Jump to content

Samsung Galaxy S WiFi 5.0


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αναβάθμιση που σου δείχνει είναι η 2.3.5. Πάντως εγώ που την πέρασα δεν είδα κάποια περίεργη παρενέργεια, αλλά και πάλι δεν το έχω ψάξει πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

να κανω αλλη μια ερωτηση σχετικα με το τι παραπανω εχεις οταν ειναι root η συσκευη?:O
Link to comment
Share on other sites

να κανω αλλη μια ερωτηση σχετικα με το τι παραπανω εχεις οταν ειναι root η συσκευη?:O

 

Ρίξε μια ματιά εδώ για να καταλάβεις τι είναι το root. :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ για να καταλάβεις τι είναι το root. :)

 

Ευχαριστω! Επισης απο την ωρα ποτ περασα την 2.3.5 εχει ενεργοποιηθει το gps κ δεν απενεργοποιηται ουτε απο την αρχικη οθονη ουτε απο τις ρυθμισεις!:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! Επισης απο την ωρα ποτ περασα την 2.3.5 εχει ενεργοποιηθει το gps κ δεν απενεργοποιηται ουτε απο την αρχικη οθονη ουτε απο τις ρυθμισεις!:cry:

 

Πως την πέρασες; Μάλλον φταίει κάποια εφαρμογή, πάντα με νέο firmware κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έκανες;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Πως την πέρασες; Μάλλον φταίει κάποια εφαρμογή, πάντα με νέο firmware κάνουμε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, έκανες;

 

Οχι δεν εκανα. Την περασα με usb μεσωυπολογιστη.

Πως μπορω να σωσω τους σελιδοδεικτες κ καποια βιβλια που εχω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα κι εγώ τη 2.3.5.Πράγματι το skype είναι τώρα τέλειο.Βέβαια χάθηκε η δόνηση και η περιστροφή της αρχικής οθόνης.Τι να γίνει μακάρι τουλάχιστον να μη χανόταν η δονηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα κι εγώ τη 2.3.5.Πράγματι το skype είναι τώρα τέλειο.Βέβαια χάθηκε η δόνηση και η περιστροφή της αρχικής οθόνης.Τι να γίνει μακάρι τουλάχιστον να μη χανόταν η δονηση.

 

Καλησπερα να σε ρωτησω επειδη το πηρα χτες και δεν εχω ιδεα για το skype,λοιπον...

 

Μπορω κανονικα να κανω βιντεοκλησεις ; Ασχετα δηλαδη αν δεν εχω καρτα Sim ; Μου εχουν πει για ενα προγραμμα

VIBER.

Link to comment
Share on other sites

Το skype μπορείς να το κατεβάσεις από το android market πρέπει όμως να κάνεις αναβάθμιση διότι ή θα σε βλέπουν ανάποδα ή εσύ θα τους βλέπεις ανάποδα.Δουλεύει όπου υπάρχει wfi.Για να μην ακούγεται διπλά η φωνή χρησιμοποίσε τα ακουστικά της συσκευής.Το skype στη συγκεκριμένει συσκευή δουλεύει άψογα.Καλές βιντεοκλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Το skype μπορείς να το κατεβάσεις από το android market πρέπει όμως να κάνεις αναβάθμιση διότι ή θα σε βλέπουν ανάποδα ή εσύ θα τους βλέπεις ανάποδα.Δουλεύει όπου υπάρχει wfi.Για να μην ακούγεται διπλά η φωνή χρησιμοποίσε τα ακουστικά της συσκευής.Το skype στη συγκεκριμένει συσκευή δουλεύει άψογα.Καλές βιντεοκλήσεις.

 

Αναβαθμιση ; Τι εννοεις φιλε μου ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα κατεβάσεις το kies από το διαδικτυο θα συνδέσεις το tablet στον υπολογιστή θα μπεις στις ρυθμίσεις του tablet θα επιλέξεις σύνδεση με το kies αν θυμάμαι καλά , όταν το αναγνωρίσει θα σου πει ότι υπάρχει διαθέσιμη αναβάθμιση, μετά θα ακολουθήσεις με μεγάλη προσοχή τις οδηγίες.Προσοχή να είναι πλήρως φορτισμένο το tablet και να έχεις βγάλει την κάρτα sd αν έχεις κάποια αρχεία γιατί μπορούν να χαθούν.Η αναβάθμιση διαρκεί κάποιο χρόνο,στο διάστημα αυτό δεν αποσυνδέουμε τίποτα και π ρ ο σ ο χ ή μην τύχει και γίνει κάποια διακοπή ρεύματος γιατί μπορεί να προκληθεί ζημιά στο μηχάνημα.Άν δεν έχεις ασχοληθεί με αναβαθμίσεις άλλη φορά ζήτα τη βοήθεια κάποιου φίλου σου ή στη χειρότερη περίπτωση στείλτο στο servis πράγμα που δε στο συνιστώ.Η αναβάθμιση έχει υπερ και κατά.Στα υπερ είναι και η διόρθωση του skype.Στα κατά είναι η μη περιστροφή της αρχικής οθόνης και η διακοπή λειτουργίας της δόνησης.Ηγνώμη μου είναι ότι τα υπέρ είναι περισσότερα.Βέβαια αυτό είναι υποκειμενικό.Καλή επιτυχία αν το αποφασίσεις.Αν δυσκολευτείς στη διαθεσή σου να βοηθήσω αν είναι κάτι που το ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Μα ειμαι ηδη στην 2.3.5. Νομιζα με τον όρο αναβαθμιση εννοουσες κατι αλλο ! Σε ευχαριστω παντως.:D

 

 

Edit: Παιδια την 4.0.2. θα την δωσει η sammy για το Tablet ;

Γιατι για το GS 2 ενταξει ειναι σιγουρο πλεον !

