Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι χρηση κανεις και σου πεφτει τοσο λιγο μου κανει εντυπωση...

εμενα με ανοιχτο wifi/data και να κανει συνχρονισμους σε διαφορα apps

απο τις 8.00 μεχρι 20.00 και ειναι στο 60% μονο ΑΜΑ κλεισω το wifi/data

βλεπω διαφορα οτι κραταει η μπαταρια.:O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι στη δουλεια δεν εχει wifi.

κατα τα αλλα πολλα τηλεφωνα (συνεχεια στο χερι ειναι)

σπιτι με ανοιχτο το wifi αυτην την ωρα ειναι στο 78% απο τις 6 το πρωι που το εβγαλα απο το φορτιστη

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι απο μένα. Κάτοχος Galaxy SII(λευκό) και Galaxy Note(μπλε), σήμερα παρέλαβα στην Πάτρα το λευκό Galaxy Note.

Θεωρώ οτι είναι πολυ όμορφο και αποφάσισα να κρατήσω λευκές συσκευές ... Πιστεύω οτι το Note είναι απίστευτη συσκευή που θα λατρέψει όποιος δεν έχει πρόβλημα με το μέγεθός της... Τώρα το SII μου φαίνεται μικρό...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλησπερα σε ολους.εδω και λιγη ωρα παρεβαλα και εγω το τερας.επειδη ειμαι ασχετος με τα ανδροιδ.ξεκιναω τις χαζες ερωτησεις.

καπου ειχα διαβασει για ολα αυτα αλλα δεν μπορω να τα βρω.

1 μπορω να βαλω δικια μου φωτο μπροστα ?αν ναι πως ?

2 μπορω να βαλω δικο μου ηχο κλησης ? και αν ναι πως ?

3 μπορω να βαλω δικο μου ηχο ειδοποιησεων και αν ναι πως?

ξερω πως ολα αυτα εχουν απαντηθει αρκετες φορες.ειναι τοσες πολλες οι σελιδες ομως που εχασα την μπαλλα.

ευχαριστω προκαταβολικα για την υπομονη σας

 

Ρίξε μια ματιά εδώ... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=284103

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το white note και είναι απλά τελείο.Αχ αυτη η οθόνη :O Το αδιάφορο (πριν πάρω τη συσκευή) πενάκι μετατράπηκε σε ένα αρκετά διασκεδαστικό ατού.Το άσπρο μου αρέσει πολύ (υποκειμενικό)το είχα απωθημένο απο το s2 αλλα αντικειμενικά φαίνεται ένα κλίκ πιο φθηνό.Το πίσω καπάκι μου φάνηκε αρκετά ευάλωτο στο "βάλε-βγάλε"

Υ.Γ.Γιατί βλέπει τριάντα λιγότερα mb ραμ?

100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που το βρηκατε το λευκο?****το τοσο καιρο το περιμενα και μολις πηρα μαυρο βγηκε σε κυκλοφορια?????
οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

καθε εφαρμογη διμηουργει και ενα φακελο ζβηνοντας την εφαρμογη οι φακελοι μενουν και ειναι μπαχαλο καμια λυση;;
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την κακή διατύπωση εννοούσα οτι βλέπει 30 mb λιγότερα απο το gs2...
100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Συγγνώμη για την κακή διατύπωση εννοούσα οτι βλέπει 30 mb λιγότερα απο το gs2...

 

Δεν υπάρχει κάτι να σε απασχολεί, είναι μέρος της RAM που καταλαμβάνεται από λειτουργικό/GPU.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα η μπαταρια με εχει απογοητευσει τελευταια και δε ξερω τι μπορει να φταιει. Μιλαμε, ακομη και με μηδενικη χρηση (σε αναμονη), δεν κραταει πανω απο 18 ωρες. Καπου διαβασα οτι μπορει να φταιει το Pulse. Ισχυει κατι τετοιο;

 

Κι εμένα μου έκανε κάτι τέτοια στην αρχή άλλα έβαλα το task killerκαι και τώρα δεν έχω πρόβλημα. Η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου πρότειναν παραπάνω. Με το task kiler κατά διαστήματα τις κλείνω μαζικά και μειώνεται η κατανάλωση με πιο εύκολο τρόπο. Αλλά έτσι δεν θα μάθεις ποια σου τρώει την περισσότερη ενέργεια.

