Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχεις δικαιο..δεν το ειχα προσεξει! παρολα αυτα θα προτιμουσα να επιλεγουμε εμεις τον τροπο που θα εμφανιζεται εφοσον θεωρησαν εξυπνο να βαλουν αυτη τη μπουρδα ως προεπιλογη..

 

 

 

Το ειχα κανει root πριν την αναβαθμιση που ηταν ευκολο,μετα την 4 βαρεθηκα μιας κ η διαδικασια εγινε πιο πολυπλοκη. επισης,μπορει να ειμαι μελος εδω και να ασχολουμαι,αλλα επιτελους,θελω ενα κινητο που να ασχοληθω λιγοτερο απο οσο το χρησιμοποιω. Ειλικρινα,ωραια ολα αυτα,αλλα αν ειναι να πρεπει να ασχολουμαι με root και αναβαθμισεις και διαγραφες περιττων εφαρμογων κτλ κτλ, περισσοτερο απο οσο ασχολουμαι για τη χρηση του κινητου,τοτε τι να το κανω?Οταν το πηρα,ειχα symbian και ελεγαν ολοι,μα το anroid κανει παπαδες..τελος παντων, ισως αμα βρω την ορεξη να το κανω.

ισχυει η ιδια διαδικασια μετα την τελευταια αναβαθμιση του κινητου πριν κανα μηνα?

 

Νομιζω ισχυει το ιδιο , ειχε αναφερει καποιος κατι τετοιο , αλλα τελικα επισημη απαντηση ποτε δεν ελαβα ουτε εγω! Και εγω γι'αυτο δε το κανω...Ισως βγει καποιος πιο ευκολος τροπος!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να πει καποιος που εχει βαλει την 4.0.4 αν δουλευει η περιστροφη οθονης?
δουλευει κανονικα παντου
Link to comment
Share on other sites

γιατι ομως σε μενα οχι? :wacko:

 

Τσέκαρε το απο τίς ρυθμίσεις->οθόνη->αυτόματη περιστροφή (να είναι τικαρισμένο). Αλλιώς ξαναπέρασε το update.

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε το απο τίς ρυθμίσεις->οθόνη->αυτόματη περιστροφή (να είναι τικαρισμένο). Αλλιώς ξαναπέρασε το update.

 

Ειναι τσεκαρισμένο, μολις εκανα flash το LT18i_4.1.B.0.431_(1254-2184).ftf αλλα παλι δεν δουλεψε

να εβαζα με το SUS την αρχικη εκδοση και μετα παλι update?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδία.

 

Εδώ και αρκετές μέρες έχω δεί την προσφορά των Media Markt στο Arc S και στην τιμή που το έχουν λέω να το "τσιμπήσω". Έχουν μείνει λίγα κομμάτια, αλλά είμαι ακόμα αναποφάσιστος. Κοιτάξτε τι σκέφτομαι να κανω:

 

1. Παίρνω το κινητό με την 2.3.4 εργοστασιακή και το αφήνω έτσι λίγες μέρες μέχρι να το συνηθίσω και να δώ τι θα κάνω.

2. Περνάω την τελευταία έκδοση ICS, μετά από format της SD.

3. Root το κινητό και διαγραφή αχρειάστων και μεγάλων εφαρμογών.

 

Λέτε να δημιουργηθεί κάνενα πρόβλημα και να αρχίσει να λαγκάρει? Δεν θα περάσω πολλές εφαρμογές.

 

Υ.Γ: Απαντήστε γρήγορα! Τελείωνουν τα αποθέματα στα MM!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας παιδία.

 

Εδώ και αρκετές μέρες έχω δεί την προσφορά των Media Markt στο Arc S και στην τιμή που το έχουν λέω να το "τσιμπήσω". Έχουν μείνει λίγα κομμάτια, αλλά είμαι ακόμα αναποφάσιστος. Κοιτάξτε τι σκέφτομαι να κανω:

 

1. Παίρνω το κινητό με την 2.3.4 εργοστασιακή και το αφήνω έτσι λίγες μέρες μέχρι να το συνηθίσω και να δώ τι θα κάνω.

2. Περνάω την τελευταία έκδοση ICS, μετά από format της SD.

3. Root το κινητό και διαγραφή αχρειάστων και μεγάλων εφαρμογών.

 

Λέτε να δημιουργηθεί κάνενα πρόβλημα και να αρχίσει να λαγκάρει? Δεν θα περάσω πολλές εφαρμογές.

 

Υ.Γ: Απαντήστε γρήγορα! Τελείωνουν τα αποθέματα στα MM!

