Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να βάζεις custom kernel. Αν δεν ξέρεις τι σημαίνει αυτό, προφανώς δεν υπάρχει λόγος να μπεις σε αυτή τη διαδικασία.

 

αν ειναι το ίδιο με το Linux τοτε ξέρω.

 

Στο Arc S δεν γίνεται εγκατασταση απο την καρτα μνήμης όπως στα άλλα android? Πετας τα αρχεία μεσα και κανει μονο του την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι. Η εγκατάσταση kernel γίνεται μέσω bootloader. Απ' όσο ξέρω, αυτό που λες, γίνεται στα Samsung.

 

καταλαβα...

 

Πριν λιγο καιρο ομως ειχα κανει update μεσω wifi και απο οτι καταλαβα εσπασε η εγκατασταση και δεν γινοταν τιποτα, ουτε με το SEUS ουτε με το pc companion

 

το εστειλα για service. Ρωτησα μετα τον τεχνικο κει μου είπε οτι το βαζουν σε μια βαση (?) και απο εκει μεσω της sony κανουν εγκατασταση, αυτο δεν το πολυπιστευω. Πως ακριβως το εφτιαξαν?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας

γινεται στο arc s να βαλω για ηχο κλησης

ενα ηχο που τον εχει το τηλ. στους ηχους για το ξυπνητηρι?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μπορειτε να κανετε κληση με το προθεμα #31#?? δεν δοκιμασα αλλο,αλλα ηθελα να παρω με αποκρυψη καπου,και δεν τη βαζει,ειτε κανω επεξεργασια πριν την κληση,ειτε τα πληκτρολογω απο την αρχη,παιρνει χωρις τι προθεμα αυτο!

για ποιο λογο συμβαινει?ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μπορειτε να κανετε κληση με το προθεμα #31#?? δεν δοκιμασα αλλο,αλλα ηθελα να παρω με αποκρυψη καπου,και δεν τη βαζει,ειτε κανω επεξεργασια πριν την κληση,ειτε τα πληκτρολογω απο την αρχη,παιρνει χωρις τι προθεμα αυτο!

για ποιο λογο συμβαινει?ειναι καποια ρυθμιση που μου διαφευγει??

 

η κλήση γίνεται κανονικά με απόκρυψη

απλά μετά στις κλήσεις δε φαίνεται το #31#

Link to comment
Share on other sites

η κλήση γίνεται κανονικά με απόκρυψη

απλά μετά στις κλήσεις δε φαίνεται το #31#

 

σιγουρα?γιατι ενω το πατησα,φανηκε το νουμερο μου..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω την jjs hybrid εδω και λιγες μερες στο αρκ ς. ειμαι πολυ ευχαριστημενος πολυ γρηγορη και ελαφρια. αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα σε μηνυμα η σε επαφη. γνωριζει καποιος καποιον τροπο να περασω τα ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω την jjs hybrid εδω και λιγες μερες στο αρκ ς. ειμαι πολυ ευχαριστημενος πολυ γρηγορη και ελαφρια. αλλα δεν μπορω να γραψω ελληνικα σε μηνυμα η σε επαφη. γνωριζει καποιος καποιον τροπο να περασω τα ελληνικα?

Μηπως αν περασεις το πληκτρολογιο swype, πρεπει να εχει μεσα τα ελληνικα.

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές δεν εγκαθίστανται στην κάρτα SD αλλά στην εσωτερική μνήμη του κινητού οπότε εκεί τσέκαρε αν έχεις χώρο.

 

...και πως απελευθερώνεις από εκεί χώρο όταν αρκετές εφαρμογές ΔΕΝ μπορούν να μεταφερθούν στην SD? Δηλαδή να έχεις ένα κινητό που μετά από 3-4 μήνες χρήση να μην μπορείς πια να κάνεις τίποτα? Υπάρχει τρυπάκι για να ελευθερώνεται η εσωτερική μνήμη?

Link to comment
Share on other sites

...και πως απελευθερώνεις από εκεί χώρο όταν αρκετές εφαρμογές ΔΕΝ μπορούν να μεταφερθούν στην SD? Δηλαδή να έχεις ένα κινητό που μετά από 3-4 μήνες χρήση να μην μπορείς πια να κάνεις τίποτα? Υπάρχει τρυπάκι για να ελευθερώνεται η εσωτερική μνήμη?

