Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά.

1. Υπάρχει τρόπος να εξαιρέσουμε δρόμους από συγκεκριμένη διαδρομή; Π.χ αν η διαδρομή μας περιλαμβάνει τη Λ. Μεσογείων και θελήσουμε να την αποφύγουμε λόγω μποτιλιαρίσματος, πώς γίνεται;

2. Μπορούμε να κάνουμε αναζήτηση οδού ανάποδα, δηλαδή να δώσουμε πρώτα το δρόμο και το πρόγραμμα να μας προτείνει τους δήμους που τον βρήκε;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχω κατεβάσει κάτι έξτρα pois τα οποία είναι KML, αν τα βάλω όπως είναι στο φάκελο poi θα τα αναγνωρίζει ή θα έχω κάποιο πρόβλημα. Διάβασα σε κάτι Post ότι θέλει διαφορετική διαδικασία, για αυτό θα ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Έχει καταφέρει κανείς να πειράξει το data.zip χωρίς να το χαλάσει;

Προσπαθώ να φτιάξω Ελληνικό qwerty που είναι μια πολύ απλή διαδικασία και την είχα κάνει και στο primo στα CE. Εκεί απλά άνοιγες το .zip με το winrar ή 7zip (οχι winzip) και πείραζες τα configuration files με το notepad. Τώρα οποιαδήποτε αλλαγή και να κάνω στο keyboard.ini (ακόμα και ενα κενό να προσθέσω στο τέλος του αρχείου) χάνονται όλα τα πληκτρολόγια και δεν μπορώ να εισάγω διεύθυνση. :wacko:

Το configuration το σώζω σε unicode όπως είναι και το έχω κοιτάξει και με hex editor και δεν αλλάζει τίποτα στη δομή του εκτός απο το κομμάτι που πειράζω.

Link to comment
Share on other sites

Νά ενημερώσω ότι κατάφερα νά τό κάνω νά παίξει καλά στό s3 .
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει καταφέρει κανείς να πειράξει το data.zip χωρίς να το χαλάσει;

Προσπαθώ να φτιάξω Ελληνικό qwerty που είναι μια πολύ απλή διαδικασία και την είχα κάνει και στο primo στα CE. Εκεί απλά άνοιγες το .zip με το winrar ή 7zip (οχι winzip) και πείραζες τα configuration files με το notepad. Τώρα οποιαδήποτε αλλαγή και να κάνω στο keyboard.ini (ακόμα και ενα κενό να προσθέσω στο τέλος του αρχείου) χάνονται όλα τα πληκτρολόγια και δεν μπορώ να εισάγω διεύθυνση. :wacko:

Το configuration το σώζω σε unicode όπως είναι και το έχω κοιτάξει και με hex editor και δεν αλλάζει τίποτα στη δομή του εκτός απο το κομμάτι που πειράζω.

 

Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα ούτε με το απλό notepad. Προσθέτεις στο data.zip\ui_android\common\keyboard.ini το παρακάτω:

 

[panel]
name=       "Ελληνικά QWERTY"
layer=      "ui_kbd_10_9_7"
keys=       ".ςερτυθιοπασδφγηξκλζχψωβνμ "
shiftkeys=  ".ςΕΡΤΥΘΙΟΠΑΣΔΦΓΗΞΚΛΖΧΨΩΒΝΜ "
altkeys=    "1234567890/.,'-()?!*@_$€ "
lang=       "greece,greek"
altlabel=   "QWE"
type=3

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό το δοκίμασα αλλά τίποτα. Οτι αλλαγή και να κάνω εξαφανίζεται το πληκτρολόγιο εντελώς. Το κουφό είναι οτι το igo φορτώνει κανονικά ενώ στα CE όταν χάλαγε η δομή του .zip (π.χ. με το winzip) δε φόρτωνε καθόλου. Κάπου αλλού είναι το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Στο primo με το S3 τα γράμματα κατά την πλοήγηση μου φαίνονται πολύ μικρά(ώρα άφιξης,ταχύτητα,υπολειπόμενος χρόνος)αυτά που είναι τέρμα κάτω.Το πρόσεχε κανεις?Αλλάζει το μέγεθος αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάποιο πρόβλημα ούτε με το απλό notepad.

Έχει δίκιο ο aiolos, ούτε κι εμένα μου έπαιξε μόλις το πείραξα. Αν το έχεις φτιάξει κάνε ένα κόπο και ανέβασε το keyboard.ini εδώ να μην παιδευόμαστε τζάμπα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δίκιο ο aiolos, ούτε κι εμένα μου έπαιξε μόλις το πείραξα. Αν το έχεις φτιάξει κάνε ένα κόπο και ανέβασε το keyboard.ini εδώ να μην παιδευόμαστε τζάμπα.

