Jump to content

Sony Ericsson Xperia Arc S


konstantinoslp
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλως ήρθες στο φορουμ φίλε.

Προσωπικά εκτός την έισοδο στις επαφές δεν ειδα κατι πιο αργό στο κινητό. Καλό ειναι απο οτι εχω διαβάσει, εφόσον βάλεις την 4 εκδοση, να την ξαναπερασεις αλλη μια φορά καθαρή. Χωρίς να κρατήσει τα παλιά δεδομένα.

 

Οσο για το μάκρο που αναφερείς υπάρχει στις επιλογές σκηνής η λειτουργία "έγγραφο" η οποια κάνει αυτή την δουλειά.

Οπως έχεις την κάμερα ανοιχτή, πατάς το SCN AUTO, επιλέγεις "κανονικό" και μετά την απο κάτω επιλογή διαλέγεις ποια σκηνή θες να λειτουργήσεις. Αν και με την αυτοματη αναγνώριση σκηνής θα βγάλεις μια χαρά macro φωτογραφίες.

 

πραγματι με την επιλογη αυτοματη αναγνώριση σκηνής βγαζει μια χαρα macro φωτογραφίες:)thanks

:) ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.xperiablog.net/2012/05/25/official-xperia-play-ics-updated-canned-plus-timelines-for-other-phones/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook -έφαγε άκυρο το play..

αλλά για το κινητό μας καλά νέα:

The rest of the 2011 Xperia line-up will see the Android ICS release on schedule. The good news is that this will start from next week. Moving on, we finally have some official timelines for the recently launched Sony Xperia NXT phones. The Xperia S will be updated from the end of June, as expected. The Xperia P will follow that, whilst the Xperia U will “receive it a little later in Q3”. The update rolling out will be Android 4.0.4 and this will also hit the previous handsets (Xperia arc S, Xperia neo V and the Xperia ray) that had already updated to version 4.0.3 of Ice Cream Sandwich.

γιατί όταν μέσα στο sony fb,είπα ότι κάτι δεν είναι σωστά,με έφαγαν διάφοροι fanboys.Και άλλα παιδιά από δω μέσα είπανε ότι τρέχει περίεργα,κάποιοι σφύραγαν :p

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

 

 

Τι θέλουν να πουν οι ποιητές για εμάς που δεν τα πάμε καλά με τις ξένες γλώσσες?

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλουν να πουν οι ποιητές για εμάς που δεν τα πάμε καλά με τις ξένες γλώσσες?

άνω-κάτω τελεία ήθελα να βάλω:lol: ..για να δείξω το quote από κάτω.

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αυριο το παιρνω μεταχειρισμενο..πειτε μου αν μπορειτε τα θετικα κ τα αρνητικα του κινητου..απο μπαταρια πως παει με νορμαλ χρηση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια αυριο το παιρνω μεταχειρισμενο..πειτε μου αν μπορειτε τα θετικα κ τα αρνητικα του κινητου..απο μπαταρια πως παει με νορμαλ χρηση;

 

αν δεν τρεχεις το xperia facebook που ειναι ον συνεχεια βγαζει 2 μερες,ισως κ παραπανω..αν ομως σαρεσουν αυτα(εξαλλου ενα κινητο σαν κ αυτο δεν το παιρνεις για τηλ μονο) τοτε μια μερα,μιση,αναλογα τη χρηση που κανεις...γενικως ειναι ωραιο τηλεφωνακι και δε νομιζω να σε χαλασει σε κατι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γιατι το ασπρο χρωμα ειναι αρκετα ακριβοτερο απο τα υπολοιπα χρωματα? υπαρχει λογικη εξηγηση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

γιατι το ασπρο χρωμα ειναι αρκετα ακριβοτερο απο τα υπολοιπα χρωματα? υπαρχει λογικη εξηγηση?

Μάλλον το πλαστικό χρώμα που χρησιμοποιούν είναι ακρυλικό και έτσι στοιχίζει ακριβότερα.....

