Jump to content

Samsung Galaxy S WiFi 5.0


iliu_n
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3άρα είναι η κάμερά του, αλλά αρκετά αξιόλογη, ακόμα και στις πολύ κοντινές λήψεις. Η μπαταρία είναι πράγματι πολύ καλή, το φορτίζω σπανιότερα απ' όσο περίμενα, παρόλο που το χρησιμοποιώ συχνά. Και όσο για το βάρος, είναι γύρω στα 180 γρ.

 

Ευχαριστώ θερμά για τις πληροφορίες fishfemale. :)

Το μελετώ για τα υπ'όψιν...

Είναι κόπος να ζητήσω μια εκτίμηση σε ώρες για την αυτονομία της μπαταρίας

όταν είναι σε χρήση; Υποστηρίζει πλήρως και Flash, ή κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 137
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ θερμά για τις πληροφορίες fishfemale. :)

Το μελετώ για τα υπ'όψιν...

Είναι κόπος να ζητήσω μια εκτίμηση σε ώρες για την αυτονομία της μπαταρίας

όταν είναι σε χρήση; Υποστηρίζει πλήρως και Flash, ή κάνω λάθος;

 

Παρακαλώ :)

Ναι, υποστηρίζει πλήρως flash. Στις ρυθμίσεις του browser υπάρχει η "Ενεργοποίηση πρόσθετων" η οποία αναφέρεται στο flash, και από προεπιλογή είναι ρυθμισμένο στο "κατ' απαίτηση" (που ανοίγεις επιλεκτικά ότι flash θέλεις εσύ). Σ' αυτό επιλέγουμε το "Πάντα ενεργοποίηση" και έτσι οι σελίδες παρουσιάζουν όλο το flash περιεχόμενο, ακριβώς όπως και στον υπολογιστή.

Όσο για τις ώρες αυτονομίας, αρχικά θα σου πω ότι το φόρτισα πριν 4 μέρες και αυτή τη στιγμή η μπαταρία είναι στο 5%, με καθημερινή πολύωρη χρήση αφού σε μεγάλο βαθμό έχει αντικαταστήσει τον υπολογιστή. Όταν το φορτίσω, αν το θυμηθώ θα προσπαθήσω να παρατηρήσω με ακρίβεια την διάρκεια της μπαταρίας και αναλυτικά την χρήση και θα σου πω σχετικά.

Φυσικά να τονίσω πως η διάρκεια της μπαταρίας επηρεάζεται και από τα εκάστοτε προγράμματα που έχει ο καθένας στη συσκευή του επειδή κάποια χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα την επιπλέον κατανάλωση της μπαταρίας.

Για ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις, ευχαρίστως να σου πω :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ :)

Ναι, υποστηρίζει πλήρως flash. Στις ρυθμίσεις του browser υπάρχει η "Ενεργοποίηση πρόσθετων" η οποία αναφέρεται στο flash, και από προεπιλογή είναι ρυθμισμένο στο "κατ' απαίτηση" (που ανοίγεις επιλεκτικά ότι flash θέλεις εσύ). Σ' αυτό επιλέγουμε το "Πάντα ενεργοποίηση" και έτσι οι σελίδες παρουσιάζουν όλο το flash περιεχόμενο, ακριβώς όπως και στον υπολογιστή.

Όσο για τις ώρες αυτονομίας, αρχικά θα σου πω ότι το φόρτισα πριν 4 μέρες και αυτή τη στιγμή η μπαταρία είναι στο 5%, με καθημερινή πολύωρη χρήση αφού σε μεγάλο βαθμό έχει αντικαταστήσει τον υπολογιστή. Όταν το φορτίσω, αν το θυμηθώ θα προσπαθήσω να παρατηρήσω με ακρίβεια την διάρκεια της μπαταρίας και αναλυτικά την χρήση και θα σου πω σχετικά.

Φυσικά να τονίσω πως η διάρκεια της μπαταρίας επηρεάζεται και από τα εκάστοτε προγράμματα που έχει ο καθένας στη συσκευή του επειδή κάποια χρειάζεται να τρέχουν στο παρασκήνιο με αποτέλεσμα την επιπλέον κατανάλωση της μπαταρίας.

