Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα δείτε απίστευτη βελτίωση με την jelly.

Και στην ραμ και στο multitasking και στον browser και στο πληκτρολόγιο (εδώ έπαθα τρελή ζημιά) και γενικά παντού.

Βασικά το κινητό γίνεται άγνωριστο ήδη από τις μπετα .. φανταστου στην τελική ρομ τι θα δούμε.

Και αν το δουλέψετε με κάποιο άλλο launcher πχ Νόβα τότε απλά respect.

Sent from my note

 

Μακάρι γιατί δεν σου κρύβω, ότι είναι πολλές οι φορές που αναπολώ την Gingerbread, την οποία προσωπικά θεωρώ απο τις πολύ σταθερές rom που έχουν δημιουργηθεί.Όσον αφορά τον launcher έχω διαβάσει πάρα πολλούς που δηλώνουν full ευχαριστημένοι με τον nova. Εγώ είμαι με tsf και δηλώνω άκρως ικανοποιημένος. Βέβαια με την έλευση της Jelly Bean θα δοκιμάσω σίγουρα και τον nova για να έχω μια σύγκριση. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καταρχας επανεκκινηση!:happy:

Αλλιως ειναι πολυ πιθανο να εχει χαλασει το ακουστικο..μου ετυχε προσφατα σε iphone ενος φιλου που μου ειχε φερει για φτιαξιμο..

 

Εκανα καμια 10αρια restarts απο εχθες το βραδυ αλλα τιποτα μεχρι που πριν καμια ωρα αρχισε να δουλευει κανονικα. Δεν μπορω να καταλαβω. Μηπως παιζει καποιο ρολο η υγρασια γιατι εχθες ειχε παρα πολυ στην περιοχη μου και το κινητο ηταν σχεδον βρεγμενο.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα καμια 10αρια restarts απο εχθες το βραδυ αλλα τιποτα μεχρι που πριν καμια ωρα αρχισε να δουλευει κανονικα. Δεν μπορω να καταλαβω. Μηπως παιζει καποιο ρολο η υγρασια γιατι εχθες ειχε παρα πολυ στην περιοχη μου και το κινητο ηταν σχεδον βρεγμενο.

 

Σχεδόν βρεγμένο και Ρωτάς αν είναι αυτο? ??????????

Link to comment
Share on other sites

αρκετοί από εσάς έχουν την παρακάτω θήκη....

http://www.extreme-mobile.gr/p.Samsung-Galaxy-Note-I9220-GT-N7000-THiki-kalymma-ultra-thin-Skin-0-29mm.576218.html

 

από τι υλικο ειναι κατασκευασμενη; είναι σκληρό πλαστικό, tpu, σιλικόνη; αν ειναι σκληρό πλαστικό πως τη βλεπετε οσοι την έχετε; γρατζουνιέται, προστατευει καθόλου ή απλά είναι πολυ λεπτη για προστασία;

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι γιατί δεν σου κρύβω, ότι είναι πολλές οι φορές που αναπολώ την Gingerbread, την οποία προσωπικά θεωρώ απο τις πολύ σταθερές rom που έχουν δημιουργηθεί.Όσον αφορά τον launcher έχω διαβάσει πάρα πολλούς που δηλώνουν full ευχαριστημένοι με τον nova. Εγώ είμαι με tsf και δηλώνω άκρως ικανοποιημένος. Βέβαια με την έλευση της Jelly Bean θα δοκιμάσω σίγουρα και τον nova για να έχω μια σύγκριση. :)

 

Για μένα ο Nova δεν με εξυπηρετεί, διότι δεν έχω διαθέσιμα τα S-App Widgets.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Για μένα ο Nova δεν με εξυπηρετεί, διότι δεν έχω διαθέσιμα τα S-App Widgets.

 

Πες μου ένα για παράδειγμα?

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

S-Planner Widgets. Υπάρχει υποκατάσταστο βέβαια, το Calendar Widget.

Επίσης το Stock Weather Widget, αλλά και γι υπάρχουν αντικαταστάτες (έχω Beautiful Widgets)

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

S-Planner Widgets. Υπάρχει υποκατάσταστο βέβαια, το Calendar Widget.

Επίσης το Stock Weather Widget, αλλά και γι υπάρχουν αντικαταστάτες (έχω Beautiful Widgets)

 

Αυτό ήθελα να σου πω.

Σχεδόν για όλα υπάρχουν υποκαταστατα οπότε τζάμπα παιδευεστε παιδιά. .

Το κινητό ανεβαίνει level με τον nova.

Άλλη αίσθηση (pure android) και μεγαλη παραμετροποίηση.

 

Of topic.

Araditsa που είσαι φίλε μου.

Το Swift keyboard επιτέλους με swype λειτουργία.

swiftkey.net/flow/

Sent from my note

Edited by freddaras
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμο το swift με swype? Αν ναι θα περαστεί με update η το βάζουμε εμείς; Φανατικός του SwiftKey εδώ γιαυτό.
Link to comment
Share on other sites

Είναι έτοιμο το swift με swype? Αν ναι θα περαστεί με update η το βάζουμε εμείς; Φανατικός του SwiftKey εδώ γιαυτό.

 

Είναι σε μπετα μορφή ακόμη.

Κατέβασε το από το λινκ που δίνω πιο πάνω.

Αν το έχεις αγοράσει θα σου έρθει λογικά το update όταν θα είναι έτοιμο. Τώρα εγώ έχω και το κανονικό και το μπετά (με το swype) μαζί στο κινητό μου.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Of topic.

Araditsa που είσαι φίλε μου.

