Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση...Έχει πάει και έχει τραβήξει τις παλιές εφαρμογές όταν είχα στο x10imini,αλλά δεν τις θέλω να τις περάσει μέσα..Πώς το αποτρέπω;Τις αυτόματες ενημερώσεις τις έχω απενεργοποιημένες.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά εγώ το συνδέω και δεν μου βγάζει για αναβάθμιση έχω το arc s Lt18i!!!:mad:

Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω μου βάζει ότι το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο

Up The Irons \m/
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

 

 

Να ρωτησω κατι πολυ απλο.. το καλωδιο (USB) που εχει η συσκευη για φορτιση μου πεφτει κοντο.... με μια απλη προεκταση (USB) θα κανω δουλεια μου η παιζει κατι με τα ρευματα που ισως μου διαφευγει και κανω καμια μλκια......

Link to comment
Share on other sites

Σωστά , βεβαια εχω παρατηρήσει οτι μετα απο σερφαρισμα αργει να επαναφέρει τις συντομεύσεις μου στην επιφάνεια...

 

Σε γενικές γραμμές το κινητό έγινε πιο αργό.

Στο μενού των κλήσεων μόνο και πατώντας να μπω στο βασικό μενού του κινητού δεν καθυστερούσε.

Σε όλα τα υπόλοιπα υπάρχει αρκετό lag.

Εντάξει τι να κάνουμε,512 ram είναι αυτή και πλέον φαίνεται

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές το κινητό έγινε πιο αργό.

Στο μενού των κλήσεων μόνο και πατώντας να μπω στο βασικό μενού του κινητού δεν καθυστερούσε.

Σε όλα τα υπόλοιπα υπάρχει αρκετό lag.

Εντάξει τι να κάνουμε,512 ram είναι αυτή και πλέον φαίνεται

ποοοο... :(

Το γράφει κιολας ότι λόγο ότι είναι εξελιγμένο λειτουργικό μπορεί να επηρεάσει τις επιδόσεις του κινητού.. ΕΕεεε wtf δηλαδή..

είπα να το κάνω και γω..

Και τώρα ολοκληρώνεται ..

http://img155.imageshack.us/img155/4764/icsupdate.jpg

http://img812.imageshack.us/img812/362/arcsics.jpg

http://img846.imageshack.us/img846/5959/arcs4h.jpg

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ το συνδέω και δεν μου βγάζει για αναβάθμιση έχω το arc s Lt18i Μπορεί να απαντήσει καποιος αν ξέρει??:(
Link to comment
Share on other sites

παιδιά είπαμε, βγάλτε την μπαταρία και ποστάρετε τον κωδικό που βλέπετε στο σώμα του τηλ ώστε να ξέρουμε , μαθαίνουμε μεταξύ μας για ποιο δεν έχει έρθει η ics

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα παρελαβα την συσκευη στα χερια μου

γνωριζετε αν υπαρχει φωτεινη ενδειξη ειδοποιησης για sms?

Link to comment
Share on other sites

Αν λες για το si ειναι 1254-0793

 

από cosmote και εσύ ???? Στο περίμενε όπως και εγώ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Aστα να πάνε τελεφταιοι βλέπω να αναβαθμηζουμε!!!!:mad:

 

ας μην τρελενόμαστε, αν έχεις διαβάσεις τα ποστ παραπάνω τα παράπονα είναι μα πάρα πολλά για το πως παιζει η ics :wacko:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα παρελαβα την συσκευη στα χερια μου

γνωριζετε αν υπαρχει φωτεινη ενδειξη ειδοποιησης για sms?

για το led;

 

Εμένα πχ δεν μου αρέσει η default app για τα sms,βάλε το go sms αν θέλεις pro,γύρνα το σε lite mode..για εμένα η καλύτερη λύση για τα sms..

--

Και video-κλήση κάνει πάντως με το skype :P ,απλώς δεν σε βλέπει ο άλλος,αλλά βλέπει ότι βλέπεις..καλό για μεταδώσεις συμβάντων-λολ !