Για ό,τι άλλο θέλεις να ρωτήσεις, ευχαρίστως να σου πω :)

 

Πολύ ενθαρρυντικές πληροφορίες, όντως. :)

Ευχαριστώ ξανά. :)

Διερεύνησες μήπως αν το λειτουργικό είναι αναβαθμίσιμο σε 2.3 (Gingerbread);

Το Flash ήταν εγκατεστημένο a priori ή εναπόκειται στο χρήστη να το κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενθαρρυντικές πληροφορίες, όντως. :)

Ευχαριστώ ξανά. :)

Διερεύνησες μήπως αν το λειτουργικό είναι αναβαθμίσιμο σε 2.3 (Gingerbread);

Το Flash ήταν εγκατεστημένο a priori ή εναπόκειται στο χρήστη να το κάνει;

 

Σύμφωνα με διάφορες ιστοσελίδες, είναι αναβαθμίσιμο σε 2.3 αλλά μέχρι προχτές που έψαξα για αναβάθμιση δεν έχει βγει κάτι.

Φοράει πάνω του την 2.2.2 προς το παρόν.

Το flash προφανώς ήταν εξαρχής μέσα, εγώ δεν έκανα κάτι γι' αυτό, μόνο να το ενεργοποιήσω μόνιμα στις ρυθμίσεις του ενσωματωμένου browser.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία:

 

Έπειτα από πλήρη φόρτιση, η συσκευή έμεινε ενεργοποιημένη για 54 συνεχόμενες ώρες μέχρι να σβήσει από μπαταρία, εκ των οποίων σημείωσα την συνολική χρήση και ήταν η εξής:

 

Wifi: 4 ώρες και 10 λεπτά.

Ebooks: 2 ώρες και 40 λεπτά.

Ταινίες: 3 ώρες και 25 λεπτά.

Παιχνίδια: 45 λεπτά.

Μουσική: 50 λεπτά.

 

Πιστεύω πως έχει ικανοποιητική απόδοση :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την μπαταρία:

 

Έπειτα από πλήρη φόρτιση, η συσκευή έμεινε ενεργοποιημένη για 54 συνεχόμενες ώρες μέχρι να σβήσει από μπαταρία, εκ των οποίων σημείωσα την συνολική χρήση και ήταν η εξής:

 

Wifi: 4 ώρες και 10 λεπτά.

Ebooks: 2 ώρες και 40 λεπτά.

Ταινίες: 3 ώρες και 25 λεπτά.

Παιχνίδια: 45 λεπτά.

Μουσική: 50 λεπτά.

 

Πιστεύω πως έχει ικανοποιητική απόδοση :)

 

Με μικρή υστέρηση στην απάντηση μου, συμφωνώ και επαυξάνω -

"ομοιοπαθής" πλέον... ;)

 

Ως πρώτη εντύπωση, το βρίσκω να ανταποκρίνεται πολύ πιο άμεσα σε σχέση με το i5800 που ήταν η πρώτη επαφή μου με το λειτουργικό. Πιστεύω ότι είναι πραγματική αξία για τα χρήματα του, λαμβάνοντας υπ' όψιν ότι είναι υπέρ-φορητό, έχει καλή αυτονομία, έχει πρόσβαση σε όλο το μπουκέτο των G.M.S. (σε αντίθεση με τους κατασκευαστές χαμηλού κόστους), καλές επιδόσεις και Flash.

 

(Όλα καλά, αλλά...) Θήκη βρήκατε; :happy:

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ακόμα ανάλογη θήκη, αλλά λογικά θα βολεύει κάποια που να προορίζεται για το Samsung Galaxy Note.

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα ακόμα ανάλογη θήκη, αλλά λογικά θα βολεύει κάποια που να προορίζεται για το Samsung Galaxy Note.

 

Όντως. Το έψαξα λίγο σήμερα και εδώ δεν έχει φτάσει ακόμα κάτι.

Οπότε κατέληξα σε αυτή που είναι διαθέσιμη (στις αλυσίδες ηλεκτρονικών).

Δεν είναι ιδιαίτερα λεπτή ή compact, αλλά προστατεύει εξαιρετικά και είναι μαλακή από μέσα.