 

στις ρυθμισεις,πας εφαρμογες και στην καρτελα "στην καρτα" εχει ενα check box, αν εχει τικ,ειναι εγκατεστημενη στην καρτα μνημης,αν οχι,το κλικαρεις και περνανε..τοτε θα σου αδειασει η μνημη του κινητου!εναλλακτικα μπαινεισ σε καθε εφαρμογη και κανεις μεταφορα στην SD card..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στις ρυθμισεις,πας εφαρμογες και στην καρτελα "στην καρτα" εχει ενα check box, αν εχει τικ,ειναι εγκατεστημενη στην καρτα μνημης,αν οχι,το κλικαρεις και περνανε..τοτε θα σου αδειασει η μνημη του κινητου!εναλλακτικα μπαινεισ σε καθε εφαρμογη και κανεις μεταφορα στην SD card..

 

Εντάξει αυτό είναι το αυτονόητο!!! Εννοείται ότι είναι περασμένες όσες περνάνε στην κάρτα! Αλλά στην καρτέλα "λήφθηκε" ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ που έχει απομείνει ελεύθερος είναι...20 ΜΒ από τα 360 ΜΒ που έχει.... Εκεί πως διορθώνεται το πρόβλημα είναι το θέμα......

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό είναι το αυτονόητο!!! Εννοείται ότι είναι περασμένες όσες περνάνε στην κάρτα! Αλλά στην καρτέλα "λήφθηκε" ο ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ που έχει απομείνει ελεύθερος είναι...20 ΜΒ από τα 360 ΜΒ που έχει.... Εκεί πως διορθώνεται το πρόβλημα είναι το θέμα......

 

πως γινεται αυτο? αν τις εχεις ολες τοτε κατι αλλο παιζει,πχ μηπως εχεις κατεβασει χαρτες και τρωνε μνημη?δεν ξερω ακριβως ποιες εφαρμογες μπορει να την χρησιμοποιουν,αλλα αφου τις βαλεις ολες στην SD, γιατι δεν ανοιγεις να δεις τι μνημη και που,τρωει η καθε μια?ισως βρεις ποια φταιει,και να κανεις μια εκαθαριση.

ισως να βοηθησεις και καμια εφαρμογη καθαρισμου της cache κτλ οπως η "clean master"..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

που μπορώ να βρώ την 2.3.4 για το Arc S με την τελευταία ενημέρωση.

 

το αρχειο LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2184).ftf που υπαρχει?

Edited by stefanos901
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

που μπορώ να βρώ την 2.3.4 για το Arc S με την τελευταία ενημέρωση.

 

το αρχειο LT18i_4.1.B.0.587_(1254-2184).ftf που υπαρχει?

Κατεβασε απο εδω και μετα κανε αναβαθμιση.

Με το Flashtool περνάς το επίσημο firmwire, που μπορείς να το βρεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?p=22105604

;)

Αλλιως κανε μια αναζητηση στο google μηπως το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε απο εδω και μετα κανε αναβαθμιση.

 

Αλλιως κανε μια αναζητηση στο google μηπως το βρεις.

 

Εγινε, ευχαριστω πολυ

 

στην μπαρα μου βγαζει οτι εχει ενημερωση, εγω ομως δεν θελω να κανω ενημερωση, πως να το εξαφανίσω αυτην την ειδοποιηση?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο? αν τις εχεις ολες τοτε κατι αλλο παιζει,πχ μηπως εχεις κατεβασει χαρτες και τρωνε μνημη?δεν ξερω ακριβως ποιες εφαρμογες μπορει να την χρησιμοποιουν,αλλα αφου τις βαλεις ολες στην SD, γιατι δεν ανοιγεις να δεις τι μνημη και που,τρωει η καθε μια?ισως βρεις ποια φταιει,και να κανεις μια εκαθαριση.

ισως να βοηθησεις και καμια εφαρμογη καθαρισμου της cache κτλ οπως η "clean master"..

 

