Jump to content

[GPS] iGO My Way / iGO Primo


Morfie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, θέλει (δεν ξέρω βέβαια αν είναι απαραίτητο)

 

Επίσης αν προσθέσεις

gps_signal_lost=0

θα σταματήσει το ενοχλητικό "το σήμα του GPS χάθηκε"

Edited by TEKOSTA
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, θέλει (δεν ξέρω βέβαια αν είναι απαραίτητο)

 

Επίσης αν προσθέσεις

gps_signal_lost=0

θα σταματήσει το ενοχλητικό "το σήμα του GPS χάθηκε"

το gps signal lost μπαινει κατω απο ποια κατηγορια?την ιδια?εχεις βρει καπου αυτες τις ρυθμισεις για το sys του android?

 

στο smartzoom ξερεις γιατι δεν λειτουργει το minangle και maxangle?

 

Φυσικά μπορώ

Λοιπόν για τον χάρτη ,όταν αλλάξουμε τις ρυθμίσεις πρέπει να γίνει επιλογή της χαμηλής απεικόνισης απο το ανάλογο μενού.

[camera1]
maxdistance=500
minzoom2d=50
maxzoom2d=200
defaultzoom2d=300
minzoom=15
maxzoom=35
minangle=70
maxangle=82
defaultzoom3d=45
defaultangle=80
angleoffset=65
speedzoom=1
speedangle=1
overview_enabled=0
overview_distance=500
overview_zoom3d=30
overview_angle=80

[camera11]
maxdistance=500
minzoom2d=50
maxzoom2d=300
defaultzoom2d=400
minzoom=15
maxzoom=35
minangle=70
maxangle=82
defaultzoom3d=50
defaultangle=80
angleoffset=43
speedzoom=1
speedangle=1
overview_enabled=0
overview_distance=500
overview_zoom3d=30
overview_angle=80
[map]
3d_scale_carmodel=1
3dcarsizemin=6000
3dcarsizemax=10000
3dcarsizemul=71000
3d_max_zfar=100
3d_min_zoomlevel=10
3d_max_tiltlevel=9000
minimum_zoom_amount=40
speedcam_visibility=200
3d_scale_carmodel=1
3dcarsizemin=3000
3dcarsizemax=5000
3dcarsizemul=10000

 

Οι τελευτέες τρείς ρυθμίσεις στο [map] αφορούν το μέγεθος του κέρσορα.

Τα παραπάνω τα βρήκα στο gpspocketpc

 

Τα μοναδικά προβλήματα που έχω τώρα είναι οι κάμερες ταχύτητας που δεν εμφανίζονται καθόλου και τα schemes του Odytsak που είναι απλά τα καλύτερα και πραγματικά είναι τα μόνα που μου λείπουν απο το primo 1.2 kastel edition για να μου απαλύνουν τον πόνο της φυγής απο τα wm :lol:

 

Με την ευκαιρία να σε ευχαριστήσω (και το άλλο παλικάρι που μου διαφεύει το όνομά του )για τις οδηγίες για το TTS

 

υ.γ.

Οι δρομολογήσεις έχουν διαφορά απο το primo ή μου φαίνεται;

Νομίζω η μηχανή του primo είναι καλύτερη.

οι κατηγοριες camera1 και 11ποιες ενοτητες αντικαθιστουν απο το sys των wm?

εχω αυτο το sys που ειναι "μιξη" απο wm και android igo!

http://dl.dropbox.com/u/17317123/sys.txt

οι ρυθμισεις για το smartzoom μαλλον δεν δουλευουν γιατι ρυθμιζω την κλιση και δεν αλλαζει.μηπως η ενοτητα [smartzoom] στο android λεγεται αλλιως?πχ camera1 που εγραψες?αλλα το camera11 τι ειναι?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by ilka71
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

το gps sigmal lost μπαινει κατω απο ποια κατηγορια?την ιδια?εχεις βρει καπου αυτες τις ρυθμισεις για το sys του android?

 

στο smartzoom ξερεις γιατι δεν λειτουργει το minangle και maxangle?

 

Στην ίδια κατηγορία μπαίνει.

Τις ρυθμίσεις τις έχω απο το Primo . Το πως επεξεργάζεται το sys στα Android δεν το έχω ψάξει καθόλου μια και βασικά δουλεύω το Primo στο PNA που έχω.

