Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και πάλι. Εχω ενα bluetooth handsfree sony ericsson MW600 το οποιο λέει οτι εχει την δυνατότυτα φωνητικής κλησης εφόσον υποστηριζεται απο το κινητό. Στο arc s πως μπορώ να ενεργοποιησω φωνητική κλήση; Με κάποια εφαρμογή ίσως;

 

Παρατεταμένω πάτημα στο κουμπί της κλήσης.... μην περιμενεις να βρει το σωστο ονομα.... :X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

[quote=noisex;4078139κράτησα μόνο έναν "βοηθό απόδοσης", όπως λέει και το "συνδεδεμένες συσκευές" που κάνει stream αρχεία στο ps3.

 

Πως γινεται σύνδεση με PS3 και τι κάνει?

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται σύνδεση με PS3 και τι κάνει?

 

Βλεπεις τ αρχεια σου στο μενου του πλει. Με μια εφαρμογη της σονυ , συνδεδεμενες συσκευες

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το κινητο αλλά δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν οι αναλυσεις που γραφονται οτι υστερει λιγο το βιντεο σε συνθηκες χαμηλού φωτισμού ή νυχτας.

Συμφωνειτε με αυτή την αξιολόγηση? http://www.gsmarena.com/8mp_shootout_2011-review-673p6.php

Ευχαριστώ.

 

Προσωπική άποψη είναι να στραφείς αλλού αν θες κινητό για νυχτερινές λήψεις. Αυτό που μπορώ να σου πω εγώ ώς κάτοχος του κινητού 11 μήνες είναι ότι βγάζει αρκετά καλές φωτογραφίες την ημέρα και πως έχει πάρα πολύ καλό ήχο στα βίντεο που τραβάς.

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ ICS. Όλα όμορφα και καλά αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημσ με το bluetooth.

Kάθε φορά που οδηγώ συνδέω το κινητό με bluetooth με το stereo του αυτοκινήτου. Παρατήρησα λοιπόν ότι απο τη στιγμή που έβαλα την ICS κάθε λίγο και λιγάκι ξεσυνδέεται και μετά συνδέεται πάλι. Αυτό που είναι ακόμα ποιό ενοχλητικό είναι ότι κάθε φορά που το κάνει χάνεται η μουσική από τα μεγάφωνα του αυτοκινήτου για μισό δευτερόλεπτο κάθε φορά . Δοκίμασα reboot αλλά τίποτα. Μένει να τα κάνω unpaired και μετά paired πάλι.

Καμμιά ιδέα κανείς ;

Link to comment
Share on other sites

Πώς κάνουμε root στο ics?

Ποιά προγράμματα μπορώ να βγάλω με το titanium backup χωρις να δημιουργησω προβλημα?Η native εφαρμογη μηνυματων μπορει να βγει?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω πολλοί από εσάς έχετε περάσει την Ics. Αυτή είναι η επίσημη από την sony ericsson? Να συνδέσω το κινητό δηλαδή με το pc και αν μου βγάλει την αναβάθμιση να την περάσω?
Link to comment
Share on other sites

Με χαρά πήγα να κάνω αναβάθμιση σε ics και τελικά εγκατέστησε πάλι το 2.3.4 :( εκτός από αυτό οι εφαρμογές που είχα αποθηκευμένες στην κάρτα μνήμης δεν υπάρχουν πια... τα τηλέφωνα τα βρήκα... τι έκανα λάθος; μπορεί να με βοηθήσει κάποιος μην την πατήσω στην επόμενη αναβάθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Όπως βλέπω πολλοί από εσάς έχετε περάσει την Ics. Αυτή είναι η επίσημη από την sony ericsson? Να συνδέσω το κινητό δηλαδή με το pc και αν μου βγάλει την αναβάθμιση να την περάσω?

