Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο εχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!δεν το περιμενα με τιποτα τοσο βελτιωμενο,το μονο μου προβλημα ειναι στις επαφες,στα πλαγια που εχει τα γραμματα μου τα εχει αγγλικα-ελληνικα και στα ελληνικα ξεκιναει απο το Δ ενω εχω πολλες επαφες απο Α Β Γ το εχετε και αλλοι αυτο?

 

Αλλο ας πουμε bug ειδα στις ρυθμισης εντασης,στην επιλογη Δονηση κατα την κληση μου την εχει στα γερμανικα:p φανταζομαι και σε εσας γιατι απ οτι διαβασα ετσι ειναι και στο SII.

 

Εμένα μια χαρά με τις επαφές και την ορθή σειρά των γραμμάτων και σε Ελληνικά αλλά και Αγγλικά... επίσης είμαι ΟΚ και με screenshot αλλά Δόνηση και Ήχος μου το έχει επίσης στα γερμανικά... Π0υτ@ν@ Μέρκελ παντού εισαι και μας στοιχειώνεις :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια μην τρελενωμαστε πιστευω θα βγαλει καποιο update που θα διορθωνει ολα αυτα σε λιγες μερες οπως εχει ξανακανει η samsung.απλα εδωσε το παγωτο στον λαο γτ ειχε αρχισει να κανει παραπονα που μεχρι και η "κουτση" "μαρια" ειχε παρει την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μιά χαρά οι επαφές, αλλά το δόνηση και ήχος μου είναι στα γερμανικά!Δεν πειράζει μπροστά στα άλλα θετικά δεν είναι τίποτα αυτό! Έχει και ωράιο προγραμμα ενσωματωμένο που μετράει τα δεδομένα και μέσω κινητής και wifi! Και του βάζεις όριο πόσα gb θέλεις και κλείνει αυτόματα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας!

 

:lol:

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μιά χαρά οι επαφές, αλλά το δόνηση και ήχος μου είναι στα γερμανικά!Δεν πειράζει μπροστά στα άλλα θετικά δεν είναι τίποτα αυτό! Έχει και ωράιο προγραμμα ενσωματωμένο που μετράει τα δεδομένα και μέσω κινητής και wifi! Και του βάζεις όριο πόσα gb θέλεις και κλείνει αυτόματα τα δεδομένα κινητής τηλεφωνίας!

 

:lol:

 

To οποιο δεν ειναι και το πλεον αξιοπιστο οπως εχω καταλαβει εγω και πολοι αλλοι απο xda που εχουν κανει μετρησεις.

δοκιμασε το my data manager.. ειναι τελειο, εχει και widget και πολλα πολλα ακομη καλουδια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αναφερθεί πρόβλημα εγγύησης απ όσους το έχουν πάει έτσι στο service.

 

Μια τελευταια ερωτηση :O...περνωντας ετσι το καινουργιο firmware θα σβηστουν ολα απο το κινητο?? πρεπει να παρω backup και πως??

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα μια ξεκάθαρη απάντηση γιατί μπερδεύτηκα παραπάνω,

Έχω το note τελείως απείραχτο από πλαίσιο, δεν βρίσκει καμία αναβαθμιση.

Κατέβασα το odin 1.85 και την 4.03 γερμανική rom από samfirware

Μπορώ να την βάλω κατευθείαν με τις οδηγίες από εδώ?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3933283#post3933283

Χρειάζεται να κάνω κάτι αλλό?

Θα έχω ελληνικά?

 

Ευχαριστώ

N7000 SlimWizz
Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια ερωτηση :O...περνωντας ετσι το καινουργιο firmware θα σβηστουν ολα απο το κινητο?? πρεπει να παρω backup και πως??

