Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ξανα ειπωθεί ( έκανα ένα search και δεν βρήκα κάτι) αλλά το evo έχει built in print screen, πατώντας το power button και το home γρήγορα. Το διαπίστωσα καταλάθος βρίσκοντας μια φωτογραφία από την home screen μου στη γκαλερί.

 

Και 2 ερωτησούλες :

1) έχει αγοράσει κάποιος mini bluetooth keyboard απο το ebay να μου πει εντυπώσεις ? http://www.ebay.co.uk/itm/220920264049?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649#ht_3901wt_1185

 

2) Την Γρήγορη εκκίνηση είναι καλό να την έχουμε on ή off ή δεν έχει σημασία ?

Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά τα έχω "παίξει" με πειραματισμούς στο να κάνω το βίντεο να παίζει με υπότιλους στο κινητό.:wacko:

Το μόνο που έχω καταφέρει ( ; ) μέχρι στιγμής είναι, ναι μεν να εμφανιζονται οι υπότιτλοι αλλά να χωρίζονται στις κάτω άκρες του βίντεο.:blink:

 

Εχω κατεβάσει το κινέζικο 3DVplayer το οποίο φαίνεται καλό.

Ένα απο τα χαρακτηριστικά του έιναι οτι παίζει και .mkv. Επίσης μπορείς να επιλέξεις τους υπότιτλους για να τους φορτώσει.

Θα το δοκιμάσω και θας σας πω.:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξανά,

 

700€ κινητό (...καλά 350€ το πήρα απο το πλαίσιο) και μου κόβει τις κλήσεις τυχαία... Αν είναι δυνατόν.

Δεν το κάνει συνέχεια αλλά αρκετές φορές για να είναι εκνευριστικό.

Δεν έχω πειράξει τίποτα και είμαι με GSM μόνο δίκτυο. Έχει πρόβλημα άν πατάς την κεραία του σαν το iphone?

Μπορώ να κάνω τίποτα να βελτιώσω την κατάσταση??

www.pcplace.gr
Link to comment
Share on other sites

...τελικά, μπορεί να δει κάποιος 3d βίντεο στο κιν με υπότιτλους. Mετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα, χρησιμοποιώντας το Wondershare Video Converter Ultimate, και χρησιμοποιώντας την ταινία Avatar, να την δώ στο κινητο σε 3d και με υπότιτλους...

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται, ας το πεί...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα καταφερα και το παραγγειλα απο amazon το κινητο στα 258ε.Τωρα ειμαι στην φαση που το περιμενω και πρεπει να παρω θηκη - screen prot - φορτιστη και βαση αυτοκινητου και ισως 2η μπαταρια γιατι λογω δουλειας θα ειμαι πολλες ωρες στο δρομο.Αφου διαβασα και τις 70+ σελιδες του thread ομολογω πως χαθηκα :D . Οσων αφορα τις θηκες ειμαι αναμεσα σε 1 και 2.Για την μπαταρια απ οτι βλεπω η e-cell δεν αξιζει το κοπο και δεν υπαρχει κ αλλη ενναλακτικη στα λεφτα της. Για screen prot. δεν εχω ιδεα τι ειναι καλο και τι οχι αφου οι τιμες τους παιζουν με αποκλισεις μεχρι και 200%.Φορτιστη και βαση αυτοκινητου δεν εχει αναφερει κανεις τπτ μεχρι τωρα.Θα παρακαλουσα οποιον εχει προσωπικη εμπειρια με κατι απ ολα αυτα να δωσει τα φωτα του.Δε μ ενδιαφερει αν θα ειναι απο Ελλαδα απο αμαζον ebay η' οπουδηπουτε αλλου αρκει να ειναι σε λογικες τιμες και να φτανουν σε λογικους χρονους Ελλαδα.Ειναι το πρωτο μου smartphone γι αυτο εχω τοσες αποριες.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

Link to comment
Share on other sites

...τελικά, μπορεί να δει κάποιος 3d βίντεο στο κιν με υπότιτλους. Mετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα, χρησιμοποιώντας το Wondershare Video Converter Ultimate, και χρησιμοποιώντας την ταινία Avatar, να την δώ στο κινητο σε 3d και με υπότιτλους...

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται, ας το πεί...

 

Ρίξε ένα mini tutorial να υπάρχει.