 

φιλε μου αν ειναι να το κανεις root καντο απο την 2.3.4 , ειναι πιο ευκολο το root στην 2.3.4 παρα στην 4.0.4 ... δε χανεις και τπτ περα απο ομορφια... Λαγκαρει πολυ περισσοτερο με την ics τουλαχιστον η προσωπικη μου εμπειρια χρησης με 4.0.4 δεν ηταν οτι καλυτερο :\

Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ πρώτα πώς πάει με GB, και αν κρίνω ότι τρέχει ικανοποιητικά θα την αφήσω για αρκετό καιρό. Αλλίως θα βάλω την 4.0.4 και θα το κάνω root, γιατί από αυτά που δίαβασα εδώ (ναι, 73 ολόκληρες σελίδες), τρέχει πολύ πιο γρήγορα από ότι με GB και πιο smooth, αν δεν το φορτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Θα το δώ πρώτα πώς πάει με GB, και αν κρίνω ότι τρέχει ικανοποιητικά θα την αφήσω για αρκετό καιρό. Αλλίως θα βάλω την 4.0.4 και θα το κάνω root, γιατί από αυτά που δίαβασα εδώ (ναι, 73 ολόκληρες σελίδες), τρέχει πολύ πιο γρήγορα από ότι με GB και πιο smooth, αν δεν το φορτώσεις.

 

Αν και οποτε παρεις την αποφαση για μεταβαση στην 4.0.4 κανε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ clean installation και format την καρτα μνημης!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν και οποτε παρεις την αποφαση για μεταβαση στην 4.0.4 κανε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ clean installation και format την καρτα μνημης!

 

Αυτό σκοπεύω να κάνω. Έτσι είχα κάνει και στο Wildfire μου που είναι root στη 2.3.7!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω εγκαταστήσει δύο προγραμματάκια για backup των sms μου.Συγκεκριμένα το sms to text και το sms backup(με τον κόκκινο φάκελο σαν logo.Αυτό συγκεκριμένα στα στέλνει και στο gmail ή στο yahoo mail σου αν θέλεις).Δημιούργησα στην κάρτα sd ένα φάκελο με ονομασία MY SMS για να αποθηκεύονται εκεί μέσα τα αρχεία sms.txt και sms.xml.

Όταν λοιπόν συνδέω το κινητό στο laptop για να τα δω,κάποιες φορές τα βλέπω τα sms αρχεία μέσα στο φάκελο MY SMS,αλλά τις περισσότερες φορές όχι.Εννοείται πως μέσα από το κινητό τα βλέπω κανονικά.

Έχω εγκαταστήσει τον astro file manager καθώς και τον Διαχειριστή αρχείων.Τι μπορεί να συμβαίνει?????:(

Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 4.0.4 και o αριθμός έκδοσης 4.1.Β.0.587

Edited by ponstan
συμπλήρωμα στοιχείων
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα πριν 2 μήνες από kinitomania.com στη Σολωμού το ARC S στα 260 ευρώ.

Ένα μήνα μετά παρουσίασε το εξής: όταν έκανα κλήση έσβηνε η οθόνη και δεν μπορούσες να κλείσεις τη γραμμή. Δεν έκλεινε η γραμμή ούτε από τα κουμπιά του κινητού. Κόλλαγε εντελώς. Δεν λειτουργούσε ο αισθητήρας προσέγγισης όταν το πλησιάζεις στο αυτί και δεν άναβε η οθόνη για να πατήσεις τερματισμό όταν το απομάκρυνες.

Μερικές φορές έμενε μόνιμα αναμμένη κατά την κλήση. Πρόβλημα στον αισθητήρα προσέγγισης!

Το πήγα στο μαγαζί 6/8/12 και από τότε περιμένω....

Το κινητό μου είπαν έχει πάει Γερμανία για ολική αντικατάσταση σασί!

Δεν ξέρω αν έχει παρουσιαστεί και σε κάποιον άλλο φίλο αυτό το πρόβλημα.

Επίσης δεν κατάλαβα γιατί πήγε Γερμανία. Είναι παραεισαγωγής;

Ευχαριστώ πολύ για τυχόν βοήθεια.

Edited by gasin1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Έχω εγκαταστήσει δύο προγραμματάκια για backup των sms μου.Συγκεκριμένα το sms to text και το sms backup(με τον κόκκινο φάκελο σαν logo.Αυτό συγκεκριμένα στα στέλνει και στο gmail ή στο yahoo mail σου αν θέλεις).Δημιούργησα στην κάρτα sd ένα φάκελο με ονομασία MY SMS για να αποθηκεύονται εκεί μέσα τα αρχεία sms.txt και sms.xml.

Όταν λοιπόν συνδέω το κινητό στο laptop για να τα δω,κάποιες φορές τα βλέπω τα sms αρχεία μέσα στο φάκελο MY SMS,αλλά τις περισσότερες φορές όχι.Εννοείται πως μέσα από το κινητό τα βλέπω κανονικά.

