Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας παιδια θελω να ρωτησω κατι.χθες πηρα ενα usb για να συνδεσω το φλασακι μου στο arc αλλα δεν το αναγνωριζει ξερει καποιοσ να μου πει???τι να κανω?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας παιδια θελω να ρωτησω κατι.χθες πηρα ενα usb για να συνδεσω το φλασακι μου στο arc αλλα δεν το αναγνωριζει ξερει καποιοσ να μου πει???τι να κανω?

Δηλαδή τι ακριβώς έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα καλά φιλοι μου, ακολουθησα τις οδηγίες απο το πόστ του φιλου Noisex.

To Αrc S πάει καλά με το ICS, ενα τσικ πιο αργό απο το Gingerbread.

 

Το μόνο που με χαλάει ειναι τις αγαπημένες επαφές δεν ειναι ευκολο να τις βρείς οταν πατάς το ΤΗΛΕΦΩΝΟ. :mad:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια θελω να ρωτησω κατι.χθες πηρα ενα usb για να συνδεσω το φλασακι μου στο arc αλλα δεν το αναγνωριζει ξερει καποιοσ να μου πει???τι να κανω?

 

Βήματα:

-Root στο κινητό

-Καλώδιο usb otg micro usb σε θηλυκό usb πχ

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004TJC1IM/ref=oh_o04_s00_i00_details

-Πρόγραμμα από το market

http://play.google.com/store/apps/details?id=wired.usbotg&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIndpcmVkLnVzYm90ZyJd

 

Έπειτα είσαι άρχοντας!Εγώ αυτό κάνω και όλα είναι κομπλέ!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ....οκ το βρηκα!

Βήματα:

-Root στο κινητό

-Καλώδιο usb otg micro usb σε θηλυκό usb πχ

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B004TJC1IM/ref=oh_o04_s00_i00_details

-Πρόγραμμα από το market

http://play.google.com/store/apps/details?id=wired.usbotg&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIndpcmVkLnVzYm90ZyJd

 

Έπειτα είσαι άρχοντας!Εγώ αυτό κάνω και όλα είναι κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω παρα πολυ....οκ το βρηκα!

 

Καλές....συνδέσεις usb....!!!! :p;):)

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα λέω να περιμένω την επίσημη ελληνική έκδοση android 4 από τη sony..

όταν αυτό γίνει να ρωτήσω θα κάνει upgrade τη συσκευή με τις εφαρμογές μου ή θα το κάνει fomat ?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,κάμερα μπροστινή έχει το μαύρο(χαζή ερώτηση..) ; ή γενικότερα; Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,κάμερα μπροστινή έχει το μαύρο(χαζή ερώτηση..) ; ή γενικότερα;

 

Κανενα απο τα ARC/ARC S δεν διαθέτει μπροστινή κάμερα:mad:

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Κανενα απο τα ARC/ARC S δεν διαθέτει μπροστινή κάμερα:mad:

χμμμ...να πω ότι ξενέρωσα λίγο;Δεν ξέρω,αλλά σπάστικα σίγουρα...Δηλαδή δεν κάνει βιντεοκλήση; (που κολάω ε; αλλά το ray φαίνεται πολύ ανώτερο )

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Ειμαι σε διαδικασια αναβαθμισης και θα ηθελα την βοηθεια σας, ημουν ψημενος για το ARC S μεχρι που ειδα και την τιμη του απλου ARC και προβληματιστικα,

Τελικα αξιζει το S σε σχεση με το απλο αξιζει ή ειναι μονο marketing της SE.

Το σκεπτικο μου ειναι πως με 1,4Ghz εχει καλυτερα εφοδια για μελλοντικη χρηση πχ ICS αλλα μηπως και με ενα O/C σε ARC γινεται η δουλεια ?

Η χρηση για την οποια το θελω ειναι internet,gps και λιγο dropbox ή teamviewer

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα ICS....

 

οι εντυπωσεις παρα πολυ θετικες!!!!

 

Απο Ελλάδα το κινητο?η απο ελληνικο κατάστημα και παραεισαγωγης?

Απο το pc suite σου έβγαλε την αναβάθμιση?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

εκανα την διαδικασια του XDA, απολυτη επιτυχια μεσα σε 10 λεπτα...

 

γινεται και με mac?μπορεις να γραψεις την διαδικασια?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

http://www.xperiablog.net/2012/04/15/install-official-android-4-0-ics-update-to-your-xperia-arc-guide/

 

 

μαλλον δεν γινεται σε mac γιατι πρεπει να κανεις εγκατασταση το προγραμματακι... εκτος και αν κανεις virtual machine!!

Link to comment
Share on other sites

χμμμ...να πω ότι ξενέρωσα λίγο;Δεν ξέρω,αλλά σπάστικα σίγουρα...Δηλαδή δεν κάνει βιντεοκλήση; (που κολάω ε; αλλά το ray φαίνεται πολύ ανώτερο )

όχι ε;

Τελικά αξίζει πιο πολύ το ray ή το arc s;:O

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Έκλεισα εβδομάδα με την ics. Είμαι παρά πολύ ευχαριστημένος.

Να σας πω τι θετικά έχω δει, πέρα των αισθητικών αλλαγών:

Με root, uninstall της σαβούρας, της Sony και πέρασμα όλων των εφαρμογών, που χρειάζομαι, έχω ελεύθερη μνήμη 150mb!

