Jump to content

Samsung Galaxy S WiFi 5.0


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καμοια περιπτωση να παρει ics επισημα η εστω με custom roms???

 

Δεν έχω διαβάσει κάτι σχετικό προς το παρόν. Η νεότερη επίσημη ελληνική αναβάθμιση είναι η 2.3.5 και η νεότερη επίσημη κορεάτικη αναβάθμιση είναι η 2.3.6 όπως έχω διαβάσει σε ξένο φόρουμ. Όμως, επειδή υπάρχουν κάποια θέματα με την 2.3.5 (για παράδειγμα απώλεια δόνησης και απώλεια περιστροφής στην αρχική οθόνη) σε αντίθεση με την 2.2.2 που είχε πρώτα, πιστεύω ότι θα πάρει κι άλλη αναβάθμιση έτσι κι αλλιώς. Δεν ξέρω όμως αν σταματήσει στην 2.3.6 ή αν θα προχωρήσει και παραπέρα.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να την περασω παιδια την 2.3.5 η οχι?

Ξερει καποιος πως rootαρετε η συσκευη?:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να την περασω παιδια την 2.3.5 η οχι?

Ξερει καποιος πως rootαρετε η συσκευη?:)

 

Η 2.3.5 βασικά έχει βελτιώσεις (μενού, ταχύτητα, μπαταρία, κτλ), αλλά έχει και ελλείψεις (δεν δουλεύει η δόνηση και η περιστροφή στην αρχική οθόνη). Εξαρτάται τι προτιμάς. Σχετικά με το root, δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω ασχοληθεί...

 

- - - - - - - -

 

Μπορείς να δεις περισσότερες πληροφορίες για την αναβάθμιση σε 2.3.5 εδώ:

http://www.samfirmware.com/apps/forums/topics/show/6339235-just-updated-yp-g70-to-2-3-5

 

Και για το root εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=319799

Η συσκευή μας είναι η Samsung Galaxy Player YP-G70 2.3.5 (GINGERBREAD.XXKPF) που βρίσκεται στη λίστα.

Edited by fishfemale

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Η 2.3.5 βασικά έχει βελτιώσεις (μενού, ταχύτητα, μπαταρία, κτλ), αλλά έχει και ελλείψεις (δεν δουλεύει η δόνηση και η περιστροφή στην αρχική οθόνη). Εξαρτάται τι προτιμάς. Σχετικά με το root, δεν γνωρίζω γιατί δεν έχω ασχοληθεί...

Ευχαριστω φιλε,νασαι καλα.

Θα δω τι παιζει με το root,δεν θελω να περασω αλλη rom,δικαιωματα θελω μονο....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω φιλε,νασαι καλα.

Θα δω τι παιζει με το root,δεν θελω να περασω αλλη rom,δικαιωματα θελω μονο....:)

νομιζω πως η προτεινομενη root λυση δεν παιζει στην 2.3.6 οποτε καλυτερα να περιμενουμε αφου εχει και bugs...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω... τρομερο εργαλειο. το οτι ειναι 5'' ειναι και καλο και κακο βεβαια... εξαρτατε τι θελεις να κανεις.

ειναι πολυ βολικο.

 

το βασικο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω βρει θηκη!!!! εφαγα τον κοσμο κυριολεκτικα

 

Υπάρχουν λύσεις για θήκες (δες προηγούμενα post)

Για το πρόβλημα που αναφέρθηκε πιο πάνω με το Hotmail,

τώρα δουλεύει μια χαρά, τόσο στην εφαρμογή email της Google

όσο και στο K9 mail. Δεν έχω άποψη για την εφαρμογή της Microsoft

από το Market (μου φάνηκε τεράστια).

Η εφαρμογή του Υahoo mail δεν δούλευε μέχρι πρότινος,

αλλά δουλεύει πλέον μετά την προχθεσινή αναβάθμιση.

Στη σελίδα της εφαρμογής στο Market, αναφέρεται:

"Support for WiFi-only tablets".

Το ίδιο πρόβλημα μάλλον ταλανίζει και άλλες εφαρμογές,

οπότε αν βλέπετε κάποια εφαρμογή που χρειάζεστε

να μην είναι συμβατή, γράψτε κανένα mail μπας και την φτιάξουν.

