Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια εχω βαλει στις ρυθμησεις της σελιδας στο ιντερνετ φουλ ζουμ αλλα δεν κανει κατι εσας δουλευει κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

OK ! Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις. Την κατεβάζω και την φλασάρω αμέσως . Αντεεεεε! Πριν την φλασάρω να κάνω factory reset ή δεν χρειαζεται?
Link to comment
Share on other sites

AΘΑΝΑΤΕ Ευθύμη!! Δε μου πήγε το μυαλό!

 

 

Είπαμε δε θα βρεις ελλάτωμα!! Πάρε το με κλειστά μάτια. Δε θα βρεις καλύτερο,ακόμα και αυτή τη στιγμή! Απλά κοίτα αν σε βολεύει το μέγεθος,που γιατί να μη σε βολεύει και θα σε γλυτώσει κι από την αγορά ενός tablet.

Ηλία,ναι την παίδεψε την ακατανόμαστη....γιατί το nexus ήταν της δικής μου εταιρείας....!! Καλύτερα που την αργησε τελικά,γιατί έκαναν πολύ καλή δουλειά!!!

 

Αυτό από τις ρομ ειδή γίνεται σιγά......

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει στις ρυθμησεις της σελιδας στο ιντερνετ φουλ ζουμ αλλα δεν κανει κατι εσας δουλευει κανονικα;

 

τι εννοείς δεν δουλευει το φουλ ζουμ???

πανε μαρκετ και βαλε boat...θα παθεις πλακα!

ειναι αψογος σε παγωτο..για μενα οτι καλυτερο....

Link to comment
Share on other sites

αφού μου έβγαλε το χριστό να το περάσω με το kies, 2 φορές με πέταξε έξω μετά απο 50+ λεπτά που κατέβαζε, με την τρίτη τα κατάφερα.

και σε εμένα έχει αισθητή μείωση η φωτεινότητα της οθόνης με επιλογή "αυτόματη φωτεινότητα"

κατά τα άλλα ουδέν πρόβλημα και είναι αισθητά ταχύτερο.

ειδικά ο stock browser πραγματικά πετάει.

Link to comment
Share on other sites

αφού μου έβγαλε το χριστό να το περάσω με το kies, 2 φορές με πέταξε έξω μετά απο 50+ λεπτά που κατέβαζε, με την τρίτη τα κατάφερα.

και σε εμένα έχει αισθητή μείωση η φωτεινότητα της οθόνης με επιλογή "αυτόματη φωτεινότητα"

κατά τα άλλα ουδέν πρόβλημα και είναι αισθητά ταχύτερο.

ειδικά ο stock browser πραγματικά πετάει.

 

alba εχει βαλει κανεις?

εντυπωσεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή είναι wipe; Μπορώ να την περάσω πάνω από στην official lc1 με το mobile odin χωρίς να χάσω προγράμματα root και ρυθμίσεις;

Παιδιά πείτε εντυπώσεις από official ics!

RX8 rules!
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ καλός και γρήγορος! Έχει και προσαρμογή κειμένου,όπως ο opera και φυσικά είναι πολύ πιο γρήγορος.

 

νομιζω οτι ειναι ο καλυτερος browser πλεον για παγωτο!!!

συνδυάζει τα παντα οπως λες....:)

και προσαρμογή κειμένου και την "γρηγοράδα" του στοκ browser ....

