Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λες να ξυσω το 3στο τελος και να το κανω 0 μπας και μπερδευτει και μου ερθει αποψε;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

λες να ξυσω το 3στο τελος και να το κανω 0 μπας και μπερδευτει και μου ερθει αποψε;

κανε λιγο υπομονη.

Δεν ξερω αν γινεται αυτο που γραφω(ερωτηση κανω).... αν εισαι root και πειραξεις το αρχειο build.prop και βαλεις τα νουμερα που θελεις θα ερθει αμεσα η ενημερωση?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,δοκίμασε κανείς να βάλει τον apex launcher?κανονικα ειναι για ics,στο play μου λεει οτι δεν ειναι συμβατός με την συσκευη μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μετα απο 3 χρονια iphone απέκτησα ενα arc s, απλα εκπληκτικό.

Η αυτοματη ρυθμιση του φωτισμου δουλεψε οπως ειπαν τα παιδιά μερικές σελίδες πιο πισω με το brightnes toggle widget και μετά απο επανεκκίνηση της συσκευής.

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος στον τηλεφωνικό κατάλογο τα επίθετα να εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά και όχι τα ονόματα!!!

Σας ευχαριστώ!

 

Το έβαλα το Brightness Toggle Widget αλλά που ειναι το AUTOMATO? 8 βαθμίδες βλέπω έχει..

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το Brightness Toggle Widget αλλά που ειναι το AUTOMATO? 8 βαθμίδες βλέπω έχει..

 

Παρότι δε το χρησιμοποιώ θυμάμαι τα παιδιά που το έβαλαν είπαν οτι κρατώντας πατημένο το widget πάει σε auto.

 

Εσείς που περάσατε το update, από Ελλάδα, είδατε καμια διαφορά σε σχέση με το Nordic; Π.χ. "μαμά" υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms; Ή κάτι άλλο; Το led ανάβει μετά από αναπάντητη κλήση;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κυκλοφόρησε επίσημα και για την Ελλάδα h ICS για το arc-S;

Εμείς που ήδη την είχαμε και την βάλαμε, πως μπορούμε να το επαναφέρουμε το κινητό ώστε να είναι η ελληνική έκδοση πάλι;

Συμφωνα με αυτόν τον οδηγό στο βήμα 3 μπορούμε να το πειράξουμε αλλάζοντας τον SI αριθμό; και αν ναι ποια ψηφία βάζουμε;;

 

σσ: Περισσότερο με ενδιαφέρει ώστε να έχω τους 160 χαρακτήρες στα sms (δεν μου αρεσει το handcent sms :X )

 

edit: Το πρόβλημα το έλυσα με αυτο εδώ το ποστ που πειράζουμε το xml αρχείο.

Edited by nondaz
λύθηκε το πρόβλημα!
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Παρότι δε το χρησιμοποιώ θυμάμαι τα παιδιά που το έβαλαν είπαν οτι κρατώντας πατημένο το widget πάει σε auto.

Το βρήκα!

Διπλο πάτημα θέλει (σαν διπλό κλίκ δηλαδή) και ανάβει ως δια μαγεία το Α :)

 

Λοιπόν εμπειρία απο την ICS μετά απο μία εβδομαδα συμβίωσης.

 

1. Οντως τώρα πρόσεξα οτι δεν παίζει το LED με την ICS :( κακό αυτό..

2. δεν εχεις γρήγορη πρόσβαση στις αγαπημένες επαφές, θέλει 2-3 χτυπήματα/menu παραπάνω απο την 2.3.6

3. Ωρες-ώρες έχει lag ψιλοσπαστικό..

4. Πανέμορφο user interface με πεντακάθαρους και πολυ ευκολοδιάβαστους χαρακτηρες.

5. Νομιζω έχει χαλάσει λίγο η ποίοτητα ήχου κατα την ομιλία και πάντα μετα απο λίγα λεπτά ομιλίας..