 

ναι εμενα με το που το συνεδεσα στο pc companion την εκανε την αναβαθμιση αμεσως!του εκανα λοιπον ενα καθαρισμα του κινητου (ρεσετ κτλ ) για να μπει σε καθαρο κινητο και να πεταξω και σαβουρες που ειχαν μαζευτει.. και μαρεσει παααρα πολυ,το κινητο παει αρκετα καλυτερα αλλα ο χρονος θα δειξει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ την αγορά του συγκεκριμένου κινητού μιας και από οτι βλεπω

πεφτει σιγά σιγά η τιμη του στο γνωστό site στα 293 είναι τώρα..

 

Στα αρνητικά του είναι η φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό?

Κατι αλλο?

Δεν εχω δει πολλά κινητά να βγάζουνε καλές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό παντως.

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι και εγώ την αγορά του συγκεκριμένου κινητού μιας και από οτι βλεπω

πεφτει σιγά σιγά η τιμη του στο γνωστό site στα 293 είναι τώρα..

 

Στα αρνητικά του είναι η φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό?

Κατι αλλο?

Δεν εχω δει πολλά κινητά να βγάζουνε καλές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό παντως.

Ευχαριστω!

 

Eάν το τηλ δεν έχει xenon flash ξεχάστε τις καλές φωτό σε χαμηλό φωτισμό !

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κατι αλλο?

Ευχαριστω!

Δεν εχει δευτερη καμερα για βιντεοκλησεις skype κτλ.

Δεν λειτουργει σωστα η αυτόματη ρύθμισης φωτισμου

Σε μερικές συσκευές δεν υπάρχει ταξινόμιση των επαφων ανα επίθετο

Edited by gpelekanos
Link to comment
Share on other sites

ναι εμενα με το που το συνεδεσα στο pc companion την εκανε την αναβαθμιση αμεσως!του εκανα λοιπον ενα καθαρισμα του κινητου (ρεσετ κτλ ) για να μπει σε καθαρο κινητο και να πεταξω και σαβουρες που ειχαν μαζευτει.. και μαρεσει παααρα πολυ,το κινητο παει αρκετα καλυτερα αλλα ο χρονος θα δειξει..

 

ωραία τότε θα δω και εγώ αν μου βγάλει την αναβάθμιση και θα την περάσω.Ευχαριστώ

 

Παλικαρια τα φώτα σας.Αντιμετωπίζω μεγάλο πρόβλημα.Πέρασα την αναβάθμιση k εγώ στο κινητό.Όλα ωραία και καλά.Το κινητό δεν έχει καμια εφαρμογή μέσα από όσες είχα πριν..Επαφές μηνύματα τίποτα.Είναι λογικό? η έκανα εγώ καμια βλακεία και τα έχασα όλα και πρέπει όλα από την αρχή να τα ξαναπεράσω? Είμαι και ψύλλο-άσχετος επί του θέματος για να πω την αλήθεια.

Της εφαρμογές που είχα στην κάρτα μνήμης της βρήκα μέσω του φιλε manager. Για να εγκατασταθούνε πρέπει να της μεταφέρω στο τηλέφωνο να κάνω εγκατάσταση και να της ξαναπεράσω στην κάρτα μνήμης?

Android 4.0.3

αριθμός έκδοσης 4.1.A.0.562

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βλεπεις τ αρχεια σου στο μενου του πλει. Με μια εφαρμογη της σονυ , συνδεδεμενες συσκευες

 

Γιατί δεν το βρίσκω;

Υπάρχει λινκ

Link to comment
Share on other sites

Τί δεν βρίσκεις; Η εφαρμογή είναι στη συσκευή. "Συνδεμένες συσκευές" λέγεται. Ανοίγεις το wi-fi στο κινητό, την εφαρμογή και συνδέεις το κινητό με την κονσόλα. Μετά στο μενού της κονσόλας βλέπεις το κινητό και προβάλεις, φωτο, βίντεο κλπ.

