Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα καλά κι όλα ωραία ΕΚΤΟΣ από το εξής: Στο "Επαφές" > Εγώ" ή "Ο εαυτός μου" (την πρώτη επαφή πάνω πάνω), παρόλο που του κάνω συγχώνευση με την επαφή του νέου του κατόχου, συνεχίζει να δείχνει σαν πρώτο και κύριο αριθμό τον δικό μου, του προηγούμενου κατόχου του κινητού δηλαδή! Το αποτέλεσμα να δείχνει τον ίδιο αριθμό τηλεφώνου (τον δικό μου) να ανήκει σε δύο άτομα, εμένα και αυτόν (τον νέο κάτοχο), με τις αντίστοιχες συνέπειες στις κλήσεις (όταν του τηλεφωνώ αντί για την αφεντομουτσουνάρα μου βλέπει την δικιά του φωτογραφία...) και στα μηνύματα (στο GO SMS οι συνομιλίες με εμένα φαίνονται να είναι συνομιλίες με τον εαυτό του...).

 

Πταίσματα μπροστά στη συνολικότερη λειτουργία του τηλεφώνου, αλλά αρκετά ενοχλητικά.

 

Όποιος έχει κάποια ιδέα για να το διορθώσω, τον παρακαλώ να μου την προτείνει, μιας και το ψάχνω και στο google, αλλά μάλλον δεν μπορώ να βρω τους σωστούς όρους και δεν έχω βρει τίποτα σχετικό.

Αυτό συνήθως το διαβάζει από την sim. Δοκίμασε να τη βάλεις σε ένα χαζό κινητό και να διαγράψεις τις ταχείες κλήσεις που τυχόν έχει η sim κυρίως την 1 μνήμη

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση προς τους" επιστημονες",του φορουμ η τελος παντων σε οποιον μπορει να με ξεστραβωση

Το si number που αναφερεται στο κουτι,πρεπει να ειναι το ιδιο με καποιο που αναφερεται στο system info,π.χ customization ver?

Γιατι στο δικο μου δεν υπαρχει το ιδιο πουθενα.(συγνωμη αν ρωταω βλακειες,αλλα εχω μεγαλη απορια)

Ευχαριστω πολυ

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα η ερωτηση μου ειναι για εδω ή για τα accessories? Τεσπα..

 

Υπαρχει τροπος να εχεις την homescreen του Arc S σε landscape mode, περα απο το portrait (stock Sony launcher)?

 

 

Exοντας το Live Dock της Σονυ, oταv συνδεεις το κινητο σου με το dock, τα homescreens του κινητου προσανατολιζονται αν κρατας το κινητο σου καθετα η οριζοντια. Και επειδη το κινητο 'καθεται' μονο οριζοντια στη βαση αυτη, τα homescreens ειναι κι αυτα βολικα σε οριζοντια θεση οπως η 1η φωτο κατω

 

[ATTACH]25027[/ATTACH]

 

 

[ATTACH]25028[/ATTACH]

 

 

Γιατι η Sony μας στερει αυτη τη δυνατοτητα απο το κινητο μας, αν δεν το εχεις στη βαση, ή απλα αν δεν εχεις τη βαση?

 

Ακομα και αν δεν εχεις τη βαση στη πριζα( αρα και η βαση δεν παιρνει ενεργεια και βεβαιως το κινητο δε φορτιζει), παλι ο προσανατολισμος των homescreens αλλαζει. Δε φαινεται να εκτελει καποια λειτουργια η βαση..

 

Ξερει καποιος?

 

P.S.1: Applications δε γυρνανε σε landscape mode, αν δεν το υποστηριζει η εφαρμογη

P.S.2: Εχω συνδεσει και το Galaxy S2 στη βαση και δε φορτιζει. Αρα η συσκευη δεν ειναι συμβατη με κινητα αλλων εταιριων.