Link to comment
Share on other sites

Μπααα... Απλά έχει μεγαλύτερη ζήτηση και χτυπάνε λίγο παραπάνω την τιμή. Ο κλασσικός νόμος της αγοράς που στην Ελλάδα τον εφαρμόζουμε ανάποδα!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες τσιμπησα αυτη την θηκη και περιμενω να μου ερθει http://www.ebay.com/itm/330726808241?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

σε καλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα...ενδιαφερομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απλα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις πριν....

κατα πρωτον,εχει καποιο led-notification η δεν υπαρχει...ρωταω πολυ γιατι οσο να ειναι βολευει αφανταστα..

δευτερον...σε 1 μηνα και κατι υπολογιζω που θα εχω μαζεψει και το ποσο (να κατσει και στα 250 η τιμη :P ) θα υπαρχει η διαθεσιμοτητα της συσκευης στην αγορα η οχι...? :(

ακομα για ποιο λογο δεν εβαλαν μια δευτερη καμερα εστω vga? τα xperia του 12 θεωρω πως ολα λιγο πολυ μοιαζουν σαν κασετα απο μαγνητοφωνο...ενω το arc ειναι πανεμορφο κομψο nicel λεπτομεριες και οθοναρα..

ακομα η μπαταρια στεκεται αξιοπρεπως η οχι....;

επισης υπαρχουν custom roms για το μοντελο αυτο καθως το rooting του θα γινει απο την πρωτη κιολας μερα αγορας του.. ακομα ο οδηγος που υπαρχει σχετικα με την αφαιρεση των περριτων sto neo V μπορω να το χρησιμοποιησω και για το arc

και κατι τελευταιο ο επεξεργαστης του υπολειπεται σημαντικα απο ενα διπυρηνο στα 1000 μεγαχερτζ πχ

δεν πιστευω να αντιμετωπιζει προβλημα στο ανοιγμα εφαρμογων...δεν θελω τρελα πραγματα απλα αξιοπρεπει...

ευχαριστω δεν νομιζω να σας κουρασα!!!!!!!!!!!!!:lol:

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολη την παρεα...ενδιαφερομαι να αγορασω το εν λογω κινητο απλα θα ηθελα να κανω καποιες ερωτησεις πριν....

κατα πρωτον,εχει καποιο led-notification η δεν υπαρχει...ρωταω πολυ γιατι οσο να ειναι βολευει αφανταστα..

δευτερον...σε 1 μηνα και κατι υπολογιζω που θα εχω μαζεψει και το ποσο (να κατσει και στα 250 η τιμη :P ) θα υπαρχει η διαθεσιμοτητα της συσκευης στην αγορα η οχι...? :(

ακομα για ποιο λογο δεν εβαλαν μια δευτερη καμερα εστω vga? τα xperia του 12 θεωρω πως ολα λιγο πολυ μοιαζουν σαν κασετα απο μαγνητοφωνο...ενω το arc ειναι πανεμορφο κομψο nicel λεπτομεριες και οθοναρα..

ακομα η μπαταρια στεκεται αξιοπρεπως η οχι....;

επισης υπαρχουν custom roms για το μοντελο αυτο καθως το rooting του θα γινει απο την πρωτη κιολας μερα αγορας του.. ακομα ο οδηγος που υπαρχει σχετικα με την αφαιρεση των περριτων sto neo V μπορω να το χρησιμοποιησω και για το arc

και κατι τελευταιο ο επεξεργαστης του υπολειπεται σημαντικα απο ενα διπυρηνο στα 1000 μεγαχερτζ πχ

δεν πιστευω να αντιμετωπιζει προβλημα στο ανοιγμα εφαρμογων...δεν θελω τρελα πραγματα απλα αξιοπρεπει...

