Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ευχαριστω mas.και μια τελευταια..η συσκευασια τι περιεχει?

 

Εγω που το αγορασα απο το πλαισιο εχει κινητο μπαταρια ακουστικα φορτιστη θηκη και μεμβρανη προστασιας οθονης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που το αγορασα απο το πλαισιο εχει κινητο μπαταρια ακουστικα φορτιστη θηκη και μεμβρανη προστασιας οθονης.

δεν eiχε καρτα μνημης mini sd 8gb?

Link to comment
Share on other sites

δεν eiχε καρτα μνημης mini sd 8gb?

 

Ναι ξεχασα να την αναφερω αυτην γιατι ειναι μεσα στο κινητο.Εχει ναι.Αλλα και να μην εχει εχεις δει που εχουν παει οι τιμες τους?

Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει δεν ειναι μονο η τιμη της αλλα και η ταχυτητα της,οπως πειρα μια απο ebay παμφθηνη αλλα απο ταχυτητα..αστα.

τελος παντων.ευχαριστω πολυ παιδια.

Link to comment
Share on other sites

Το να μην γυριζει η οθονη οριζοντια οταν γυρνας το κινητο οριζοντια στην αρχικη οθονη συμβαινει σε ολους? Υπαρχει ρυθμιση 'η ετσι ειναι απο την σονυ?
Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το βρω, θα παω τωρα και θα δω τι θα πουν.

 

Δεν εχει στην Καβάλα, εχει μονο Sony και αυτοι κανουν τηλεορασεις μονο. Το πηγα στον Γερμανο, κοιτουσε την μπαταρια και λεει δεν παιρνει φορτιση αλλα δεν ειναι σιγουρος. Το αφησα να μου πει σιγουρα το απογευμα γιατι δεν ειχε μηχάνημα . Αν εχει κατι το στελνουμε πισω λεει.

εφυγε και ηρθε σημερα πισω, εκαναν service.

Εχω ενα θεμα ομως, δεν μπορω να συνδεσω το gmail μου, γιατι ετσι? Αναγκαστηκα να φτιαξω νέο λογαριασμο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην gingerbread? το παγωτάκι δεν με βόλεψε καθόλου...
Link to comment
Share on other sites

εφυγε και ηρθε σημερα πισω, εκαναν service.

Εχω ενα θεμα ομως, δεν μπορω να συνδεσω το gmail μου, γιατι ετσι? Αναγκαστηκα να φτιαξω νέο λογαριασμο

Ενας πλαγιος τροπος να συνδεθεις με το κανονικο gmail σου ειναι να μπεις στο youtube και να συνδεθεις απο εκει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλο μηνα

θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επειδη λαγκαρει πολλες φορες το τηλεφωνο με τη 4.0.4 και λεω να κανω και φορματ στη καρτα αλλα δε βρισκω κατι στις ρυθμισεις, ξερει κανεις πως να τη κανω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! παιδιά ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην gingerbread? το παγωτάκι δεν με βόλεψε καθόλου...

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

καλημερα και καλο μηνα

θελω να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων επειδη λαγκαρει πολλες φορες το τηλεφωνο με τη 4.0.4 και λεω να κανω και φορματ στη καρτα αλλα δε βρισκω κατι στις ρυθμισεις, ξερει κανεις πως να τη κανω?

Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός χώρος -->Διαγραφή κάρτας SD

Ρυθμίσεις-->Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά -->Επαναφορά εργοστ. δεδομ.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ενα πραγμα που μου τη σπαει πολυ και θελω να ρωτησω μηπως αλλαζει, ειναι που στις κλησεις δεν λεει ωρα και ημερομηνια,αλλα πριν ποσες ωρες εγινε,ή πριν ποσες μερες...πχ πριν 2 ωρες,χθες κτλ..υπαρχει καπου ρυθμιση για αυτο? ή πρεπει να κατεβασω εφαρμογη για να τα βλεπω??

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ενας πλαγιος τροπος να συνδεθεις με το κανονικο gmail σου ειναι να μπεις στο youtube και να συνδεθεις απο εκει.

 

ουτε ετσι, λεει οτι ειναι λαθος ο κωδικος η το ονομα, δεν ειναι ομως.

edit: το προβλημα με το μέιλ το ελυσα, στο gmail στην ασφαλεια επρεπε να απενεργοποιηθει η επιλογη 2-step verification

 

 

Εμφανιίστηκε σοβαροτερο προβλημα, ειχα κλειδωσει την οθονη κανονικά, μετα

οτι κουμπι και να πατουσα δεν ανοιγε, εβγαλα την μπαταρια και ανοιξε, μεχρι τωρα απο το πρωι το εχει κανει 3 φορες.

