Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η 4 ειναι πανέμορφη ομως. Δεν πιστευω οτι θα βελτιωθεί με αναβάθμιση το "κόλλημα".

 

με root και τα διαφορα tweaks του οδηγου παντως εμενα δεν μου lagαρει στις επαφες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι όσοι θέλουν να πάνε από την 2... στην 4... πρέπει να κάνουν καθαρή εγκατάσταση (και καθαρή sd card) και να επαναφέρουν από backup μόνο φωτογραφίες, βίντεο μουσική. Όλες οι εφαρμογές εγκατάσταση από την αρχή. το ξέρω είναι χρονοβόρο.

Το θέμα με τον dialer που έχει κάποια καθυστέρηση είναι της ics.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου είναι ότι όσοι θέλουν να πάνε από την 2... στην 4... πρέπει να κάνουν καθαρή εγκατάσταση (και καθαρή sd card) και να επαναφέρουν από backup μόνο φωτογραφίες, βίντεο μουσική. Όλες οι εφαρμογές εγκατάσταση από την αρχή. το ξέρω είναι χρονοβόρο.

Το θέμα με τον dialer που έχει κάποια καθυστέρηση είναι της ics.

 

+οσα θες..Τα περισσοτερα παραπονα που εχω διαβασει ειναι απο ατομα που περασαν απο πανω την ICS!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

+οσα θες..Τα περισσοτερα παραπονα που εχω διαβασει ειναι απο ατομα που περασαν απο πανω την ICS!

 

Έτσι ακριβός είναι Κωνσταντίνε!

Διαβάζω και στο τοπικ του HOX και αυτό προτείνουν οι χρήστες για την αναβάθμιση σε ics.

Για τον dialer διάβασα παράπονα στο τοπικ για το sgsiii.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβός είναι Κωνσταντίνε!

Διαβάζω και στο τοπικ του HOX και αυτό προτείνουν οι χρήστες για την αναβάθμιση σε ics.

Για τον dialer διάβασα παράπονα στο τοπικ για το sgsiii.

 

αν κανουν παραπονα και οι χρηστες με τετραπυρηνο..τι να πουμε και μεις με τον μονοπυρηνο και την 512.:rolleyes:

 

Στο xperia S εχεις το ιδιο προβλημα;

 

Παντως εγω προτεινω αν προχωρησετε σε ρουτ μετα την εγκατασταση (clean install οπως λεει και ο Θανασης) της ICS, να δοκιμασετε και τα tweaks του οδηγου.Κανουν δουλιτσα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν κανουν παραπονα και οι χρηστες με τετραπυρηνο..τι να πουμε και μεις με τον μονοπυρηνο και την 512.:rolleyes:

 

Στο xperia S εχεις το ιδιο προβλημα;

 

Παντως εγω προτεινω αν προχωρησετε σε ρουτ μετα την εγκατασταση (clean install οπως λεει και ο Θανασης) της ICS, να δοκιμασετε και τα tweaks του οδηγου.Κανουν δουλιτσα.

 

Δεν ξέρω.... Έχω από την πρώτη μέρα τον exdialer και από το μαμά dialer βλέπω μόνο χαμένες κλήσεις και αναπάντητες.

Sorry για το off topic.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πριν μια βδομαδα πηρα το εν λογω κινητο...

Σημερα που το συνδεσα με το pc μου βγαζει να κανει ενημερωση την 4.1.Β.0.431

και θελω να ρωτησω αν λυθηκαν οι παιδικες ασθενειες (αργο στις επαφες, led κτλ).

 

Αν κανω την αναβαθμιση απο τον υπολογιστη τελικα οι επαφες, εφαρμογες κτλ θα χαθουν ή οχι;

Διαβασα ολες τις σελιδες (ναι! ειχα το κουραγιο!) και ειδα οτι αλλοι τις χασανε και σε αλλους δεν πειραχθηκε τιποτα.