Ίσως να κάνουν και άλλες - για παρεμφερή προιόντα - ενώ δεν αποκλείεται να είναι

κατάλληλες και κάποιες θήκες για φορητούς σκληρούς δίσκους των 2.5".

 

Δοκίμασε κανείς να εγκαταστήσει το Sygic Mobile Maps;

Εγκαθίσταται μεν αλλά δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. :(

Ίσως φταίει το "τέχνασμα" που έχουν κάνει με την εικονική SD κάρτα

μέρους της εσωτερικής μνήμης...

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα.Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνυμάτων.

 

^^^^^^^^^^

Σε ευχαριστώ θερμά για την διευκρίνιση.

Καθώς έχω χρηματίσει κι' εγώ διαχειριστής, σε άλλο φόρουμ, γνωρίζω ότι και οι συνεχείς τροποποιήσεις

μπορούν να αποτελούν πρόβλημα (σε άλλα φόρα, βέβαια...).

Με βάση αυτή την αρχή και δεδομένου ότι μεταξύ των μηνυμάτων μεσολαβούσε χρονικό διάστημα (σχεδόν) δύο ημερών,

δεν το θεώρησα ικανό λόγο για να τροποποιήσω το αρχικό μου μήνυμα.

Το modus operandi όμως στην διαχείριση είναι ευθύνη και επιλογή του διαχειριστή, οπότε σεβαστές οι επιλογές σου

και θα τις έχω υπ' όψιν μου και στο μέλλον.

Edited by johnroberts
Διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί με το Sygic Mobile Maps, οπότε δεν ξέρω να σου πω τι μπορεί να φταίει...

 

Σήμερα μου έδειξε διαθέσιμη αναβάθμιση και πλέον η συσκευή φοράει την έκδοση 2.3.5. Μερικά από τα αποτελέσματα: είναι ακόμα πιο γρήγορη, έχουν βελτιωθεί κάποια στοιχεία των μενού, και δείχνει αναλυτικές πληροφορίες σχετικά με την χρήση μπαταρίας (κάτι που πριν ήταν σε γενική μορφή). Πριν λίγα λεπτά έκανα την αναβάθμιση, οπότε ακόμα ψάχνω τι άλλο έχει αλλάξει. Προς το παρόν είναι όλα θετικά :)

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα, επομένως :)

Σε ακολουθώ κι' εγώ λίαν συντόμως ;)

 

Είχα και μια κακή έκπληξη όμως σήμερα.

Όχι από την ίδια τη συσκευή, αλλά

από το Android Market.

Κάποιες από τις εφαρμογές που επιχείρησα

να εγκαταστήσω μου τις εμφανίζει ως

ασύμβατες - άγνωστο γιατί...

Συγκεκριμένα την εφαρμογή του Χρυσού Οδηγού,το Winbank EasyPay και όλες τις εφαρμογές

με τα εφημερεύοντα φαρμακεία, νοσοκομεία, κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι απαραίτητη προϋπόθεση να είναι συσκευή με κάρτα sim; Έκανα δοκιμή με τον χρυσό οδηγό κι έχεις δίκιο, αλλά δεν γνωρίζω τον λόγο που γίνεται αυτό...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρέλειψα (ίσως το χειρότερο όλων) και το Y! Mail (την επίσημη εφαρμογή της Yahoo)

που είναι βολικότατη :(

 

Δεν ξέρω αν είναι η SIM ή ίσως καμιά ιδιομορφία του UI της Samsung και απλά δεν τρέχουν

οι συγκεκριμένες εφαρμογές στη συσκευή ή η Google τα έχει κάνει μαντάρα... :confused:

 

Στα θετικά βέβαια, το Skype έχει πλέον πρόσβαση στην μπροστινή κάμερα, άρα το Qik

είναι πλέον περιττό :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι δεν δουλεύει η δόνηση. Δεν ξέρω αν ευθύνεται η αναβάθμιση ή κάποια εφαρμογή, θα το ψάξω. Έχετε τέτοιο θέμα;

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι :(

Και το δοκίμασα με διάφορες εφαρμογές που θα έπρεπε να δουλεύει.