Στο τηλέφωνο το έχω μόνο για εφεδρεία....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα του igo αυτό. Θέμα χάρτη είναι. Ειδικά για το igo κυκλοφορούν χάρτες απο 5 εταιρίες (Teleatlas, Navteq, DIS, CIT και Epsilon). Μάλλον είχες τον navteq και στα έκανε αυτά (είναι πολύ καλός μέσα στην Αθήνα αλλά δεν κάνει για έξω). Δες και με τον teleatlas. Άλλωστε και η google απο εκεί παίρνει δεδομένα για το google maps.

 

Ναι navteq είχα..

Χάλι μαύρο οι χάρτες..

 

 

Βάλε τον teleatlas q4 2010 και μια χαρά θα σε πάει παντού. Εγώ, τέλη Ιουνίου πήρα το nexus s και αρχές Ιουλίου πήγα στο Πευκοχώρι και μιλάμε με το συγκεκριμένο χάρτη η πλοήγησή του ήταν τέλεια. Και όχι μόνο εκεί, αλλά και οπουδήποτε αλλού πήγα.

 

 

 

έγινε παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα αλλάξω χάρτες και θα σας πω

Link to comment
Share on other sites

Ναι navteq είχα..

Χάλι μαύρο οι χάρτες..

 

έγινε παιδιά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.θα αλλάξω χάρτες και θα σας πω

Δηλαδή είχες τον navteq q1 2011 και σου δημιουργούσε αυτά τα προβλήματα; Γιατί σκεφτόμουν να τον βάλω να τον έχω σαν εφεδρικό γιατί τον teleatlas δεν τον αλλάζω. Πάντως, σε ξένα forums έλεγαν ότι της teleatlas είναι πολύ πιο αναλυτικός απο της navteq.

Sent from my Google Nexus S using Tapatalk

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα. επειδη απο ενα netbook ειναι δυσκολο να διαβασω ολα τα θεματα, μια βοηθεια!! εχω ενα galaxy 3 και θελω να του περασω προγραμμα πλοήγησης. μου εδωσαν ενα (trial νομιζω ) igo , το οποιο εγκατασταθηκε αλλα οτα ξεκιναγε ηθελε μεγαλυτερη οθονη για να συνεχισει και ετσι το εβγαλα. απο την εταιρεια που ειμαι μου ειπαν οτι με 30 € μου περνανε το ndrive . τοσο εχει και στο market. καποια αλλη προταση?? ειναι καλο το συγκεκριμένο?? και βασικα, τρεχει στο δικο μου??

ευχαριστω εκ των προτέρων!

 

το igo για το δικο σου τηλεφωνο θελει να βαλεις την αναλυση 320χ240 για να δουλεψει .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως, σε ξένα forums έλεγαν ότι της teleatlas είναι πολύ πιο αναλυτικός απο της navteq.

 

Αυτό μην το θεωρείς δεδομένο μιας και τα πράγματα διαφοροποιούνται από πόλη σε πόλη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή είχες τον navteq q1 2011 και σου δημιουργούσε αυτά τα προβλήματα; Γιατί σκεφτόμουν να τον βάλω να τον έχω σαν εφεδρικό γιατί τον teleatlas δεν τον αλλάζω. Πάντως, σε ξένα forums έλεγαν ότι της teleatlas είναι πολύ πιο αναλυτικός απο της navteq.

Sent from my Google Nexus S using Tapatalk

 

στην Θεσσαλονίκη οι χάρτες ηταν οκ.

στην Χαλκιδική καταστροφή. πολλούς δρομους δεν τους έβγαζε καν πολλές φορές μας έβγαλε σε αδιέξοδο( καλά εκει τρελαθηκα μιλαμε) και πολλά τετοια τρελα. παρα πολλα ομως. να φανταστεις οτι το sygic λειτούργησε καλύτερα.

περισυ που ειχα παει Χαλκιδική και παλι αλλα με garmin δεν ειχα κανένα πρόβλημα. μέχρι και το ξενοδοχείο που ηθελα να παω το βρηκα με το garmin.

κατι τοσο δυνατό δεν εχω δει ακομη σε android.

με εξαίρεση το google maps.

θα δοκιμασω ομως και τους άλλους χάρτες και θα σας πω. :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μην το θεωρείς δεδομένο μιας και τα πράγματα διαφοροποιούνται από πόλη σε πόλη.

Ναι συμφωνώ με αυτό, αλλά αυτός που το έγραφε αναφερόταν στον navteq q1 2011 και στον teleatlas q4 2010, δηλαδή στους τελευταίου χάρτες της κάθε εταιρείας.