Link to comment
Share on other sites

εχουμε νεωτερα για διορθωση των bugs ή για την 2.3.6?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω να περασω το don't panic και αφου παω να το ανοιξω ξανακλεινε!Εχει περασει κανενας χαρτες?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθω να περασω το don't panic και αφου παω να το ανοιξω ξανακλεινε!Εχει περασει κανενας χαρτες?

 

Επειδή μάλλον δεν το έχεις γνήσιο και πάνω σε αυτό δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε στο παρόν forum.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα της απενεργοποίησης της περιστροφής της αρχικής οθόνης μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5 μπορούμε να χρησιμοποιούμε τον GO Launcher Ex :) Παλιότερα δεν μου τον εμφάνιζε στο μάρκετ, μάλλον λόγω κάποιας ασυμβατότητας. Πλέον φαίνεται κανονικά και τον εγκατέστησα χωρίς πρόβλημα :D

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω έχετε ακούσει αν θα πάρει ice cream η θα μείνει στην 2.3.5.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω επειδή σκέφτομαι να το αγοράσω έχετε ακούσει αν θα πάρει ice cream η θα μείνει στην 2.3.5.

δυσκολο να πουμε εξαρτωμαστε αποκλειστικα απο τη Samsung αφου απο κοινοτητα δεν υπαρχει υποστηριξη..

και περιμενουμε και την 2.3.6...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής Samsung apps, υπάρχουν διάφορα παιχνίδια για την συσκευή μας, δωρεάν (ενώ στο μάρκετ τα περισσότερα από αυτά είναι επί πληρωμή).

Δεν ξέρω για πόσες μέρες θα ισχύει η προσφορά, αλλά τα παιχνίδια είναι τα εξής:

 

1) Air Penguin

2) Air Attack HD

3) Artillery Brigade

4) Bang Bang Racing

5) Bubble fish

6) European War

7) Flip Flip Flip

8) Grow

9) Guru Planet

10) Paladog

11) Riptide GP HD

12) Roboto

13) Samurai 2

14) Sprinkle

15) Trial Xtreme

16) Zixxby

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

θέλω και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο Tablet για χρήση ως Player κατά βάση οπότε αυτό που ήθελα να μάθω είναι αν το ραδιόφωνο δουλεύει ΧΩΡΙΣ τη χρήση ακουστικών που συνήθως παίζουν το ρόλο της κεραίας. Αν μπορώ να ενεργοποιώ και να ακούω ράδιο απευθείας.

Ουσιαστικά είμαι ανάμεσα σε αυτό, στο Samsung Galaxy WiFi 4.0 (ίδιες δυνατότητες, μικρότερη οθόνη και άρα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας) και στο iPod Touch όπου υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή.

 

Σας ευχαριστώ!

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά,

 

θέλω και εγώ να αγοράσω το συγκεκριμένο Tablet για χρήση ως Player κατά βάση οπότε αυτό που ήθελα να μάθω είναι αν το ραδιόφωνο δουλεύει ΧΩΡΙΣ τη χρήση ακουστικών που συνήθως παίζουν το ρόλο της κεραίας. Αν μπορώ να ενεργοποιώ και να ακούω ράδιο απευθείας.

Ουσιαστικά είμαι ανάμεσα σε αυτό, στο Samsung Galaxy WiFi 4.0 (ίδιες δυνατότητες, μικρότερη οθόνη και άρα μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας) και στο iPod Touch όπου υπάρχει μεγάλη διαφορά στην τιμή.

 

Σας ευχαριστώ!

 

Η ενσωματωμένη εφαρμογή ραδιοφώνου, χρειάζεται πράγματι ακουστικά σαν κεραία. Δεν δουλεύει χωρίς αυτά.

Υπάρχουν πάντως στο market εφαρμογές για ραδιόφωνο μέσω wifi και χωρίς χρήση ακουστικών αν σε ενδιαφέρει...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλή Χρονιά.Το μηχανάκι είναι πράγματι τέλειο.Μπήκα στο kies μου λέει ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά δεν προχώρησα διότι διαβασα πιο πάνω για τα προβληματάκια πυ παρουσιάζει.Δεν ξέρω τι να κάνω. Να περιμένω καποια επόμενη.