σε μενα παει να γινει ο βασικος browser πλεον.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι δυσαρεστημένος.Μέχρι τώρα δεν είχα κάνει ποτέ restart.Απ τις 16:00 που το πέρασα σήμερα έχω κάνει τρία.Κολλάει γιατί χρησιμοποιεί μνήμη πάνω από 90% πράγμα που με την 2.3 δεν το είχε κάνει ποτέ.Η μπαταρία του τελείωσε πριν λίγο κ δεν έπαιξα πάνω από 5 λεπτά παιχνίδι κ ίντερνετ κανα 20λεπτο.Βέβαια το κολοπειράζω όλη τη μέρα γιατί προσπαθώ να δω τι καινούριο έχει αλλά κ για να ξαναβάλω μια τάξη στις επιφάνειες εργασίας μου.Η φωτεινότητα στο χαμηλό γιατί ήμουν όλη μέρα μέσα σε σπίτι ή στη δουλειά.Κ όλα αυτά απ τις 16:00 σήμερα.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα ρωτήσει και πριν...έχουμε σαφή εικόνα ποιες μαμά ρομ έχουν πάρει την αναβάθμιση;; Εγώ εχω την LC1 αλλά δεν μου έχει έρθει...μπορώ να βάλω το παγωτό με άλλο τρόπο χωρίς; να πειραξω την stock Rom;;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Εχω να πω πως το τελειο εγινε τελειοτερο! Η ics ειναι πραγματικα γρηγορη στο τηλεφωνο μας.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι με το stock 2.3.6, αγορασμένο από το πλαίσιο. ΠΟΤΕ στο καλό θα την πάρουμε εμείς τη γρανίτα;; Εννοείται ότι είμαι με απείραχτο csc EUR (ελληνική αντιπροσωπεία).
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά είναι πολύ καλός και γρήγορος! Έχει και προσαρμογή κειμένου,όπως ο opera και φυσικά είναι πολύ πιο γρήγορος.

 

νομιζω οτι ειναι ο καλυτερος browser πλεον για παγωτο!!!

συνδυάζει τα παντα οπως λες....:)

και προσαρμογή κειμένου και την "γρηγοράδα" του στοκ browser ....

σε μενα παει να γινει ο βασικος browser πλεον.....

 

Παιδια σε εμενα που τον δοκιμασα σε στοκ gb δε μου ανοιγε τις εικονες απο αναζητηση στο google και τον εβγαλα με την μια χωρις πολυ ψαξιμο...Παντως γρηγορος φανηκε αλλα και παλι τον opera ακομα δεν τον αλλαζω, τουλαχιστον οχι μεχρι να βαλει και ο maxthon αναπροσαρμογη κειμενου.

 

Ρε παιδιά είμαι με το stock 2.3.6, αγορασμένο από το πλαίσιο. ΠΟΤΕ στο καλό θα την πάρουμε εμείς τη γρανίτα;; Εννοείται ότι είμαι με απείραχτο csc EUR (ελληνική αντιπροσωπεία).

 

Υπομονη...πλεον οπως λεει και ο Λιακοπουλος "ο καιρος γαρ εγγυς" .

Edited by nikos92
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

O opera έφυγε. Ήταν πάντα αργός αλλά ο μοναδικός που είχε προσαρμογή κειμένου. Ο boat έγινε πια ο βασικός,αφού είναι πολύ γρήγορος,όσο και ο stock και ίσως λίγο πιο γρήγορος. Από χθες με ICS όλα λειτουργούν άψογα. Η οθόνη καταναλώνει το μεγαλύτερο ποσοστό μπαταρίας,με live wallpaper βέβαια. Αυτό που βελτιώθηκε και είναι πια χαμηλά είναι το λειτουργικό android που δεν ξεπερνά το 11%-13%.

 

Μην ξεχνάτε οτι τώρα πλέον μπορείτε να βάλετε και Chrome beta :)

Συγχρονίζει bookmarks από desktop, ανοίγει τις σελίδες που έχεις ανοιχτές στο desktop και δουλεύει σφαίρα..

Link to comment
Share on other sites

Μην ξεχνάτε οτι τώρα πλέον μπορείτε να βάλετε και Chrome beta :)

Συγχρονίζει bookmarks από desktop, ανοίγει τις σελίδες που έχεις ανοιχτές στο desktop και δουλεύει σφαίρα..

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Με Chrome beta η πλοήγηση στο διαδύκτιο έχει περάσει σε άλλη διάσταση! Το myphone μου το ανοίγει σφαίρα...επίσης όταν ποστάρω μου μεταφέρει αυτόματα το κείμενο δεξιά-αριστερά. Τέλειο!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,

γνωριζει κανεις αν υπαρχει prerooted ics?

στο παρακατω λινκ δεν βλεπω καπου να μπορεις να κατεβασεις κατι εκτος απο 2.3.6!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

ευχαριστω

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

καλημερα υπαρχει καποια θηκη για το κινητο που να κουμπονει στην ζωνη του παντελονιου ?
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,

γνωριζει κανεις αν υπαρχει prerooted ics?

