Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο pc companion όμως δε β΄λέπω να έχει επιλογή για επιδιόρθωση,μόνο ενημέρωση να κάνω όπως πάντα.

 

τις εφαρμογές ναι, αλλά μέσω play store τις ξανακατεβάζεις με την μία, φαντάζομαι φωτό και βίντεο στην εσωτ. δεν έχεις . Τις επαφές συνδεσέ το στο pc να στις περάσει με συγχρονισμό στο gmail
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

στο pc companion όμως δε β΄λέπω να έχει επιλογή για επιδιόρθωση,μόνο ενημέρωση να κάνω όπως πάντα.

 

τώρα δεν το έχω πρόχειρο, πάτα εκεί που λέει ενημέρωση, θα σου γράψει ότι έχεις το πιο νέο λογισμικό και αν συνεχίσεις νομίζω ότι γράφει επιδιόρθωση κάπου

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εχω προβλημα με την λυχνια ενω μου ερχεται μηνυμα αναβοσβηνει κανονικα αλλα της περισσοτερες φορες ενω εχω μηνυμα δεν κανει τιποτα σαν να κολαει τι να κανω!!!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα! το arc s μου το εκανα πραγματικα οπως το ηθελα. pureness 13 unlocked bootloader doomkernel και cpu στα 2 ghz (overclock). το κινητο τα σπαει!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και καλο μηνα! το arc s μου το εκανα πραγματικα οπως το ηθελα. pureness 13 unlocked bootloader doomkernel και cpu στα 2 ghz (overclock). το κινητο τα σπαει!

 

πως το κλοκαρες?η μπαταρια ποσο αντεχει?θερμοκρασιες κανονικες ή ψηνεται?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

πρωτα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader μετα να περασεις custom kernel (εγω εβαλα τον doomkernel επειδη οι περισσοτεροι στο xda αυτον προτειναν) μετα κατεβαζεις το cpu no frills που ειναι free απο το μαρκετ και εισαι ετοιμος για 2ghz. η μπαταρια κραταει ακριβως το ιδιο με πριν και μπορω να σου πω και λιγο παραπανω. οι θερμοκρασιες κανονικοτατες. τοχω ρυθμισει να δουλευει απο 249mhz εως 2.016ghz. εδω και μια βδομαδα ολα δουλευουν ρολοι. ολες τις οδηγιες τις πηρα απο το xda.
Link to comment
Share on other sites

πρωτα πρεπει να ξεκλειδωσεις τον bootloader μετα να περασεις custom kernel (εγω εβαλα τον doomkernel επειδη οι περισσοτεροι στο xda αυτον προτειναν) μετα κατεβαζεις το cpu no frills που ειναι free απο το μαρκετ και εισαι ετοιμος για 2ghz. η μπαταρια κραταει ακριβως το ιδιο με πριν και μπορω να σου πω και λιγο παραπανω. οι θερμοκρασιες κανονικοτατες. τοχω ρυθμισει να δουλευει απο 249mhz εως 2.016ghz. εδω και μια βδομαδα ολα δουλευουν ρολοι. ολες τις οδηγιες τις πηρα απο το xda.

 

βαριεμαι το ξεκλειδωμα ρε ****το,το εχουν κανει πιο πολυπλοκο και η αληθεια ειναι οτι βαρεθηκα να διαβασω..

αξιζει τον κοπο?βλεπεις διαφορα?

θεωρω οτι το βασικο προβλημα ειναι η ραμ σε αυτο το κινητο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια βοήθεια γιατί θα τρελαθώ...

επειδή το κινητό μου κολλούσε του έκανα επιδιόρθωση και εργοστασιακές ρυθμίσεις.

το θέμα μου είναι ότι ενώ με wifi μπένω στο internet ,από τη wind που είμαι δε μπορώ ενώ

πριν ήταν μια χαρά.

δοκίμασα έβαλα τις ρυθμίσεις apn σωστά που υπάρχει στο σάιτ της wind έκανα επανεκίνηση

αλλά τίποτα πατάω δεδομένα ενεργά και δε μπορώ να μπω από το δίκτυο αυτό.

