Jump to content

All about Volkswagen


nicos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς που υπάρχουν τα Golf να ομορφαίνουν τους δρόμους.....

 

ναι γιατι αν δεν βγω στο δρομο και δε δω golf δεν μου παει καλα η χριστουγεννιατικη μου ημερα:lol:

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 773
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

efoson einai sxedon oloidio me tou golf na ypothesw mple?

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

πραγματικα αν αλλαξε ο φωτισμος ειναι ιεροσυλια δεν μας ενδιαφερει ο φωτισμος αλλων αυτοκινητων πχ audi a3 εμεις golf περνουμε γιατι το golf θελουμε...

 

συμφωνω 100%

Link to comment
Share on other sites

ως ξαδερφακι κι εγω της vw πιστευω πως το νεο gold δεν ειναι αρμονικο αμαξι...μου κανει την ιδια εντυπωση απεναντι στο scirocco οπως εκανε το golf v plus στο απλο...το οποιο και κατα την γνωμη μου ειναι αρκετα πιο ωραιο απο το υπαρχον....

 

βεβαια ειναι αρκετα φθηνο και θα εξοπλιζεται με τον νεο tfsi...

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω,δεν βρισκω κ φωτο που να φαινετε το κοντερ του scirocco βραδυ...

sto golf6 του βαλαν ασπρα κ θελω να δω αν ειναι γενικο το κακο

Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.σκεφτομαι να γορασο το γκολφ 6.ενημερωθηκα στην αντιπροσςπεια ειπανε πωσ χρειαζεται περιπου 4 μηνεσ να φτασει μετα απο παραγγελια.το προβλιμα ειναι πωσ πρεπει να το κλεισω αρχεσ ιαν αλλα δεν εχοθν καταχωρηθει τα φωτα bi xenon.αρα δε μπορουμε να ατα παραγγειλουμε.μηπωσ κανεισ ξερςει τιποτα για το θεμα!ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει για να περιμενεις για bi-xenon.αφ'ενος δεν εχει νοημα να εχεις και στα μεγαλα xenon,αφ ετερου εγω σε αλλο vag αμαξι εβαλα xenon aftermarket με 100 ευρω...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο αξιζει για να περιμενεις για bi-xenon.αφ'ενος δεν εχει νοημα να εχεις και στα μεγαλα xenon,αφ ετερου εγω σε αλλο vag αμαξι εβαλα xenon aftermarket με 100 ευρω...

 

τα οποια ομως δεν εχουν καμμια σχεση σε ασφαλεια-ποιοτητα με τα εργοστασιακα και ενδεχωμενως ειναι και επικυνδυνα!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω 100% με trancer13.τα βιχενον εργοστασιακα ειναι ολα τα λεφτα.εχουνε δεσμη κατευθηνομενη αναλογα με τισ στροφεσ τοθ τιμονιου,κ αισθητηρεσ στα ψαλιδια ωστε ναμη τυφλωνουνε τουσ απεναντι.το θεμα ειναι ποτε ερχονται.
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα κινεζικα ξενων των 100 ευρω,ειναι πολυ ευκολο να καουν και να κανουν ζημια...ακομη ,τυφλωνουν ασυστολα τους υπολοιπους οδηγους..
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα τα κινεζικα ξενων των 100 ευρω,ειναι πολυ ευκολο να καουν και να κανουν ζημια...ακομη ,τυφλωνουν ασυστολα τους υπολοιπους οδηγους..

 

σε τι να κανουν ζημια??το τελευταιο επιχειρημα δεν στεκει...τα ρυθμιζεις οπως θες χωρις να τυφλωνεις τους αλλους.

 

 

το πρώτο στο εξήγησε ..και μαζι τους να καεί και το αυτοκίνητο σου :cry:

Το δεύτερο στέκει και αυτό γιατί η φωτεινή πηγή πρέπει να μετακινήτε ηλεκτρομαγνητικά ώστε να βρίσκεται πάντα στη σωστή θέση.

 

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

ασχολουμαι αρκετα χρονια με το αντικειμενο,πολυ γνωστοι μου εχουν βαλει αφτερμαρκετ xenon,τα εχουν πολλα χρονια στα αυτοκινητα τους και κανενα προβλημα...

 

οσο για το δευτερο δεν το καταλαβαινω.οι φανοι εχουν ρυθμιση καθ υψος και κατευθυνση οποτε...

 

σιγουρα ποιοτικα δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε φωτιζουν σαν τα μαμα αλλα για 100 ευρω αξιζουν.

Link to comment
Share on other sites

ασχολουμαι αρκετα χρονια με το αντικειμενο,πολυ γνωστοι μου εχουν βαλει αφτερμαρκετ xenon,τα εχουν πολλα χρονια στα αυτοκινητα τους και κανενα προβλημα...

 

οσο για το δευτερο δεν το καταλαβαινω.οι φανοι εχουν ρυθμιση καθ υψος και κατευθυνση οποτε...

 

σιγουρα ποιοτικα δεν ειναι οτι καλυτερο ουτε φωτιζουν σαν τα μαμα αλλα για 100 ευρω αξιζουν.