Τελικα τι ισχυει;

 

Αν αποφασισω να το rootαρω ο οδηγος αυτος του nondaz (post747) ισχυει ετσι;

 

Ευχαριστω για την (οποια) απαντηση.....

 

 

Παντως και εγω που το πηρα πριν μια εβδομαδα δεν το εκανα ICS επειδη το εχει ενας φιλος μου και το ειδα κολλαει και ζεσταίνεται με μολις 5 λεπτα που θα δεις ενα βιντεο στο youtube.Ειδα οτι δουλευουν για μια νεα αναβαθμιση που θα διορθώσει τα προβληματα,οποτε περιμενω για να δω αμα ειναι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Παντως και εγω που το πηρα πριν μια εβδομαδα δεν το εκανα ICS επειδη το εχει ενας φιλος μου και το ειδα κολλαει και ζεσταίνεται με μολις 5 λεπτα που θα δεις ενα βιντεο στο youtube.Ειδα οτι δουλευουν για μια νεα αναβαθμιση που θα διορθώσει τα προβληματα,οποτε περιμενω για να δω αμα ειναι καλυτερο

 

Μολις εκανα την νεα αναβαθμηση(4.1.Β.0.587):D

si 1254-2341

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την νεα αναβαθμηση(4.1.Β.0.587):D

si 1254-2341

 

Ναι μολις το ειδα και εγω http://www.xperiablog.net/2012/08/16/4-1-b-0-587-firmware-rolling-out-on-xperia-arc-ray-and-live-with-walkman/#more-9075

Edited by chatzas
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την νεα αναβαθμηση(4.1.Β.0.587):D

si 1254-2341

 

Το root θα χαθεί εαν κάνουμε την αναβάθμιση; Είδες κάποια βελτίωση στα γνωστά λαγκαρίσματα;

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα την νεα αναβαθμηση(4.1.Β.0.587):D

si 1254-2341

 

διαφορες υπαρχουν; χανω το ροοτ και τις διαφορες mods που εχω κανει..; xperia s keyboard jellybean animation?

 

εαν δεν εχουν φτιαξει το λεντ δεν κανω install με καμια δυναμη....!

ετσι οπως εχω κανει την ρομ πεταμα οι βλακειες και καποια mods τα πιο πολλα εμφανισιακα

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.οχι μονο δεν λαγκαρει πουθενα αλλα η τατυχητα με εκπλησει...!

Edited by Mr_Comple

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

διαφορες υπαρχουν; χανω το ροοτ και τις διαφορες mods που εχω κανει..; xperia s keyboard jellybean animation?

 

εαν δεν εχουν φτιαξει το λεντ δεν κανω install με καμια δυναμη....!

ετσι οπως εχω κανει την ρομ πεταμα οι βλακειες και καποια mods τα πιο πολλα εμφανισιακα

ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.οχι μονο δεν λαγκαρει πουθενα αλλα η τατυχητα με εκπλησει...!

 

Changes include better performance with the dialler/video recording and the notification LED now seems to work for missed calls (although it is still not working for SMS)

Link to comment
Share on other sites

Changes include better performance with the dialler/video recording and the notification LED now seems to work for missed calls (although it is still not working for SMS)

 

χμμμ...με τρωει λιγο αλλα ποιος ξανακανει ροοτ κτλ μετα... :/

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το root θα χαθεί εαν κάνουμε την αναβάθμιση; Είδες κάποια βελτίωση στα γνωστά λαγκαρίσματα;

 

Βελτιωση σε ολα!!!

Ο Dialer θελει τον μισο χρονο πια!!!

Το Led δουλευει κανονικα,και γενικα ειναι πολυ πιο γρηγορη και απο την GB,(προς το παρον).

Φαινεται οτι μου ελισε και το προβλημα με τα widget,που παγωναν,και δεν εφτιαχναν ουτε με επανεκινηση πολλες φορες:wacko:

Προς το παρον ολα πανε καλα!!Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Βελτιωση σε ολα!!!