Νομίζω πως και η κονσόλα πρέπει να είναι με wi-fi.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!

Τελικα ποσοι περιμενουμε την 4.0?

Το δικο μου ειναι γερμανιας,και δεν μου εχει ερθει ακομη τιποτα.

Κανενας αλλος με γερμανιας?

Γενικως ποσοι με arc s,την εχουν παρει,και ποσοι οχι?

Το λεω γιατι τα neo v την εχουν παρει σχεδον ολα.

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!

Τελικα ποσοι περιμενουμε την 4.0?

Το δικο μου ειναι γερμανιας,και δεν μου εχει ερθει ακομη τιποτα.

Κανενας αλλος με γερμανιας?

Γενικως ποσοι με arc s,την εχουν παρει,και ποσοι οχι?

Το λεω γιατι τα neo v την εχουν παρει σχεδον ολα.

 

εγώ πάντως με κωδικό 1254 0793 δεν μου εχει ερθει

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως με κωδικό 1254 0793 δεν μου εχει ερθει

 

Ο δικος μου 1254 2341(de).

Ξεχασα να το αναφερω πιο πανω:O

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα με το wi-fi.

Έκδοση: 4.1.A.0.562 - Android 4.0.3

 

Η λήψη του wi-fi έχει γίνει αισθητά χειρότερη και με πετάει συχνά έξω, ενώ ταυτόχρονα έχει μειωθεί και η ακτίνα λήψης του, μιας και αποσυνδέεται σε πολύ μικρότερη απόσταση από το router απ' όταν αποσυνδεόταν με το 2.3.4...

 

Το τσεκάρισα δίπλα δίπλα με ένα Xperia S (έκδοση: 6.0.A.3.73 - Android 2.3.7) με τo Wifi Analyzer (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer) να τρέχει και στα δύο και ρυθμίζοντας το router του σπιτιού μου να εκπέμπει σε διαφορετικά κανάλια, βάσει των οδηγιών που πήρα από εδώ: http://justinionn.tumblr.com/post/17487043450/sony-ericsson-xperia-arc-s-wi-fi-problem. Οι καμπύλες στο Xperia S ήσαν πάντα ψηλότερες και χωρίς τα τρελά σκαμπανεβάσματα που παρουσίαζαν οι καμπύλες του Arc S...

 

Από μια βολτούλα στο forum της Sony τα παράπονα για την λήψη του wifi είναι πάαααααααααρα πολλά, ενώ δεν υπάρχει καμία επίσημη πρόταση/λύση.

 

Προτάσεις και ενημέρωση ευπρόσδεκτες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα!!!

Τελικα ποσοι περιμενουμε την 4.0?

Το δικο μου ειναι γερμανιας,και δεν μου εχει ερθει ακομη τιποτα.

Κανενας αλλος με γερμανιας?

Γενικως ποσοι με arc s,την εχουν παρει,και ποσοι οχι?

Το λεω γιατι τα neo v την εχουν παρει σχεδον ολα.

 

Από γερμανία το έχω αγοράσει φιλε και το σύνδεσα σήμερα με τον υπολογιστή και μου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τιποτα ακομα δεν εγινε...αντε να δουμε ποτε....

εγω το πηρα απο ελλαδα....

μα αυτο το μαγαζι που το πηρα μου ειπε οτι ειναι ισπανικης εισαγωγης

Link to comment
Share on other sites

και σε μενα τιποτα ακομα δεν εγινε...αντε να δουμε ποτε....

εγω το πηρα απο ελλαδα....

μα αυτο το μαγαζι που το πηρα μου ειπε οτι ειναι ισπανικης εισαγωγης

 

Καλημερα.

Μπορεις να πεις το si number(θα το βρεις ειτε στο κουτι,σε μορφη si xxxx-xxxx.x,ειτε στο τηλ,βγαζοντας την μπαταρια),για να δουμε τι παιζει πανω κατω?

Ευχαριστω!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...