Αθήνα δεν έχω ταξιδέψει ώστε να ξέρω ο teleatlas πώς τα πάει εκεί (όπου ακούγεται ότι εκεί είναι πολύ καλός ο navteq), αλλά δε νομίζω να υπάρξει κάποιο πρόβλημα. Απλά, αυτό που λέω είναι ότι στις περιοχές που έχω κινηθεί, ο teleatlas είναι πέραν του δέοντος καλός (μέχρι και χωματόδρομους και αγροτικούς δρόμους έχει).

στην Θεσσαλονίκη οι χάρτες ηταν οκ.

στην Χαλκιδική καταστροφή. πολλούς δρομους δεν τους έβγαζε καν πολλές φορές μας έβγαλε σε αδιέξοδο( καλά εκει τρελαθηκα μιλαμε) και πολλά τετοια τρελα. παρα πολλα ομως. να φανταστεις οτι το sygic λειτούργησε καλύτερα.

περισυ που ειχα παει Χαλκιδική και παλι αλλα με garmin δεν ειχα κανένα πρόβλημα. μέχρι και το ξενοδοχείο που ηθελα να παω το βρηκα με το garmin.

κατι τοσο δυνατό δεν εχω δει ακομη σε android.

με εξαίρεση το google maps.

θα δοκιμασω ομως και τους άλλους χάρτες και θα σας πω. :)

Η γνώμη μου είναι (αν διάβασες και παραπάνω τι έγραψα) ότι βάζοντας τον teleatlas και κάνοντας κάποιο ταξίδι, θα ξεχάσεις και το garmin και το sygic.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να αλλάξουμε εικονίδια στα poi σε igo και να ναι με ποια σε hd2;

Μέσα στο sys για την ανάλυση της οθόνης στο [rawdisplay] , τι ρυθμίσεις έχετε;

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γραφει αυτα

[rawdisplay]

 

screen_xy="854_480:854x442/480x816,800_480:800x442/480x762,480_320:480x295/320x455,400_240:400x225/240x385,320_240:320x221/240x301"

 

highres=0

 

double_screen=0

 

show_cursor=0

 

combine_dirty=1

 

εικονιδια στα poi δεν εχω καταλάβει πως βάζουμε δικα μας

Sent from my HTC HD2

Link to comment
Share on other sites

το igo για το δικο σου τηλεφωνο θελει να βαλεις την αναλυση 320χ240 για να δουλεψει .....

ψαχνω αλλα δεν βρισκω πως γινεται!!!

το

 

Το ndrive, το Sygic, το don't panic δουλεύουν μια χαρά στη συσκευή σου. Απλά πρέπει να τα πληρώσεις και να θυμίσω ότι για διαφορετικούς τρόπους απόκτησης απαγορεύεται να συζητάμε στο παρόν forum.

 

το γνωριζω, ευχαριστω!!!!

Edited by Villis
Μην κάνεις συνεχόμενα post. Χρησιμοποίησε το κουμπί "τροποποίηση" ενναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τώρα έχω και κάμερες ταχύτητας που εμφανίζονται στον χάρτη.Τώρα για εικονίδια και προειδοποίηση καμερών ,δεν βρήκα κάτι προς το παρών.

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση 1.4 απο τον tangbohu.Τώρα πλέον δεν υπάρχει η προειδοποίηση στην έναρξη του προγράμματος.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τώρα έχω και κάμερες ταχύτητας που εμφανίζονται στον χάρτη.Τώρα για εικονίδια και προειδοποίηση καμερών ,δεν βρήκα κάτι προς το παρών.

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση 1.4 απο τον tangbohu.

 

δες λιγο παραπανω που σε ρωτησα για το sys!

Link to comment
Share on other sites

το gps signal lost μπαινει κατω απο ποια κατηγορια?την ιδια?εχεις βρει καπου αυτες τις ρυθμισεις για το sys του android?

 

στο smartzoom ξερεις γιατι δεν λειτουργει το minangle και maxangle?

 

 

οι κατηγοριες camera1 και 11ποιες ενοτητες αντικαθιστουν απο το sys των wm?

εχω αυτο το sys που ειναι "μιξη" απο wm και android igo!

http://dl.dropbox.com/u/17317123/sys.txt

οι ρυθμισεις για το smartzoom μαλλον δεν δουλευουν γιατι ρυθμιζω την κλιση και δεν αλλαζει.μηπως η ενοτητα [smartzoom] στο android λεγεται αλλιως?πχ camera1 που εγραψες?αλλα το camera11 τι ειναι?

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

 

Τώρα το πρόσεξα!

Λοιπόν εδώ στο post No4 εξηγεί πολύ απλά ο Odytsak τι ειναι το camera1 και camera11.

Τα [camera1] και [camera11] μπαίνουν όπως είναι μέσα στο sys.Σε αυτό που δίνεις παραπάνω δεν τα είδα πουθενά.