 

SMS sms backup and restore

επαφες δεν ειναι στο google account σου? αν οχι θελεις mybackup (market)

εφαρμογες εισαι ροοτ? αν ναι, titanium backup αν οχι, myBackup (market)

ΑΠο sD & internal δεν σβηνετε τιποτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βαζω την ενδιξη διπλα στο εικονιδιο της μπαταρια που σου διχνει επι τις εκατο ποσο μπαταρια εχεις ακριβως, επισης πως μπορω πατωντας την μπαρα πανω να μου βναζει ημερομηνια; ενα αλλο στο στοκ μπροουζερ ενω εχω βαλει την επιλογη να κλεινει ολο το κειμενο στην οθονη φουλ.ζουμ δηλαδει δεν Κανει τιποτα παραμενει στην πρωτη επιλογη παρ ολο που την εχω αλλαξει εσας λειτουργει κανονικα αυτη η επιλογη;δεν θελω ακομα να βαλω αλλον μπραουζερ γιαυτο ρωταω ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάγκη να κάνω hard reset πρώτα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή να βάλω την ICS;
Link to comment
Share on other sites

Είναι ανάγκη να κάνω hard reset πρώτα και χωρίς να έχω εγκαταστήσει καμία εφαρμογή να βάλω την ICS;

 

Σε πια αναφερεσαι stock? H custom?

alba-> κανεις wipes Και την περνας

stock-> νομιζω κατευθειαν

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πια αναφερεσαι stock? H custom?

alba-> κανεις wipes Και την περνας

stock-> νομιζω κατευθειαν

Σε stock αναφέρομαι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βαζω την ενδιξη διπλα στο εικονιδιο της μπαταρια που σου διχνει επι τις εκατο ποσο μπαταρια εχεις ακριβως, επισης πως μπορω πατωντας την μπαρα πανω να μου βναζει ημερομηνια; ενα αλλο στο στοκ μπροουζερ ενω εχω βαλει την επιλογη να κλεινει ολο το κειμενο στην οθονη φουλ.ζουμ δηλαδει δεν Κανει τιποτα παραμενει στην πρωτη επιλογη παρ ολο που την εχω αλλαξει εσας λειτουργει κανονικα αυτη η επιλογη;δεν θελω ακομα να βαλω αλλον μπραουζερ γιαυτο ρωταω ευχαριστω.

 

Ρυθμίσεις--> Οθόνη--> Εμφάνιση ποσοστού μπαταρίας (προς το κάτω στο μενού, το "τικάρεις" )

Από browser χρησιμοποιώ μόνο opera ο οποίος έχει γίνει εμφανώς πιο γρήγορος!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σάς που ζητάτε prerooted ICS να σας πω πως μπορείτε να το κάνετε μόνοι σας εύκολα και γρήγορα. Μόνες προϋποθέσεις να είστε ήδη ροοτ και να έχετε Mobile Odin.

 

-Κατεβάζουμε την stock LPY

-Κατεβάζουμε τον CF-Root για την LPY

-Αποσυμπιέζουμε στην SD μας το ρομ

-Αποσυμπιέζουμε στην SD μας τον κερνελ (να βλέπουμε δηλαδή .tar ή zImage)

-Ανοίγουμε το mobile odin, κάνουμε άνοιγμα αρχείου και διαλέγουμε το ρομ

-Πάμε στο πεδίο κερνελ και διαλέγουμε το .tar ή zImage του CF-root

-Στην ενότητα EverRoot διαλέγουμε και τα 3 checkbox (Enable EverRoot, Inject Superuser, Inject mobile ODIN)

-Flash firmware

 

Και είστε έτοιμοι με ICS LPY 4.0.3 rooted + CWM !

 

Να πω πως η διαδικασία ΔΕΝ κάνει wipe τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις μας και κρατάει κανένα 15λεπτο μέχρι το 1ο boot. Εάν στο 1ο boot σας κρασάρει ο install wizzard (ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς) μην ανησυχείτε στον επόμενο reboot θα τελειώσει κανονικά.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ όπως ήδη προείπαν κάποιοι στις εφαρμογές που έχουμε να είναι συμβατές με android ICS 4.0!

