Jump to content

Samsung Galaxy S WiFi 5.0


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tο ειδα σημερα στο site του multirama.Απιθανη τιμη καμερα με φλας και hd video.Πιστευω οτι οι 5 ιντσες ειναι ιδανικες για ταμπλετ.Eσεις τι γνωμη εχετε?http://www.multirama.gr/products/product?pid=0620482&catid=010900 Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ανάλογα για τι χρήση το θέλεις, γνώμη μου είναι ότι είναι λίγες οι ιντζές. Εγώ ξεκίνησα με το 7ιντζο και μπορώ να πω ότι ήταν οριακό.

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι της γνωμης οτι το 5ιντσο ειναι πολυ μικρο και το 10ιντσο πολυ μεγαλο οσο αφορα την φορητοτητα.εχω βολευτει παρα πολυ με το 7ιντσο και καμια φορα το δουλευω και σαν κινητο.δυσκολα θα το αλλαζα.αν και καμια φορα παιρνω το 10ιντσο του αδερφου μου και το ζηλευω λιγο αλλα κι αυτο μονο μεσα στο σπιτι.

 

Sent from my GT-P1000

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Μιας και ανοίχτηκε το συγκεκριμένο θέμα ας αρκεστούμε σε ότι έχει να κάνει με τη συγκεκριμένη συσκευή.

 

Για συγκρίσεις συσκευών απευθυνθείτε καλύτερα εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]21700[/ATTACH]

Galaxy S WiFi 5.0

 

Specification

 

Display

5.0” WVGA TFT LCD (Multi-touch zoom)

 

Dimensions

141.3 x 78.2 x 11.9 (mm)

 

Playing time

Audio 60Hrs / Video 8Hrs (Battery Capacity : 2,500mAh)

 

OS

Android 2.2 Froyo

 

Memory

8/16GB+ MicroSD (Up to 32GB)

 

Video

MPEG4, H.263, H.264, WMV (VC-1), DivX/XviD (Up to HD)

 

Speaker

Stereo (1.3W)

 

Music

Music Player with SoundAliveTM/ MP3/ WMA/ WAV/ OGG/ AAC/FLAC

 

Camera

Front : VGA Back : 3.2M AF (With Flash)

 

Connectivity

Wifi(802.11 b/g/n), All Share Support, Bluetooth 3.0

Link to comment
Share on other sites

δε μιλησα για ονομασια αλλα για συσκευη με μικρες διαφοροποιησεις που λανσαρεται στο αγοραστικο κοινο

υπερεκθεση και αλογιστη χρηση που πιθανοτατα να οδηγησει σε κορεσμο τους πελατες

Link to comment
Share on other sites

για τα galaxy s, galaxy sii, galaxy tab η (εμπορικη) επιτυχια αδιαμφισβητητη

περιμενω να δω τα νουμερα και για τα υπολοιπα ... galaxy s plus, galaxy tab (νεο), galaxy wifi 4'', galaxy wifi 5''

το μελλον θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η συγκεκριμένη συσκευή θα περάσει εντελώς απαρατήρητη από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το σαφώς ανώτερο Galaxy Note.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη συσκευή θα περάσει εντελώς απαρατήρητη από τη στιγμή που ανακοινώθηκε το σαφώς ανώτερο Galaxy Note.

 

Δεν βρισκω τον λογο γιατι να περασει απαρατηρητη απο την στιγμη που εχει το 1/3 της τιμης του Note.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν βρισκω τον λογο γιατι να περασει απαρατηρητη απο την στιγμη που εχει το 1/3 της τιμης του Note.

 

Όπως ειπώθηκε θα μιλήσουν τα νούμερα των πωλήσεων (έχουν αρχίσει ήδη εξάλλου!).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το εφερε το media markt στα 270 ευρω.Το αγορασα λοιπον και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Ωραιες φωτο αλλα και βιντεο(με φλας).Το δουλευω σαν ταμπλετα και ολα πανε καλα.Κανενα κολημα προς το παρων.Τωρα σε αναμονη για την 2.3.Με ενδιαφερει πιο πολυ για να υποστηριζει πληρως την βιντεο κληση στο skype(με την 2.2 δουλευει μονο η πισω καμερα).
Link to comment
Share on other sites

Την 2.3 θα την παρει επισημα την αναμενουμε τωρα για root πρεπει να ρωτησεις τους ειδικους.Εαν και δεν βλεπω τον λογο να μην γινετε...:)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ξερει κανεις αν ο ανταπτορας hdmi που εχει βγει για το galaxy s 2 λειτουργει σ αυτο???