Έχω εγκαταστήσει τον astro file manager καθώς και τον Διαχειριστή αρχείων.Τι μπορεί να συμβαίνει?????:(

Η έκδοση του λειτουργικού είναι η 4.0.4 και o αριθμός έκδοσης 4.1.Β.0.587

Τα αρχεία που βρίσκονται; Στην κάρτα sd;

Επίσης δεν κατάλαβα γιατί πήγε Γερμανία. Είναι παραεισαγωγής;

Ευχαριστώ πολύ για τυχόν βοήθεια.

Έτσι φαίνεται.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ετσι φαίνεται.

 

Τωρα θα ξαναρωτησω το κλασσικο μου... αφου εισαγεται επισημα το κινητο στην Ελλαδα δεν θα πρεπε να το δεχτει η Sony Hellas? Γιατι το στειλανε Γερμανια?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω ...

με βολεψανε και οι 2 απαντησεις απλα ηθελα να ρωτησω ποια απο τις 2 ρομ (Rom για το Neo V -- Έκδοση 2.3 ή Rom για το Ray -- Έκδοση 2.3 ) κανει για το arc s και οσον αφορα το root σε περιπτωση που θελουμε να κανουμε unroot, για να ισχυει η εγγυηση, υπαρχει καπου οδηγος??

1.sorry που το ξαναποσταρω αλλα ειπα μηπως ξεφυγε απο καποιον

2. αν καταφερε καποιος να βαλει τη μεμβρανη χωρις να εχει κενα αν θελει να μας πει το τροπο

Edited by soullis
Link to comment
Share on other sites

2. αν καταφερε καποιος να βαλει τη μεμβρανη χωρις να εχει κενα αν θελει να μας πει το τροπο

 

εκτος οτι καθαριζεις με πανι που δεν αφηνει χνουδι..

προσπαθεις να το βαλεις καπου να μην κουνιεται..ναχεις λιγη τριβη..και ξεκινας απο τη μια πλευρα να εφαρμοσει τελεια..καθως κατεβαινεις κοιτα να μην μπει καμια τριχουλα,σκονη κτλ και δε θαχεις κενα.αλλα δεν την κλεινεις γρηγορα,κατεβαινεις χιλιοστο χιλιοστο πιεζοντας με το πλαστικο αυτο που σου εδωσαν συνεχεια να φευγει ο αερασ..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα ξαναρωτησω το κλασσικο μου... αφου εισαγεται επισημα το κινητο στην Ελλαδα δεν θα πρεπε να το δεχτει η Sony Hellas? Γιατι το στειλανε Γερμανια?

Και πώς ξέρουμε ότι όντως το στείλανε στη Γερμανία; (ας ξεκινήσουμε από κει πρώτα). Και σε δεύτερη φάση από τη στιγμή που το κινητό είναι παραεισαγωγής ποιος μας λεει ότι προοριζόταν για την Ευρωπαϊκή αγορά κι όχι για την... Ινδική;;

 

Γιατί αν όντως το στείλανε Γερμανία τότε δεν προοριζόταν για Ευρώπη η συσκευή....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γιατί αν όντως το στείλανε Γερμανία τότε δεν προοριζόταν για Ευρώπη η συσκευή....

Υπαρχει τροπος να μαθουμε ποιας χωρας ειναι το κινητο μας? Με το emei? Υπαρχει καποιο site?

Link to comment
Share on other sites

Μια ένδειξη είναι το τί γράφει επάνω το κουτί του. Μιας και ανέφερες το ΙΜΕΙ δες αυτό

Κάτι μου λεει ότι αν το ΙΜΕΙ ξεκινάει από 86 ή 91 κάτι δεν πάει καλά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να μαθουμε ποιας χωρας ειναι το κινητο μας? Με το emei? Υπαρχει καποιο site?

 

Με το si number...Διπλα στο si, στο κουτι γραφει και τα αρχικα της αναλογης χωρας(el,en,de κτλ)

Εκτος αυτου εαν θες να βεβαιωθεις,με μια βολτα στο wotanserver.com,κλικαροντας στο arc s,κατω στην σελιδα θα σου βγαλει ολα τα si,και διπλα την χωρα που αντιστοιχουν.....βρες το δικο σου;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία που βρίσκονται; Στην κάρτα sd;

 

Έτσι φαίνεται.

Καλημέρα.Ναι τα αρχεία βρίσκονται στην κάρτα sd
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Με το si number...Διπλα στο si, στο κουτι γραφει και τα αρχικα της αναλογης χωρας(el,en,de κτλ)

Γερμανικο ειναι, οντως το γραφει και στο κουτι. Ενδεχεται δηλαδη αν παθει κατι να το στειλουν Γερμανια?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...