Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση έψαξα το emei της συσκευής μού κ είναι από u.k οπότε αν περάσω μια official ics Rom για u.k είμαι πάλι εντός εγγύησης;

 

Καλημέρα! Οποιασδήποτε official ευρωπαϊκή και να περάσεις δεν χάνεις την εγγύηση. Για παράδειγμα και μια γερμανική να περάσεις θα είσαι οκ! Αρκεί να είναι official.

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ως κάτοχος του νοτεΙ για σχεδόν 1 χρόνο και έχοντας αποκτήσει απο χθες το ΙΙ, θέλω να πω ότι το Ι είναι φανταστικό τλφ και υπήρξε πραγματικός πρωτοπόρος.

Προσωπικά μαλιστα θεωρώ οτι ακόμα και τωρα υπερέχει σε χρήση browsing και η μικρή διαφορά των 80pixel και της 16:10 οθόνης στη πράξη εξακολουθεί να είναι σημαντική.

Όποιος έχει δελεαστει απο την προσφορά του ΙΙ άλλα δεν έχει αλλο ουσιαστικό λόγο να αφήσει το Ι, πρέπει να το σκεφτεί προσεκτικά πριν κανει το βήμα.

Το ΙΙ είναι καλύτερο για χρήση σαν τηλέφωνο πάντως.

 

Καλημερα. Τι διαφορα εχει το 2 σχετικα με την χρηση ως τηλεφωνο;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημερα. Τι διαφορα εχει το 2 σχετικα με την χρηση ως τηλεφωνο;

 

Αν και δεν είναι συζήτηση για το παρόν θέμα, δεν υστερεί κάπου το 2 σε σχέση με το 1 ούτε ως τηλέφωνο. Αντιθέτως λόγω διαστάσεων κάθεται λίγο καλύτερα στο χέρι. Ας επικεντρωθούμε όμως εδώ αποκλειστικά στα του note 1 μιας και υπάρχουν άλλα θέματα για σύγκριση συσκευών.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

η αρχική μου επισήμανση είχε επίκεντρο το Νοτε 1 και οτι όσοι είναι ευχαριστημένοι δεν έχουν ιδιαίτερο λόγο να πάνε στο 2 ελέω προσφοράς.

δεν θέλησα να βγω offtopic με γενική σύγκριση των δύο συσκευών, οι οποίες δεν είναι και τόσο διαφορετικές btw.

 

στο θέμα της χρήσης ως τλφ εννοώ οτι το 2 είναι ελαφρώς καλύτερο για τους λόγους βασικά που περιγράφει ο athanaso77 και για τη μεγαλύτερη μπαταρία.

 

αυτά πάνω στο θέμα για να μην παρεκλίνουμε απο τις συστάσεις του μοδ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω ένα Note που του είχα περάσει την beta 4.1.2 και επειδή μου έκανε νερά έκανα το λάθος να του κάνω επαναφορά με αποτέλεσμα να μπρικάρει. Δοκίμασα με αρχεία PIT να το φλασάρω αλλά δε καταφέρνω να εγκαταστήσω ICS μόνο την JB η οποία μου κολλάει συνέχεια. Καμιά ιδέα τι να κάνω γιατί με βλέπω για iphone πάλι.

 

Ευχαριστώ

Just me...
Link to comment
Share on other sites

ΞΕρει κανεις να μας πει για την τελευταια leaked official rom απο samsung? Galaxy Note N7000 with Official Jellybean 4.1.2 XXLSA Firmware
Link to comment
Share on other sites

ΞΕρει κανεις να μας πει για την τελευταια leaked official rom απο samsung? Galaxy Note N7000 with Official Jellybean 4.1.2 XXLSA Firmware

 

Θα σου πω μονο υπομονη...αραξε στην ics και δε αργησει η επισημξ 4.1.2

Απο μπαταρια ασχημα πραγματα ακομα!

http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

χθες Παρασκευη ξεκινησε η Πολωνια να περνει την JB

 

εεεεεε??????? την κατεβάζω τώρα να την περάσω !!!!!!

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

χθες Παρασκευη ξεκινησε η Πολωνια να περνει την JB

 

Αυτη η αναβαθμιση ειναι για το νοτε 2...εμεις λιγη υπομονη ακομη.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσοχή στις rom γιατί αν περάσετε rom που προορίζεται για άλλη συσκευή θα βρεθείτε προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η αναβαθμιση ειναι για το νοτε 2...εμεις λιγη υπομονη ακομη.....