 

---

Όσο για την ics..σε σχέση με πριν(καλά μια μέρα και ούτε δουλεύω το κινητό αφού χτες το πήρα) αργεί λιγάκι να εμφανίσει τις επαφές και ελάχιστα κάποια στο μενού...θα μπορούσε να το κάνει αμέσως βέβαια,αλλά....ας ελπίσουμε σε κάποιο update..Ακόμα το ψάχνω να βρω τα καλούδια της ICS βέβαια,για να μπορούμε να τα πούμε όλα..

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Βιντεοκληση μπορούμε να κάνουμε σε κινητό έστω με την κυρία κάμερα?

 

Νομιζω μονο με την εφαρμογη Skype.Aν υπαρχει και καποιος αλλος τροπος ας μας ενημερωσει καποιος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά. Βιντεοκληση μπορούμε να κάνουμε σε κινητό έστω με την κυρία κάμερα?

ναι μπορείς μια χαρά ;) μέσω skype.Όπως λέει και το παιδί,αν υπάρχει άλλος τρόπος,bring it on!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

ναι μπορείς μια χαρά ;) μέσω skype.Όπως λέει και το παιδί,αν υπάρχει άλλος τρόπος,bring it on!

 

Μόνο με αυτό το τρόπο?

Δε μπορείς μέσω του παροχέα σου όπως πχ στο Galaxy?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με αυτό το τρόπο?

Δε μπορείς μέσω του παροχέα σου όπως πχ στο Galaxy?

Δύστυχος δεν μπορείς, η σειρά galaxy κάνει παραδοσιακή βιντεοκληση και κάποιο άλλο τηλέφωνο που δεν θυμάμαι.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δύστυχος δεν μπορείς, η σειρά galaxy κάνει παραδοσιακή βιντεοκληση και κάποιο άλλο τηλέφωνο που δεν θυμάμαι.

 

Και το optimus ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

από cosmote και εσύ ???? Στο περίμενε όπως και εγώ :)

 

μόλις έσκασε στην πιάτσα η ics και για εμάς, όποιος είναι τολμηρός την εγκαθιστά :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.playstation.NCEA00010_0&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255LnBsYXlzdGF0aW9uLk5DRUEwMDAxMF8wIl0.

 

Αυτό εδώ γιατί δεν είναι συμβατό με την συσκευή μας; :(

Compatible with Xperia™ PLAY only.

 

ερώτηση...εαν το κάνω root,θα μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην sd ;γιατί ήδη..έχω μόλις 122mb ελεύθερα,γιατί κάποιες εφαρμογές δεν μετακινούνται. Χρησιμοποιώ το app 2 sd free.

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

μόλις έσκασε στην πιάτσα η ics και για εμάς, όποιος είναι τολμηρός την εγκαθιστά :)

 

το περασα ολα μια χαρα μεχρι τωρα το μονο που παρατηρησα ειναι οτι αργει λιγο στις επαφες!!!

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.playstation.NCEA00010_0&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb255LnBsYXlzdGF0aW9uLk5DRUEwMDAxMF8wIl0.

 

Αυτό εδώ γιατί δεν είναι συμβατό με την συσκευή μας; :(

 

 

ερώτηση...εαν το κάνω root,θα μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην sd ;γιατί ήδη..έχω μόλις 122mb ελεύθερα,γιατί κάποιες εφαρμογές δεν μετακινούνται. Χρησιμοποιώ το app 2 sd free.

Το αν μπορείς ή όχι να μεταφέρεις μια εφαρμογή στην κάρτα δεν εξαρτάται από το root.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το arc s μου με το bluetooth του αυτοκινητου μου, αλλα δεν μου βγάζει την επιλογή να βάλω τον κωδικό pin του αυτοκινητου.

Να σημειώσω οτι έχω ics

Ξέρει κάποιος τί μπορώ να κάνω?Δεν συνδέεται με τίποτα

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...