Link to comment
Share on other sites

Μα ειμαι ηδη στην 2.3.5. Νομιζα με τον όρο αναβαθμιση εννοουσες κατι αλλο ! Σε ευχαριστω παντως.:D

 

 

Edit: Παιδια την 4.0.2. θα την δωσει η sammy για το Tablet ;

Γιατι για το GS 2 ενταξει ειναι σιγουρο πλεον !

 

Xλωμοτατο αγαπητε φιλε.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

χεχε...Ημουν σχεδον σιγουρος ! καλα ενταξει θα βρεθει καποιος τροπος..προς το παρων καλα παει και με την 2.3.5. :D
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τα έγραψα αναλυτικά διότι νόμιζα ότι δεν έχεις τη 2.3.5.Σε επικοινωνία που είχα με το servis της εταιρείας μου είπαν ότι το συγκεκριμένο tablet έχει τη 2.2 και θα φτάσει τη 2.3.Πάντως εγω συμπέρασμα με την επικοινωνία που είχα δεν μπόρεσα να βγάλω.Οι απαντήσεις τους είναι συνήθως αόριστες που δείχνουν ανθρώπους ακατάρτιστους.
Link to comment
Share on other sites

@vairas5770

Nαι βρε ψαξτο λιγακι...........:D

 

@panvar

Ειναι κανονας αυτος ,να μην βγαζεις ποτε.....μα ποτε ακρη!!!:lol:

Εαν δεν εχουν και αυτοι μια σωστη ενημερωση,τι να πουν......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με το μηχανημα ολα καλα, αλλα οσον αφορα το servis εμενω στην αποψη μου για το θεμα της καταρτισης ενος τεχνικου μιας τετοιας αντιπροσωπειας.Οταν ασχολουμαι μια ζωη ολοκληρη με την ηλεκτρονικη τεχνολογια και εχω συνομιλησει και εχω λυσει πολλα προβληματα τηλεφωνικα με servis αλλων εταιρειων θεωρω επιεικως απαραδεκτο μια εταιρεια με τοσες πωλησεις στη χωρα μας να μην εχει το καταλληλα εκπαιδευμενο προσωπικο να απαντησει και στα πιο απλα τεχνικα ερωτηματα.Συνοψιζοντας θα ελεγα οτι οταν αγοραζουμε και το πιο φτηνο ή απλο ηλεκτρονικο μηχανημα περαν απο την ποιοτητα ,το κοστος ,τη λειτουργικοτητα τον πρωτο ρολο τον παιζει η τεχνικη του υποστηριξη.Αυτη ειναι η αποψη μου.
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής, προς το παρόν, κάτοχος του υπέροχου πλην όμως "άστεγου" ταμπλετακίου. Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και δοκιμασμένο σε case για το καλούδι μου? Screen protector βρήκα, θήκη όμως τπτ...
Η αλήθεια είναι εκεί τριγύρω στο ψέμα...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευτυχής, προς το παρόν, κάτοχος του υπέροχου πλην όμως "άστεγου" ταμπλετακίου. Έχει κανείς να προτείνει κάτι καλό και δοκιμασμένο σε case για το καλούδι μου? Screen protector βρήκα, θήκη όμως τπτ...

 

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_PrefLoc=2&_nkw=Samsung+Galaxy+S+WiFi+5.0+case&_trkparms=65%253A12%257C66%253A4%257C39%253A1%257C72%253A5788&rt=nc&_trksid=p3286.c0.m14&_sop=15&_sc=1

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21700[/ATTACH]

Galaxy S WiFi 5.0

 

Specification

 

Display

5.0” WVGA TFT LCD (Multi-touch zoom)

 

Dimensions

141.3 x 78.2 x 11.9 (mm)

 

Playing time

Audio 60Hrs / Video 8Hrs (Battery Capacity : 2,500mAh)

 

OS

Android 2.2 Froyo

 

Memory

8/16GB+ MicroSD (Up to 32GB)

 

Video

MPEG4, H.263, H.264, WMV (VC-1), DivX/XviD (Up to HD)

 

Speaker

Stereo (1.3W)

 

Music

Music Player with SoundAliveTM/ MP3/ WMA/ WAV/ OGG/ AAC/FLAC

 

Camera

Front : VGA Back : 3.2M AF (With Flash)

 

Connectivity

Wifi(802.11 b/g/n), All Share Support, Bluetooth 3.0

 

Τέτοια θήκη σαν της φωτογραφίας ψάχνω...

Η αλήθεια είναι εκεί τριγύρω στο ψέμα...
Link to comment
Share on other sites

Τέτοια θήκη σαν της φωτογραφίας ψάχνω...

 

Κάτι τέτοιο ψάχνω κι εγώ εδώ και καιρό, αλλά μάλλον δύσκολα θα βρούμε στην Ελλάδα...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

χαίρετε στην παρέα των Galaxy S WiFi 5.0 .. ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιος τρόπος για Backup της ρομ της συσκευής.. είμαι ειδή root αλλά δεν έχω βρει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...