6. Μπαταρία πανω κάτω τα ίδια χάλια με την 2.3.6

7. Ζεσταίνετε περισσότερο

8. Κάποια games lagαρουν.. ισως επειδη δεν ειναι ICS-compatible ακόμη?!!

 

Υπόψιν εχω root και εχω κάνει Freeze αρκετές εφαρμογές οπως σύστησε ο συμφορουμιτης μας πριν 2 σελίδες σε έρωτημα μου.

(συμπ. και του φάτσοβιβλιου)

 

Γνώμη μου για το ICS Οτι ειναι σαν τα VISTA οταν τα έβγαλε η ΜS... εγώ ακόμη XP εχω και ειμαι σούπερ..

Οπότε με βλέπω να γυρνάω στην 2.3.6..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να κανω μια ερωτηση.παρηγγειλα το κινητο απο εδω:

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8166

Μπορώ να ελεγξω καπου οτι το κινητο δεν ειναι απο εξωτερικο?Γιατι ξερω οτι αυτο γινοταν με τα htc απο την ace hellas καποια στιγμη.

 

ειμαιι 100% ok αν το παρω απο εκει?η πρεπει να τσεκαρω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δε βλέπω πάντως καμία σημαντική διάφορα στην μπαταρία

Lag έχει που και που αλλά το θεωρώ φυσιολογικό,παρόλα αυτά έχω περισσότερη ελεύθερη μνήμη σε σχέση με πριν.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.θελω να κανω μια ερωτηση.παρηγγειλα το κινητο απο εδω:

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=8166

Μπορώ να ελεγξω καπου οτι το κινητο δεν ειναι απο εξωτερικο?Γιατι ξερω οτι αυτο γινοταν με τα htc απο την ace hellas καποια στιγμη.

 

ειμαιι 100% ok αν το παρω απο εκει?η πρεπει να τσεκαρω κατι?

 

Μπορείς να το τσεκάρεις στην πλα'ι'νή ετικέτα στο κουτί. Αν υπάρχει το GR συμαίνει οτι είναι Ελληνικό

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται αν τα καταστηματα πλαισιο φερνουν συσκευες ελληνικης αντιπροσωπειας???Καποιος που να το εχει αγορασει??Επισεις την θηκη που την εδινε στο xperia arc ξερετε που μπορω να την προμηθευτω??
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται αν τα καταστηματα πλαισιο φερνουν συσκευες ελληνικης αντιπροσωπειας???Καποιος που να το εχει αγορασει??Επισεις την θηκη που την εδινε στο xperia arc ξερετε που μπορω να την προμηθευτω??

 

Κανε ενα search στο ebay,όλο και κάτι θα βρεις

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εδω και 3 μηνες εχω παρει το arc s.στην αρχη ολα οκ με το wi-fi μετα αρχησε στις κλησεις να μου βγαζει(network error please check your network)kai to wifi ολο ξεσυνδεεται και ζηταει κωδικο ενω τον ειχα αποθηκευση παλι και παλι....πηγα σημερα στο καταστημα που το πηρα και μου ειπαν οτι μαλλον θελει αναβαθμιση(ουτε αυτοι δεν ηξεραν)και μετα πηγα και σε αλλο ενα και μου ειπαν οτι εχει προβλημα με το rooter...και τον ρωτησα πως διορθωνεται και μου λεει δεν διορθονεται δεν ξερω....(καλα λεω οτι να ναι)τι να κανω???αν ξερει καποιος ας μου πει......ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζεται αν τα καταστηματα πλαισιο φερνουν συσκευες ελληνικης αντιπροσωπειας???Καποιος που να το εχει αγορασει??Επισεις την θηκη που την εδινε στο xperia arc ξερετε που μπορω να την προμηθευτω??

 

 

Γιατι θελεις ελληνικης αντιπροσωπειας με το ζορι?

