Jump to content

[Επίσημο] Samsung Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασε κάποια άλλη official από Samsung και πέρασε αυτη μέσω cf root καλύτερα.

Πως γίνεται αυτό μου λες σε παρακαλώ τα βήματα???

 

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Μπορεί να μου πει κάποιος γιατί δεν μπαίνει στην sheep rom το τηλ μου???

¨εκανα την διαδικασία με το Odin και το tar 2.0 για την KL7 και τώρα βρίσκομαι χωρίς τηλ.

Βοήθεια.......Μένει συνεχώς στην εικόνα Samsung όταν ανοίγω την συσκευή και δεν μπορώ να μπω στο τηλέφωνο!

Τι πρέπει να κάνω χωρίς να χάσω τα δεδομένα μου???

SOS SOS SOS

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πολλοι απο εμας ''παιζουμε'' με τους launchers, δοκιμασα και μου αρεσει ο 360 launcher...:)

Εχει καλα features, οπως το να βλεπεις στον app drawer τις φωτο σου και τη μουσικη σου.Επισης εχει καποια ομορφα lockscreen, οπως ics η iphone style:X.

 

Αν θελετε να τον δοκιμασετε, κατεβαστε απο εδω το πακετακι που τα περιεχει ολα...:) (απλα να αναφερω στους mods οτι ειναι free)

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά φίλοι. Καλή χρονιά με υγεία ! :D

Από σήμερα μπήκα κι εγώ στην παρέα σας,με το δικό μου Note.

Πανέμορφη συσκευή και πολύ πρακτική για τους λόγους που την επέλεξα. :happy:

Πριν κάνω οτιδήποτε, θα ήθελα να σας ρωτήσω όλους , που έχετε πλέον εμπειρία,εάν και τι πρέπει να κάνω στην αρχή στην συσκευή, για να γίνει πιο χρηστική. Τι θα πρέπει οπωσδήποτε να κατεβάσω ή να αλλάξω.

Η χρήση προορίζεται περισσότερο για χρήση συσκευής γραφείου και διαδικτυακής ενημέρωσης καθ'οδόν και σαν 2ο τηλέφωνο.

Το πρώτο που εντόπισα π.χ., δεν μπορώ σε κάθε τηλέφωνο μιάς επαφής να γράψω δική μου ετικέτα, αλλά πρέπει να επιλέξω default 6-7 που έχει η συσκευή.Σπίτι-κινητό-φαξ κλπ, ενώ θα ήθελα να γράψω οτιδήποτε έχει σχέση με τον συγκεκριμένο αριθμό κάθε επαφής. :(

Περιμένω κάθε πρόταση και ότι απορία προκύψει, θα σας ζαλίσω λίγο :blink:

Ευχαριστώ !

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Οσοι χρησιμοποιειτε τον opera πως αλλαζετε το μεγεθος της γραμματοσειρας;

 

Πατας το κοκινο σηματακι του οπερα κατω δεξια,settings k zoom και μπορεις να το αλλαξεις

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πατας το κοκινο σηματακι του οπερα κατω δεξια,settings k zoom και μπορεις να το αλλαξεις

 

Δυστυχως δεν βλεπω να αλλαζει κατι. Πχ στον opera mini εχει την επιλογη στον απλο οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά φίλοι. Καλή χρονιά με υγεία ! :D

Από σήμερα μπήκα κι εγώ στην παρέα σας,με το δικό μου Note.

Πανέμορφη συσκευή και πολύ πρακτική για τους λόγους που την επέλεξα. :happy:

Πριν κάνω οτιδήποτε, θα ήθελα να σας ρωτήσω όλους , που έχετε πλέον εμπειρία,εάν και τι πρέπει να κάνω στην αρχή στην συσκευή, για να γίνει πιο χρηστική. Τι θα πρέπει οπωσδήποτε να κατεβάσω ή να αλλάξω.

Η χρήση προορίζεται περισσότερο για χρήση συσκευής γραφείου και διαδικτυακής ενημέρωσης καθ'οδόν και σαν 2ο τηλέφωνο.

Το πρώτο που εντόπισα π.χ., δεν μπορώ σε κάθε τηλέφωνο μιάς επαφής να γράψω δική μου ετικέτα, αλλά πρέπει να επιλέξω default 6-7 που έχει η συσκευή.Σπίτι-κινητό-φαξ κλπ, ενώ θα ήθελα να γράψω οτιδήποτε έχει σχέση με τον συγκεκριμένο αριθμό κάθε επαφής. :(

Περιμένω κάθε πρόταση και ότι απορία προκύψει, θα σας ζαλίσω λίγο :blink:

Ευχαριστώ !