Edited by DynamicBio
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Αυριο παραλαμβανω την συσκευη στα χερια μου...και ειδη ψαχνω για μια καλη θηκη + screen protector μηπως εχει να μου προτείνει κάποιος κατι???

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μέρες με την ics και κάποιον προβλημάτων σοβαρών για μένα με αυτά που είδα το κινητό φαίνεται να έχει στρώσει.Προσωπικά με την ίδια χρήση η μπαταρία κρατάει λίγο παραπάνω.Το πρόβλημα που είχα με το wifi εν μέρη λύθηκε.Δεν παύει όμως να πιάνει σε πολύ μικρή απόσταση μονο.Δεν βλέπω πλέον να μου λειτουργεί ο αυτομάτως φωτισμός οθόνης και παραμένει το κόλλημα που τρώει όταν θέλω να πάω αρχική οθόνη και διαλέγω το go launcher τις ποιο πολλές φορες μετά από 4-5 δευτερόλεπτα εμφανίζονται τα εικονίδια.Ο ήχος έχει βελτιωθεί αρκετά νομίζω.Και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην κλήση με τον ήχο όπως διάβασα σε αλλα posts
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 6 μέρες με την ics και κάποιον προβλημάτων σοβαρών για μένα με αυτά που είδα το κινητό φαίνεται να έχει στρώσει.Προσωπικά με την ίδια χρήση η μπαταρία κρατάει λίγο παραπάνω.Το πρόβλημα που είχα με το wifi εν μέρη λύθηκε.Δεν παύει όμως να πιάνει σε πολύ μικρή απόσταση μονο.Δεν βλέπω πλέον να μου λειτουργεί ο αυτομάτως φωτισμός οθόνης και παραμένει το κόλλημα που τρώει όταν θέλω να πάω αρχική οθόνη και διαλέγω το go launcher τις ποιο πολλές φορες μετά από 4-5 δευτερόλεπτα εμφανίζονται τα εικονίδια.Ο ήχος έχει βελτιωθεί αρκετά νομίζω.Και δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην κλήση με τον ήχο όπως διάβασα σε αλλα posts

 

Γιωργο καλησπερα.

Καταλαβαινω οτι μενεις γερμανια,το arc ειναι γερμανικο,η κατι αλλο?

Γιατι απ'οτι βλεπω τα γερμανικα(οπως και το δικο μου),δεν εχουν παρει ακομη την 4.0.

Βλεπω πολλους γερμανους να γκρινιαζουν στο φορουμ της σονυ!!!

Εσυ πως την βλεπεις τωρα που στρωνει-συνηθιζεις?θα γυριζες τωρα στην gb?

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Από γερμανία το αγόρασα φιλε.Η έκδοση μου είναι 4.0.3 άρα η ics.Βασικά η μπαταρία φιλε δείχνει να κρατάει περισσότερο με την χρήση που κάνω.Δεν είμαι power user γι αυτό αυτά που μου προσφέρει το κινητό είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.Να σου πω την αλήθεια φιλε και να γυρνούσα πίσω στην gb δεν θα με πείραζε γιατί αυτά που κάνω τώρα τα έκανα και πριν.Το μονο που με ενοχλεί είναι ότι στην αρχική οθόνη έχει τα κολλήματα με τον go launcher και τώρα και με την gb.Τώρα γιατί γίνετε αυτό δεν ξέρω.Το κινητό δεν το έχω root.A και κάτι ακόμα θα γυρνούσα σίγουρα πίσω αν δεν σταματούσε το πρόβλημα που είχα με το wifi
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τιποτα και σημερα

 

SI 1254-2341.3 DE

 

Απ'οτι διαβασα,αρχισε η διανομη στα γερμανικα,απο χθες το βραδυ!!!

Ελπιζω να ειμαστε κοντα κι'εμεις.(si 1254-2341.7 de)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι διαβασα,αρχισε η διανομη στα γερμανικα,απο χθες το βραδυ!!!