Link to comment
Share on other sites

Μετά το update σε ics, το έκανα rooted και έβαλα μεταξύ άλλων και τον Apex Launcher μια και είναι φτιαγμένος για ics, και ομολογώ ότι τ'apexα παιδιά. Πολύ εύχρηστος. Να δω τώρα πώς πάει με την μπαταρία, έχω ρίξει και την max συχνότητα της cpu τα 1.2 γιγα. Για να δούμε
Link to comment
Share on other sites

Γιατι θελεις ελληνικης αντιπροσωπειας με το ζορι?

 

Δεν θελω με το ζορι.Απλα παλιοτερα ειχα παρει ενα νοκια παραεισαγωγης και μολις εκανα μια αναβαθμιση εχασα την ελληνικη γλωσσα και επειδη δεν εχω παρει ξανα λογισμικο android ρωταω για να μην εχω κανενα προβλημα με τις αναβαθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Στα android δεν υπάρχει το θέμα με τις αναβαθμίσεις-χάσιμο Ελληνικής γλώσσας, όπως στα symbian-Nokia. Συνεπώς μπορείς να προχωρήσεις σε αγορά, χωρίς άγχος. Ελληνικό μενού θα έχεις, ακόμα κι αν είναι παραεισαγωγής. Το μόνο που ίσως δεν έχεις είναι υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα sms, που και πάλι λύνεται.
Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα τελευταίο με το wifi που σε άλλη συσκευή δε το έχω σίγουρα)τάμπλετ.

αποσυνδέεται και συνδέεται το wifi σε δευτερόλεπτα συνέχεια στο κινητό ,στις ρυθμίσεις που πηγαίνω

κάνει σύνδεση και ληψη διεύθυνσης ip συνέχεια...

έχω δοκιμάσει διαγραφή του ρούτερ μου και ξανασύνδεση τπτ...στο τάμπλετ όλα κανονικά.

τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θέμα τελευταίο με το wifi που σε άλλη συσκευή δε το έχω σίγουρα)τάμπλετ.

αποσυνδέεται και συνδέεται το wifi σε δευτερόλεπτα συνέχεια στο κινητό ,στις ρυθμίσεις που πηγαίνω

κάνει σύνδεση και ληψη διεύθυνσης ip συνέχεια...

έχω δοκιμάσει διαγραφή του ρούτερ μου και ξανασύνδεση τπτ...στο τάμπλετ όλα κανονικά.

τι μπορεί να φταίει?

 

και σε μένα το εκανε. ΕΚλεισα το κινητό, (εβγαλα και την μπαταρια για μισό λεπτό) και οταν το άνοιξα έστρωσε.:O

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το κινητο αλλά δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν οι αναλυσεις που γραφονται οτι υστερει λιγο το βιντεο σε συνθηκες χαμηλού φωτισμού ή νυχτας.

Συμφωνειτε με αυτή την αξιολόγηση? http://www.gsmarena.com/8mp_shootout_2011-review-673p6.php

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι για το κινητο αλλά δεν ξερω κατα ποσο ισχυουν οι αναλυσεις που γραφονται οτι υστερει λιγο το βιντεο σε συνθηκες χαμηλού φωτισμού ή νυχτας.

Συμφωνειτε με αυτή την αξιολόγηση? http://www.gsmarena.com/8mp_shootout_2011-review-673p6.php

Ευχαριστώ.

 

Είναι αλήθεια οτι η νυχτερινη λήψη φωτογραφιας ειναι μέτρια και τωρα που την ξανά βλέπω θα έλεγα άθλια :-)

http://img225.imageshack.us/img225/1779/dsc0007uxr.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και πάλι. Εχω ενα bluetooth handsfree sony ericsson MW600 το οποιο λέει οτι εχει την δυνατότυτα φωνητικής κλησης εφόσον υποστηριζεται απο το κινητό. Στο arc s πως μπορώ να ενεργοποιησω φωνητική κλήση; Με κάποια εφαρμογή ίσως;
iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...