 

Αν πατησεις στο Αγαπ (κακη μεταφραση) θα σε αφησει να προσαρμοσεις το πεδιο οπως θες.

Διαβασε το νημα εδω και θα βρεις πολλα ενδιαφεροντα.

Καλοριζικο!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πολλοι απο εμας ''παιζουμε'' με τους launchers, δοκιμασα και μου αρεσει ο 360 launcher...:)

Εχει καλα features, οπως το να βλεπεις στον app drawer τις φωτο σου και τη μουσικη σου.Επισης εχει καποια ομορφα lockscreen, οπως ics η iphone style:X.

 

Αν θελετε να τον δοκιμασετε, κατεβαστε απο εδω το πακετακι που τα περιεχει ολα...:) (απλα να αναφερω στους mods οτι ειναι free)

 

Όμορφος, αλλά εγώ προσωπικά έχω το κλασικό πρόβλημα που έχω με όσους έχω δοκιμάσει και φοβάμαι ότι θα το έχω με όλους. Δεν παίζουν τα widgets της samsung, όπως π.χ. το ημερολόγιο που με ενδιαφέρει εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Όμορφος, αλλά εγώ προσωπικά έχω το κλασικό πρόβλημα που έχω με όσους έχω δοκιμάσει και φοβάμαι ότι θα το έχω με όλους. Δεν παίζουν τα widgets της samsung, όπως π.χ. το ημερολόγιο που με ενδιαφέρει εμένα.

 

Εγώ όσα widgets έχω αφήσει στη ROM μου από τα stock, τα δείχνει κανονικά...accuweather, ψηφιακό ρολόι, s memo, εξοικονόμηση ενέργειας, google search, σελιδοδείκτες...

 

Μήπως επιλέγεις τα widgets του launcher και όχι όλα τα widgets?

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όσα widgets έχω αφήσει στη ROM μου από τα stock, τα δείχνει κανονικά...accuweather, ψηφιακό ρολόι, s memo, εξοικονόμηση ενέργειας, google search, σελιδοδείκτες...

 

Μήπως επιλέγεις τα widgets του launcher και όχι όλα τα widgets?

 

Εννοείς οτι επιλέγω τα widgets του 360 launcher; Οχι ολα τα widgets επιλέγω, αυτά που βλεπεις εσυ τα βλέπω και εγω, το πρόβλημα μαλλον είναι με τα widgets που έχουν να κάνουν με το ημερολόγιο και τα tasks. Το ιδιο πρόβλημα εχω και με τον EDW launcher EX που εχω δοκιμάσει

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν βλεπω να αλλαζει κατι. Πχ στον opera mini εχει την επιλογη στον απλο οχι.

 

Τι εννοεις δεν αλλαζει κατι.

Απλως πατωντας στο zoom σου βγαζει επιλογες επι της 100 κ εγω το εχω βαλει στο 300% και ειναι αψογο.:)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα στην darky rom είναι ότι όταν φορτίζει το τηλέφωνο, το εικονίδιο της μπαταριάς καθώς και στην lockscreen μόλις η φόρτιση φτάσει στο 100% σου δείχνει ότι φορτίστηκε ενώ το τηλέφωνο συνεχίζει να φορτίζει για κάποια ώρα. Αυτό φαίνεται εάν πας στις ρυθμίσεις, στην κατάσταση μπαταρίας, εκεί φαίνεται ότι φορτίζει ακόμα μέχρι να ολοκληρωθεί πραγματικά η φόρτιση οπότε βγαίνει και το notification με τον ήχο ότι η φόρτιση ολοκληρώθηκε. Όσοι έχετε περασμένη την darky rom σας το κάνει και εσάς αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια χρονια πολλα και καλη χρονια.υπαρχει φορτιστης αυτοκινητου με θυρα usb για να φορτιζω το note και αλλες συσκευες?