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να βρω το ποστ που ελεγε τι ρυθμισεις πρεπει να κανουμε για να μην συνδεεται αυτοματα στο internet για ενημερωσεις και διαφορα τετοια

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα η μπαταρια με εχει απογοητευσει τελευταια και δε ξερω τι μπορει να φταιει. Μιλαμε, ακομη και με μηδενικη χρηση (σε αναμονη), δεν κραταει πανω απο 18 ωρες. Καπου διαβασα οτι μπορει να φταιει το Pulse. Ισχυει κατι τετοιο;

 

Εχω το pulse αλλά δεν εχω παρατηρήσει κάτι περίεργο, έχω όμως απενεργοποιησει από τα settings του το background sync. Εάν το έχεις ενεργό δοκίμασε να το απενεργοποιησεις και δες εάν υπάρχει διαφορά. Εγώ κάποια στιγμή που είχα θέμα με υψηλό android OS usage νομίζω ότι έφταιγε το doubletwist μαζί με το airsync που είχα εγκατεστημένα. Γενικά δεν είναι ότι πιο εύκολο να απομονωσει κανείς την αιτία του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν μπορω να βρω το ποστ που ελεγε τι ρυθμισεις πρεπει να κανουμε για να μην συνδεεται αυτοματα στο internet για ενημερωσεις και διαφορα τετοια

 

Ρυθμίσεις / Ασύρματη επικοινωνία και δίκτυα / Δίκτυα κινητής τηλεφωνίας / Χρήση δεδομένων πακέτου.

 

Το απενεργοποιείς.

 

Επιπρόσθετα μπορείς να αλλάξεις και το Λειτουργία δικτύου σε "Μόνο GSM".

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Βρήκα το Sygic GPS Navigation v11.2.2 Full και ψάχνομαι για χάρτες.

 

Όλα αυτά για να τα εγκαταστήσω χρειάζομαι οποιοσδήποτε κάρτα μνήμης; δεν μπορούν να εγκατασταθούν όλα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου;;

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Βρήκα το Sygic GPS Navigation v11.2.2 Full και ψάχνομαι για χάρτες.

 

Όλα αυτά για να τα εγκαταστήσω χρειάζομαι οποιοσδήποτε κάρτα μνήμης; δεν μπορούν να εγκατασταθούν όλα στην εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου;;

οχι δεν χρειαζεσαι καρτα μνημης εξωτερικη. Μπαινουν ολα στην εσωτερικη του κινητου. Φτιαχνεις φακελο Aura και μεσα εκει φακελο με ονομα maps και μεσα στον φακελο maps κανει copy τον χαρτη.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,όσοι το αγοράσατε από το γερμανικό amazon. Μετά την παραγγελία σας και το email που σας έστειλαν θέλει κάτι άλλο ή απλά περιμένατε την αποστολή; Τα γερμανικά μου είναι από χάλια έως άγνωστη γλώσσα....γι αυτό ρωτώ.Τα έξοδα αποστολής είναι στον τελικό λογαριασμό ή αναγράφεται κάπου αλλού ή θα χρεωθώ από εδώ,πράγμα απίθανο βέβαια.

Απλα περιμενα την αποστολη!

Θα λαβεις ακομα ενα ακομα μεηλ απο το αμαζον το οποιο θα σου πιστοποιει οτι το προιον ταχυδρομηθηκε προς τον δηλωμενο προορισμο παραδοσης.

