάνει κάποια ρύθμιση ;

:D
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που η ένδειξη είναι ίδια (1 γραμμή κτλ.) έχω παρατηρήσει ότι η εμβέλεια είναι μεγαλύτερη από το S2.

 

Παιδια αφηστε την ενδειξη, δεν ειναι αξιοπιστη. Το WiFi του nexus, ειναι ελαφρως καλυτερο απο το S II αλλα χειροτερο απο το μηλο...

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι να το παρεις απο πλαισιο αστο καλητερα.....10 γεναρη.

οχι πλαισιο αλλα κατι ακουω για αυριο την vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα το αποφασισα να το αγορασω.το θεμα ειναι αξιζει νε περιμενω 5-6 μερες να ερθει ελλαδα η να το παρω απο expansys που μαζι με τα μεταφορικα θα μου ερθει καπελο περιπου 30 ευρω.αυτο που θελω ειναι να το εχω οπωσδηποτε στα χερια μου την πρωτοχρονια

 

Αν το πάρεις από το expansys, σε δύο ημέρες θα το έχεις στα χέρια σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το θεμα ειναι τα λεφτα.γιατι τετοιες εποχες 30 ευρω ειναι αρκετα.γιαυτο ρωτησα.τελος παντων.αν μεχρι τις 20 δεν εχει ερθει σε ελληνικο καταστημα θα παρω απο expansys
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε το flash για ICS.

 

Πέρα από αυτό έχουμε και το update στο 4.0.2 :happy:

 

 

Adobe Flash Player updated, now supports Ice Cream Sandwich

 

http://cdn.androidcentral.com/sites/androidcentral.com/files/imagecache/w550h500/postimages/79186/flash-galaxy-nexus.jpg

 

http://www.androidcentral.com/adobe-flash-player-updated-now-supports-ice-cream-sandwich

 

Υ.Γ. 1 Το co-pilot (nav) στην τελευταία του έκδοση υποστηρίζει ISC

Y.Γ. 2 Για video player ο MX Player παίζει τα πάντα και σε full screen

Υ.Γ. 3 Το GTA III θα αναβαθμιστεί και για ISC

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

Θα μας έρθει και ΟΤΑ ή πρέπει να το κατεβάσουμε από κάπου;;

 

Καλημέρα.Εξαρτάται αν βιάζεσαι ή όχι :)

Αν βιάζεσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065&page=7 ποστ #94

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εξαρτάται αν βιάζεσαι ή όχι :)

Αν βιάζεσαι http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=322065&page=7 ποστ #94

 

Δεν βιάζομαι.Θα περιμένω να βγεί στο κινητό..

 

Μια ερώτηση να σου κάνω. Εκεί που κάνω αναζήτηση στις επαφές μου καμιά φορά ανάβει ένα ασπρο led αλλά δεν το κάνει πάντα.Και επίσης αυτό που ρώτησα και χθές για την αναπάντητη κλήση ότι δεν ανάβει το led.

 

Ευχαριστώ!

:D
Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι.Θα περιμένω να βγεί στο κινητό..

 

Μια ερώτηση να σου κάνω. Εκεί που κάνω αναζήτηση στις επαφές μου καμιά φορά ανάβει ένα ασπρο led αλλά δεν το κάνει πάντα.Και επίσης αυτό που ρώτησα και χθές για την αναπάντητη κλήση ότι δεν ανάβει το led.

 

Ευχαριστώ!

Κατεβασε το light flow για να ρυθμίσεις ποτε θα ανάβει το notification light και τι χρώμα θα εχει για κάθε ειδοποίηση.

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Δεν βιάζομαι.Θα περιμένω να βγεί στο κινητό..

 

Μια ερώτηση να σου κάνω. Εκεί που κάνω αναζήτηση στις επαφές μου καμιά φορά ανάβει ένα ασπρο led αλλά δεν το κάνει πάντα.Και επίσης αυτό που ρώτησα και χθές για την αναπάντητη κλήση ότι δεν ανάβει το led.

 

Ευχαριστώ!

 

Ναι είναι το led notification.Δεν το κάνει πάντα και εγώ έχω παρατηρήσει ότι ενεργοποιείται με το keyboard.Αλήθεια με ποιό keyboard δουλεύεις?Με το multiling μου το έκανε.Με το pure android δεν μου το κάνει.smells like bug

 

Το άσπρο led νομίζω ότι είναι ειδοποίηση για email και (SMS?)

 

Το notification led παιζει για gmail,gtalk,sms,fb (από όσα εχω δοκιμάσει).Αναπάντητες δεν παίζει

 

 

Κατεβασε το light flow για να ρυθμίσεις ποτε θα ανάβει το notification light και τι χρώμα θα εχει για κάθε ειδοποίηση.

 

Lightflow έχω διαβάσει αρκετά posts που δείχνουν battery drain.Σήμερα το πρωι είχα ενα gmail και το led αναβόσβηνε (δεν έχω το lightflow), είδα λοιπον στα στατιστικά της μπαταρίας ότι το κινητο έιχε αρκετή awake time και έχω την αίσθηση ότι οφείλεται στο notification led.Μου φαίνεται ότι αυτό το κομμάτι θέλει δουλειά από google μεριά

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι το led notification.Δεν το κάνει πάντα και εγώ έχω παρατηρήσει ότι ενεργοποιείται με το keyboard.Αλήθεια με ποιό keyboard δουλεύεις?Με το multiling μου το έκανε.Με το pure android δεν μου το κάνει.smells like bug

 

Έχω το swiftkey x. Και ναι στις αναπάντητες δεν παίζει για κάποιο λόγο το led.. Το light flow το έβαλα αλλά μου μπλοκάρει άλλη εφαρμογή και εκεί που είχα κανονικά led μόλις την έβαλα σταμάτησε να λειτουργεί οπότε την έβγαλα..Περίεργα πράγματα...

:D
Link to comment
Share on other sites

Επειδή μάλλον το θέμα μπαταρίας έφτασε κάτι στα αυτιά της samsung κυκλοφόρησε επίσημο αξεσουάρ...

http://m.samsung.com/us/mobile/cell-phones-accessories/ETC-I515BBGSTA

Link to comment
Share on other sites

Η αγαπημένη μου θήκη στο Nexus S τώρα και στο Galaxy Nexus:

 

Ultralight Hard Shell Case

 

http://www.myincipio.com/GetDynamicImage.aspx?path=SA-200.jpg&h=350

 

http://www.myincipio.com/Samsung-Galaxy-Nexus-Cases-Accessories/Incipio-Samsung-Galaxy-Nexus-feather-Ultralight-Hard-Shell-Case.asp

 

SILICRYLIC Hard Shell Case with Silicone Core

 

http://www.myincipio.com/GetDynamicImage.aspx?path=SA-2061.jpg&h=350

 

http://www.myincipio.com/Samsung-Galaxy-Nexus-Cases-Accessories/Incipio-Samsung-Galaxy-Nexus-SILICRYLIC-Hard-Shell-Case-with-Silicone-Core.asp

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Nexus (I9250)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...