επισης ψαχνω βαση αυτοκινητου universal να χωραει και το note

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλά έχω ένα δώρο για οποίον το χρειάζεται…

Επιτέλους βρήκα την λύση για την βαθμονόμηση της οθόνης είναι πολύ απλό

Δεν είναι καμία ρύθμιση απλά παίζει ρολό ο τρόπος που κρατάμε το s-pen

Δλδ πρέπει να το κρατάμε κανονικά σαν να γραφούμε σε χαρτί όταν η μύτη του s-pen είναι στο κέντρο της οθόνης το πίσω μέρος του s-pen πρέπει να έχει κατεύθυνση κάτω δεξιά του τηλεφώνου ,δείτε την Φώτο και πειραματιστείτε δεν έχει την παραμικρή απόκλιση

Και εδώ λυπών το υπέρ τηλεφωνακη μας είναι καταπληκτικό…

Link to comment
Share on other sites

Το navigone γιατί δεν δουλεύει στο Note?

 

Δουλεύει!! Μήπως δεν έχεις σωστή έκδοση; ;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύει!! Μήπως δεν έχεις σωστή έκδοση; ;

Αυτό που αγόρασα από το μάρκετ για ευρωπη στο galaxy s2, στο Note δεν μου το δείχνει καν στο μάρκετ... 4.0.1

Link to comment
Share on other sites

Να ευχηθω σε ολα τα παιδια του thread καλη χρονια!Με υγεία, ευτυχία, πολλή τεχνολογία και ότι επιθυμεί ο καθένας σας.:cool:

και μερικα ενδιαφεροντα που βρηκα βολταροντας στο xda.

 

[*]Μερικοι κωδικοι.;)

dial ->>

*#1234# check your firmware version.

*#0*# to enter hardware test mode.

*#*#8255#*#**- Show GTalk service monitor

*#*#1111#*#**- Service Mode

*#*#232331#*#**- Bluetooth test

*#*#3264#*#**- RAM version

*#*#0588#*#**- Proximity sensor test

*#*#2664#*#**- Touch screen test

*#*#0842#*#**- Vibration test

*#*#4636#*#**- Shows*Phone information,*Battery information,*Battery history,*Usage statistics

 

[*] Για gore gamers...Ενα βιντεο/τουτοριαλ για το πως να μετατρεψετε ενα PS3 controller σε gamepad μεσω bluetooth για το ΝΟΤΕ σας.

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419996 ]

 

[*] Δειτε ποια παιχνιδια της Gameloft ειναι συμβατα με το ΝΟΤΕ

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1409950 ]

 

[*] Περαστε ενα κουλ BOOT ANIMATION για το NOTE.

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1419533 ]

 

[*] Δειτε γιατι οι Γερμανοι ειναι οι πιο κ******οι:X ιδιοκτητες ΝΟΤΕ.

[ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=20836601#post20836601 ]

Edited by FR33Z3R
Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά.Το περιμένω κι εγώ Τετάρτη με Πέμπτη. Έχω μια κάρτα microsd class 8 που την είχα πάρει πριν ένα χρόνο και δεν την χρησιμοποίησα ποτέ. Θα κάνει λέτε για το κινητο; Μήπως χρειάζομαι κάτι πιο δυνατο;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά.Το περιμένω κι εγώ Τετάρτη με Πέμπτη. Έχω μια κάρτα microsd class 8 που την είχα πάρει πριν ένα χρόνο και δεν την χρησιμοποίησα ποτέ. Θα κάνει λέτε για το κινητο; Μήπως χρειάζομαι κάτι πιο δυνατο;

 

Καλημερα και καλη χρονια να εχουμε!

Θα κανει η sdcard που εχεις.Αυτο ειναι σιγουρο.Σιγουρο ομως ειναι οτι αν καποια στιγμη αγορασεις μια class 4 (αν υποθεσουμε οτι αυτη που εχεις ειναι class 2) και πανω θα δεις μια διαφορα προς το καλυτερο...:)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το boot animation πρέπει να είσαι root, να υποθέσω, για να το περάσεις;

 

Πρέπει να έχεις clockworkmod recovery περασμένη στη συσκευή σου.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

πο πο πο πο πο ρε παιδια τι εργαλείο ειναι αυτο???:):)

διαβαζω ξαναδιαβαζω και εχω παθει την πλακα μου!

ειναι η μοναδικη συσκευη που μου γυάλισε το ματι μετα το SG2...!!!!!!!!!!!!

εχω παθει την πλακα μου πραγματικα!

αν δεν ηταν να ρθει το SG3 θα την ειχα αγορασει...(μπορω να δωσω τον γαλαξια μου τον δευτερο και αυριο αμα θελω!!!:lol::p)

οθονη απιστευτη καμερα με φλας και στα επιπεδα του δευτερου γαλαξια καρτα μνημης παίρνει αλλαζει μπαταρια απο οτι βλεπω γενικα εχω παθει πλακα!!!!