 

File attached...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο primo με το S3 τα γράμματα κατά την πλοήγηση μου φαίνονται πολύ μικρά(ώρα άφιξης,ταχύτητα,υπολειπόμενος χρόνος)αυτά που είναι τέρμα κάτω.Το πρόσεχε κανεις?Αλλάζει το μέγεθος αυτό?

Και στο δικο μου ειναι σχετικα μικρα τα γραμματα, μικρο ειναι και το εικονιδιο με το οριο ταχυτητας.

Ελληνικο qwerty εχεις ε?

 

Κατι αλλο τωρα.... υπαρχει ρυθμιση να εμφανιζει και τη δευτερη στροφη?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανέις αν στο PRIMO μπορούν να λειτουργήσουν Ελληνικές TTS φωνές,

και αν ναι που θα βρώ τις φωνές και με πιο τρόπο θα τις κάνω να λειτουργήσουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το iGO My Way 8.4.3.179971 σε SE Xperia Neo V δουλεύει κανονικότατα πάντως...

 

To iGO My Way είναι γνωστό ότι δουλεύει εδώ και καιρό τώρα. Η παραπάνω συζήτηση είναι για το Primo, την εξέλιξή του.

 

Ξέρει κανέις αν στο PRIMO μπορούν να λειτουργήσουν Ελληνικές TTS φωνές,

και αν ναι που θα βρώ τις φωνές και με πιο τρόπο θα τις κάνω να λειτουργήσουν.

 

Λειτουργεί κανονικά το TTS.

 

Στο content / voice βάζεις αυτό... https://rapidshare.com/files/4020426268/igo.rar

 

Χρειάζεσαι και τα svox:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnN2b3guY2xhc3NpYyJd

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zdm94LmNsYXNzaWMubGFuZ3BhY2suZWxsX2dyY19mZW0iXQ..

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

To iGO My Way είναι γνωστό ότι δουλεύει εδώ και καιρό τώρα. Η παραπάνω συζήτηση είναι για το Primo, την εξέλιξή του.

 

 

 

Λειτουργεί κανονικά το TTS.

 

Στο content / voice βάζεις αυτό... https://rapidshare.com/files/4020426268/igo.rar

 

Χρειάζεσαι και τα svox:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnN2b3guY2xhc3NpYyJd

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.svox.classic.langpack.ell_grc_fem&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zdm94LmNsYXNzaWMubGFuZ3BhY2suZWxsX2dyY19mZW0iXQ..

Εκανα εγκατασταση το svox μετα ακολουθησα τον οδηγο που υπαρχει στο φορουμ για να το ενεργοποιησω αλλα δεν μου εβγαζε το svox στο μενου του τηλεφωνου μου. υπαρχει καποιο προβλημα με την 4.04? Ή μηπως φταιει που εχω παλια εκδοση του svox?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει καποιο προβλημα με την 4.04?

 

Όχι (το JellyBean έχει μάλλον κάποιο θέμα).

 

Ή μηπως φταιει που εχω παλια εκδοση του svox?

 

Το πιο πιθανό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο τωρα.... υπαρχει ρυθμιση να εμφανιζει και τη δευτερη στροφη?

 

Στο δικό μου την εμφανίζει. Άρα κάποια ρύθμιση θα υπάρχει αν και τώρα που κοίταξα δεν τη βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Σε jelly bean μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τον ήχο;

Ναι υπάρχει πρόβλημα και στις απλές φωνές και στις TTS.

Αν ανοίξεις το προγραμμα και πάς Ρυθμισεις-Ηχος-Γλωσσα φωνης και πχ αν πατήσεις την επιλογη φωνης Verena και ταυτοχρονα πατησεις Volup -Voldown ακους την φωνη και την επιλέγης.

Κατα την διαρκεια της πλοηγησης σταματά και επανερχετε ( εν μερει) αν πατησεις volUp - Voldown

Λογω Primo γυρισα σε CM9

Edited by atomant
Link to comment
Share on other sites

Παδια το gps που εγκατέστησα iGOMyWay v8.4.3.179971 thin luboz skin mariupol v3 δεν ακούγονται οι φωνές, τις έχω ενεργοποιήσει από τις ρυθμίσεις αλλά τίποτα, τί χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρεται παραπάνω... ναι δουλεύει.

 

Δυστυχώς δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει στο s3. Βγάζει error κατα την εγκατάσταση. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...