Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα και την περασα την JJ. hybrid πάρα πολύ καλη Ρομ το κινητό πετάει όλα δουλεύουν μια χαρά. θέλω να ρωτήσω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για φώτο γιατί τη νύχτα οι φώτο βγαίνουν λίγο κίτρινες
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα και την περασα την JJ. hybrid πάρα πολύ καλη Ρομ το κινητό πετάει όλα δουλεύουν μια χαρά. θέλω να ρωτήσω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για φώτο γιατί τη νύχτα οι φώτο βγαίνουν λίγο κίτρινες

 

Με τι kernel?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι με stock rom. τι θα μπορουσα να βαλω για να πηγαινει το τηλεφωνο καλυτερα? ειμαι ροοτ! υπαρχει κανενας οδηγος για να αλλαξω ρομ?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

προσωπικα θα σου ελεγα μονο να σβησεις οτι αχρηστο software υπαρχει μεσα στο τηλεφωνο σου. πηγαινει πολυ ομορφα με το στοκ firmware
Link to comment
Share on other sites

http://www.you.gr/b2c_iqshop/b2c/pd.do?pg=70016A56C729B1469838E6866D9489C8&pa=F3C932918B913343B5771AA67A4BBC5A

παιδιά αυτός εδώ ο φορτιστής,κάνει για το κινητό μας; Το ξέρω δεν το γράφει το μοντέλο του,όπου έψαξα..Αλλά εδώ ο τύπος λέει ότι είναι για όλες τις micro-usb http://www.youtube.com/watch?v=UbBh4Zd7jig&hd=1

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ειμαι με stock rom. τι θα μπορουσα να βαλω για να πηγαινει το τηλεφωνο καλυτερα? ειμαι ροοτ! υπαρχει κανενας οδηγος για να αλλαξω ρομ?

 

Υπαρχουν πολλες ρομ,κερνελ που μπορεις να δοκισμασεις θα σου προτεινα να κοιταξεις στο xda να δεις τι θελεις αναλογα με τα γουστα σου

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα και την περασα την JJ. hybrid πάρα πολύ καλη Ρομ το κινητό πετάει όλα δουλεύουν μια χαρά. θέλω να ρωτήσω ποιες είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις για φώτο γιατί τη νύχτα οι φώτο βγαίνουν λίγο κίτρινες

πες μας αν θελεις εντυπωσεις κ διαφορες απο αυτη τη ρομ και πως περνιεται,μολις καταφερα και εγω μετα απο πολλες προσπαθειες να κανω ροοτ και λεω να το σκαλισω λιγο.ευχαριστω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το mediamarkt το εβαλε 270€

 

Λεω να το παρω στην γυναικα μου.

 

Για πειτε, αξιζει η αγορα?

 

Γραψτε, αν μπορειτε τα μειονεκτηματα που βλεπετε, για να αποφασισω....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το mediamarkt το εβαλε 270€

 

Λεω να το παρω στην γυναικα μου.

 

Για πειτε, αξιζει η αγορα?

 

Γραψτε, αν μπορειτε τα μειονεκτηματα που βλεπετε, για να αποφασισω....

καλη συσκευη,ομορφος σχεδιασμος,ιδανικο μεγεθος,δεν εχει μπροστα καμερα.για μενα πολυ καλη επιλογη.

 

καποιος παλιος χρηστης μπορει να γραψει πληροφοριες για καπια ρομ που δοκιμασε,και μπορει να προτεινη ανεπιφυλακτα?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Έχω γράψει μερικές σελίδες πίσω, με links κλπ :cool:

Η καλύτερη, για μένα, είναι η JJs hybrid. Τώρα φοράω την Xperia pureness η οποία είναι η πιο όμορφη stock like Rom που έχω δει ;-)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια σελιδα οπου μπορω να δω τι προελευσης ειναι το κινητο με βαση το imei του? Η se hellas αναγνωριζει τα παραεισαγωγης για σερβις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. Από χθές είμαι κάτοχος του arc s, αφού άφησα στην άκρη επιλογές όπως LG OPTIMUS L7-P700(μάλλον καλά έκανα), GALAXY SII(λόγω επί πλέον χρημάτων). Το πήρα στα 240€ με μια μικρή έκπτωση και σε χρώμα midnight blue.Το κινητό να πω οτι είναι πανέμορφο και σαν χρήστης android εντελώς άπειρος, καθώς προηγούμενα κινητά μου είχαν WM.