μερικες ερωτησουλες..

usb on the go υποστηρίζει?

(παιζει μεγαλο ρολο για μενα αυτο...!!!)...

υποστήριξη φανταζομαι με ρομς κτλ εχει ετσι δεν ειναι? η τελευταια εκδοση λειτουργικού που φοραει ποια ειναι?

επισης ο ηχος απο τα ηχεια ειναι καλος???

με το σημα οσοι το εχετε αντιμετωπίζετε θεματακια? σας ακουνε καλα και ολα τα σχετικα...η ολα οκ?

αχχχχχ μπαινει ο διαολος και παλι μεσα μου...:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

πο πο πο πο πο ρε παιδια τι εργαλείο ειναι αυτο???:):)

διαβαζω ξαναδιαβαζω και εχω παθει την πλακα μου!

ειναι η μοναδικη συσκευη που μου γυάλισε το ματι μετα το SG2...!!!!!!!!!!!!

εχω παθει την πλακα μου πραγματικα!

αν δεν ηταν να ρθει το SG3 θα την ειχα αγορασει...(μπορω να δωσω τον γαλαξια μου τον δευτερο και αυριο αμα θελω!!!:lol::p)

οθονη απιστευτη καμερα με φλας και στα επιπεδα του δευτερου γαλαξια καρτα μνημης παίρνει αλλαζει μπαταρια απο οτι βλεπω γενικα εχω παθει πλακα!!!!

μερικες ερωτησουλες..

usb on the go υποστηρίζει?

(παιζει μεγαλο ρολο για μενα αυτο...!!!)...

υποστήριξη φανταζομαι με ρομς κτλ εχει ετσι δεν ειναι? η τελευταια εκδοση λειτουργικού που φοραει ποια ειναι?

επισης ο ηχος απο τα ηχεια ειναι καλος???

με το σημα οσοι το εχετε αντιμετωπίζετε θεματακια? σας ακουνε καλα και ολα τα σχετικα...η ολα οκ?

αχχχχχ μπαινει ο διαολος και παλι μεσα μου...:lol::lol::lol:

 

Δεν εχει καμια σχέση η μια συσκευη με την άλλη...

Εδω μιλάμε για το απόλυτο αυτήν την στιγμη,και με τον ερχομο τον developers θα απογειωθεί...

Εκτος και αν περιμένεις το siii

Hχειο/μπαταρια σημα wifi απλά δεν παιζονται...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει καμια σχέση η μια συσκευη με την άλλη...

Εδω μιλάμε για το απόλυτο αυτήν την στιγμη,και με τον ερχομο τον developers θα απογειωθεί...

Εκτος και αν περιμένεις το siii

Hχειο/μπαταρια σημα wifi απλά δεν παιζονται...

 

αστα φιλε μου εχω χαζεψει με την συσκευη...ζημια επαθα...:lol::lol:

δεν μου λες usb on the go παίρνει ετσι???

λογικα το καλώδιο που εχω τωρα για samsung galaxy 2 θα ταιριαζει αν η απαντηση ειναι θετικη στο ερωτημα μου...

ποια εκδοση λογισμικού φοραει????

επισημα και ανεπίσημα...

επισης διαβαζω οτι η καμερα ειναι η ιδια με του γαλαξια του δευτερου...

θεματακια με το βιντεο εχετε εσεις???

(να μην λειτουργει καλα το focus την ωρα που γραφεις και ολα τα σχετικα....)

Link to comment
Share on other sites

αστα φιλε μου εχω χαζεψει με την συσκευη...ζημια επαθα...:lol::lol:

δεν μου λες usb on the go παίρνει ετσι???

λογικα το καλώδιο που εχω τωρα για samsung galaxy 2

 

καλη χρονια να εχουμε!!!

και εγω ειχα το sgs2 και ειχα παρει το αυθεντικο usb on the go της summy , μην φοβασαι τιποτα παιζει κανονικα , οπως και το hdmi

 

για την εκδοση νομιζω φοραγε την 2.35 και μολις το συνδεσα στο internet αναβαθμιστηκε αυτοματα σε 2.36(επισημα και ανεπίσημα) , αγορα απο ελλαδα

 

α και που να δεις το gps του θα παραμιλας μονο σε ανσασερ δεν πιανει :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...