 

 

 

 

εκανα αναβαθμιση στο 4, προς το παρον δεν εμφανιστηκε το προβλημα.

Το να μην γυριζει η οθονη οριζοντια οταν γυρνας το κινητο οριζοντια στην αρχικη οθονη συμβαινει σε ολους? Υπαρχει ρυθμιση 'η ετσι ειναι απο την σονυ?

 

το εχω και εεγω αυτο, οταν βλεπω φωτογραφιες και γυρναω το κινητο στα πλαγια οι φωτο δεν γυρνανε,ενω εχω ενεργοποιημενη την επιλογη για αυτοματη περιστροφη.

γενικα οταν το γυρναω δεν γυρναει τιποτα (sms, επαφες ολα)

 

 

+ δεν μπορω να βρω την ρυθμιση "Κινουμενη εικονα" μονο απο την εφαρμογη εξ.ενεργειας την βλεπω

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=kerokawa.jp.widget_x_rotation&hl=el

Edited by stefanos901
Link to comment
Share on other sites

Οδηγός επιβίωσης για νέους χρήστες Android

 

Ρυθμίσεις --> Αποθηκευτικός χώρος -->Διαγραφή κάρτας SD

Ρυθμίσεις-->Αντίγραφα ασφαλείας και επαναφορά -->Επαναφορά εργοστ. δεδομ.

σ ευχαριστω ...

με βολεψανε και οι 2 απαντησεις απλα ηθελα να ρωτησω ποια απο τις 2 ρομ (Rom για το Neo V -- Έκδοση 2.3 ή Rom για το Ray -- Έκδοση 2.3 ) κανει για το arc s και οσον αφορα το root σε περιπτωση που θελουμε να κανουμε unroot, για να ισχυει η εγγυηση, υπαρχει καπου οδηγος??

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ενα πραγμα που μου τη σπαει πολυ και θελω να ρωτησω μηπως αλλαζει, ειναι που στις κλησεις δεν λεει ωρα και ημερομηνια,αλλα πριν ποσες ωρες εγινε,ή πριν ποσες μερες...πχ πριν 2 ωρες,χθες κτλ..υπαρχει καπου ρυθμιση για αυτο? ή πρεπει να κατεβασω εφαρμογη για να τα βλεπω??

 

φιλε μου βαλε το DW επαφες (περιεχει και το DW Κληση ) και θα δεις γιατι στο προτεινω ;) Καλυτερο μακραν απο την Στοκ εφαρμογη για τις επαφες και κλησεις! δειχνει ωρα - χρονο που μιλησες και μαλιστα σε παρενθεση ποσες κλησεις συνολικα ειχες απο το εν λογω ατομο...best , και αν παρεις την ολοκληρη εκδοση, δε κερδιζεις πολλα περισσοτερα ;) Αρα και η free , will do just fine :D

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου βαλε το DW επαφες (περιεχει και το DW Κληση ) και θα δεις γιατι στο προτεινω ;) Καλυτερο μακραν απο την Στοκ εφαρμογη για τις επαφες και κλησεις! δειχνει ωρα - χρονο που μιλησες και μαλιστα σε παρενθεση ποσες κλησεις συνολικα ειχες απο το εν λογω ατομο...best , και αν παρεις την ολοκληρη εκδοση, δε κερδιζεις πολλα περισσοτερα ;) Αρα και η free , will do just fine :D

 

το ειχα βαλει παλια..δεν ξερω αλλα γιαυτο εχω αρχισει να σιχαινομαι το anroid. για να κανω μια δουλεια εφαρμογη..για να κανω κατι αλλο,παλι εφαρμογη. εχει 1.4 με 512 μνημη και στο τελος κατανταει αργο απο το πολυ φορτωμα. αν δεν βρω αλλο τροπο θα το ξαναβαλω. δεν με εκαιγε και τοσο,γιατι ενα απλο πραγμα θελω στις κλησεις..και δεν το κανει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

το εχω και εεγω αυτο, οταν βλεπω φωτογραφιες και γυρναω το κινητο στα πλαγια οι φωτο δεν γυρνανε

Εγω εννοουσα μονο την αρχικη οθονη, σε ολα τα αλλα δουλευει κανονικα σε μενα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, ενα πραγμα που μου τη σπαει πολυ και θελω να ρωτησω μηπως αλλαζει, ειναι που στις κλησεις δεν λεει ωρα και ημερομηνια,αλλα πριν ποσες ωρες εγινε,ή πριν ποσες μερες...πχ πριν 2 ωρες,χθες κτλ..υπαρχει καπου ρυθμιση για αυτο? ή πρεπει να κατεβασω εφαρμογη για να τα βλεπω??

