Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ετσι οπως τα λες δεν υπάρχει λόγος να χάσεις ολα αυτα που εκανες.... Περίμενε.

 

μια απο τα ιδια και εσυ ε...;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και ημουν root δεν είχα κανει κατι το ιδιαίτερο πέραν του να σβησω κάποιες ανεπιθύμητες εφαρμογές και υπηρεσίες οπότε και προχώρησα στην αναβάθμιση έχασα το root αλλα είμαι εως τωρα ικανοποιημένος απο την λειτουργία του. Δεν εχει λαγκάρει ακόμα ή κολλήσει σε κλήση.
Link to comment
Share on other sites

Αν και ημουν root δεν είχα κανει κατι το ιδιαίτερο πέραν του να σβησω κάποιες ανεπιθύμητες εφαρμογές και υπηρεσίες οπότε και προχώρησα στην αναβάθμιση έχασα το root αλλα είμαι εως τωρα ικανοποιημένος απο την λειτουργία του. Δεν εχει λαγκάρει ακόμα ή κολλήσει σε κλήση.

 

παλι καλα...! μακαρι να συνεχισει ετσι..!

αλλα εκει το bug για τα sms δεν μπορω να το χωνεψω απλα...!

διορθωθηκε τωρα; η δουλευει για τα sms αλλα οχι για τις κλησεις.;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,επειδη ειμαι ασχετος με τα αντριοτ ακομα θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει η να μου δωσει κανενα λινκ για να το διαβασω το πως κανεις μια καθαρη εγκατασταη στο arc s δηλαδη επιλεγεις (επαναφορα εργοστ.δεδομ ή επανοφορα ρυθμισεων) μετα απο αυτην την διαδικασια τι θα μεινει στο τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Mπορουμε με καποιον τροπο να αυξησουμε την εσωτερικη μνημη του κινητου?

και αν μπορουμε να κανουμε το ιδιο και με την ραμ.. (για την ραμ μου φαινεται δυσκολο)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει σε ροοτ με 4.0.3 ποιες αχρηστες εφαρμογες σβηνουμε χωρις να προκαλεσω κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...! οσοι ειναι root 4.0.4

ας ριξουν μια ματια εδω...! εμενα προσωπικα μου αρεσει αρκετα!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1840583

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει σε ροοτ με 4.0.3 ποιες αχρηστες εφαρμογες σβηνουμε χωρις να προκαλεσω κατι?

 

Διαβασε στους οδηγους του φορουμ τον οδηγο για αρχαριους και θα βρεις την απαντηση σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ δεν έχω βάλει την 587, και είμαι ακόμη rooted.

 

Αν κατεβάσω το ftf αρχείο, πώς το φλασάρω (εννοώ τις επιγές που τσεκάρουμε / ξετσεκάρουμε) για να μην χάσω το root ?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να κανω update με το pc companion και βλεπει το κινητο κανονικα και ξεκιναει,

στη προετοιμασια κ ενω ειναι καπου στο τελος μου βγαζει μηνυμα

"αυτη τη στιγμη υπαρχει υπερφορτωση στον ονλινε διακομιστη " σφαλμα 1200 και να προσπαθησω ξανα αργοτερα,

αυτο γινεται επι 3 μερες τωρα και να πω πως εχω κατεβασει το pc companion απο 2/3 μεριες οχι μονο απο τη sony, με το seus παλι που προσπαθω παταω την επιστροφη οπως λεει κ το συνδεω στο pc αλλα δε κανει τιποτε απολυτως

(και αυτο τοχω κατεβασει απο 2/3 μεριες)

σαν να μη το βλεπει ενω κατω στο ρολοι του pc βγαζει μηνυμα οτι συνδεθηκε κατι στο pc και μετα απο ωρα που το ξεσυνδεω γιατι δε κανει τιποτε απολυτως κολλαει το pc

εχει τυχη σε κανενα παρομοια περιπτωση? μπορει κανεις να βοηθησει??

ευχαριστω

 

υγ να πω πως δεν ειμαι root

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ δεν έχω βάλει την 587, και είμαι ακόμη rooted.

 

Αν κατεβάσω το ftf αρχείο, πώς το φλασάρω (εννοώ τις επιγές που τσεκάρουμε / ξετσεκάρουμε) για να μην χάσω το root ?

 

Ευχαριστώ

 

Βλέπω ότι το ftf για το 587 έχει μέσα kernel.sin και είναι μόνο 4 mega, άρα μήπως πρέπει να κάνω πρώτα το upgrade και μετά να ακολουθήσω την διαδικασία, να φλασάρω παλιότερο kernel.sin -> root -> flash του 587 kernel.sin ?