 

για 100 ευρω αξιζουν αλλα ναι τυφλωνουν τους αλλους οδηγους. δε θα εβαζα ποτε! τα κινεζικα προιοντα ειναι διαφορων ποιοτητων. υπαρχουν και πολυ καλα. αλωστε σε 2 χρονια δε θα υπαρχει τιποτα αλλο παρα μονο made in china. εχουν προχωρησει πολυ οι ανθρωποι. αλλα οχι στα xenon καθως κανονικα πρεπει να ρυθμιζονται αυτοματα συνεχεια και αυτα τα aftermarket δε το κανουν για μειωση του κοστους και συνεπως τυφλωνουν ασυστολα τους αλλους οδηγους! ελεος με τον καθε μα@#$^$@ που οδηγει ενα γρηγορο κουβα των 100 αλογων καιμου θελει και xenon για να διπλασιασει την αξια του αυτοκινητου του! ελεος. μας τυφλωνουν συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσος φοβος για τα αφτερμαρκετ ξενον? Και τα εργοστασιακα ιδιες μαρκες ειναι (bosch,H.I.D κλπ) Παντως τα ξενον του citroen c4 κανουν 1,050 Ε !!!!! Ενας φιλος μου εχει 3 χρονια ξενον στο αμαξι κ στην μηχανη του 1 χρονο (αφτερμαρκετ κ τα 2)κ δεν ειχε ποτε προβλημα.. ελεος οχι κ 1000 ε για φωτα ! Α και τα εβαλε (μικρη σκαλα,130ε) απο θεσ/νικη
Link to comment
Share on other sites

(σορρυ για τα 2 απανωτα ποστ)!και τι πειραζει δλδ? δεν θα πρεπει να βαλω ξενον επιδη εχω ενα κουβα? Βοηθαει κ το βραδυ αλλα και αισθητικα ειναι καλυτερο..Οχι να χω 40000Ε αμαξι και να ειμαι με τα αλογονα!
Link to comment
Share on other sites

Γιατι τοσος φοβος για τα αφτερμαρκετ ξενον? Και τα εργοστασιακα ιδιες μαρκες ειναι (bosch,H.I.D κλπ) Παντως τα ξενον του citroen c4 κανουν 1,050 Ε !!!!! Ενας φιλος μου εχει 3 χρονια ξενον στο αμαξι κ στην μηχανη του 1 χρονο (αφτερμαρκετ κ τα 2)κ δεν ειχε ποτε προβλημα.. ελεος οχι κ 1000 ε για φωτα ! Α και τα εβαλε (μικρη σκαλα,130ε) απο θεσ/νικη

 

Και η VW κάπου τόσο τα έχει, απ' εκεί καταλαβαίνεις γιατί δεν πρέπει να βάλεις aftermarkt xenon, αν είναι καλά τότε πάρε και ένα ΤΑΤΑ βάλε και aftermarkt xenon επάνω και είσαι super :blink::blink:

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι εισαι σουπερ,ουτε ΤΑΤΑ εχω,αλλα ολοι αυτοι οι νεαροι με τα punto gt,saxo,106,corsa,colt,swift,klp δεν πρεπει να βαλουν ξενον επειδη τα ξενον τα φορανε upper-class αυτοκινητα? Δεν καταλαβαινω τον ρατσισμο,αναμεσα σ αυτους που δουλευουν κ γουσταρουν κ τα χωνουν στ αμαξι τους να τ ευχαριστηθουν,κ σ αυτους π τα βρισκουν ετοιμα ολα..στο κατω κατω δωσε εσυ τα 1000 Ε κ βαλτα κ ασε τους αλλους με τα 100 ε ..
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως ειναι λευκος.οποτε αυτο που μενει ειναι να αλλαξεις την πηγη κ να βαλεις ενα ραδιο-cd με λευκο φωτισμο :P

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι εισαι σουπερ,ουτε ΤΑΤΑ εχω,αλλα ολοι αυτοι οι νεαροι με τα punto gt,saxo,106,corsa,colt,swift,klp δεν πρεπει να βαλουν ξενον επειδη τα ξενον τα φορανε upper-class αυτοκινητα? Δεν καταλαβαινω τον ρατσισμο,αναμεσα σ αυτους που δουλευουν κ γουσταρουν κ τα χωνουν στ αμαξι τους να τ ευχαριστηθουν,κ σ αυτους π τα βρισκουν ετοιμα ολα..στο κατω κατω δωσε εσυ τα 1000 Ε κ βαλτα κ ασε τους αλλους με τα 100 ε ..

 

1) καμια κατασκευαστρια φωτιστικων σωματων δεν παρεχει στην αγορα aftermarket κιτ.

2) Την νομοθεσια, τις κοινοτικες οδηγιες τις εχεις ακουστα?

3) Προβλημα δεν θα εχει αυτος που τα φορα, αλλα ο απεναντι...

4) Εσυ πιστευεις πως αυτα των 100 ευρω ειναι το ιδιο με αυτα των 1000 ευρω?

 

Τεσπα... σε καποια θεματα οταν εχετε αγνοια, καλο θα ειναι να μην επιμενετε. Οποιος θελει ας τα βαλει, απλα μην νομιζει πως επραξε σωστα...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

γιατι να μην εχω ακουστα τις κοινωτικες οδηγιες? οχι δεν ειναι το ιδιο..Ενταξει δωσε ξαναλεω 1000ε κ βαλτα..Ας πουμε εγω που δεν ειμαι ο γιος του Ωναση,θα βαλω αυτα με τα 100..αν θεωρειται τις τιμες στις αντιπροσωπειες χαμηλες,τοτε ενταξει..
Link to comment
Share on other sites

Αν τους εκοβε λιγο αυτους που τυφλωνουν τους υπολοιπους θα αγοραζαν 2 πολυ καλες λαμπες με 20-30 Ευρω και θα ειχαν καλυτερο αποτελεσμα και δεν θα τυφλωναν τους υπολοιπους. Αλλα τι με νοιαζει εμενα αν τυφλωνω τον απεναντι; Στα @@ μου. ΜΠΑΟΓΚ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...