Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Στις ρυθμίσεις - χρήση δεδομένων πως επιλέγω εγώ την περίοδο; Κάνω κλικ στην επιλογή άλλα δεν αλλαζει κάτι.

 

Παίρνεις τη μπάρα στο γράφημα και την μετακινείς όπου θέλεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίρνεις τη μπάρα στο γράφημα και την μετακινείς όπου θέλεις.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση άλλα πχ όταν το κάνω το διάστημα που είναι πάνω (κύκλος χρήσης δεδομένων δεν αλλαζει).

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς αυτό που ρώτησα παραπάνω, δηλαδή σχετικά με την υποστήριξη Ελληνικών από το pen;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις κανείς αυτό που ρώτησα παραπάνω, δηλαδή σχετικά με την υποστήριξη Ελληνικών από το pen;

 

Φίλε μόλις είδα το post σου. Υποστηρίζει κανονικά γραφή στα ελληνικά . Όπως και στο πληκτρολόγιο, επιλέγεις γλώσσα και αρχίζεις να γράφεις. Το ίδιο γίνεται και με τους αριθμούς. Άπλα πρέπει να γράφεις προσεκτικά το κάθε γραμμα για να μη το μπερδεύει.

Edited by sotiris_rez

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται...

Το ξέρω δε δικαιολογείται σε "κατάσταση πτήσης" να έχει κατανάλωση μπαταρίας 30% σε 5ώρες :eek:

Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι παραπάνω από αυτά που βάζω σε όλα εκτός από το payback up pro...

 

Καμία ιδέα?? :(

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 1 χρόνο (αν και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου για το αντίθετο) το Note είναι παρελθόν (Γιάννη καλορίζικο) και μάλλον μέχρι αύριο θα έχω το Note 2 οπότε θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την παρέα και την υποστήριξη σας. Καθώς όμως η γυναίκα μου έχει ακόμα το 1 φαντάζομαι θα τα λέμε που και που.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει να περάσετε σύμβολά; Π.χ. $,/,-,_ κλπ;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται...

Το ξέρω δε δικαιολογείται σε "κατάσταση πτήσης" να έχει κατανάλωση μπαταρίας 30% σε 5ώρες :eek:

Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι παραπάνω από αυτά που βάζω σε όλα εκτός από το payback up pro...

 

Καμία ιδέα?? :(

 

Κάποια εφαρμογή σου κάνει τη ζημιά... Ξεκινα με το betterbatterystats apo xda...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..είμαι στη φάση να αγοράσω το Note αλλά θα ήθελα μια απάντηση στο αν το πενάκι είναι λειτουργικό για κάποιον που είναι αριστερόχειρ όπως εγώ..ευχαριστώ για την απάντησή σας...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα..είμαι στη φάση να αγοράσω το Note αλλά θα ήθελα μια απάντηση στο αν το πενάκι είναι λειτουργικό για κάποιον που είναι αριστερόχειρ όπως εγώ..ευχαριστώ για την απάντησή σας...

 

Δεν θα έχεις κανένα απόλυτος πρόβλημα έχει επιλογή όπου διαλέγεις αν είσαι δεξιός η αριστερός και λειτουργεί ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο σε σχέση με την μπαταρία...όταν έλθει στο κουτί του το χρησιμοποιούμε κατευθείαν ή το φορτίζουμε πρώτα? Κι αν ναι περιμένουμε να ξεφορτιστεί τελείως ή δεν έχει σημασία για την αυτονομία του?
Link to comment
Share on other sites

Επίσης να ρωτήσω κάτι άλλο σε σχέση με την μπαταρία...όταν έλθει στο κουτί του το χρησιμοποιούμε κατευθείαν ή το φορτίζουμε πρώτα? Κι αν ναι περιμένουμε να ξεφορτιστεί τελείως ή δεν έχει σημασία για την αυτονομία του?