 

edit: βλέπω στο xda όσοι δίνουν το νέο kernel μαζί με recovery το αρχείο δεν ξεπερνάει τα 5-6 mega, μήπως αρκεί να φλασάρω το kernel.sin του 587 ?

 

προσπαθω να κανω update με το pc companion και βλεπει το κινητο κανονικα και ξεκιναει,

στη προετοιμασια κ ενω ειναι καπου στο τελος μου βγαζει μηνυμα

"αυτη τη στιγμη υπαρχει υπερφορτωση στον ονλινε διακομιστη " σφαλμα 1200 και να προσπαθησω ξανα αργοτερα,

αυτο γινεται επι 3 μερες τωρα και να πω πως εχω κατεβασει το pc companion απο 2/3 μεριες οχι μονο απο τη sony, με το seus παλι που προσπαθω παταω την επιστροφη οπως λεει κ το συνδεω στο pc αλλα δε κανει τιποτε απολυτως

(και αυτο τοχω κατεβασει απο 2/3 μεριες)

σαν να μη το βλεπει ενω κατω στο ρολοι του pc βγαζει μηνυμα οτι συνδεθηκε κατι στο pc και μετα απο ωρα που το ξεσυνδεω γιατι δε κανει τιποτε απολυτως κολλαει το pc

εχει τυχη σε κανενα παρομοια περιπτωση? μπορει κανεις να βοηθησει??

ευχαριστω

 

υγ να πω πως δεν ειμαι root

 

Τελειώνει το κατέβασμα ή όχι ?

Edited by vagskarm
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

οχι δε τελειωνει, οταν βγαζει το μηνυμα σταματαει να κατεβαζει

 

αδερφέ όλη η γη θα κάνει upgrade, γι αυτό, υπομονή, κι εγώ θα το βάλω σε λίγο να δω τι θα κάνει

Link to comment
Share on other sites

κανε κ πες μου πως πηγε :)

 

Το έκανα και root μόλις τώρα.

 

Μια χαρούλα πήγε. Μήπως η σύνδεσή σου στο internet δεν είναι καλή ?

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειδα καμια σπουδαια διαφορα με το update..απορω γιατι τοσος ενθουσιασμος!

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ο ξαδελφος μου εχει ενα arc s μετην 2.3.4, θελω να του κανω update στην 4.0.4. ics συνδεω κανονικα το κινητο και μολις ξεκηνισει η αναβαθμηση σταματα και λεει οτι το κινητο εχει τροποποιημενο λειτουργικο και βγαζει ενα κωδικο 2003. το κινητο

εχει εκδοση φασματος 8X55A-AAABQOAZM-203028A-48

Εκδοση kernel 2.6.32.9-perf SEMCUUSER@SEMC#1

αριθμος εκδοσης 4.0.1.A.0.266

παρακαλω αν καποιος γνωριζει τι παιζει με το κηνητο και τι μπορω να κανω? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παντως δεν ειδα καμια σπουδαια διαφορα με το update..απορω γιατι τοσος ενθουσιασμος!

Στις κλησεις που λεγανε οτι υπηρχαν κολληματα αυτα δεν διορθωθηκαν ?

Link to comment
Share on other sites

Στις κλησεις που λεγανε οτι υπηρχαν κολληματα αυτα δεν διορθωθηκαν ?

 

εγω δεν βλεπω διαφορα..αμα το ανοιξεις την πρωτη φορα αργει..μετα οχι,αλλα ετσι ηταν και πρωτα...στην αρχη αργουσε,μετα που τις ειχε φορτωσει δεν αργουσε..δεν μπορω να καταλαβω που ακριβως φαινεται η τοσο εντυπωσιακη διαφορα με πριν!εγω σχεδον ιδιο το βλεπω το κινητο..αντε ελαχιστα πιο γρηγορο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το Ars S και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να το κανω root για να πεταξω οτι δεν χρειαζεται...

ευχαριστω εκ των προτερων...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω το Ars S και θα ηθελα να μαθω πως μπορω να το κανω root για να πεταξω οτι δεν χρειαζεται...

ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Τι εκδοση φορας?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εγω σχεδον ιδιο το βλεπω το κινητο..αντε ελαχιστα πιο γρηγορο

Αξιζει δηλαδη να κανω την αναβαθμιση απο την 2.3.4 που εχω τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Αξιζει δηλαδη να κανω την αναβαθμιση απο την 2.3.4 που εχω τωρα?

 

εμενα μαρεσει η 4..και η καινουρια που βγηκε τωρα ειναι λιγο καλυτερη.απλα δεν ειδα αυτη τη βελτιωση που λενε πολλοι στο θεμα αποκρισης..

εγω θα την εκανα.απο εκει και περα αν δε σαρεσει το επαναφερεις με λιγο κοπο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...