στο παρακατω λινκ δεν βλεπω καπου να μπορεις να κατεβασεις κατι εκτος απο 2.3.6!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

ευχαριστω

 

αν διάβαζες τα σχόλια, θα έβλεπες οτι εχει πρόβλημα με το root, θα το διορθώσει και θα την ανεβάσει...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα να κάνουμε copy την οθόνη με home + power button δουλεύει σε εσάς; Σε εμένα δυστυχώς όχι.

 

Σε μένα παίζει κανονικά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα,

γνωριζει κανεις αν υπαρχει prerooted ics?

στο παρακατω λινκ δεν βλεπω καπου να μπορεις να κατεβασεις κατι εκτος απο 2.3.6!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1535025

ευχαριστω

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1647297

 

Μολις τη περασα...

Αν κολλησει στην οθονη της samsung πανω απο 10' λεπτα, πηγαινετε recovery-wipe data/factory reset-reboot.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα

Εγω απο χθες που εβαλα την ics δεν μου παιζει κανενας browser ομαλα τα βιντεακια...ολοι τα παιζουν με κολληματα...γνωριζει κατι καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Η δυνατότητα να κάνουμε copy την οθόνη με home + power button δουλεύει σε εσάς; Σε εμένα δυστυχώς όχι.

 

Αν εννοείς screenshot και εμένα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε σάς που ζητάτε prerooted ICS να σας πω πως μπορείτε να το κάνετε μόνοι σας εύκολα και γρήγορα. Μόνες προϋποθέσεις να είστε ήδη ροοτ και να έχετε Mobile Odin.

 

-Κατεβάζουμε την stock LPY

-Κατεβάζουμε τον CF-Root για την LPY

-Αποσυμπιέζουμε στην SD μας το ρομ

-Αποσυμπιέζουμε στην SD μας τον κερνελ (να βλέπουμε δηλαδή .tar ή zImage)

-Ανοίγουμε το mobile odin, κάνουμε άνοιγμα αρχείου και διαλέγουμε το ρομ

-Πάμε στο πεδίο κερνελ και διαλέγουμε το .tar ή zImage του CF-root

-Στην ενότητα EverRoot διαλέγουμε και τα 3 checkbox (Enable EverRoot, Inject Superuser, Inject mobile ODIN)

-Flash firmware

 

Και είστε έτοιμοι με ICS LPY 4.0.3 rooted + CWM !

 

Να πω πως η διαδικασία ΔΕΝ κάνει wipe τα δεδομένα και τις ρυθμίσεις μας και κρατάει κανένα 15λεπτο μέχρι το 1ο boot. Εάν στο 1ο boot σας κρασάρει ο install wizzard (ή κάτι τέτοιο δεν θυμάμαι ακριβώς) μην ανησυχείτε στον επόμενο reboot θα τελειώσει κανονικά.

 

ΠΡΟΣΟΧΗ όπως ήδη προείπαν κάποιοι στις εφαρμογές που έχουμε να είναι συμβατές με android ICS 4.0!

 

 

ΥΓ. Πραγματικά πιστεύω πως έχει κάνει πολύ καλή δουλειά η σαμμυ αυτήν την φορά, είναι η πρώτη φορά που κάνω upgrade σε major έκδοση (από GB σε ICS) χωρίς wipe και όλα λειτουργούν άψογα και γρήγορα!! Άξιζε σίγουρα την αναμονή (και που να αρχίσει το πάρτυ με τις custom.. :shifty:)

Link to comment
Share on other sites

Άντε ρε φιλαράκι που είσαι εσύ!!! Πετάμε κανονικά ε???

 

Να πω οτι οντως ο τροπος του stinger δουλευει οπως λεει...

 

Ευθυμη τωρα περιμενω και καλες cm9/aopk, αλλα οπως βλεπεις εχουμε παρει φωτια και εδω και στους xda!!!

Δε σας προλαβαινω ρε ****το!!!!:p

 

Θα προσθεσω το σκ τους τροπους για root στον οδηγο για να ειναι ολα τα παιδια ενημερωμενα...

 

Αντε και το premium suite λεμε!!!!Στην επομενη εκδοση (4.0.4) νομιζω θα ειναι μεσα...:p

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...