Επίσης νομίζω πως πρέπει να αφαιρεθούν τα '';'' πριν την γραμμή γιατί νομίζω πως το πρόγραμμα αγνοεί οτιδήποτε υπάρχει μετά. (Αν κάνω λάθος διωρθώστε)

 

[smartzoom] δεν έχω στο δικό μου sys

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις.

 

η ενοτητα αυτη δεν υπαρχει εκτος απο το igo8 νομιζω.σε εμενα που την μετεφερα απο wm παντως δεν ρυθμιζει την κλιση του smartzoom οπως στα wm.νομιζω οτι πλεον η ενοτητα λεγεται [camera]

 

αλλαξα τα minangle και maxangle για οταν πλησιαζει σε αλλαγη πορειας αλλα δεν βλεπω διαφορες.κατι αλλο πρεπει να ειναι?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Για να δεις διαφορά με τις ρυθμίσεις στην κατηγορία [camera] πρέπει να επιλέξεις μέσα από το πρόγραμμα και το κατάλληλο ζουμ.π.χ. για την camera1 και 11 πρέπει στο "γρήγορο μενού" να έχεις το ζουμ στο κοντινή.

Τουλάχιστον τώρα έχω και κάμερες ταχύτητας που εμφανίζονται στον χάρτη.Τώρα για εικονίδια και προειδοποίηση καμερών ,δεν βρήκα κάτι προς το παρών.

Κυκλοφόρησε νέα έκδοση 1.4 απο τον tangbohu.Τώρα πλέον δεν υπάρχει η προειδοποίηση στην έναρξη του προγράμματος.

Το spud αρχείο που δημιουργείται από το speecams.txt που βάζουμε στον αντίστοιχο φάκελο,είναι και σε σένα 0 bytes;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η απεικόνιση είναι διαφορετική αν είσαι ρε portrait ή landscape.Οπότε δεν ξέρω σε ποιον προσανατολισμό πρέπει να είσαι για δεις τις ανάλογες αλλαγές. Εκτός βέβαια αν πρέπει να υπάρχει αλλαγή σε κάθε περίπτωση.

Για τον λόγο αυτό ρώτησα προηγουμένως τις ρυθμισεις που έχετε για x και y στο [rawdisplay]

 

@bbbb Για τις κάμερες ταχύτητας κατεβάζεις απο το index.poi.gr τα ανάλογα poi σε μορφή kml ,επιλέγοντας το "Mio/iGO/Primo (kml). Δημιουργείς την παρακάτω διαδρομή sdcard/iGO/content/userdata/poi και τοποθετείς το αρχείο που κατέβασες.

Πάντως (μάλλον τώρα κατάλαβα τι εννοείς) ναι είναι 0 bytes

 

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

H διαφορά στο ζουμ υπάρχει και στους 2 προσανατολισμούς.Αν δε βάλεις καθόλου την ρύθμιση [camera1] τότε με επιλεγμένο το κοντινό ζουμ δε πρόκειται να δεις ουρανό σε καμμία περίπτωση.

Edit

Για τις κάμερες ταχύτητες μου φαίνεται ότι βρήκα μια λύση.Το σκιν που έχω είναι το tiger skin v1.4 και έβαλα και τον φάκελο audio στο φάκελο igo στην sd.Κατέβασα από το index.pois.gr το αρχείο speedcams.txt.Μετά με το πρόγραμμα igo8 speedcam converter μετέτρεψα το αρχείο σε spud και το έβαλα στο igo/content/speedcam.Στο sys.txt πρόσθεσα τα παρακάτω

[warning]

pedestrian_warning=0

speedcam_visualtype=1

speedcam_soundtype=1

speedcam_warning=1

speedlimit_warning_voice=1

speedlimit_warning_visual=1

speedwarn_tolerance=110

speedlimit_warning=1

warn_distances=130:1300,110:1000,90:750,60:400,40:150

 

[debug]

adjust_pen_position=0

vetorender=0

show_oneway=1

show_oneway_3d=1

show_speed_limit=1

show_lane_info=1

enable_roadshadow=1

show_arrows_on_route=1

speedcam_enabled=1

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει η κάθε ρύθμιση αλλά πλέον η κάμερα στο χάρτη φαίνεται με το μαύρο εικονίδιο και καθώς πλησιάζεις ακούγεται ένα μπιπ,δείχνει την κάμερα κάτω αριστερά με μεγάλο εικονίδιο,μειώνονται τα μέτρα και εμφανίζεται το όριο ταχύτητας της κάμερας.Η ρύθμιση warn_distances φαίνεται να λειτουργεί κανονικά μιας και σε μια μικρή βόλτα (μιας και στην προσομοίωση διαδρομής δεν ειδοποιεί) που το δοκίμασα πήγαινα με 60 και όντως με ειδοποίησε στα 400μ.Oποιος θέλει ας το δοκιμάσει αν λειτουργεί και ελπίζω να βρούμε τρόπο να μας ειδοποιεί και με φωνή αλλά και για τα επικίνδυνα σημεία.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