Σίγουρα θα φανεί χρήσιμο σε πολλούς!

 

Για screen prot. δεν εχω ιδεα τι ειναι καλο και τι οχι αφου οι τιμες τους παιζουν με αποκλισεις μεχρι και 200%.Φορτιστη και βαση αυτοκινητου δεν εχει αναφερει κανεις τπτ μεχρι τωρα.Θα παρακαλουσα οποιον εχει προσωπικη εμπειρια με κατι απ ολα αυτα να δωσει τα φωτα του.Δε μ ενδιαφερει αν θα ειναι απο Ελλαδα απο αμαζον ebay η' οπουδηπουτε αλλου αρκει να ειναι σε λογικες τιμες και να φτανουν σε λογικους χρονους Ελλαδα.Ειναι το πρωτο μου smartphone γι αυτο εχω τοσες αποριες.

Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.

 

Εγώ πήρα αυτό:

http://www.ebay.com/itm/10-in-1-Pack-Accessory-Red-Snap-Case-Car-Charger-USB-Cable-Holder-HTC-EVO-3D-/190629740970?pt=PDA_Accessories&hash=item2c626b01aa

Είναι μια χαρά πακετάκι και σε πάρα πολύ καλή τιμή. Το πακέτο που πήρα είχε μαύρη θήκη και όχι κόκκινη. Μόνο η θήκη φάνηκε λίγο αναξιόπιστη αφού μου έπσασε όταν πήγα να την βάλω. Βέβαια δεν με νοιάζει και πολύ μιας και δεν είχα σκοπό να το έχω μέσα σε θήκη το κινητό.

Όσο για τον χρόνο παράδοσης, ήταν γύρω στις 2 εβδομάδες.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

AAAAAAA Επισης γνωμη μου ειναι πως ισως και να μην αξιζει ιδιαιτερα να κανεις root το εβο 3d..δεν εχει την αναλογη υποστηριξη που ειχε πχ το desire hd ενω μετα απο μεταβαση σε custom ρομ μου αρχισε κατι κουλα του στυλ χανει τη καρτα μνημης,δεν ποιανει σε ολη την οθονη το touch μεχρι να επανεκκινησω κλπ...ισως εγω να μην τα περναω σωστα,ισως η υποστηριξη να ειναι αθλια...

Ήθελα να αλλάξω ρομ,αλλά εδώ και 4 μέρες έχω διαβάσει τα προβλήματα όλων και μετάνιωσα.Τα δικά σου ποστ ειδικά μου άλλαξαν τη γνώμη.Ηθελαν να γίνω admin του κινητου για να σβήσω αχρηστα προγραμματα, και ειδικά τα widget για social media.Όπως φανταζομαι,το ξερετε, αλλά υπάρχουν προγραμματα που με το που συνδεθεί η συσκευη σε wifi και κάποιος έχει το αντιστοιχο προγραμματάκι, μπαίνει στο λογαριασμό σου και μπορεί να γράψει ο,τι θέλει.Οπότε όλα τα social widget φηγαν από τη συσκευή μου.

 

Δεν ξέρω αν έχει ξανα ειπωθεί ( έκανα ένα search και δεν βρήκα κάτι) αλλά το evo έχει built in print screen, πατώντας το power button και το home γρήγορα. Το διαπίστωσα καταλάθος βρίσκοντας μια φωτογραφία από την home screen μου στη γκαλερί.

 

Και 2 ερωτησούλες :

1) έχει αγοράσει κάποιος mini bluetooth keyboard απο το ebay να μου πει εντυπώσεις ? http://www.ebay.co.uk/itm/220920264049?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649#ht_3901wt_1185

 

2) Την Γρήγορη εκκίνηση είναι καλό να την έχουμε on ή off ή δεν έχει σημασία ?

Για το πληκτρολόγιο, αυτό που έχω να σου πω, είναι πως έψαχνα στο youtube για τις δυνατότητες του root evo 3d και ένας τύπος με μια εφαρμογή, έβαζε όποιο πληκτρολόγιο και ποντίκι ήθελε. Πρίν αγοράσεις ψάξε το λίγο.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

...τελικά, μπορεί να δει κάποιος 3d βίντεο στο κιν με υπότιτλους. Mετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες κατάφερα, χρησιμοποιώντας το Wondershare Video Converter Ultimate, και χρησιμοποιώντας την ταινία Avatar, να την δώ στο κινητο σε 3d και με υπότιτλους...