 

 

ΥΓ. Πραγματικά πιστεύω πως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η σαμμυ αυτήν την φορά, είναι η πρώτη φορά που κάνω upgrade σε major έκδοση (από GB σε ICS) χωρίς wipe και όλα λειτουργούν άψογα και γρήγορα!! Άξιζε σίγουρα την αναμονή (και που να αρχίσει το πάρτυ με τις custom.. :shifty:)

 

Έφαγε το σκαλωματάκι του κατά την παραπάνω διαδικασία το δικό μου... Κόλλησε στην οθόνη με το logo της Samsung...

Τελικά το ήθελε το wipe data/factory reset όπως έχει πει ο elthis πιο πίσω. Thanx mate!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδες πως βαζω την ενδιξη διπλα στο εικονιδιο της μπαταρια που σου διχνει επι τις εκατο ποσο μπαταρια εχεις ακριβως, επισης πως μπορω πατωντας την μπαρα πανω να μου βναζει ημερομηνια; ενα αλλο στο στοκ μπροουζερ ενω εχω βαλει την επιλογη να κλεινει ολο το κειμενο στην οθονη φουλ.ζουμ δηλαδει δεν Κανει τιποτα παραμενει στην πρωτη επιλογη παρ ολο που την εχω αλλαξει εσας λειτουργει κανονικα αυτη η επιλογη;δεν θελω ακομα να βαλω αλλον μπραουζερ γιαυτο ρωταω ευχαριστω.

 

ρυθμίσεις-οθόνη-ένδειξη ποσοστού μπαταρίας.

 

Παιδιά, επειδή γίνονται πολλές ερωτήσεις και είμαστε πολλοί πλέον χρήστες εδώ, δυστυχώς δε προλαβαίνουμε όσοι γνωρίζουμε να απαντήσουμε σε όλες.

Να θυμίσω ότι υπάρχει και το chat room στη 1η σελίδα όπου καλό είναι να το χρησιμοποιούμε και να λύνουμε παρέα τα οποία προβλήματα με συνεργασία.

Το βράδυ θα μπω κι εγώ να βοηθήσω όσο μπορώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

επιβαιβαιωνω και εγω οτι ετσι ειναι και σε εμενα.αλλα εαν κρατησεις διπλα στην μπαρα με τα γραμματα και την κυλισεις πανω η κατω μπωρεις να επιλεξεις πιο γραμμα θες να σε παει.

ναι το δοκιμασα αμα πας πανω κατω σου βγαζει και τα αλλα!!

Εμένα μια χαρά με τις επαφές και την ορθή σειρά των γραμμάτων και σε Ελληνικά αλλά και Αγγλικά... επίσης είμαι ΟΚ και με screenshot αλλά Δόνηση και Ήχος μου το έχει επίσης στα γερμανικά... Π0υτ@ν@ Μέρκελ παντού εισαι και μας στοιχειώνεις :lol:

χαχαχαχα η πιο ποθητη γυναικα του 2012,ολοι θελουν να την μπιιιιιιιιιπ

 

Να συμπληρωσω για αυτους που παιδευονται με screen shots.

 

Palm screenshot περνουμαι με το πλαινο της παλαμης μας ακουμποντας πολυ πολυ ελαφρα την οθονη και το κανουμε με μια σχετικη γρηγοραδα απο τη μια ακρη στην αλλη.

 

Home button + turn off button ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΠΑΤΗΜΕΝΑ για 2-3 δευτερολεπτα

 

S-PEN screenshot απλος παταμε το κουμπακι και κραταμε το stylous για λιγο πανω στην οθονη.

 

Ελπιζω να βοηθησα αυτους που παιδευονται!

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοόν ....... Το χω στα χέρια μου!!! είμαι πλέον κάτοχος !!!! :D :D ... λευκουδάκι κιόλας!!!!

 

Μια γρήγορη ερώτηση πριν το ανοίξω, θα το ψάξω μόνος μου, όμως, γνωρίζει κανείς πως να μεταφέρω επαφές απο Nokia σε Android? θέλω να τις μεταφέρω ΠΛΗΡΩΣ όπως τις έχω(έχω σε κάθε επαφή αναλυτικά ΠΑΡΑ πολλά στοιχεία και δεν θέλω να χαθούν).