 

Επιπλέον χάσαμε την αυτόματη περιστροφή στην

οθόνη αναμονής και αυτό δημιουργεί παρενέργειες στους widgets, οι οποίοι μπερδεύονται όταν έχω χρησιμοποιήσει εφαρμογή σε landscape με αποτέλεσμα να ξεχειλώνουν... :(

Π.χ. Calendar, Seesmic, Wifi manager, και τα ψηφιακά ρολόγια.

 

Σε beta πέσαμε...

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ναι :(

Και το δοκίμασα με διάφορες εφαρμογές που θα έπρεπε να δουλεύει.

 

Επιπλέον χάσαμε την αυτόματη περιστροφή στην

οθόνη αναμονής και αυτό δημιουργεί παρενέργειες στους widgets, οι οποίοι μπερδεύονται όταν έχω χρησιμοποιήσει εφαρμογή σε landscape με αποτέλεσμα να ξεχειλώνουν... :(

Π.χ. Calendar, Seesmic, Wifi manager, και τα ψηφιακά ρολόγια.

 

Σε beta πέσαμε...

 

Τώρα που το είπες δοκίμασα κι εγώ την αυτόματη περιστροφή στην οθόνη αναμονής και όντως δεν δουλεύει, παρά μόνο μέσα στις εφαρμογές. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αυτές οι ατέλειες... Ας ελπίσουμε να διορθωθούν σε μελλοντική αναβάθμιση.

 

Πρόσεξα πάντως κι άλλες αλλαγές, θετικές, όπως πχ ότι τώρα έχει και swype πληκτρολόγιο. Αλλά και πάλι, δεν δικαιολογείται η έλλειψη δόνησης και περιστροφής στην οθόνη αναμονής...

 

Αφού λοιπόν έχεις κι εσύ αντίστοιχο θέμα με την δόνηση, τότε μάλλον οφείλεται στην νέα έκδοση, με συνέπεια να μην μπορούμε να κάνουμε κάτι γι' αυτό. Όσο κι αν έψαξα στο Google, και δοκίμασα ό,τι βρήκα, δεν κατάφερα να την κάνω να δουλέψει. Αν υπάρχει κάποιο e-mail υποστήριξης της Samsung, ίσως θα μπορούσαμε να το αναφέρουμε κι εκεί...

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σωστό (για το swype) και σωστό και το email. :)

Άσε που ποτέ δεν είδα ηλεκτρονική συσκευή που να μην έχει τουλάχιστον ένα κουσουράκι. :D

Απλά θα χρειαστεί λίγο ψάξιμο ως προς τα στοιχεία επικοινωνίας γιατί η Ελληνική αντιπροσωπεία δεν έχει ουσιαστική εμπλοκή με το λογισμικό. Είναι λίγο σαν τούς κυανόκρανους του ΟΗΕ που βλέπουν τις οβίδες να περνούν...

 

====================================

edit:

 

Βλέπω τώρα ότι η επικοινωνία γίνεται μέσω

web form. Μάλλον θα γράψω εκεί κάτι δίγλωσσο μπας και το στείλουν αυτούσιο στα κεντρικά

Edited by johnroberts
προσθήκη όρος αποφυγή συνεχόμενων μνμ
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στη αμερικάνικη σελίδα της Samsung και μίλησα μέσω live chat με κάποιον/α εκπρόσωπο. Μου είπε ότι δεν γνωρίζει κάτι για τα θέματα που δημιουργήθηκαν μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5, αλλά επειδή η συγκεκριμένη υποστήριξη chat είναι για Αμερική μόνο, καλύτερα να επικοινωνήσω στο τηλέφωνο που μου έδωσε για Ελλάδα.

Όντως είναι σωστό, γιατί έπειτα από έλεγχο στο Google, υπάρχει το νούμερο αυτό ως "Για εξυπηρέτηση πελατών από Ελλάδα. Από σταθερό: 80111-SAMSUNG (80111 7267864)".