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται, ας το πεί...

 

Εντάξει αφού τακτοποιήθηκες όλα καλά, αλλιώς υπάρχει και η παρακάτω διαδικασία.

 

http://greekstars.co/greekstars/index.php?showtopic=36596

 

.Για την μπαταρια απ οτι βλεπω η e-cell δεν αξιζει το κοπο και δεν υπαρχει κ αλλη ενναλακτικη στα λεφτα της.

 

Λοιπόν είμαι από αυτούς που πήραν την εν λόγο μπαταρία από το e-cell και είχε πρόβλημα.

Μετά από επικοινωνία μαζί τους μου έστειλαν δύο (2) μπαταρίες για αντικατάσταση.

Με την μία που δουλεύω ήδη από την Πέμπτη δέν έχει πρόβλημα (ξεφόρτιζε απότομα από το 100% στο 85%) και δείχνει να κρατάει περισσότερο.

Θα μπορώ να πώ περισσότερα μετά από καμιά εβδομάδα να «στρώσει» πρώτα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αφού τακτοποιήθηκες όλα καλά, αλλιώς υπάρχει και η παρακάτω διαδικασία.

 

http://greekstars.co/greekstars/index.php?showtopic=36596

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο. Είμαι εκεί μελος...:D

Γνωριζω το θέμα...αλλά άλλο μετατροπή των υποτίτλων σε 3d κι αλλο το θέμα με το κινητό.;)

 

Το avatar το οποίο το χρησιμοποίησα ως "πείραμα", είχε 3d υπότιτλους ξεχωριστούς. Το πρόβλημα ηταν κατα την μετατροπή σε .mp4 για το κινητό. Χανόντουσαν οι υπότιτλοι.

Ανεξαρτήτως του τρόπους και των διαφορετικων προγραμμάτων που δίνουν εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1140313 για την μετατροπή απο .mkv σε .mp4, το πρόβλημα της μη εμφανισεις των υποτίτλων παρέμενε.

Η λύση ηταν κάτω απο την μύτη μας. Ή μάλλον στην καλύτερη εξέταση του προγράμματος Wondershare Video Converter Ultimate που χρησιμοποίησα. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει επιλογή πρόσθεσης και επεξεργασίας των υποτίτλων.

 

Κύριες οδηγίες

1. προσθέτουμε το βίντεο που θέλουμε στο πρόγραμμα.

2. Όταν προστεθεί η ταινία εμφανίζονται δίπλα από το εικονίδιο της δυο επιλογές.

α) engl [0].

b)… το όνομα της ταινίας που μόλις προσθέσαμε. Εδώ, Avatar 3d.

 

3. Κάνουμε κλικ σε αυτό το εικονίδιο και ανοίγει ένα παράθυρο με 4 επιλογές:

α. … Το όνομα της ταινίας,

β. None,

γ Edit subtittle,

δ Load subtitle.

 

Κλικ στο «Edit subtitle», όπου μας ανοίγει ένα καινούργιο περιβάλλον.

Αυτό χωρίζεται σε δύο επίπεδα.

Το επάνω επίπεδο χωρίζεται σε δύο οθόνες όπου εμφανίζεται η ταινία ως SBS (side by side).

Στην δεύτερη οθόνη θα εμφανίζεται η ταινία με τους υπότιτλους. Σ’ αυτήν θα δίνετε την προσοχή σας, όταν θα «παίζεται» με τους υπότιτλους.

Στο κάτω επίπεδο είναι όπου θα κάνουμε τα «μαγικά μας»

Το κάτω χωρίζεται σε 3 μέρη:

α. Enable plug-in subtitle.

Εδώ κάνουμε κλικ στο κουτάκι δίπλα του για να ενεργοποιηθούν, όχι μόνο τα υπόλοιπα δυο μέρη αλλά και η επιλογή από όπου θα προσθέσουμε τους υπότιτλους. Εφ’ όσον τους προσθέσουμε πηγαίνουμε στο δεύτερο κομμάτι.

β. Enable customized style.

κλικ στο κουτάκι δίπλα του για να ενεργοποιηθούν τα:

Font

Color

Size

Style

Από εκεί επιλέγουμε πως θέλουμε να εμφανίζονται οι υπότιτλοι.