Η έκδοση android είναι η 4.0.4

Αριθμός έκδοσης 4.1.Β.0.431

Έκδοση Kernel 2.6.32.9-perf

Είναι αυτό το ICS? Χρείαζομαι κάποια αναβάθμιση ή να το αφήσω όπως είναι?

Πως θα καταλάβω αν είναι root?

Πως βρίσκω από που καταεβάζουμε εφαρμογές?

Ευχαριστώ και πέφτω στο διάβασμα:shifty:

I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Με γεια το καινούργιο σου κινητό :)

Ναι. Φοράς ics, τελευταία έκδοση.

Για να κατεβάσεις εφαρμογές χρειάζεσαι gmail και το κάνεις μέσω play store. Ρίξε και μια μάτια στους οδηγούς για αρχάριους, που υπάρχουν στο forum ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου έχει σπάσει τα νεύρα το κινητό.Ενώ βάζω συγκεκριμένο ήχο κλήσης για κάποιες επαφές,αυτό τις περισσότερες φορές χτυπάει με τον ήχο της προεπιλογής.Θα το πετάξω απο το μπαλκόνι στο τέλος.Ξέρει κανένας τίποτα σχετικά?:dash:

 

Αν ο ήχος κλήσης είναι στην SD κάρτα τότε μπορεί, μετακίνησε τον ήχο που θέλεις στην εσωτερική μνήμη. Μου το έκανε και εμένα η 4.0.3 (σε άλλη μάρκα κινητού) και έτσι το ξεπέρασα.

:X

Ο πραγματικός χαρακτήρας κάποιου φαίνεται σε υπολογιστή με αργό ιντερνετ..

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ με ποιό πρόγραμμα μπορώ να κάνω root το κινητό παίδες ;Έφτασε η ώρα του μετά από 2.5μήνες!

(για το x10i mini μου είχατε δώσει ένα πρόγραμμα και γινόταν στο μπαμ το rootάρισμα,δεν το θυμάμαι ποιο)

έχω την ics 4.0.4 official πάνω τώρα.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Με γεια το καινούργιο σου κινητό :)

Ναι. Φοράς ics, τελευταία έκδοση.

Για να κατεβάσεις εφαρμογές χρειάζεσαι gmail και το κάνεις μέσω play store. Ρίξε και μια μάτια στους οδηγούς για αρχάριους, που υπάρχουν στο forum ;)

Thanx.. Το έκανα:) Διάβασμα βλέπεις..:shifty:
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν8 για να λειτουργει μονο το gps και οχι και το a-gps επελεγα μονο "ενσωματωμενο gps". Στο arc s τι επιλεγω ωστε να λειτουργει μονο το gps και οχι και το a-gps?
Link to comment
Share on other sites

Στο Ν8 για να λειτουργει μονο το gps και οχι και το a-gps επελεγα μονο "ενσωματωμενο gps". Στο arc s τι επιλεγω ωστε να λειτουργει μονο το gps και οχι και το a-gps?

 

Δεν έχεις τέτοια "κόλπα" εδώ, στο arc s.

Απλά τσεκάρεις τη "Χρήση δορυφόρων GPS" και ξετσεκαρισμένο το "Χρήση ασύρμ. δικτύων" ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!Τελευταία εχω κολληματάκια στην συσκευη αρκετά.Στην εσωτερική μνήμη έχω 72mb ελευθερα και στην sd 1.5gb. Λετε να παιζει καποιο ρόλο? Να αγορασω καμια 32αρα μνημη?
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Η εσωτερική σου μνήμη δεν έχει να κάνει με την εξωτερική (SD). Είναι πολύ πιθανό τα προβλήματά που έχεις να οφείλονται στη σχετικά χαμηλή εσωτερική. Δοκίμασε να ξαλαφρώσεις τη συσκευή από εφαρμογές που δεν χρησιμοποιείς.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις τέτοια "κόλπα" εδώ, στο arc s.

Απλά τσεκάρεις τη "Χρήση δορυφόρων GPS" και ξετσεκαρισμένο το "Χρήση ασύρμ. δικτύων" ;)

Λογικα αν θελω a-gps τσεκαρω και το "Χρηση ασυρμ. δικτυων" σωστα? Ευχαριστω για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν θελω a-gps τσεκαρω και το "Χρηση ασυρμ. δικτυων" σωστα? Ευχαριστω για την απαντηση!

 

Πολύ σωστά!

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...