Ο Dialer θελει τον μισο χρονο πια!!!

Το Led δουλευει κανονικα,και γενικα ειναι πολυ πιο γρηγορη και απο την GB,(προς το παρον).

Φαινεται οτι μου ελισε και το προβλημα με τα widget,που παγωναν,και δεν εφτιαχναν ουτε με επανεκινηση πολλες φορες:wacko:

Προς το παρον ολα πανε καλα!!Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι:D

 

Πες το σημαντικοτερο βρε ανθρωπα!!!ο ηχος στι βιντεο ειναι στερεοφωνικος ή μονοφωνικος ακομα??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πες το σημαντικοτερο βρε ανθρωπα!!!ο ηχος στι βιντεο ειναι στερεοφωνικος ή μονοφωνικος ακομα??

 

Ευτυχως που μου το θυμησες να το ψαξω....δυστηχως παραμενει μονο:(

Παντως η καμερα αποκρινεται καλυτερα ,οχι οτι ειχε προβλημα, αλλα τωρα ειναι πιο γρηγορο στις λειτουργιες του.

Τωρα για ποιοτητες κτλ,καλυτερα να τα αναλυσει ενας πιο ειδικος

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Βελτιωση σε ολα!!!

Ο Dialer θελει τον μισο χρονο πια!!!

Το Led δουλευει κανονικα,και γενικα ειναι πολυ πιο γρηγορη και απο την GB,(προς το παρον).

Φαινεται οτι μου ελισε και το προβλημα με τα widget,που παγωναν,και δεν εφτιαχναν ουτε με επανεκινηση πολλες φορες:wacko:

Προς το παρον ολα πανε καλα!!Ελπιζω να συνεχισουμε ετσι:D

 

Φιλε μου εκανες καθαρη εγκατασταση ή την περασες πανω απο την προηγουμενη;

Επαφες, εφαρμογες κτλ διατηρηθηκαν μετα την αναβαθμιση;

Να υποθεσω οτι την εκανες μεσω Pc Companion ετσι;

Sorry για τις πιθανες χαζες ερωτησεις (καθοτι ψιλο-χοντρο-ασχετος :O ).......

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εκανες καθαρη εγκατασταση ή την περασες πανω απο την προηγουμενη;

Επαφες, εφαρμογες κτλ διατηρηθηκαν μετα την αναβαθμιση;

Να υποθεσω οτι την εκανες μεσω Pc Companion ετσι;

Sorry για τις πιθανες χαζες ερωτησεις (καθοτι ψιλο-χοντρο-ασχετος :O ).......

 

Ναι συγγνωμη,αλλα απο την βιασυνη μου να το δοκιμασω,δεν εγραψα λεπτομεριες:)

Λοιπον εκανα καθαρη εγκατασταση με SUS,γιατι στην αναβαθμηση που του εκανα στην αρχη με PCC,για κανενα τεταρτο που το σκαλισα,κολαγε αρκετα(ετσι κι'αλλιος το τελευταιο καιρο,ειχε αρχισει να σερνεται).

Οποτε δεν το σκεφτηκα και πολυ:lol:

Τωρα γι'αυτους που ειναι root κτλ,δεν ξερω.

Παντως μεχρι τωρα εγω εχω ενθουσιαστει:D

Κανανε δουλεια νομιζω;)

Να προσθεσω οτι στο Arc της γυναικας μου,που εχει απο χθες το update,και ειναι πανω στην προηγουμενη μεσω PCC,δουλευει χωρις προβληματα,και ειναι σιγουρα πιο γρηγορο και πιο "βελουδινο" απο πριν!!!

Edited by sks13sakis
sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε σονυ!!μισες δουλειες!!φτιαξε το στερεοφωνικο ηχο!