Το Swift keyboard επιτέλους με swype λειτουργία.

swiftkey.net/flow/

Sent from my note

 

Το swiftkey δουλεύει με την αναγνώριση γραφής;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να σου πω.

Σχεδόν για όλα υπάρχουν υποκαταστατα οπότε τζάμπα παιδευεστε παιδιά. .

Το κινητό ανεβαίνει level με τον nova.

Άλλη αίσθηση (pure android) και μεγαλη παραμετροποίηση.

 

Of topic.

Araditsa που είσαι φίλε μου.

Το Swift keyboard επιτέλους με swype λειτουργία.

swiftkey.net/flow/

Sent from my note

 

Αυτά και αν είναι νέα πολύ ευχάριστα...

Το έβαλα φαίνεται τέλειο αλλά δεν μου κατεβάζει τα ελληνικά λέειο fail .

Ίσως αργότερα τα κατεβάσε . I αν όχι θα σου πω να μου στείλεις το αρχείο του τιτανιουμ να το περάσω.

 

Edit κατέβασα και ελληνικά είμαι φανταστικό θέλω να γράφω συνέχεια.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι ετοιμος να το σπασω μετα απο τοσα τηλ που εχουν περασει απο τα χερια μου δεν μπορει να του κατσει καμια ics με τις περισσοτερες κανει επανακινησεις για δωστε μου καμια ιδεα .
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι ετοιμος να το σπασω μετα απο τοσα τηλ που εχουν περασει απο τα χερια μου δεν μπορει να του κατσει καμια ics με τις περισσοτερες κανει επανακινησεις για δωστε μου καμια ιδεα .

 

Ρουτ και jb

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι ετοιμος να το σπασω μετα απο τοσα τηλ που εχουν περασει απο τα χερια μου δεν μπορει να του κατσει καμια ics με τις περισσοτερες κανει επανακινησεις για δωστε μου καμια ιδεα .

 

Η τελευταία γερμανική (LRU);

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία γερμανική (LRU);

 

ασε φιλε μου τις εχω δοκιμασει ολες τι να πω μαλον θα περασω την μαμισια 2.3.6 και θα περιμενω αναβαθμιση αλιως θα το ρουταρω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους,

εχω την τελευταια επισημη γερμανικη περασμενη, εν αναμονη της jelly bean.

σημερα ομως, παρατηρησα οτι το κινητο υπερθερμανοταν καπως, χωρις να υπαρχει ιδιαιτερος λογος, απλά του ειχα ανοικτό πακετο δεδομενων(ενεργο δλδ) και μονο το widget καιρου με ανανεωση ωριαία. επισης το ειχα στην φορτιση μεσω usb και παρατηρησα οτι δεν ανεβαινε με τπτ πανω απο 1% για καμποση ωρα (ενω παρεμενε ζεστό). επισης, η οθονη του, εκανε "νερα" δλδ τρεμοπαιζε ελαφρως το φοντο κτλ. με επανεκκινηση που του εκανα, εστρωσε. καμια ιδέα? προβλημα λογισμικού ή υλικού μυρίζετε/?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

ασε φιλε μου τις εχω δοκιμασει ολες τι να πω μαλον θα περασω την μαμισια 2.3.6 και θα περιμενω αναβαθμιση αλιως θα το ρουταρω.

 

Πέρασε την τελευταία Ελληνική 2.3.6 και μετά άστο να κάνει μόνο του αναβάθμιση να δούμε.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την τελευταία Ελληνική 2.3.6 και μετά άστο να κάνει μόνο του αναβάθμιση να δούμε.

καλημερα φιλε μου δυστηχως δεν εχω βρει μεχρι τωρα αλλη λυση θα το δοκιμασω καποιο αρχειο μαλον λειπει δεν μπορω να καταλαβω τι περιμενω για να κατεβασω την τελευταια και θα δω ειναι απο εχπανσυς θα μπορεσω να το παω στην εδω αντιπροσωπεια θεσσαλονικη και ν αζητησω να μου το επαναφερουν στις εργοστασιακες του ρυθμισεις κανοντας τον χαζο ποια η αποψη σου?τελικα περασα την τελευταια 4.1 jb και θα δω.

Edited by kosttheos
Link to comment
Share on other sites

την jb ποτε την περιμενουμε????

 

δεν υπαρχει καμια κινηση ακομη!

δεν ακουγεται τιποτα!

εγω πιστευω θα γινει σαν το παγωτο!

θα ξυπνήσουμε μια μερα και θα ερχεται η μια jelly πισω απο την αλλη..!

για την ωρα μονο beta...(ηδη εχουμε φτασει στην τριτη μπετα οποτε λογικα δεν θα αργησει το πραγμα..)_

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καμια κινηση ακομη!

δεν ακουγεται τιποτα!

εγω πιστευω θα γινει σαν το παγωτο!

θα ξυπνήσουμε μια μερα και θα ερχεται η μια jelly πισω απο την αλλη..!

για την ωρα μονο beta...(ηδη εχουμε φτασει στην τριτη μπετα οποτε λογικα δεν θα αργησει το πραγμα..)_

 

Θέλει δουλειά ακόμη, ειδικά στο θέμα αυτονομίας. Ίσως γι αυτό δεν βγήκε επίσημα ακόμη...

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Να νομίζω είναι απλό... αν την δώσουν τώρα, ποιος και γιατί θα αγοράσει το Note2 ? :-) Μόλις πουλήσει λίγο ακόμα θα μας τη δώσουν ;-)
Link to comment
Share on other sites

http://www.techgear.gr/samsung-galaxy-note-iii-with-6-3-inch-display-59103/

αν τελικα υλοποιηθει αυτο το project νομιζω πως ξεφευγει η κατασταση με το μεγεθος της οθονης!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...