 

Το δουλεύεις κατευθείαν και όταν ξεφορτώσει το βάζεις για πλήρη φόρτωση και πάλι το ίδιο 2-3 φορές μετά το κανείς ότι θες καλό είναι να το βάζεις για φόρτωμα όταν είναι στο 15-20 % και μια φορά τον μήνα πλήρης αποφόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Στις ρυθμίσεις - χρήση δεδομένων πως επιλέγω εγώ την περίοδο; Κάνω κλικ στην επιλογή άλλα δεν αλλαζει κάτι.

 

Για να αλλάξεις τον κύκλο χρήσης δεδομένων δες εδώ: http://www.ekoob.com/change-data-usage-cycle-android-ics-11267/

 

Είναι γενικό bug του ICS.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Αν και πλέον δεν έχω Note (έχει όμως η γυναίκα μου) η Samsung μας έχει καλά νέα. Ή μάλλον καλύτερα οι XDA καθώς έχει γίνει ήδη leak η JB και αν δείτε βίντεο στο Youtube είναι πάρα πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από 1 χρόνο (αν και προσπαθούσα να πείσω τον εαυτό μου για το αντίθετο) το Note είναι παρελθόν (Γιάννη καλορίζικο) και μάλλον μέχρι αύριο θα έχω το Note 2 οπότε θα ήθελα να σας ευχαριστήσω για την παρέα και την υποστήριξη σας. Καθώς όμως η γυναίκα μου έχει ακόμα το 1 φαντάζομαι θα τα λέμε που και που.

 

Παρη σ'ευχαριστω! Η συσκευη ειναι καταπληκτικη!

Της εχω πιει το αιμα! Αντε να ερθει και η JB!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Why So Serious?

Link to comment
Share on other sites

Τo file system στο οποίο μπορούμε να κάνουμε format μια micro SD για το Galaxy Note είναι μόνο το fat32/exFat ? Αν την κάνουμε format στο file system των linux θα μπορεί να την διαβάζει ?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

μήπως υπάρχει καμιά φήμη για JB? μπήκαμε νοεμβριο και ανυπομονώ...

 

Πια φήμη βρε φίλε.Εδω έχει βουίξει ο τόπος.Όλοι jelly bean έχουμε βάλει.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πια φήμη βρε φίλε.Εδω έχει βουίξει ο τόπος.Όλοι jelly bean έχουμε βάλει.

 

official ?

 

Επισήμως θα λάβει το Note Jelly Bean, είχαν πει προς τέλος του Q4 του 12

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Πια φήμη βρε φίλε.Εδω έχει βουίξει ο τόπος.Όλοι jelly bean έχουμε βάλει.

 

Προφανως ο φιλος παραπανω εννοει official.

Και official jelly bean δεν εχουμε παρει ακομα.

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

official ?

 

Επισήμως θα λάβει το Note Jelly Bean, είχαν πει προς τέλος του Q4 του 12

 

Όχι επίσημα βέβαια, αλλα νομίζω είναι τόσο απλό να βάλεις μία ρομ πουδεν βρίσκω λόγο να μην το κάνεις.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

official ?

 

Επισήμως θα λάβει το Note Jelly Bean, είχαν πει προς τέλος του Q4 του 12

 

οφισιαλ οχι!

κρατα back up την ρομ σου και το σαββατοκυριακο βαλε την ανεπισημη και πειραματισου!:)

εγω μετα την JB εστω και ανεπισιμη δεν ξαναγυρναω σε ice με τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

οφισιαλ οχι!

κρατα back up την ρομ σου και το σαββατοκυριακο βαλε την ανεπισημη και πειραματισου!:)

εγω μετα την JB εστω και ανεπισιμη δεν ξαναγυρναω σε ice με τιποτα..

 

Πράγματι, άλλο κινητό.Ούτε και εγώ γυρίζω πίσω.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, άλλο κινητό.Ούτε και εγώ γυρίζω πίσω.

ρε παιδιά εγώ ούτε ροοτ δε κατάφερα να του κάνω πως να αλλάξω ρομ δε ξερω :( για την οφισιαλ πάντα λεω

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εγώ ούτε ροοτ δε κατάφερα να του κάνω πως να αλλάξω ρομ δε ξερω :( για την οφισιαλ πάντα λεω

 

Γνώμη μου; κάτσε όπως είσαι και περίμενε:)

Δεν θα αργήσει το επίσημο update.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...