γ. Transparency

Horizontal Space

Vertical Space

Εδώ παίζουμε με τους υπότιτλους. Χρησιμοποιούμε κυρίως τους δύο (Horizontal Space, Vertical Space). Πειραματιστείτε. Επιλέξτε πως και που τους θέλετε.

Υπό έναν όρο.

Μη τους τοποθετήσετε στο κέντρο.

Άκρη αριστερά.

 

Κλικ ΟΚ

Convert

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ για τον σύνδεσμο. Είμαι εκεί μελος...:D

Γνωριζω το θέμα...αλλά άλλο μετατροπή των υποτίτλων σε 3d κι αλλο το θέμα με το κινητό.;)

 

Το avatar το οποίο το χρησιμοποίησα ως "πείραμα", είχε 3d υπότιτλους ξεχωριστούς. Το πρόβλημα ηταν κατα την μετατροπή σε .mp4 για το κινητό. Χανόντουσαν οι υπότιτλοι.

Ανεξαρτήτως του τρόπους και των διαφορετικων προγραμμάτων που δίνουν εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1140313 για την μετατροπή απο .mkv σε .mp4, το πρόβλημα της μη εμφανισεις των υποτίτλων παρέμενε.

Η λύση ηταν κάτω απο την μύτη μας. Ή μάλλον στην καλύτερη εξέταση του προγράμματος Wondershare Video Converter Ultimate που χρησιμοποίησα. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα έχει επιλογή πρόσθεσης και επεξεργασίας των υποτίτλων.

 

Κύριες οδηγίες

1. προσθέτουμε το βίντεο που θέλουμε στο πρόγραμμα.

2. Όταν προστεθεί η ταινία εμφανίζονται δίπλα από το εικονίδιο της δυο επιλογές.

α) engl [0].

b)… το όνομα της ταινίας που μόλις προσθέσαμε. Εδώ, Avatar 3d.

 

3. Κάνουμε κλικ σε αυτό το εικονίδιο και ανοίγει ένα παράθυρο με 4 επιλογές:

α. … Το όνομα της ταινίας,

β. None,

γ Edit subtittle,

δ Load subtitle.

 

Κλικ στο «Edit subtitle», όπου μας ανοίγει ένα καινούργιο περιβάλλον.

Αυτό χωρίζεται σε δύο επίπεδα.

Το επάνω επίπεδο χωρίζεται σε δύο οθόνες όπου εμφανίζεται η ταινία ως SBS (side by side).

Στην δεύτερη οθόνη θα εμφανίζεται η ταινία με τους υπότιτλους. Σ’ αυτήν θα δίνετε την προσοχή σας, όταν θα «παίζεται» με τους υπότιτλους.

Στο κάτω επίπεδο είναι όπου θα κάνουμε τα «μαγικά μας»

Το κάτω χωρίζεται σε 3 μέρη:

α. Enable plug-in subtitle.

Εδώ κάνουμε κλικ στο κουτάκι δίπλα του για να ενεργοποιηθούν, όχι μόνο τα υπόλοιπα δυο μέρη αλλά και η επιλογή από όπου θα προσθέσουμε τους υπότιτλους. Εφ’ όσον τους προσθέσουμε πηγαίνουμε στο δεύτερο κομμάτι.

β. Enable customized style.

κλικ στο κουτάκι δίπλα του για να ενεργοποιηθούν τα:

Font

Color

Size

Style

Από εκεί επιλέγουμε πως θέλουμε να εμφανίζονται οι υπότιτλοι.

γ. Transparency

Horizontal Space

Vertical Space

Εδώ παίζουμε με τους υπότιτλους. Χρησιμοποιούμε κυρίως τους δύο (Horizontal Space, Vertical Space). Πειραματιστείτε. Επιλέξτε πως και που τους θέλετε.

Υπό έναν όρο.

Μη τους τοποθετήσετε στο κέντρο.

Άκρη αριστερά.

 

Κλικ ΟΚ

Convert

 

Μια βοήθεια οι υπότιτλοι μου βγαίνουν σε αλαμπουρνέζικα, οχι ελληνικά ποιά κωδικοποίηση να επιλέξω.

Αυτο συμβαίνει στο αρχείο (σρτ) και κατ'επέκταση και στην ταινία.

Τι λάθος κάνω.