 

Επίσης, το φορτίζω τώρα δεν το ανοίγω ακόμα, στις φορτίσεις πως να του φερθώ ? το φορτίζω όποτε θέλω η περιμένω να αδειάσει πλήρως?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΧΑ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΑΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΤΣΕΚΑΡΩ ΚΑΙ ΠΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΟΙ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΗΣΗ;

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες, διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοόν ....... Το χω στα χέρια μου!!! είμαι πλέον κάτοχος !!!! :D :D ... λευκουδάκι κιόλας!!!!

 

Μια γρήγορη ερώτηση πριν το ανοίξω, θα το ψάξω μόνος μου, όμως, γνωρίζει κανείς πως να μεταφέρω επαφές απο Nokia σε Android? θέλω να τις μεταφέρω ΠΛΗΡΩΣ όπως τις έχω(έχω σε κάθε επαφή αναλυτικά ΠΑΡΑ πολλά στοιχεία και δεν θέλω να χαθούν).

 

Επίσης, το φορτίζω τώρα δεν το ανοίγω ακόμα, στις φορτίσεις πως να του φερθώ ? το φορτίζω όποτε θέλω η περιμένω να αδειάσει πλήρως?

Καλορίζικο... :)

Νομίζω ότι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να τα συγχρονίσεις με το outlook και μόλις περάσεις τις επαφές στο Note, συγχρονισμός με gmail και καθάρισες...

Link to comment
Share on other sites

Εύκολος τρόπος root με OFFICIAL STOCK ICS.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=25935714

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω την ics μεσω KIES (το οποιο σου σπαει τα νευρα αλλα τελικα καταφεραμε να τo δαμασουμε) και πραγματικα το ΝΟΤΕ πεταει απο καθε αποψη.

Θελω ομως τη βοηθεια σας γιατι αντιμετωπιζω το ακολουθο προβλημα-> δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω κινητης με χρηση 3g δικτυου.

Πιστευω πως κατι μου εχει ξεφυγει και δεν το εχω τικαρει μιας που αφενος το περιβαλλον του παγωτου μου ειναι αγνωστο και αφετερου ολες οι υπολοιπες λειτουργιες ειναι τελειως απροβληματιστες.

Λοιπον για προσβαση στο ιντερνετ μεσω 3g δικτυου.Εχω τις ακολουθες ρυθμισεις.

1]Κλεινω το wifi

2]Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->και "τικαρουμε" Χρηση δεδομενων πακετου.

3] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Λειτουργια δικτυου και τσεκαρω να ειναι ενεργοποιημενο gsm/wcdma(αυτοματη λειτουργια) η το Μονο wcdma. [ και στις δυο περιπτωσεις δεν ενεργοποιηται η προσβαση στο 3g δικτυο ]

4] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Ονοματα σημειου προσβασης (APN) ->Wind internet (οπου wind ο παροχος μου)

5] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Φορεις παροχης υπηρεσιων δικτυου->και τικαρω την επιλογη Wind

6] Παω ρυθμισεις->Χρηση δεδομενων.->επιλεγω ON

 

Τι αλλο μπορει να μην εχω τικαρει και μετα απο τις παραπανω επιλογες δεν μπαινω στο ιντερνετ μεσω 3g δικτυου;

Καθε βοηθεια πολυ καλοδεχουμενη.

 

Kαι μια απορια ακομα:Το τυπου iPhone’s Spotlight Search που ενεργοποιηται με το παρατεταμενο πατημα του button του μενου ειναι χαρακτηριστικο της ics η προυπηρχε στην gb και δεν το ειχα καταλαβει; (ηταν απο τα ελαχιστα πραγματα που μου ελειπαν απο το ios )

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδια περασα και εγω την ics μεσω KIES (το οποιο σου σπαει τα νευρα αλλα τελικα καταφεραμε να τo δαμασουμε) και πραγματικα το ΝΟΤΕ πεταει απο καθε αποψη.

Θελω ομως τη βοηθεια σας γιατι αντιμετωπιζω το ακολουθο προβλημα-> δεν εχω προσβαση στο ιντερνετ μεσω κινητης με χρηση 3g δικτυου.