ευχαριστω δεν νομιζω να σας κουρασα!!!!!!!!!!!!!:lol:

 

Καλημερα για την πρωτη ερωτηση σου εχει led που στα μηνυματα γινετε πρασινο το χρωμα και στης κλησεις μπλε τωρα και εγω θα ηθελα να εχει και αλλη καμερα ωστε να κανω βιντεοκλησεις αλλα μπορεις και παλι να κανεις με την πισω καμερα και μεσω skype αν θελεις απλα ειναι ποιο σπαστικο...Η μπαταρια μια χαρα κραταει αναλογα την χρηση παντα που του κανεις ειμαστε σε δυνατα κινητα και πρεπει δυστηχως να εχουμε στο μυαλο μας οτι κραταει λιγοτερο απο τα παλια μας κινητα δεν αντιμετωπιζει κανενα προβλημα στο ανοιγμα εφαρμογων εχω πανω απο 50 στο κιν μου και ολα τρεχουν ρολοι ο επεξεργαστης του ειναι στα 1400 και θεωρω ανουσια τα διπυρα,τετραπιρυνα και οτι αλλο θα σκεφτουν να βγαλουν να κλεβουν τα λεφτα του κοσμακι εχουμε υπολογιστη αν θελουμε επιδοσεις οχι κιν που θα κραταει κανενα 8ωρο η μπαταρια του με χρηση επειδη θα ειναι τετραπυρινο..

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο μερα σε μερα θα το εχω στα χερια μου...!

θα μου ερθει με ICS η οχι...?

ακομα καποιος οδηγος για ρουτ..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι. Δες πρώτα τι έκδοση θα φοράς και το συζητάμε για root. Όλοι οι οδηγοί πάντως είναι εδώ οπότε help yourself! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστωωωωωω......!!! θα κοιταξω και θα απαντησω αναλογα...! ;)

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

συνδεσα το κινητο στον υπολογιστη και το pc companion μου εβγαλε πως εχω ενημερωση....προφανως για ICS

το ερωτημα ειναι να την κανω η οχι....; γιατι πολλοι λενε οτι το κινητο τους αχρηστευτικε μετα...να περιμενω καποια αλλη ανημερωση η δεν θα υπαρξει..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια άλλη ενημέρωση; Η ICS είναι η επόμενη. Αν την κάνεις πας αναγκαστικά σε αυτή.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

να την κανω τοτε...; γιατι διαβασα απο πολλα ξενα site οτι μετα την ενημερωση το κινητο εγινε αισθητα πιο αργο..και πολλοι μαλιστα γυρισαν στην 2.3 :/

αν και δεν ξερω πως μπορω να γυρισω στη 2.3 - εκτελεσα τον οδηγο για ρουτ εκανα τα παντα,απλα μετα δεν εβλεπα το εικονιδιο του superuser!- Μου εγραφε fail to copy file ........κτλ

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μαγκες. Έχει ο γαμπρος μου ένα Arc S και πριν απο λίγο καιρό κάναμε την αναβάθμηση σε ICS. Το κινητό είναι μαμα χωρίς root custom recovery και ιστορίες.

Το θέμα είναι πως κατά την αναβάθμηση του δεν πειράχτηκε τπτ απο το κινητο(επαφες,φωτογραφιες,προγράμματα) αλλά μου κάνει παράπονα πως το κινητό ειναι αισθητά πιο αργό, φαντάζομαι και λόγω του GoLauncher που φοράει. Αν το κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και ένα φορματ την sd κάρτα, πιστέυεται θα είναι αρκετά για να γίνει πιο γρήγορο το κινητό? Ακόμα μετά απο αυτα λέω να μην φορτοθεί με περιτούς Launcher εκτός απο τον NovaLauncher ο οποίος ειναι και για ICS οπότε υποθέτω θα είναι OK.

Edited by billis_kou
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ την 4.0.3. Αυτήν την έχω.για την 4.0.4 λέω την οποία πήρε το arc και είχα διαβάσει κάπου ότι θα έρθει και για το arc s ray.
Link to comment
Share on other sites

Για δωσε και SI να δουμε τι γινεται και με εμας:)

 

αν την περασω θα χασω το ροοτ...; να την περασω η θα τρωει κολληματα το κινητο..;

Phone: OnePlus 3T 64GB

ROM : Oxygen OS 4.5.1 [superSU]

Recovery: TWRP 3.1.1-x blu_spark v54

Kernel: Blu_spark_r202

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Arc S

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...