Λειτουργικό win 7 ultimate

 

Τελικά το βρήκα

 

Κλικ στο «Edit subtitle», όπου μας ανοίγει ένα καινούργιο περιβάλλον.

Αυτό χωρίζεται σε δύο επίπεδα.

Το επάνω επίπεδο χωρίζεται σε δύο οθόνες όπου εμφανίζεται η ταινία ως SBS (side by side).

Στην δεύτερη οθόνη θα εμφανίζεται η ταινία με τους υπότιτλους. Σ’ αυτήν θα δίνετε την προσοχή σας, όταν θα «παίζεται» με τους υπότιτλους.

 

Μπορείς να μου πείς πώς αλλάζεις το πλαίσιο τις εικόνας στην πρώτη οθόνη και να το αποθηκεύσει;

Γιατί οτι και να έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στο αποτέλεσμα μου κόβει στην μέση την δεύτερη εικόνα.

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σχετικά με τους υπότιτλους. Έκανα όλα όσα αναφέρονται με το πρόγραμμα wondershare αλλά οι υπότιτλοι εμφανίζονται μόνο στην αριστερή οθόνη και όχι και στην δεξιά οθόνη με συνέπεια να μην εμφανίζονται καλά κατα τη μετατροπή απο 2d σε 3d. Μήπως αυτό οφείλεται στο ότι έχω την unregistered version?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω σχετικά με τους υπότιτλους. Έκανα όλα όσα αναφέρονται με το πρόγραμμα wondershare αλλά οι υπότιτλοι εμφανίζονται μόνο στην αριστερή οθόνη και όχι και στην δεξιά οθόνη με συνέπεια να μην εμφανίζονται καλά κατα τη μετατροπή απο 2d σε 3d. Μήπως αυτό οφείλεται στο ότι έχω την unregistered version?Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

destefos καλημέρα.

Οι οδηγίες που έδωσα αναφέρονται σε ταινία που είναι 3d και οι υπότιτλοι είναι 3d.

Δεν μιλησα για μετατροπή απο 2d σε 3d.:confused:

Δεν έχω κάνει τέτοιους πειραματισμούς. :)

 

Μπορείς να μου πείς πώς αλλάζεις το πλαίσιο τις εικόνας στην πρώτη οθόνη και να το αποθηκεύσει;

Γιατί οτι και να έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής στο αποτέλεσμα μου κόβει στην μέση την δεύτερη εικόνα.

 

Περίεργη εικόνα...

Εβαλες την ταινία να παίζει; Εφ' οσον παίζει τοτε παιζουμε με τους υπότιτλους. και κυριότερο δεν πειράζουμε τις οθόνες. :)

 

H παρακάτω εικόνα δείχνει πως πρέπει να εμφανίζεται η ταινία στο επάνω μέρος, κατά την διάρκεια ενσωμάτωσης των υποτίτλων.

Τα μέρη που περικλείονται με κόκκινο κύκλο δεν τα πειράζομαι εκτός κι αν θέλουμε να πειραματιστούμε.

Μόνο στα του μπλε κύκλου ασχολούμαστε

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμη.1...Οι υπότιτλοι εμφανίζονταο μόνο στο αριστερό παράθυρο?Αν ναι τότε πως τους βλέπεουν και τα δύο μάτια σε 3D?

2...Οι υπότιτλοι είναι σε μορφή srt ή σε μορφή sub και idx?

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω, έχει κάνει κανένας δοκιμή να εγκαταστήσει linux ή windows στο evo 3d? Βασικά με έχει ψήσει γιατί θα με βόλευε πολύ για παρουσίαση της δουλειας μου στους πελάτες, αντί να παίρνω laptop, να κρατάω μόνο το κινητό με τον mhl αντάπτορα, άντε και με το vga καλώδιο και να κάνω δουλειά άνετα!Εξάλλου και με τη ραμ που έχει άνετα φορτώνει όλα τα προγράμματα που θέλω.Κανείς που το έχει τεστάρει τόσο υπάρχει;Το θέμα πληκτρολογίου και ποντικιού λύνεται απ'ο,τι έχω ψάξει αν και δεν έχω χρησιμοποιήσει κάποιο mouse/keyboard.Εσεις;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτόν τον φορτιστή εδώ και πάνω από 1 μήνα, αλλά ακόμα δεν τον έχω χρησιμοποιήσει.. :P

για την ακρίβεια με αφορμή την δημοσίευσή σου, έκανα και ένα ψάξιμο στο δωμάτιο και δεν ξέρω καν που τον έχω βάλει..

http://www.ebay.com/itm/110811072658?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Link to comment
Share on other sites

Το evo 3d τελικα φοραει gorilla glass?