Δεν υπαρχει καμμια αλλη χρεωση περαν αυτης της

τιμης που ανεγραφε η παραγγελια σου ενα κλικ πριν την επικυρωσεις.(ινκλουντινγκ εξοδα αποστολης, φπα κλπ κλπ. Χρεωσεις εκπληξεις δεν προκειται να σου προκυψουν)

Επισης το αμαζον ειναι ακαριαιο στις παραδοσεις του κ ετσι πολυ συντομα θα εχεις το "θηριο" στα χερια σου απο την στιγμη που θα το παραγγειλεις!;)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω κι εγώ κάποιες απορίες για το sygic. Ισχύει ότι με τα 59 ευρώ παίρνεις τους χάρτες όλης της Ευρώπης? Επίσης όταν πάω να το ενεργοποιήσω μου ζητάει τον κωδικό, τον οποίο όμως δεν μπορώ να βρω πουθενά, ούτε στο site της sygic. Μήπως γνωρίζει κάποιος σε πια σελίδα πρέπει να πάω?
Link to comment
Share on other sites

σήμερα δοκίμαζα κάποια γουιτζετάκια (που είχα και στις προήγουμενες αντρόιντ συσκεύες μου) για να κλείνω τα δεδομένα ώστε να μην χρεώνομαι μεγκαπάιτ...κάτι έγινε όμως και δεν ξανάνοιξαν τα δεδομένα ποτέ.Έκανα τα πάντα αλλά δεν κατάφερα τίποτα..οποτε αναγκάστηκα να κάνω επαν.εργ.ρυθμίσεων
100years alfa romeo
Link to comment
Share on other sites

μάλλον όλα πάνε καλά.....ή όχι;

 

Ολα θα πανε καλα, μην ανησυχεις! Λογικα την πρωτη εργασιμη μετα τα Χριστουγεννα η UPS θα χτυπησει την πορτα σου.Εμενα να φανταστεις δυο αγορες που εχω κανει προσφατα απο αμαζον.ντε παρελαβα κ τις δυο φορες σε λεςς δαν 48 ωρες!

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Όπως τα λες πρέπει να είναι μια και από το εκτενέστατο email τους τη μόνη λέξη που ξεχώρισα ήταν η UPS οπότε όλα καλά. Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επειδή πρώτη φορά samsung, μετά από ένα iphone και δύο desire, ποιες θα πρέπει να είναι οι πρώτες κινήσεις που θα κάνω; Φόρτιση-sim-λογαριασμός google, μετά; Το kies τι είναι και που χρησιμεύει;Πού το βρίσκουμε; Υπάρχει στην sdcard όπως το Htc sync;Είναι κάτι παρόμοιο; Ποιες άλλες ρυθμίσεις χρειάζονται,αν χρειάζονται βέβαια. Φαντάζομαι θα έχει αναβάθμιση σε 2.3.5 οπότε γίνεται over air με κουμπί που θα βρω στις ρυθμίσεις.Έτσι;

 

Καλημερα...:)

Στα παραπανω ισχυουν οτι και στις προηγουμενες συσκευες σου.Το kiss ειναι οτι και το htc sync και το βρισκεις εδω...;)

Οι λειτουργιες στις ρυθμισεις για αναβαθμιση κτλ ειναι και παλι οπως στην HTC (και οπως σε ολα τα android).

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σήμερα δοκίμαζα κάποια γουιτζετάκια (που είχα και στις προήγουμενες αντρόιντ συσκεύες μου) για να κλείνω τα δεδομένα ώστε να μην χρεώνομαι μεγκαπάιτ...κάτι έγινε όμως και δεν ξανάνοιξαν τα δεδομένα ποτέ.Έκανα τα πάντα αλλά δεν κατάφερα τίποτα..οποτε αναγκάστηκα να κάνω επαν.εργ.ρυθμίσεων

 

Ποια widget χρησιμοποίησες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολα σε ολους.σαν καινουργιος κατοχος του note και ασχετος με τα ανδροιοδ θα ηθελα να κανω μια χαζη ερωτηση τον καιρο πως τον ενημερωνουμε ετσι ωστε να βλεπουμε στην αρχικη οθονη θερμοκρασιες και ολα τα σχετικα.ευχαριστω

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...