 

Φίλε μου όλα τα λέει δίπλα στη κλήση άμα δεις έχει ένα βελάκι,το πατάς και γράφει αναλυτικά ημερομινία,ώρα και διάρκεια κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Εγω εννοουσα μονο την αρχικη οθονη, σε ολα τα αλλα δουλευει κανονικα σε μενα.

 

Εχεις κανει καθαρη εγκατασταση? Εγω εκανα update απο το pc companion

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα τα λέει δίπλα στη κλήση άμα δεις έχει ένα βελάκι,το πατάς και γράφει αναλυτικά ημερομινία,ώρα και διάρκεια κλήσης

 

Μαλλον θα εννοουσε απευθειας χωρις να παταει το βελακι ισως (υπερβολη αλλα πιθανον αυτο να εννοει το παιδι) και το μονο που ειναι αρκετα βολικο ειναι το DW

@Nikos_Mpl ειναι ενα mid-range κινητο το arc s , με το παγωτο το ισοπεδωσαν, με την τελευταια ενημερωση χαλασαν την αυτονομια , οποτε μονο root-αρισμενο θα το χαρεις πολυ περισσοτερο! Το ιδιο πιστευω και για μενα ;) ( ακομα το εχω απειραχτο ) ... Εκτος και αν το εχεις ηδη rooted (αν το ειχες παντως δε πιστευω να ειχες παραπονα για πολλα κολληματα)

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανει καθαρη εγκατασταση? Εγω εκανα update απο το pc companion

Στην 2.3.4 ειμαι δεν εχω βαλει τιποτα πανω. Απο την σονυ ειναι ετσι με τις αρχικες δεν ειναι προβλημα μαλλον.

Link to comment
Share on other sites

Στην 2.3.4 ειμαι δεν εχω βαλει τιποτα πανω. Απο την σονυ ειναι ετσι με τις αρχικες δεν ειναι προβλημα μαλλον.

 

α νομιζα εχεις 4.0.4 λαθος μου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλα τα λέει δίπλα στη κλήση άμα δεις έχει ένα βελάκι,το πατάς και γράφει αναλυτικά ημερομινία,ώρα και διάρκεια κλήσης

 

εχεις δικαιο..δεν το ειχα προσεξει! παρολα αυτα θα προτιμουσα να επιλεγουμε εμεις τον τροπο που θα εμφανιζεται εφοσον θεωρησαν εξυπνο να βαλουν αυτη τη μπουρδα ως προεπιλογη..

 

Μαλλον θα εννοουσε απευθειας χωρις να παταει το βελακι ισως (υπερβολη αλλα πιθανον αυτο να εννοει το παιδι) και το μονο που ειναι αρκετα βολικο ειναι το DW

@Nikos_Mpl ειναι ενα mid-range κινητο το arc s , με το παγωτο το ισοπεδωσαν, με την τελευταια ενημερωση χαλασαν την αυτονομια , οποτε μονο root-αρισμενο θα το χαρεις πολυ περισσοτερο! Το ιδιο πιστευω και για μενα ;) ( ακομα το εχω απειραχτο ) ... Εκτος και αν το εχεις ηδη rooted (αν το ειχες παντως δε πιστευω να ειχες παραπονα για πολλα κολληματα)

 

Το ειχα κανει root πριν την αναβαθμιση που ηταν ευκολο,μετα την 4 βαρεθηκα μιας κ η διαδικασια εγινε πιο πολυπλοκη. επισης,μπορει να ειμαι μελος εδω και να ασχολουμαι,αλλα επιτελους,θελω ενα κινητο που να ασχοληθω λιγοτερο απο οσο το χρησιμοποιω. Ειλικρινα,ωραια ολα αυτα,αλλα αν ειναι να πρεπει να ασχολουμαι με root και αναβαθμισεις και διαγραφες περιττων εφαρμογων κτλ κτλ, περισσοτερο απο οσο ασχολουμαι για τη χρηση του κινητου,τοτε τι να το κανω?Οταν το πηρα,ειχα symbian και ελεγαν ολοι,μα το anroid κανει παπαδες..τελος παντων, ισως αμα βρω την ορεξη να το κανω.

ισχυει η ιδια διαδικασια μετα την τελευταια αναβαθμιση του κινητου πριν κανα μηνα?

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...