Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που παρατήρησα χθες, στην ics, είναι ότι δεν ανάβει το led, σε περίπτωση αναπάντητης. Ανάβει στα sms, όμως, με το go sms και στα im, με mercury. Σε εσάς;

ακριβώς και σε μένα το ίδιο κάνει

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γεια σας εχω και εγω το arc s...αλλά εχω πρόβλημα με το WiFi ενώ εχω δικό μου δίκτυο στο σπίτι κάθε 2 μέρες περίπου αποσυνδεεται και μου ζητάει πάλι κωδικό....συνέχεια το κάνει......και μου βγάζει και αυτο.network error please check your network.ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω.,??????ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, μετα απο 3 χρονια iphone απέκτησα ενα arc s, απλα εκπληκτικό.

Η αυτοματη ρυθμιση του φωτισμου δουλεψε οπως ειπαν τα παιδιά μερικές σελίδες πιο πισω με το brightnes toggle widget και μετά απο επανεκκίνηση της συσκευής.

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος στον τηλεφωνικό κατάλογο τα επίθετα να εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά και όχι τα ονόματα!!!

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας εχω και εγω το arc s...αλλά εχω πρόβλημα με το WiFi ενώ εχω δικό μου δίκτυο στο σπίτι κάθε 2 μέρες περίπου αποσυνδεεται και μου ζητάει πάλι κωδικό....συνέχεια το κάνει......και μου βγάζει και αυτο.network error please check your network.ξέρει κάποιος να μου πει τι να κάνω.,??????ευχαριστώ.

 

Σε πρώτη φάση σβήσε όλα τα wi-fi δίκτυα, που υπάρχουν στη μνήμη της συσκευής σου και ξαναδοκίμασε. Αν δε δεις διαφορά άλλαξε κανάλι εκπομπής του wi-fi, στο ρούτερ σου. Το δεύτερο είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα "δουλέψει".

 

 

 

Καλησπέρα σας, μετα απο 3 χρονια iphone απέκτησα ενα arc s, απλα εκπληκτικό.

Η αυτοματη ρυθμιση του φωτισμου δουλεψε οπως ειπαν τα παιδιά μερικές σελίδες πιο πισω με το brightnes toggle widget και μετά απο επανεκκίνηση της συσκευής.

Θα ήθελα να μου πείτε αν υπάρχει τρόπος στον τηλεφωνικό κατάλογο τα επίθετα να εμφανίζονται με αλφαβητική σειρά και όχι τα ονόματα!!!

Σας ευχαριστώ!

 

Ναι. Υπάρχει η δυνατότητα. Αρκεί να έχουν περαστεί οι επαφές σου σωστά στις ανάλογες καρτέλες. Δηλαδή το επίθετο να έχει περαστεί στο ανάλογο tab. Αν έχεις περασμένο και το όνομα και το επίθετο στην ίδια ταμπέλα δεν..

Μπες στις επαφές σου και πάτησε το δεξί πλήκτρο επιλογής. Εκεί θα βρεις την επιλογή εμφάνισης κατ όνομα ή επίθετο.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα!

Αύριο θα γίνω κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός arc s!!!!

Υπάρχουν κάπου στο forum tutorials για να μην κάνω συνέχεια ερωτήσεις?Βασικά θέλω με το που το πάρω στα χέρια μου να του βάλω ics!Από πού να το κατεβάσω και πού να διαβάσω οδηγίες?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι από εμένα!

Αύριο θα γίνω κι εγώ ένας ευτυχής κάτοχος ενός arc s!!!!

Υπάρχουν κάπου στο forum tutorials για να μην κάνω συνέχεια ερωτήσεις?Βασικά θέλω με το που το πάρω στα χέρια μου να του βάλω ics!Από πού να το κατεβάσω και πού να διαβάσω οδηγίες?

Οδηγίες θα βρείς εδω για την συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

ακομα καλιτερα ρε φιλε,να χεις την ηρεμια σου!χααχαχ!

:lol: :lol: τρεελεεε! χ00χα0χα0χ0α

οκ δεν λέω,αλλά τόσα λεφτά συσκευή..γιατί δεν έχει μια κάμερα και μπροστά :mad: ;Καλά, ζούμε και χωρίς!

Να το προχωρήσω λέτε;Βασικά μην κοιτάω προς το xperia u,απότι κατάλαβα είναι άλλη κατηγορία..Το πολύ πολύ το πουλάω πιο μετά το arc s :p.. Αφήστε,έχει γίνει το μυαλό μου με όλα αυτά..

 

Κάποιες γνώμες από όσους το έχετε;Από φωτογραφίες πως τα πάει-χάλασε η ψηφιακή μου,οπότε....-και σαν επιδόσεις;Κολλάει ή μπα;

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Οδηγίες θα βρείς εδω για την συσκευή.

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις οτι δεν ζήτησα οδηγίες για να ανοίξω τη συσκευή, ούτε για να μάθω πώς να στείλω ένα μήνυμα.....