H διαφορά στο ζουμ υπάρχει και στους 2 προσανατολισμούς.Αν δε βάλεις καθόλου την ρύθμιση [camera1] τότε με επιλεγμένο το κοντινό ζουμ δε πρόκειται να δεις ουρανό σε καμμία περίπτωση.

Edit

Για τις κάμερες ταχύτητες μου φαίνεται ότι βρήκα μια λύση.Το σκιν που έχω είναι το tiger skin v1.4 και έβαλα και τον φάκελο audio στο φάκελο igo στην sd.Κατέβασα από το index.pois.gr το αρχείο speedcams.txt.Μετά με το πρόγραμμα igo8 speedcam converter μετέτρεψα το αρχείο σε spud και το έβαλα στο igo/content/speedcam.Στο sys.txt πρόσθεσα τα παρακάτω

[warning]

pedestrian_warning=0

speedcam_visualtype=1

speedcam_soundtype=1

speedcam_warning=1

speedlimit_warning_voice=1

speedlimit_warning_visual=1

speedwarn_tolerance=110

speedlimit_warning=1

warn_distances=130:1300,110:1000,90:750,60:400,40:150

 

[debug]

adjust_pen_position=0

vetorender=0

show_oneway=1

show_oneway_3d=1

show_speed_limit=1

show_lane_info=1

enable_roadshadow=1

show_arrows_on_route=1

speedcam_enabled=1

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει η κάθε ρύθμιση αλλά πλέον η κάμερα στο χάρτη φαίνεται με το μαύρο εικονίδιο και καθώς πλησιάζεις ακούγεται ένα μπιπ,δείχνει την κάμερα κάτω αριστερά με μεγάλο εικονίδιο,μειώνονται τα μέτρα και εμφανίζεται το όριο ταχύτητας της κάμερας.Η ρύθμιση warn_distances φαίνεται να λειτουργεί κανονικά μιας και σε μια μικρή βόλτα (μιας και στην προσομοίωση διαδρομής δεν ειδοποιεί) που το δοκίμασα πήγαινα με 60 και όντως με ειδοποίησε στα 400μ.Oποιος θέλει ας το δοκιμάσει αν λειτουργεί και ελπίζω να βρούμε τρόπο να μας ειδοποιεί και με φωνή αλλά και για τα επικίνδυνα σημεία.

 

Επέλεξες την κατηγορία exandas(txt) ;

Τον φάκελο userpoi τον διέγραψες;

Sent from my HTC Pyramid using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

για το igo8 κατέβασα http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

τις κάμερες δεν τις έβαλα στο userpoi.Εκεί έχω μόνο σημεία (σε kml) που με ενδιαφέρουν από το index.pois.gr

Link to comment
Share on other sites

για το igo8 κατέβασα http://index.pois.gr/SpeedCameras.aspx

τις κάμερες δεν τις έβαλα στο userpoi.Εκεί έχω μόνο σημεία (σε kml) που με ενδιαφέρουν από το index.pois.gr

 

Εννοείς στο userdata άφησες kml άσχετα με τις καμερες ταχύτητας έτσι;

ΟΚ βλέπω τα μαύρα εικονίδια των καμερών.Δοκιμή απο βδομάδα που θα κατέβω Αθήνα, προς το παρόν προέχει η πίστα των Σερρών :cool:

 

Πλέον έχουμε και εικονίδια στα poi !!! :D

 

Κατεβάζουμε το igo8_icons.zip απο το gpspocketpc.Μέσα θα έχει έναν φάκελο ui_igo8.Σε αυτόν το φάκελο έχει common και icons.Τους φακέλους αυτούς τους βάζουμε μέσα στον iGO/ui_android

Ανοίγουμε το πρόγραμμα και επιλέγουμε μέσα απο την κάθε κατηγορία το εικονίδιο που θέλουμε.Το μόνο κακό είναι οτι τα εν'λόγο εικονίδια που βρήκα είναι λιιιιιιιγο μικρά οπότε όποιος έχει βρεί μεγαλύτερα (hd2) ας μας πει που.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...