 

Παιδιά έβαλα το skyp και ενώ με τον ήχο δεν έχω κανένα πρόβλημα με την εικόνα γίνεται το εξής.Όταν το κρατώ οριζόντια με την κάμερα κάτω δεξιά ο συνομιλητής μου με βλέπει κανονικά ενώ εγώ ανεστραμμένο.Όταν πάει η κάμερα αριστερά συμβαίνει το αντίστροφο.Άν κάποιος μπορεί να βοηθήσει ας μου απαντήσει.

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έτοιμος για παραγγελία. Μόνο δυο διευκρινίσεις. Γίνεται root η συσκευή; Και, βλέπω στο public αναφέρει στα χαρακτηριστικά Γλώσσα: Ελληνικά. Αλλάζει το περιβάλλον στα αγγλικά;
Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος για παραγγελία. Μόνο δυο διευκρινίσεις. Γίνεται root η συσκευή; Και, βλέπω στο public αναφέρει στα χαρακτηριστικά Γλώσσα: Ελληνικά. Αλλάζει το περιβάλλον στα αγγλικά;

Η γλωσσα αλλαζει φιλε μου,για ποιο λογο να το ρουταρεις.....?

222 στο mediamarkt σημερα......:)Καλοριζικο!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θέλω να το ρουτάρω διότι χρειάζομαι το droidwall, δλδ ένα firewall για ένα πρόγραμμα που θα εγκαταστήσω, το skyscape.

Ευχαριστώ για την πληροφορία... Θα πάω να το δω, να το πιάσω στα χέρια μου, να το νιώσω στο mediamarkt και φυσικά να το πάρω.

 

Η γλωσσα αλλαζει φιλε μου,για ποιο λογο να το ρουταρεις.....?

222 στο mediamarkt σημερα......:)Καλοριζικο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γνωριζει κανεις ποιο ειναι το τελευταιο, πιο προσφατο αρχειο που πρεπει να κατεβασω απο SamFirmware για να εχω 2.3.5 με ελληνικα?
Link to comment
Share on other sites

Αν ενδιαφέρεται κανείς άλλος, το DLNA στη συσκευή μας δουλεύει εξαιρετικά.

Το δοκίμασα συνδυαζόμενο με server (miniDLNA) σε Linux (Puppeee, έκδοση του Puppy Linux για EeePC)

από ένα EeePC 701/4G συνδεδεμένο σε modem/router και με έναν εξωτερικό σκληρό 2,5" USB να παίζει

το ρόλο της αποθήκης πολυμέσων.

 

Και επειδή μου ψιλό-άνοιξε η όρεξη :lol:

σειρά φαίνεται να έχει streaming ψηφιακής TV

μέσω του ασύρματου δικτύου ;)

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι όλα καλά με το tablet εκτός από το skype.Όπως είχα γράψει και πιο πάνω ο συνομιλητής μου με βλέπει ανεστραμμένο όταν η εμπρός κάμερα είναι αριστερά,ενώ εγώ τον βλέπω κανονικά.Το αντίθετο συμβαίνει όταν η εμπρός κάμερα είναι δεξιά.Επικοινώνησα με την ελληνική αντιπροσωπεία και μου είπαν να ξετικάρω την αυτόματη περιστροφή οθόνης.Το πρόβλημα όμως παραμένει.Τους ρώτησα για αναβάθμιση και μου είπαν ότι υπάρχει η 2,3.Εγώ έχω τη 2.2.2.Το kies μου λέει ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά δε γνωρίζω αγγλικά και διαβάζοντας κάποια προβλήματα που έχει η 2.2.5 δεν έχω προχωρήσει σε αναβάθμιση.Αν κάποιος φίλος έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα ή μπορεί να με βοηθήσει να το επιλύσω ας μου απαντήσει.Θα του είμαι υπόχρεος.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Θα ήθελα μια διευκρίνιση.Η αναβάθμιση που μου δείχνει το kies είναι η 2,3 ή η 2.2.5 με τις παρενέργειες που αναφέρουν οι φίλοι παραπάνω.Και πάλι σε ευχαριστώ πάρα πολύ.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...