 

Προσοχή στις rom γιατί αν περάσετε rom που προορίζεται για άλλη συσκευή θα βρεθείτε προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

 

http://www.latinospost.com/articles/9381/20130111/samsung-galaxy-note-jelly-bean-update-android.htm

 

δηλαδή αυτό δεν ισχύει?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

 

Νομιζω οτι ειναι fake....εχω δει και στο xda που εχουν ποσταρει και αλλα 2-3 τετοια site...ψαξε και μονος σου δεν θα βρεις πουθενα καποια official rom για να περασεις....χθες ειδα στο twitter απο sammobile οπου ελεγε οτι οι αναβαθμισεις για νοτε και ς2 αναμενονται πολυ συντομα....οποτε υπομονη....:p

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ειναι fake....εχω δει και στο xda που εχουν ποσταρει και αλλα 2-3 τετοια site...ψαξε και μονος σου δεν θα βρεις πουθενα καποια official rom για να περασεις....χθες ειδα στο twitter απο sammobile οπου ελεγε οτι οι αναβαθμισεις για νοτε και ς2 αναμενονται πολυ συντομα....οποτε υπομονη....:p

 

άντε να δούμε!!! :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

εσυ ακομη με παγωτο εισαι???:lol::lol:

 

:happy: ... :p

 

τι να κάνω.. Θα άλλαζα μόλις είδα ανακοίνωση πως πηγαίνει για Q2 του 13, αλλά μετά οι συμφορουμίτες μου είπαν πως ήταν για την 4.0.4 αυτή η ανακοίνωση και αφορούσε το Q2 του 12 .. Οπότε είπα να κάτσω στα αυγά μου μέχρι την official :)

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

:happy: ... :p

 

τι να κάνω.. Θα άλλαζα μόλις είδα ανακοίνωση πως πηγαίνει για Q2 του 13, αλλά μετά οι συμφορουμίτες μου είπαν πως ήταν για την 4.0.4 αυτή η ανακοίνωση και αφορούσε το Q2 του 12 .. Οπότε είπα να κάτσω στα αυγά μου μέχρι την official :)

 

Μπορείς να πάρεις μια γεύση και να βάλεις asylum..

Είναι εξαιρετική πίστεψε με..

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αν και κάτοχος του note περίπου επτά μήνες, δεν είχε τύχει να τραβήξω ποτέ βίντεο 1080ρ. Το είχα στη ρύθμιση 720ρ. Τώρα που το γύρισα 1080ρ παρατηρώ ότι φέρνει τα αντικείμενα πολύ κοντά σε σχέση με τις άλλες ρυθμίσεις, σαν να έχεις ζουμάρει χωρίς να θέλεις. Είναι φυσιολογικό αυτό ή έχει πρόβλημα η κάμερα μου;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Αν και κάτοχος του note περίπου επτά μήνες, δεν είχε τύχει να τραβήξω ποτέ βίντεο 1080ρ. Το είχα στη ρύθμιση 720ρ. Τώρα που το γύρισα 1080ρ παρατηρώ ότι φέρνει τα αντικείμενα πολύ κοντά σε σχέση με τις άλλες ρυθμίσεις, σαν να έχεις ζουμάρει χωρίς να θέλεις. Είναι φυσιολογικό αυτό ή έχει πρόβλημα η κάμερα μου;

 

Φυσιολογικό είναι, do not worry.

Εγώ έβαλα την τελευταία Gingerbread official και είδα αυτό το άλλο κινητό που λέτε.Παλιές καλές εποχές,ούτε λαγκ,ούτε κολλήματα,βούτυρο και πάνω από όλα, μπαταρία τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι, do not worry.

Εγώ έβαλα την τελευταία Gingerbread official και είδα αυτό το άλλο κινητό που λέτε.Παλιές καλές εποχές,ούτε λαγκ,ούτε κολλήματα,βούτυρο και πάνω από όλα, μπαταρία τέλεια.

 

Κι εγώ όταν το πήρα δεν φορούσε ακόμα παγωτό. Εχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Αλλά αυτό με το βίντεο ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Αλλά τουλάχιστον δεν φταίει η συσκευή μου.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όταν το πήρα δεν φορούσε ακόμα παγωτό. Εχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Αλλά αυτό με το βίντεο ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω. Αλλά τουλάχιστον δεν φταίει η συσκευή μου.

 

Κοίτα,λίγο ζουμ κάνει ναι.Σε εσένα ελπίζω να μην εννοείς ότι παραμορφώνει το βίντεο.Πχ. δες

Link to comment
Share on other sites

το KIES κατέβασε και μου έβγαλε μην για νέο firmware (έχω επίσημη γερμανική DBT) αλλά συνδέοντας το κιν δεν βλέπει τίποτα.

ούτε απο ΟΤΑ.

για τσεκάρετε και δώστε feedback.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,λίγο ζουμ κάνει ναι.Σε εσένα ελπίζω να μην εννοείς ότι παραμορφώνει το βίντεο.Πχ. δες

 

Οχι φίλε μου. Μόνο zoom κάνει. Κατα τα άλλα είναι πολύ smooth χωρίς παραμαορφώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. θελω να ρωτησω κατι. το πενακι του Note 2 εχει ιδιες διαστασεις με του δικου μας? και το σημαντικοτερο, τα κολπακια του 2 μπορουν να γινουν και στο 1?
Link to comment
Share on other sites

διαστάσεις δεν έχει. του Ν2 είναι λίγο πιο μακρύ και έχει τετράγωνη διατομή. εγώ του Ν1 το βρίσκω πιο βολικό.

για τα κολπάκια ορισμένα γίνονται, ορισμένα όχι (αλλά καλύτερα να περιμένεις για την 4.1.2 και να δούμε πόσα απο αυτά θα υλοποιηθούν στο Note1)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...