Ελπιζω να ειμαστε κοντα κι'εμεις.(si 1254-2341.7 de)

Ακόμα τίποτα....

Link to comment
Share on other sites

παιδια, κατι εχει παθει το τηλεφωνο. ξαφνικα ανοιγει η οθονη μονη της.Μου το κανει κ στην φορτιση. μενει ανοιχτη για περιπου 5 δευτερολεπτα. μετα απο κανενα 10 λεπτο το ξανακανει Edited by giorgosvolos1
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

παιδια, κατι εχει παθει το τηλεφωνο. ξαφνικα ανοιγει η οθονη μονη της.Μου το κανει κ στην φορτιση. μενει ανοιχτη για περιπου 5 δευτερολεπτα. μετα απο κανενα 10 λεπτο το ξανακανει

 

καποια εφαρμογη "ξυπναει" το τηλεφωνο σου.δες μηπως εγκατεστησες καποια εφαρμογη τελευταια.το Go locker ισως;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1254-2340,4 DE ακομα τιποτα

 

αν δεν βρω την εφαρμογη? υπαρχει καποιος αλλος τροπος?

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
4.0.4 rooted (με τη μεγαλη βοηθεια του nondaz):D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εβαλα την ics εδω και 10 μερες,και εxω το εξης προβλημα

Κολλαει το κινητο οταν με καλουν και οταν μπαινω στις επαφες.

και γραφει το .com.android.socialphonebook

Σταματησε να λειτουργει τι μπορει να φταιει ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σημερα παρελαβα την συσκευη στα χερια μου..

 

Πρωτες παρατηρησεις

 

* Πολυ ομορφη συσκευη

* Μετρια ποιοτητα πλαστικών και κουμπιων

* Στην πρωτη χρηση που του εκανα (αποφορτισμα απο το εργοστασιακο 58% στο 5% χρειαστηκα περιπου 4:30 ωρες) ζεσταίνονταν καθως αισθητά στο πισω μερος.

 

Τωρα φορτιζει..

 

Μετα την πρωτη αυτη επαφη μου γεννηθηκαν καποιες απορίες

 

Στο κουτι δεν ειχε ουτε screen pretector ουτε θηκη εσας ειχε?

 

Η συσκευη φοραει 2.3.4 GB και ειναι εκδοση 4.0.2.Α.0.62 απ οτι εχω δει μεχρι τωρα αυτη η εκδοση δεν περνει root ευκολα τι μου προτείνετε?

 

Ειναι η πρωτη συσκευη μου μετα απο αρκετο καιρο μεχρι τωρα ειχα το the and only SE W810i και ενω εχω ενα σωρο πλανα στο κεφαλι μου θα ηθελα καποια βοηθεια για το αν αυτα ειναι πραγματοποιήσιμα ?

 

Σχεδιαζω να του εγκαταστησω τις εξης εφαρμογες?

 

Dropbox

Teamviewer

Quickoffice Pro

MX Video Player Pro

MyPhoneExplorer Client

Astro file manager

winbank MOBILE

JuiceDefender Ultimate

K-9 Mail

καποιο GPS

+ 1- 3 games

 

και σε περιπτωση ροοτ ολο και κατι θα βγει - μπει στην συσκευη

 

Επειδη ειμαι νεος στο αθλημα και δεν εχω μια ταξη μεγεθους αυτες ειναι πολλες? και θα κολαει ή ειναι οκ??

 

Αυτα προς το παρων....αντε και καλως σας βρηκα ως συνκατοχος...

 

Υ/Γ : Συγνωμη για το κατεβατο....

Link to comment
Share on other sites

να κολλάει ??? δε θα είσαι καλα!!!

εγώ έχω εγκατεστημένες 103 σύνολο εφαρμογές και παιχνίδια

και πάει ...σφαίρα! με gb 2.3.4 είμαι.