 

Το έχω λίγες μέρες και από ένα γρήγορο ψάξιμο που έχω κάνει, φαίνεται πως δεν υποστηρίζει κάποιας μορφής tv out γενικά, επομένως μάλλον δεν λειτουργεί σ' αυτό ο αντάπτορας που αναφέρεις.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το έχω λίγες μέρες και από ένα γρήγορο ψάξιμο που έχω κάνει, φαίνεται πως δεν υποστηρίζει κάποιας μορφής tv out γενικά, επομένως μάλλον δεν λειτουργεί σ' αυτό ο αντάπτορας που αναφέρεις.

 

ευχαριστω φιλε.παντως ειναι κριμα τετοιες συσκευες που παιζουν τα παντα για πλακα να μην εχουν μια θυρα hdmi.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε.παντως ειναι κριμα τετοιες συσκευες που παιζουν τα παντα για πλακα να μην εχουν μια θυρα hdmi.

 

Υποστηρίζει πάντως μια μορφή ασύρματης μετάδοσης απ' ότι διάβασα, την DNLA, αλλά δεν το έχω ψάξει παραπάνω για να δω πως δουλεύει. Αν κατάλαβα καλά όμως, υπάρχουν τηλεοράσεις που έχουν την συγκεκριμένη τεχνολογία, ώστε να γίνεται η ασύρματη μετάδοση ήχου/εικόνας από την φορητή συσκευή, επομένως χωρίς την χρήση κάποιου καλωδίου. Δεν ξέρω όμως αν απαιτείται η ύπαρξη διακομιστή internet ή αν γίνεται άμεσα η σύνδεση και χωρίς αυτόν.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει πάντως μια μορφή ασύρματης μετάδοσης απ' ότι διάβασα, την DNLA, αλλά δεν το έχω ψάξει παραπάνω για να δω πως δουλεύει. Αν κατάλαβα καλά όμως, υπάρχουν τηλεοράσεις που έχουν την συγκεκριμένη τεχνολογία, ώστε να γίνεται η ασύρματη μετάδοση ήχου/εικόνας από την φορητή συσκευή, επομένως χωρίς την χρήση κάποιου καλωδίου. Δεν ξέρω όμως αν απαιτείται η ύπαρξη διακομιστή internet ή αν γίνεται άμεσα η σύνδεση και χωρίς αυτόν.

 

Για να το κάνεις αυτό θα πρέπει η τηλεόραση να είναι " ιντερνετικη " και να είναι στο ίδιο δίκιο με το κινητό.

 

Sent from my GT-P7500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λογικό το σχόλιο που έγινε για την αυξημένη εύχρηστία στις μεγαλύτερες διαστάσεις, στις 7 ή 10 ίντσες. Όμως, λαμβάνοντας υπόψιν ότι σε μια ταμπλέτα αυτό που καταναλώνει μπαταρία είναι κυρίως η οθόνη και ότι όσο μεγαλώνει η οθόνη μεγαλώνει η κατανάλωση, θα με ενδιέφερε τι αυτονομία έχει το συγκεκριμένο μοντέλο σε σχέση με τα μεγαλύτερα.

 

Κοίταξα λίγο εδώ http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3838&idPhone2=3882

για τη σύγκριση με ένα αξιοπρεπές 7άρι της ιδίας κλάσης. Το μικρό έχει όντως 3MPx κάμερα ή 5άρα; Επίσης 2500mAh μπαταρία για το μικρό (τεράστια) σε σχέση με τα 2780mAh...

Και σαφής διαφορά στο βάρος. Για το 5άρι πρέπει να είναι κάτω από 200 γρ.

Edited by johnroberts
προσθήκη στοιχείων
Link to comment
Share on other sites

Το μικρό έχει όντως 3MPx κάμερα ή 5άρα; Επίσης 2500mAh μπαταρία για το μικρό (τεράστια) σε σχέση με τα 2780mAh...

Και σαφής διαφορά στο βάρος. Για το 5άρι πρέπει να είναι κάτω από 200 γρ.

 

3άρα είναι η κάμερά του, αλλά αρκετά αξιόλογη, ακόμα και στις πολύ κοντινές λήψεις. Η μπαταρία είναι πράγματι πολύ καλή, το φορτίζω σπανιότερα απ' όσο περίμενα, παρόλο που το χρησιμοποιώ συχνά. Και όσο για το βάρος, είναι γύρω στα 180 γρ.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...