Η συσκευή όντως, δείχνει να, κάνει καλύτερη διαχείριση της ram.

Πολύ γρηγορότερο multitasking. Ούτε ένα force close, μέχρι στιγμής. Και οι εφαρμογές, με swipe, όντως κλείνουν.

Ο browser έχει σημαντικές βελτιώσεις. Είναι πολύ πιο γρήγορος, διαχωρίζει όμορφα τις ανοιχτές καρτέλες κι έχει προστεθεί επιλογή για αποθήκευση σελίδας, για offline ανάγνωση.

Γενικότερα η συσκευή είναι πιο γρήγορη στο ίντερνετ.

Η gallery ανοίγει και φορτώνει πολύ γρήγορα.

Η τοποθέτηση-μετακίνηση του κέρσορα, σε κείμενο, δεν είναι πλέον μαρτύριο. Δουλεύει όπως πρέπει. Με ακρίβεια.

Για την μπαταρία έχω την εντύπωση ότι κρατάει περισσότερο, αλλά ακόμα δεν μπορώ να το πω με βεβαιότητα.

Αυτά μέχρι στιγμής.

Αρνητικό έχω βρει το ότι ενώ έχει προστεθεί ομαδοποίηση επαφών οι αγαπημένες είναι μαρτύριο να βρεθούν.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,

Με root, uninstall της σαβούρας, της Sony και πέρασμα όλων των εφαρμογών, που χρειάζομαι, έχω ελεύθερη μνήμη 150mb!

.

.

.

Αρνητικό έχω βρει το ότι ενώ έχει προστεθεί ομαδοποίηση επαφών οι αγαπημένες είναι μαρτύριο να βρεθούν.

 

Νoisex, για πές πια σαβούρα να κάνω uninstall (το εχω ICS Rooted και εχω Titanium αγορασμένο)

Νομίζω πρέπει να μας πείς ωστε να γίνει ενα STICK-IT τοπικ κάποια στιγμή οι χρήσιμες πληροφορίες σου.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που τις πέταξα μου είναι λίγο δύσκολο να θυμηθώ ακριβώς την ονομασία τους. Πιστεύω με λίγη προσοχή μπορείς να τις διακρίνεις. Από την άλλη πάρε ένα back up, για να μπορέσεις να διορθώσεις τυχόν λάθη. Προσοχή να μην πειράξετε τίποτα σχετικό με google (χάρτες, πλοήγηση, places, latitude, talk κλπ).

Αυτά που θυμάμαι οτι "πέταξα" είναι:

Πάσης φύσεως οδηγοί (οδηγός-βοηθός ρυθμίσεων τάδε κλπ), κράτησα μόνο έναν "βοηθό απόδοσης", όπως λέει και το "συνδεδεμένες συσκευές" που κάνει stream αρχεία στο ps3.

Κινέζικα-Γιαπωνέζικα πληκτρολόγια.

Παιχνίδι golf, playnow, wisepilot, track id, music unlimited.

Επίσης αφαίρεσα οτιδήποτε έχει να κάνει με fb (δεν έχω-δεν με ενδιαφέρει-κι έχει ένα "κάρο" βλακείες και extensions).

Μπορούν επίσης να διαγραφούν Adobe reader, Neo reader, Office suite, update center, αριθμομηχανή, ειδήσεις και καιρός, sim toolkit, live ταπετσαρίες. Προς το παρόν τα έχω κρατήσει. Ίσως φύγουν μερικά κι από αυτά αργότερα.

Εκτός των εφαρμογών google εννοείται δεν πειράζουμε, διεθνές πληκτρολόγιο, συλλογή, συλλογή xperia, μουσική, ρολόι, ειδοποιήσεις, ημερολόγιο, κάμερα, ραδιόφωνο. Εκτός αν έχουμε σκοπό να τα αντικαταστήσουμε. Δε βλέπω τον λόγο όμως, να "μπλέξουμε" :)

Σε γενικές γραμμές ισχύει κι ο κατάλογος που υπάρχει εδώ: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1089470 Κάποιες ονομασίες είναι ίδιες, κάποιες έχουν, ελαφρώς, αλλάξει, αλλά βγαίνει άκρη. Προσοχή! Η πρώτη λίστα είναι αυτά που ΔΕΝ "πειράζουμε".

Από εκεί και πέρα μπορείτε με 77cents να πάρετε το autostarts, από το play και να κάνετε και μερικά άλλα tweaks :cool:

Link to comment
Share on other sites

arc S χωρις φοβο και παθος!!!

λές; έμαθα ότι δεν κάνει βιντεο-κλήσεις και σπάστικα λιγάκι:worry:(να που και που σκεφτόμουν να κανα με την κοπέλα μου...).

- - - -

Link to comment
Share on other sites

λές; έμαθα ότι δεν κάνει βιντεο-κλήσεις και σπάστικα λιγάκι:worry:(να που και που σκεφτόμουν να κανα με την κοπέλα μου...).

ακομα καλιτερα ρε φιλε,να χεις την ηρεμια σου!χααχαχ!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατήρησα χθες, στην ics, είναι ότι δεν ανάβει το led, σε περίπτωση αναπάντητης. Ανάβει στα sms, όμως, με το go sms και στα im, με mercury. Σε εσάς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...