 

Τέσπα...ευχαριστώ πάραυτα....για το manual....

Αν ξέρει κάποιος άλλος να απαντήσει.....

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Μπες στις επαφές σου και πάτησε το δεξί πλήκτρο επιλογής. Εκεί θα βρεις την επιλογή εμφάνισης κατ όνομα ή επίθετο.

Υπάρχει περίπτωση να μην υπάρχει στην δική μου συσκευή αυτή η επιλογή;;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο το βλέπω να μην υπάρχει. Επαφές/δεξί πλήκτρο/φίλτρο/ταξινόμηση λίστας ανά.

Το παραπάνω ισχύει στην τελευταία έκδοση, που φοράω. Αν δεν έχεις αυτή δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς. Κάτι παρόμοιο θα είναι. Ας βοηθήσει κάποιος φίλος, που έχει μείνει σε gingerbread, αν είναι.

Edited by noisex
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβασεις κ αλλη εφαρμογη για καλυτερη ταξινόμηση.νομιζω το go contacts εχει αυτη την ταξινομηση
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγο δύσκολο το βλέπω να μην υπάρχει. Επαφές/δεξί πλήκτρο/φίλτρο/ταξινόμηση λίστας ανά.

Το παραπάνω ισχύει στην τελευταία έκδοση, που φοράω. Αν δεν έχεις αυτή δεν μπορώ να θυμηθώ ακριβώς. Κάτι παρόμοιο θα είναι. Ας βοηθήσει κάποιος φίλος, που έχει μείνει σε gingerbread, αν είναι.

Η δική μου έκδοση είναι η 2.3.4 και δεν υπάρχει κάτι σχετικό με την ταξινόμηση στα φιλτρα!!! :blink:

 

Μπορεις να κατεβασεις κ αλλη εφαρμογη για καλυτερη ταξινόμηση.νομιζω το go contacts εχει αυτη την ταξινομηση

 

Την έχει αλλα δεν είναι στα ελληνικά... σε ευχαριστω

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Να πω επίσης οτι επιβεβαιώνω τις φήμες για καλύτερη αυτονομία της μπαταρίας με την ics.

Η συσκευή μου μόλις έκλεισε 24 ώρες, με το 50%. Δεν έκλεισε καθόλου και δεν μπήκε σε airplane mode. Μίλησα 30 λεπτά, έστειλα-είδα καμια 15 sms και σερφάρισα, με wi-fi, τουλάχιστον 3 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.Θελω να ρωτησω η συσκευασια δινει μεσα την θηκη γιατι ειδα κατι βιντεακια στο youtube και δεν την εδινε.Καποιος που το αγορασε η ξερει σιγουρα ας μου πει.Θελω να το αγορασω σε λευκο.Αξιζει η αγορα του??Τι πρεπει να προσεξω κατα την αγορα του??Εχει κανα θεμα οπως ειχαν παλιοτερα τα ΝΟΚΙΑ με τα παραεισαγωγης??Συγνωμη που ρωταω τοσα πολλα αλλ εχω να αλλαξω τηλεφωνο 2.5 χρονια και εχω μεινει πισω.
Link to comment
Share on other sites

γιατί βγήκε η ics στο pc companion? γιατί μόλις το τσέκαρα και μου λέει καμμία ενημέρωση διαθέσιμη...

 

εμενα μου την εβγαλε διαθεσιμη,τωρα την περναω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα με τρελάνετε? μέσω του pc companion δε το βλέπετε αυτό?

γιατί τώρα πριν 1 λεπτό το σύνδεσα και μου βγάζει το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο

όσες φορες κι αν πατήσω ενημέρωση.

έχω τη τελευταία έκδοση 2.3.4.πως γίνετε να μη μου εμφανίζετε?

Link to comment
Share on other sites

ναι μεσω του pc companion την εβγαλε,τι να πω δεν ξερω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά θα με τρελάνετε? μέσω του pc companion δε το βλέπετε αυτό?

γιατί τώρα πριν 1 λεπτό το σύνδεσα και μου βγάζει το τηλέφωνο είναι ενημερωμένο

όσες φορες κι αν πατήσω ενημέρωση.

έχω τη τελευταία έκδοση 2.3.4.πως γίνετε να μη μου εμφανίζετε?

Δες αυτο http://talk.sonymobile.com/thread/35144?utm_source=Product%2Bblog&utm_medium=blog&utm_campaign=ics%2Bblogpost

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερη μνήμη βλέπω και δείχνει σε σχέση με πριν

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

τι γκινια ειναι αυτη......το δικο μου δεν ειναι μεσα στην λιστα...... 1254 0793

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

τι γκινια ειναι αυτη......το δικο μου δεν ειναι μεσα στην λιστα...... 1254 0793

Αφου εισαι taliban κανε τα μαγικα σου :lol::lol::lol:

 

φιλικα χωρις παρεξήγηση :)

 

edit: απο που εχεις παρει παρει το τηλεφωνο ? το κουτι για ποιες χωρες γραφει οτι ειναι?

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...