 

Ναι!

 

http://www.corninggorillaglass.com/products-with-gorilla/full-products-list

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήθελα να ρωτήσω, έχει κάνει κανένας δοκιμή να εγκαταστήσει linux ή windows στο evo 3d?

 

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν θέλεις άλλο λειτουργικό, θα χρειαστεί να κοιτάξεις για άλλη συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις ακόμη.1...Οι υπότιτλοι εμφανίζονταο μόνο στο αριστερό παράθυρο?Αν ναι τότε πως τους βλέπεουν και τα δύο μάτια σε 3D?

2...Οι υπότιτλοι είναι σε μορφή srt ή σε μορφή sub και idx?

 

φίλε destafos:

1. Υποθέτω ότι μιλάς για το δεύτερο ζευγάρι οθονών (όπως τις βλέπουμε στην οθόνη του υπολογιστή, δεξιά.

Στο ζευγάρι αυτό, εμφανίζεται η ταινία SBS (δίπλα-δίπλα ).

Εάν τοποθετήσεις τους υπότιτλους στην δεξιά οθόνη του ζεύγους ή στην μέση, το αποτέλεσμα θα είναι κατά την αναπαραγωγή της ταινίας στο κινητό σου, να «σπάσουν» ή να «διαχωριστούν» οι υπότιτλοι . Δλδ να εμφανίζονται η μισή πρόταση στην άκρη δεξιά και η άλλη, στην άκρη αριστερά της οθόνης.

2. Οι υπότιτλοι είναι σε μορφή .srt.

 

 

Πιστεύω να σε κάλυψα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν θέλεις άλλο λειτουργικό, θα χρειαστεί να κοιτάξεις για άλλη συσκευή.

 

Κάνεις λάθος φίλε μου,ακόμα και στο official market αν ψάξεις υπάρχουν εφαρμογές πουσου απλοποιούν τη διαδικασία της εγκατάστασης. Επίσης, είναι πάρα πολλές οι ιστοσελίδες με tutorial "how to install linux/windows in your android device"

http://androlinux.com/android-ubuntu-development/how-to-install-ubuntu-on-android/

 

Τέλος, αναμένουμε από την canonical να βγάλει λογισμικό για όλα τα android dual core κινητά που θα λειτουργεί παράλληλα με το ανδροιδ, με τη διαφορά πως μόλις γίνει η σύνδεση με οθόνη το κινητό μετατρέπεται σε 2πύρηνο desktop.

Λοιπόν, υπάρχει κάποιος που έχει κάνει την εγκατάσταση και έχει μείνει ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του linux μέσω του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνεις λάθος φίλε μου,ακόμα και στο official market αν ψάξεις υπάρχουν εφαρμογές πουσου απλοποιούν τη διαδικασία της εγκατάστασης. Επίσης, είναι πάρα πολλές οι ιστοσελίδες με tutorial "how to install linux/windows in your android device"

http://androlinux.com/android-ubuntu-development/how-to-install-ubuntu-on-android/

 

Τέλος, αναμένουμε από την canonical να βγάλει λογισμικό για όλα τα android dual core κινητά που θα λειτουργεί παράλληλα με το ανδροιδ, με τη διαφορά πως μόλις γίνει η σύνδεση με οθόνη το κινητό μετατρέπεται σε 2πύρηνο desktop.

Λοιπόν, υπάρχει κάποιος που έχει κάνει την εγκατάσταση και έχει μείνει ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του linux μέσω του κινητού;

 

Δεν είναι καταλάβει ότι μιλάς για δοκιμαστικές προσπάθειες στις οποίες το λειτουργικό bootάρει απλά και δεν δουλεύει τίποτε από τις λειτουργίες της συσκευής. Αν ζητάς κάτι τέτοιο... ναι, κάνω λάθος.

 

Καλό είναι να ψάχνουμε καλύτερα πρώτα πριν προβούμε σε βαρύγδουπες τοποθετήσεις μιας και τα γραφόμενα μένουν και εκτιθέμεθα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν θέλεις άλλο λειτουργικό, θα χρειαστεί να κοιτάξεις για άλλη συσκευή.