Προς το παρόν όμως θα περιμένω λίγο ακόμα, γιατί σε ξένο φόρουμ, (όπως είδα γράφτηκε πριν δυο εβδομάδες για τις συσκευές Κορέας) αναφέρθηκε επίσημη αναβάθμιση στην 2.3.6, την οποία οι σχετικοί χρήστες έκαναν κανονικά μέσω Kies. :ninja:

- - - -

Μόλις τώρα βρήκα ένα άλλο ξένο φόρουμ, όπου υπάρχουν γενικά αρκετά μηνύματα για την συσκευή, κι επίσης στα πιο πρόσφατα (των τελευταίων μόλις ημερών) μηνύματα αναφέρονται τα θέματα που προέκυψαν μετά την αναβάθμιση σε 2.3.5 : http://www.woot.com/Forums/ViewPost.aspx?PostID=4639001&PageIndex=30&ReplyCount=1186

 

Οπότε πιστεύω πως δεν θα περάσουν απαρατήρητα τελικά... Χώρια την πιθανή έλευση της 2.3.6 και σε μας. Αναμένουμε...

Edited by fishfemale
Νέα πληροφορία

Όλα δικά σου μάτια μου κι ο πόνος σου δικός μου

είδαν πολλά τα μάτια μου στις γειτονιές του κόσμου...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Είμαι της ίδιας άποψης, αλλά ακόμα κι' αν αργήσει να εμφανιστεί νεώτερη αναβάθμιση

περιμένω να "κατασταλάξει" η υπόθεση μήπως βγει τίποτε άλλο - για να έχουμε όλα τα

μικροπροβλήματα μαζεμένα*...

 

(*: το εκνευριστικότερο πρόβλημα μέχρι στιγμής είναι οι εφαρμογές που εμφανίζονται ως ασύμβατες. Τελείως παράλογο...)

 

Νομίζω ότι όλα έχουν να κάνουν (τα διαδικτυακά παράπονα είναι διαδεδομένα για το συγκεκριμένο θέμα...)

με τον τρόπο που οι ΟΕΜ εταιρείες/ παραγωγοί hardware (Samsung, HTC, SE κλπ) αποκλίνουν κατά

την υλοποίηση του Android στις συσκευές τους από το πρότυπο της Google (βάζοντας μπιχλιμπιδάκια

και εξατομικευμένο UI) με αποτέλεσμα και οι αναβαθμίσεις να καθυστερούν τραγικά και να μην ξέρεις

τι πρόβλημα θα βγει σε κάθε συσκευή μετά από αναβάθμιση (απαράδεκτο...). Θου κύριε... :X

 

Ένα άλλο περίεργο που είδα (δεν ξέρω αν είναι θέμα της συσκευής, π.χ. στην υλοποίηση του SSL ή του Gingerbread

ή κάποιο παροδικό κόλλημα) είναι η τεράστια δυστοκία λήψης Ηοtmail (POP3) μέσω της εφαρμογής e-mail.

Τόσο στο Galaxy 3 όσο και στο παλιό & καλό Ε60, το συγκεκριμένο πράγμα είναι παιχνιδάκι. :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

να κανω μια ερωτηση????

 

συνχωρεστε με εαν ειναι χαζη/βλακωδες,,, αλλα εχω μπερδευτει. :O

 

καρτα sim παιρνει? για να το εχω και σαν τηλεφωνο???

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση????

 

συνχωρεστε με εαν ειναι χαζη/βλακωδες,,, αλλα εχω μπερδευτει. :O

 

καρτα sim παιρνει? για να το εχω και σαν τηλεφωνο???

 

Όχι δυστυχώς.. Βέβαια αν έπαιρνε και Sim θα έκανε τα διπλά..

 

Sent from my customized sgs2 powered by Omega!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω... τρομερο εργαλειο. το οτι ειναι 5'' ειναι και καλο και κακο βεβαια... εξαρτατε τι θελεις να κανεις.

ειναι πολυ βολικο.

 

το βασικο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω βρει θηκη!!!! εφαγα τον κοσμο κυριολεκτικα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το βασικο μου προβλημα ειναι οτι δεν εχω βρει θηκη!!!! εφαγα τον κοσμο κυριολεκτικα

 

http://www.ebay.co.uk/itm/H15-Black-Rubber-Gel-Cover-Case-Screen-Protector-Samsung-Galaxy-S-WiFi-5-0-/170702011268?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item27bea1fb84#ht_1766wt_1396

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καμοια περιπτωση να παρει ics επισημα η εστω με custom roms???

στην 2.3.5 εχει φτασει τωρα? ανεπισημα δεν το βλεπω καθως δεν υπαρχει υποστηριξη πουθενα απο κοινοτητα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S WiFi 5.0

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...