Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

- Δοκίμασε καθαρή επανεγκατάσταση με διαγραφή δεδομένων, διαγραφή του save κλπ...

 

- Ρύθμισέ το σε "χαμηλή άποψη" μήπως και μείνεις ικανοποιημένος.

 

- Η αλήθεια είναι ότι, σε τέτοιες μεγάλες αναλύσεις (1440x2560), η εμπειρία χρήσης του iGO δεν είναι η αναμενόμενη.

 

Αν και προσωπικά, δεν έχω δοκιμάσει πότε τέτοια ανάλυση, ίσως κάποιος που την διαθέτει να μας έλυνε την απορία αν έχει παρόμοια με σένα προβλήματα.

 

- Και κάτι τελευταίο, - μήπως έχεις αλλάξει την πυκνότητα της οθόνης ή κάτι παρόμοιο τελοσπάντων;

 

 

Όχι φίλε μου, δεν έχω πειράξει κάτι στην οθόνη.

Σ'ευχαριστώ έτσι κι αλλιώς για τον χρόνο σού.

Κι εγώ έχω καταλήξει ότι έχει να κάνει με την ανάλυση...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόσθεσε στο sys.txt και τις παρακάτω ρυθμίσεις που βρήκα για FHD αναλύσεις:

[map]
3d_max_tiltlevel=7800
3d_min_zoomlevel=18
2d_min_zoomlevel=10
3d_max_zfar=64 
minimum_zoom_amount=40

παίξε λιγάκι με τις τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθεσε στο sys.txt και τις παρακάτω ρυθμίσεις που βρήκα για FHD αναλύσεις:

[map]
3d_max_tiltlevel=7800
3d_min_zoomlevel=18
2d_min_zoomlevel=10
3d_max_zfar=64 
minimum_zoom_amount=40

παίξε λιγάκι με τις τιμές.

Μπράβο ρε φίλε!

Αυτό είναι.

Σ'ευχαριστώ πολύ.

Μια πού το κατέχεις, είναι κάποια άλλη προσθήκη στο sys πού θα πρότεινες;

Edited by SERS1612
Link to comment
Share on other sites

Για μεγάλες αναλύσεις 2560х1600 και 2560х1440, η παρακάτω εντολή, εξαλείφει κάποια παραμόρφωση που παρουσιάζει ο χάρτης σε 2D:

[2d]
use_flat3d=1

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα στην παρεα.εχω το πρίμο περασμένο στο thl t100s με δούλευε πολύ καλά. χθες έβαλα μια κάρτα μνήμης SD τα πέρασα όλα στην κάρτα αλλά το igo με βγάζει. (ο φάκελος απουσιάζει η είναι ημιτελής./data/data/com.navngo.igo.javaclient/license).πατώ ok και με πετάει έξω τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρεα.εχω το πρίμο περασμένο στο thl t100s με δούλευε πολύ καλά. χθες έβαλα μια κάρτα μνήμης SD τα πέρασα όλα στην κάρτα αλλά το igo με βγάζει. (ο φάκελος απουσιάζει η είναι ημιτελής./data/data/com.navngo.igo.javaclient/license).πατώ ok και με πετάει έξω τι μπορώ να κάνω;

Νομίζω δεν λειτουργεί το igo όταν είναι στην κάρτα μνήμης. Μόνο εσωτερικά μνήμη.

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς απο Kitkat και πάνω δεν ξέρω να σου πω σίγουρα. Αλλά σε JB μια χαρά λειτουργεί στην SD. Νομίζω οτι και στις καινούργιες εκδόσεις του android μπορείς να το τρέξεις απο εκεί αλλά δεν έχω πλέον SD για να το δοκιμάσω.
Link to comment
Share on other sites

Απλα εγκατασταση του σκιν και τελος?

- Ναι, αντιγραφή στον φάκελο content/skin και επιλογή του skin diMka από το σχετικό μενού: Επιλογές->Ρυθμίσεις->Επιλογή εμφάνισης θέματος (skin)

Χρειαζεται και καποια αλλαγη ρυθμισης απο το μενου?

- Αν θες αποφυγή δακτυλίου στο skin diMka:

Επιλογές->Ρυθμίσεις->Ρυθμίσεις διαδρομής όπου απενεργοποιείς το ->Πράσινος δακτύλιος.

 

Μπορείς να πειραματιστείς με τις διάφορες επιλογές στο μενού της εφαρμογής, δεν υπάρχει άλλος τρόπος εκμάθησης των λειτουργιών. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το igo εχει ασυμβατοτητα με media tek? το εχω δοκιμασει σε δυο lenovo και ενα xiaomi,ξεκιναει κανονικα και μετα απο λιγο κρασαρει!εχει βρεθει κατι να λυνει το προβλημα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια το igo εχει ασυμβατοτητα με media tek? το εχω δοκιμασει σε δυο lenovo και ενα xiaomi,ξεκιναει κανονικα και μετα απο λιγο κρασαρει!εχει βρεθει κατι να λυνει το προβλημα?

 

Στο Jiayu S3 του κουνιάδου μου πάντως, με mediatek επεξεργαστή, τρέχει κανονικά.