Κατα τα αλλα,μπορει να αργησε αλλα την εδωσε.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το root θα χαθεί μετά την αναβάθμιση.Πραγματικά η συσκευή δείχνει να ανταποκρίνεται αν και δεν εχω επαναφέρει τις εφαρμογές μου ακόμα, έκανα clean install.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συγγνωμη,αλλα απο την βιασυνη μου να το δοκιμασω,δεν εγραψα λεπτομεριες:)

Λοιπον εκανα καθαρη εγκατασταση με SUS,γιατι στην αναβαθμηση που του εκανα στην αρχη με PCC,για κανενα τεταρτο που το σκαλισα,κολαγε αρκετα(ετσι κι'αλλιος το τελευταιο καιρο,ειχε αρχισει να σερνεται).

Οποτε δεν το σκεφτηκα και πολυ:lol:

Τωρα γι'αυτους που ειναι root κτλ,δεν ξερω.

Παντως μεχρι τωρα εγω εχω ενθουσιαστει:D

Κανανε δουλεια νομιζω;)

Να προσθεσω οτι στο Arc της γυναικας μου,που εχει απο χθες το update,και ειναι πανω στην προηγουμενη μεσω PCC,δουλευει χωρις προβληματα,και ειναι σιγουρα πιο γρηγορο και πιο "βελουδινο" απο πριν!!!

 

Λοιπον νεα!!!

Το arc της γυναικας μου τελικα δεν δουλευει καλα.Εβγαλε μερικα προβληματα!

Παμε για clean instal,και σε αυτο και τα λεμε ξανα;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Τι προβλήματα έβγαλε;

 

Γενικως σημερα δουλευει προβληματικα!!

Κατα διαστηματα σερνεται,αρχισαν παλι να κολανε τα widgets,αργει να δει τα αρχεια απο την καρτα μνημης,κολαει ο dialer κτλ.

Ελπιζω με την καθαρη εγκατασταση να φτιαξει:rolleyes:

Το δικο μου παντως(arc s)συνεχιζει να πεταει:D:D(γι'αυτο ελπιζω οτι θα γινει δουλεια με την "καθαρη")

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

μου εχει κολλησει απο το πρωι να περασω την αναβαθμιση,αλλα αντιστεκομαι. τωρα ειμαι rooted με την 4.0.4 εχω πεταξει απο το κινητο οτι βλακεια υπηρχε και του εχω βαλει καποια mods αντε τωρα μολις κανω update πχ ξανα ροοτ και ξαναβρες ολα εκεινα τα αρχεια που ειχα περασει... να αναφερω λιγα για παραδειγμα για να δειτε ποσο βαριεμαι να τα ψαχνω παλι..

εχουμε και λεμε : jellybean bootanimation (του περασα γυρω στα 3-4 μεχρι να βρω ενα που να του κατσει καλα.αλλα ηταν μεγαλα αλλα μικρα αλλα οχι τοσο καλη αναλυση κτλ.) ακομα με ενα ζιπακι που περασα εξαφανησα την ειδοποιηση data traffic disabled ηταν τοσο σπαστικο πραγματικα.! του περασα εφαρμογες απο τ xperia s οχι ολες βεβαια επιλεκτικα συστηνω αφοβα ξυπνητηρι-ρολοι, πληκτρολογιο (τα σπαει) system settings και καποια αλλα που δεν θυμαμαι τωρα ακριβως. ακομα εβαλα aosp lock screen δηλαδη ακριβως ιδια με την stock ics απλα η ωρα στο κεντρο με σε στυλ xperia αρκετα ωραιο μου αρεσει. αλλαξα γραμματοσειρα με το font changer απο το μαρκετ εβαλα ubuntu (πολυ καλη στα ελληνικα δεν μου εχει βγαλει κανενα προβλημα)

δεν θελω να επεκταθω γιατι θα πω και για εφαρμογες τις οποιες βεβαια μπορω να επαναφερω με το titanium backup.

 

 

 

για αυτο λεω τωρα να κανω update για αναιπαισθητη διαφορα (αφου και το κινητο τωρα αποκρινεται ακρως ικανοποιητικα)

ασε καλυτερααααααααααααααα........!!!:lol:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...