 

Εγώ είχα βάλει windows xp. Αλλά δεν ήταν καθόλου ευκολοχρηστα και λειτουργικά. Άλλοι που έχουν δοκιμάσει με win 98 και ελαφριες εκδόσεις λινυξ είχαν καλύτερες εντυπωσεις.

 

Googlαρισε το. Θα βρεις....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα δοκιμαστικών πραγμάτων, είναι ότι όλα αυτά είναι μεσοβέζικες λύσεις! Στη μία περίπτωση τρέχεις Ubuntu με chroot (και για να δεις GUI πρέπει να συνδεθείς με VNC) και στην άλλη τρέχεις Windows μέσα από κάτι που, υποθέτω, είναι κάποιου είδους VM (δεν μπορεί να είναι κάποια native λύση, αφού δεν υπάρχουν windows για arm). Εν ολίγοις, να κάτσεις να τρέξεις σε embedded device 2 λειτουργικά ταυτόχρονα και μάλιστα σε μία οθόνη που δεν είναι για πολλά πολλά (λόγω μεγέθους) δε θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο.

 

Αξιόλογες προσπάθειες για πραγματικό bootάρισμα σε linux διανομές υπάρχουν για διάφορα tablets και εκεί αξίζει τον κόπο, λόγω και του μεγέθους (που και πάλι, σε περιπτώσεις 7'', είναι περιοριστικό, αλλά οσο να ναι... παλεύεται).

Link to comment
Share on other sites

μήπως τελικα ειναι και αυτός ενας σοβαρώς λόγος τελικά για την τόσο πολισιζιτιμενη μπαταριά μας..?

http://www.techgear.gr/free-apps-eat-phone-battery-41439/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+TechGearGR+%28TechGear.gr%29

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα δοκιμαστικών πραγμάτων, είναι ότι όλα αυτά είναι μεσοβέζικες λύσεις! Στη μία περίπτωση τρέχεις Ubuntu με chroot (και για να δεις GUI πρέπει να συνδεθείς με VNC) και στην άλλη τρέχεις Windows μέσα από κάτι που, υποθέτω, είναι κάποιου είδους VM (δεν μπορεί να είναι κάποια native λύση, αφού δεν υπάρχουν windows για arm). Εν ολίγοις, να κάτσεις να τρέξεις σε embedded device 2 λειτουργικά ταυτόχρονα και μάλιστα σε μία οθόνη που δεν είναι για πολλά πολλά (λόγω μεγέθους) δε θεωρώ ότι αξίζει τον κόπο.

 

Αξιόλογες προσπάθειες για πραγματικό bootάρισμα σε linux διανομές υπάρχουν για διάφορα tablets και εκεί αξίζει τον κόπο, λόγω και του μεγέθους (που και πάλι, σε περιπτώσεις 7'', είναι περιοριστικό, αλλά οσο να ναι... παλεύεται).

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Είναι μεσοβέζικες λύσεις, δε το συζητάμε!Εγώ το σκέφτομαι μόνο για όταν πάω για κάποια παρουσιάση σε πελάτη, να το συνδέω στην οθόνη του ήστην τηλεόραση της εταιρείας, εννοείται πως από την οθόνη του κινητού δε βολεύει με τίποτα.Στην ουσία το να πάρω το 18' λάπτοπ, δε χρειάζεται σε τίποτα, καθώς τα προγράμματα που θα χρησιμοποιήσω εκεί θα είναι μόνο ένας browser,ftp και ένα πρόγραμμα επεξεργασίας κώδικα που τα δούλευα ταχύτατα και σε pentium 2 με 1gb ram.Η canonical βέβαια έχει ανακοινώσει πως τα ubuntu της στην πορεία, θα γίνονται ένα με το android και μολις συνδέεται το κινητό στην τηλεόραση ή σε οθόνη θα μετατρέπεται σε desktop. Θέμα με τη διάρκεια της μπαταρίας δεν υπάρχει, γιατί για να συνδεθεί το κινητό με την τηλεόραση, χρειάζεται ταυτόχρονα να πέρνει και ρεύμα για να φορτίζεται και να δίνει και ενέργεια στον αντάπτορα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...