Νικόλα συμβαίνει το εξής..... ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές (αν έχεις προσέξει και ο ίδιος) ΔΕΝ μπορούν να μετακινηθούν στην SD μένοντας στην μνήμη του τηλεφώνου..... Μάλιστα μου κάνει εντύπωση γιατί οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει στο κινητό μου πιάνουν χώρο περίπου 200ΜΒ, και ενώ "σηκώνει" γύρω στα 350ΜΒ το κινητό μου βγάζει ότι έχω υπόλοιπο 20.... Η διαφορά αυτή που βρίσκεται καταρχήν; Επίσης δεν έχω εφαρμογές που να μου τρώνε πάνω από 10-15ΜΒ για να πω ότι ξέρεις φταίει αυτό ή το άλλο πρόγραμμα.... Έχω απηυδήσει με αυτή την κατάσταση δεν μπορώ ούτε...ίντερνετ να μπω αν δεν βρει χώρο στην μνήμη το κινητό..... Τι στο καλό να κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Νικόλα συμβαίνει το εξής..... ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογές (αν έχεις προσέξει και ο ίδιος) ΔΕΝ μπορούν να μετακινηθούν στην SD μένοντας στην μνήμη του τηλεφώνου..... Μάλιστα μου κάνει εντύπωση γιατί οι εφαρμογές που έχω κατεβάσει στο κινητό μου πιάνουν χώρο περίπου 200ΜΒ, και ενώ "σηκώνει" γύρω στα 350ΜΒ το κινητό μου βγάζει ότι έχω υπόλοιπο 20.... Η διαφορά αυτή που βρίσκεται καταρχήν; Επίσης δεν έχω εφαρμογές που να μου τρώνε πάνω από 10-15ΜΒ για να πω ότι ξέρεις φταίει αυτό ή το άλλο πρόγραμμα.... Έχω απηυδήσει με αυτή την κατάσταση δεν μπορώ ούτε...ίντερνετ να μπω αν δεν βρει χώρο στην μνήμη το κινητό..... Τι στο καλό να κάνω;

 

παρε ενα back up του κινητου και κανε ενα hard reset και φορματ στην εξωτερικη μνημη,και ξαναπερνα τα ολα απο την αρχη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Mια ακόμα ερώτηση, από αυτές εδώ τις rom ποια θα μου λέγατε να βάλω?

 

Και αν βάλω κάποια από αυτές θα prpei να γίνω root η να κάνω unlock τον bootloader?

 

http://androidevolved.com/forums/xperia-arc-s-root-roms-kernels/1525-sony-xperia-arc-s-roms.html

Link to comment
Share on other sites

στην μπαρα μου βγαζει οτι εχει ενημερωση, εγω ομως δεν θελω να κανω ενημερωση, πως να το εξαφανίσω αυτην την ειδοποιηση?

Eγω οταν ανοιγω το κινητο πηγαινω ρυθμισεις/ εφαρμογες/ διαχειριση εφαρμογων/ ολα/ βρισκω το "Update center" και παταω "αναγκαστικη διακοπη"

Link to comment
Share on other sites

Eγω οταν ανοιγω το κινητο πηγαινω ρυθμισεις/ εφαρμογες/ διαχειριση εφαρμογων/ ολα/ βρισκω το "Update center" και παταω "αναγκαστικη διακοπη"

 

Σωστο κ αυτο.

 

Το gps μου δεν δουλευει, έβαλα την 4.0.4 αλλα κανει συνεχεια αναζητηση GPS

 

καμια ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια,εχω μια απορια,το ραδιοφωνο αν το ανοιξεις,δεν ξανακλεινει???????

τι το κλεινω απο τις εφαρμογες σε εκτελεση,τι απενεργοποιηση παταω, μολις παω να βαλω ακουστικα αμεσως αρχιζει και παιζει!

πως γινεται να μην ξεκιναει?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Eγω παταω το αριστερο πληκτρο απενεργοποιησης και κλεινει. Οταν βαλω παλι τα ακουστικα δεν ανοιγει αν δεν ανοιξω την εφαρμογη.
Link to comment
Share on other sites

Eγω παταω το αριστερο πληκτρο απενεργοποιησης και κλεινει. Οταν βαλω παλι τα ακουστικα δεν ανοιγει αν δεν ανοιξω την εφαρμογη.

 

εμενα ανοιγει καθε φορα,εχει λυσαξει!

βαζεις τα ακουστικα που ειχε το κινητο ή εχεις αλλα?

διοτι παρατηρησα το εξης: εχοντας ακουστικα απο το νοκια Ν8,ειπα να χρησιμοποιω αυτα, και οταν μιλαω στο τηλ,και ενω μιλαω απο το ακουστικο παω να συνδεσω τα hand free,μου πεφτουν οι κλησεις!παντα! αυτο δεν μου το κανει με τα δικα του ακουστικα..δεν δοκιμασα αλλο ζευγαρι,αλλα δεν μπορω να καταλαβω γιατι το κανει..μηπως φταιει αυτο και με το ραδιο?διοτι τωρα δεν εχω τα ακουστικα της σονυ,τα ξεχασα χωριο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...