καμμία ιδέα τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

βαριεμαι το ξεκλειδωμα ρε ****το,το εχουν κανει πιο πολυπλοκο και η αληθεια ειναι οτι βαρεθηκα να διαβασω..

αξιζει τον κοπο?βλεπεις διαφορα?

θεωρω οτι το βασικο προβλημα ειναι η ραμ σε αυτο το κινητο..

 

η διαφορα ειναι οτι ολα στο κινητο δουλευουν πιο γρηγορα και δε λαγκαρει σχεδον πουθενα. σε παιχνιδια και βαριες εφαρμογεσ το καταλαβαινεις περισσοτερο οτι παει καλυτερα. το ξεκλειδωμα δεν ειναι και πολυ ζορικο αλλα το κανεις μονο μια φορα και τερμα. δεν ειναι σαν το root.

Link to comment
Share on other sites

η διαφορα ειναι οτι ολα στο κινητο δουλευουν πιο γρηγορα και δε λαγκαρει σχεδον πουθενα. σε παιχνιδια και βαριες εφαρμογεσ το καταλαβαινεις περισσοτερο οτι παει καλυτερα. το ξεκλειδωμα δεν ειναι και πολυ ζορικο αλλα το κανεις μονο μια φορα και τερμα. δεν ειναι σαν το root.

 

ουψ,δεν ειναι ρουτ???επειδη δεν ειμαι τοσο Power user,νομιζα πως ειναι το ιδιο,και επειδη ηθελα να σιγουρευτω οτι δεν θα παρει την 4.1 γιαυτο δεν ασχοληθηκα ωστε να το κανω μια και καλη,οταν θα εχουμε την τελευταια επισημη.

Εχεις κανα λινκ για το ξεκλειδωμα?καθως και για τα υπολοιπα?(εστω και με πμ να μην απασχολουμε αλλο το thread)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά.

Το κινητό δεν βλέπει το router του σπιτιού μου. Ολες οι άλλες συσκευές (λαπτοπ και 2 κινητά της Samsung) το βλέπουν κανονικά.

Καποια επιλογή ειναι στο router απ' ότι θυμάμαι.

Συγνώμη αν ξαναέχει ειπωθεί αλλά έψαξα και δεν το βρήκα.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε το κανάλι.

Εμενα το βλεπει αλλα καποιες φορες τρωει σκαλωμα και αποσυνδεεται. Πρεπει να κανω και γω κατι στο router?

Link to comment
Share on other sites

ποιό κανάλι?

Απο που το αλλάζουν αυτό?

Από τις ρυθμίσεις του router σου.

Εμενα το βλεπει αλλα καποιες φορες τρωει σκαλωμα και αποσυνδεεται. Πρεπει να κανω και γω κατι στο router?

Δεν φταίει το κανάλι του router σου τότε. Δοκίμασέ το αλλά μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι πολλοί από μας βιώνουμε αποσυνδέσεις που και που.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από τις ρυθμίσεις του router σου.

 

Δεν φταίει το κανάλι του router σου τότε. Δοκίμασέ το αλλά μάλλον έχει να κάνει με το γεγονός ότι πολλοί από μας βιώνουμε αποσυνδέσεις που και που.

 

τοσο στο αρκ οσο και στο Ρ, μετα απο διακοπη ρευματος, συνδεονται στο ρουτερ αλλα δεν παιρνουν ιντερνετ,ενω το Ν8 ή αλλο κινητο δεν εχει κανενα προβλημα!

αυτο πως το εξηγειτε?

μου το κανουν παντα μετα απο διακοπη ή αν πεσει καμια ασφαλεια,και μονο με επανεκκινηση του ρουτερ δουλευουν.

ισως εχει σχεση και με τα παραπανω..δεν το εχω δοκιμασει σε αλλο,αλλα στο σπιτι με ενα siemens που εχω συμβαινει συχνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.