Edited by truckman
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

παιδια το igo εχει ασυμβατοτητα με media tek? το εχω δοκιμασει σε δυο lenovo και ενα xiaomi,ξεκιναει κανονικα και μετα απο λιγο κρασαρει!εχει βρεθει κατι να λυνει το προβλημα?

Nαι κάποιες εκδόσεις έχουν όντως πρόβλημα και το αντιμετώπισα και στο xiaomi redmi note που έχω τώρα αλλά και σε άλλα mtk κινητα.Τώρα έχω την 9.6.29.390522 και λειτουργεί κανονικά χωρίς κρασάρισμα

Link to comment
Share on other sites

:!: Ενημέρωση:!:

Να υπενθυμίσω ότι απαγορεύονται οι συζητήσεις για παράνομα λογισμικά.Έγιναν διαγραφές/τροποποιήσεις σε ορισμένα μυνήματα.

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα συγνώμη γιατι δεν ξέρω αν αυτό που θα ζητήσω επιτρέπεται..

Αν όχι αντμιν ειλικρινά συγνώμη και διαγραψε το..

 

Είχα παλιά στο κινητό μου το IGO primo αλλά τώρα έχω αλλάξει

κινητό και όταν πήγα να το μεταφέρω η ανάλυση δεν ήταν συμβατή..

 

Έχει κάποιος να μου δώσει data zip και branding zip gia 1080x1920

 

Ούτως ώστε να μπορέσω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα που έχω??

 

Αν αυτό που ζητώ είναι παράνομο και πάλι συγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

Nαι κάποιες εκδόσεις έχουν όντως πρόβλημα και το αντιμετώπισα και στο xiaomi redmi note που έχω τώρα αλλά και σε άλλα mtk κινητα.Τώρα έχω την 9.6.29.390522 και λειτουργεί κανονικά χωρίς κρασάρισμα

Κανένα πρόβλημα και με το Meizu M1 Note με 9'6'29'43'12'82

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα από όλα συγνώμη γιατι δεν ξέρω αν αυτό που θα ζητήσω επιτρέπεται..

Αν όχι αντμιν ειλικρινά συγνώμη και διαγραψε το..

 

Είχα παλιά στο κινητό μου το IGO primo αλλά τώρα έχω αλλάξει

κινητό και όταν πήγα να το μεταφέρω η ανάλυση δεν ήταν συμβατή..

 

Έχει κάποιος να μου δώσει data zip και branding zip gia 1080x1920

 

Ούτως ώστε να μπορέσω να εγκαταστήσω το πρόγραμμα που έχω??

 

Αν αυτό που ζητώ είναι παράνομο και πάλι συγνώμη...

 

Μπορείς να δεις αυτή την έκδοση που περιλαμβάνει και την ανάλυση σου. Δεν περιλαμβάνει την εφαρμογή προφανώς.

 

http://www.gpspower.net/igo-software-tools/313648-megris-international-edition-igo-2-4-x-all-resolution.html

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα κατάφερα και άλλαξα το resolution...

Που βρίσκω χάρτη της Κύπρου ολοκληρωμένο.. Δεν με πειράζει να πληρώσω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε τα κατάφερα και άλλαξα το resolution...

Που βρίσκω χάρτη της Κύπρου ολοκληρωμένο.. Δεν με πειράζει να πληρώσω

Να ξέρεις ότι τελευταίοι χάρτες είναι οι:

TomTom_2015.03

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Προβλημα. Εχω εγκαταστησει το ιδιο igo σε 5 κινητα χωρις κανενα προβλημα. Σημερα που προσπαθησα να το εγκαταστησω στο στο samsung tab 3 7" wifi εγκαθισταται κανονικα αλλα μολις το εκτελω μου βγαζει το μηνυμα "Reading IMEI..." για περιπου 5 δευτερολεπτα και μετα κλεινει. Αυτο γινεται συνεχεια. Σε videos στο youtube ειδα οτι σε περιπτωσεις σαν τη δικη μου (εγκατασταση σε ταμπλετ) οταν τους βγαζει αυτο το μηνυμα, μετα απο 2 δευτερα το προγραμμα ξεκινα κανονικα. Δοκιμασα και με διαφορετικη εκδοση του igo και μου εβγαλε ακριβως το ιδιο μηνυμα, και μετα παλι το igo κρασαρε. Αν βοηθαει να πω οτι εκανα την εγκατασταση απο την εσωτερικη μνημη, ενω το ταμπλετ ειναι ρουταρισμενο και με καστομ ρομ. Τα αλλα 2 προγραμματα (sygic & route66) που εχω αγορασει δουλευουν μια χαρα.

Το sys.txt που ανοιξα (δεν το πειραξα ομως καθως δεν γνωριζω) δεν εγραφε κατι για ΙΜΕΙ.

Οποια βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

- Αυτές οι δυο εντολές αποτρέπουν την εφαρμογή, κατά την εκκίνηση, από την συνεχή προσπάθεια εύρεσης του imei (σε συσκευές οι οποίες δεν έχουν imei όπως π.χ. tablet):

[android]
getdeviceid_trycount=0

[debug]
imei="android.os.Build.SERIAL"

- Επειδή η ανάλυση της συσκευής σου είναι 1024_600 κατέβασε το multimode.ini (θα το βρεις μέσα στο συνημμένο rar) και τοποθέτησέ το στη διαδρομή iGO/ui_android/.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...