μια χαρά θα είσαι είναι πολύ καλό το κινητάκι

 

 

Λοιπον σημερα παρελαβα την συσκευη στα χερια μου..

 

Πρωτες παρατηρησεις

 

* Πολυ ομορφη συσκευη

* Μετρια ποιοτητα πλαστικών και κουμπιων

* Στην πρωτη χρηση που του εκανα (αποφορτισμα απο το εργοστασιακο 58% στο 5% χρειαστηκα περιπου 4:30 ωρες) ζεσταίνονταν καθως αισθητά στο πισω μερος.

 

Τωρα φορτιζει..

 

Μετα την πρωτη αυτη επαφη μου γεννηθηκαν καποιες απορίες

 

Στο κουτι δεν ειχε ουτε screen pretector ουτε θηκη εσας ειχε?

 

Η συσκευη φοραει 2.3.4 GB και ειναι εκδοση 4.0.2.Α.0.62 απ οτι εχω δει μεχρι τωρα αυτη η εκδοση δεν περνει root ευκολα τι μου προτείνετε?

 

Ειναι η πρωτη συσκευη μου μετα απο αρκετο καιρο μεχρι τωρα ειχα το the and only SE W810i και ενω εχω ενα σωρο πλανα στο κεφαλι μου θα ηθελα καποια βοηθεια για το αν αυτα ειναι πραγματοποιήσιμα ?

 

Σχεδιαζω να του εγκαταστησω τις εξης εφαρμογες?

 

Dropbox

Teamviewer

Quickoffice Pro

MX Video Player Pro

MyPhoneExplorer Client

Astro file manager

winbank MOBILE

JuiceDefender Ultimate

K-9 Mail

καποιο GPS

+ 1- 3 games

 

και σε περιπτωση ροοτ ολο και κατι θα βγει - μπει στην συσκευη

 

Επειδη ειμαι νεος στο αθλημα και δεν εχω μια ταξη μεγεθους αυτες ειναι πολλες? και θα κολαει ή ειναι οκ??

 

Αυτα προς το παρων....αντε και καλως σας βρηκα ως συνκατοχος...

 

Υ/Γ : Συγνωμη για το κατεβατο....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλως μας ηρθε!!!!

Για ολους?με τα γερμανικα arc!!!

Συνδεστετο τωρα σας περιμενει εκπληξη:D:D

Τα λεμε μετα με εντυπωσεις:D:D

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό συνήθως το διαβάζει από την sim. Δοκίμασε να τη βάλεις σε ένα χαζό κινητό και να διαγράψεις τις ταχείες κλήσεις που τυχόν έχει η sim κυρίως την 1 μνήμη

 

Το είδα ότι όντως αυτή είναι η αιτία του προβλήματος, δηλ. το ότι με κάποιο τρόπο είχε εγγραφεί στη SIM του νέου ιδιοκτήτη σαν "My number" το δικό μου νούμερο.

 

Δυστυχώς τα 2 dumbphones στα οποία είχα πρόσβαση και που δοκίμασα δεν μου δίναν τη δυνατότητα να επέμβω και να επεξεργαστώ το "my number". Οπότε, 5 γιούρος στην Κοσμοτέ και ο νέος ιδιοκτήτης βρέθηκε με νέα SIM...

 

Υ.Γ.: Τα i-phones (όπως και κάποια dumbphones) σου δίνουν αυτή τη δυνατότητα, να επεξεργάζεσαι το My Number, εν αντιθέσει με το Android. Οπότε σε ένα από τα φορουμς που έψαχνα για τη λύση, κάποιος σχολιαστής πέταξε το ωραίο: "Είδες που τελικά μερικά dumbphones όπως τα iphones χρησιμεύουν και σε κάτι!" :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι επιτελους πηραμε και εμεις το παγωτακι μας...

 

ενα απο υπερ ειναι τα mails και ο browser παει σφεντονα....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...