το ιδιο προβλημα εχω και εγω με αποσυνδεσεις, αλλαξα καναλι απο το auto και το τηλ δεν βλεπει καθολου το ρουτερ ενω δυο αλλα κινητα τα βλεπει κανονικα σε οποιο και καναλι και να το εχεις!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,,εχω ενα προβλημα με το flashtool.. οταν συνδεουμε το κινητο βγαινει το εικονιδιο για να συνδεσουμε το κινητο με usb e σε μενα δεν φευγει η εικονα αυτη και ετσι δεν μπορω να φλασαρω το κινητο..οι drivers ειναι σωστα εγκαταστημενοι,ετσι λεει το pc..και το κινητο συνδεεται κανονικα με σονυ κομπανιον...καμια ιδεα΄... για να κανουμε unlock bootloader παλι με το flashtool to κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

τοσο στο αρκ οσο και στο Ρ, μετα απο διακοπη ρευματος, συνδεονται στο ρουτερ αλλα δεν παιρνουν ιντερνετ,ενω το Ν8 ή αλλο κινητο δεν εχει κανενα προβλημα!

.

Καλα με το Ν8 και γω δεν ειχα ποτε τετοια θεματα.... Ουτε καν με το vivaz αν και με το vivaz ειχα φαει φολα με το gps του και ειχα πει "ποτε ξανα sony ericsson αν δεν διορθωθει", ελπιζω να μην το ξανα πω αυτο!:p

Link to comment
Share on other sites

Καλα με το Ν8 και γω δεν ειχα ποτε τετοια θεματα.... Ουτε καν με το vivaz αν και με το vivaz ειχα φαει φολα με το gps του και ειχα πει "ποτε ξανα sony ericsson αν δεν διορθωθει", ελπιζω να μην το ξανα πω αυτο!:p

 

το θεμα ειναι γιατι συμβαινει αυτο με τα σονυ?τι φταιει που για να φτιαξει θελει επανεκινηση το ρουτερ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,,εχω ενα προβλημα με το flashtool.. οταν συνδεουμε το κινητο βγαινει το εικονιδιο για να συνδεσουμε το κινητο με usb e σε μενα δεν φευγει η εικονα αυτη και ετσι δεν μπορω να φλασαρω το κινητο..οι drivers ειναι σωστα εγκαταστημενοι,ετσι λεει το pc..και το κινητο συνδεεται κανονικα με σονυ κομπανιον...καμια ιδεα΄... για να κανουμε unlock bootloader παλι με το flashtool to κανουμε;

Πατας το πληκτρο που σου σειχνει οταν βαζεις το usb?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι κάτοχος ενός Arc S εδώ και 1 μήνα περίπου. Διάβασα πολλά ποστ για να δω πως γίνεται να αναβαθμίσω το λογισμικό του κινητού μου αλλά μπερδεύτηκα εντελώς. Για να κάνω αναβάθμιση χρειάζεται να κάνω root; Και αν ναι πως;; Αν όχι απλός συνδέω το κινητό με το Sony Pc Companion 2.1 ;; Παρακαλώ διαφωτίστε.

 

Έκανα αναβάθμιση το λογισμικό μέσω του Sony PC Companion 2.1 και είναι όλο σούπερ το κινητό πετάει..Αν υπάρχει κάτι άλλο για αναβάθμιση ή να προτείνετε πέστε το.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς ξαφνικά σταμάτησα να συνδέομαι με το wifi το δικό μου με το οποίο συνδεόμουν πάντα και εύκολα.Εκανα επανεκκινήσεις και στο τηλέφωνο και στο ρούτερ αλλά τίποτα.Τι μπορεί να συμβαίνει?Και όταν πατάω σάρωση .....τίποτα , μου δείχνει όλα τα δίκτυα εκτός εμβέλειας..

 

Καμία ιδέα? Δεν ενεργοποιείται καθόλου το αρύρματο , και όχι τίποτα άλλο του έκανα επιόρθωση και τώρα δεν έχω καμία επαφή....Βοήθεια....

Edited by nikosmilos
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι. Τα 320mb της συσκευης που εχει διαθεσιμα ο χρηστης ειναι αρκετα για τις εφαρμογες (οχι βαρια παιχνιδια) ?

Και στο ICS μειωνεται αυτος ο χωρος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...