Πιστευω πως κατι μου εχει ξεφυγει και δεν το εχω τικαρει μιας που αφενος το περιβαλλον του παγωτου μου ειναι αγνωστο και αφετερου ολες οι υπολοιπες λειτουργιες ειναι τελειως απροβληματιστες.

Λοιπον για προσβαση στο ιντερνετ μεσω 3g δικτυου.Εχω τις ακολουθες ρυθμισεις.

1]Κλεινω το wifi

2]Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->και "τικαρουμε" Χρηση δεδομενων πακετου.

3] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Λειτουργια δικτυου και τσεκαρω να ειναι ενεργοποιημενο gsm/wcdma(αυτοματη λειτουργια) η το Μονο wcdma. [ και στις δυο περιπτωσεις δεν ενεργοποιηται η προσβαση στο 3g δικτυο ]

4] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Ονοματα σημειου προσβασης (APN) ->Wind internet (οπου wind ο παροχος μου)

5] Παω ρυθμισεις->περισσοτερα->δικτα κινητης τηλεφωνιας->Φορεις παροχης υπηρεσιων δικτυου->και τικαρω την επιλογη Wind

6] Παω ρυθμισεις->Χρηση δεδομενων.->επιλεγω ON

 

Τι αλλο μπορει να μην εχω τικαρει και μετα απο τις παραπανω επιλογες δεν μπαινω στο ιντερνετ μεσω 3g δικτυου;

Καθε βοηθεια πολυ καλοδεχουμενη.

 

Kαι μια απορια ακομα:Το τυπου iPhone’s Spotlight Search που ενεργοποιηται με το παρατεταμενο πατημα του button του μενου ειναι χαρακτηριστικο της ics η προυπηρχε στην gb και δεν το ειχα καταλαβει; (ηταν απο τα ελαχιστα πραγματα που μου ελειπαν απο το ios )

 

Όχι δεν το είχε το search στην GB είναι νέο feature αυτό και έλειπε σίγουρα.. Κάτι καινούριο είναι οτι έχεις access στο notification screen από locked screen... Τώρα το παρατήρησα....

Για το 3g τώρα μια χαρά μου φαίνεσαι. Μήπως έχει φτάσει στο όριο τα data στο 3g και σε κλείνει ??

Η ICS έχει τέτοια ρύθμιση..Settings->Data Usage->Mobile data είναι on?? Και εκει έχει και το set mobile data limit

Edited by _DuDe_
Link to comment
Share on other sites

Έφαγε το σκαλωματάκι του κατά την παραπάνω διαδικασία το δικό μου... Κόλλησε στην οθόνη με το logo της Samsung...

Τελικά το ήθελε το wipe data/factory reset όπως έχει πει ο elthis πιο πίσω. Thanx mate!!

 

Οταν εκανες factory reset, δεν εσβησε και το mobile odin?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με την οfficial stock ics δεν μου παίζει το ζουμ με την κλίση της συσκευής όταν βλέπω τις φωτο μέσα από την εφαρμογή της camera. Όταν τις βλέπω μέσα από την γκαλερί λειτουργεί κανονικά. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος; Επίσης έχουν αλλάξει το τρόπο που αλλάζεις τρόπο εισαγωγής κειμένου, πχ όταν θέλεις να πας από πληκτρολόγιο samsung σε swype το έχουν βάλει πάνω στην status bar...
RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Αν και για τα γουστα μου ειναι πολυ μεγαλο, ακουω σχεδον απο ολους τα καλυτερα για την συσκευη αυτη και σιγα σιγα μπαινω στον πειρασμο.Σας ρωτω λοιπον, εκτος απο την οθονη του τι αλλο ειναι αυτο που σας ξετρελαινει..;Δηλαδη, παιρνοντας το s2 ως μετρο συγκρισης ειναι πιο γρηγορο, πιο smooth..;καποιος που τυχαινει να εχει και τα δυο θα μπορουσε να με διαφωτισει περισσοτερο.:confused:

Να πω οτι ενδιαφερομαι και για το s3.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...