Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ψάχνοντας να βρω χθες κάποιες πληροφορίες για την ποιότητα της προβολής 3d (ακόμα να μου απαντήσει κάποιος εδώ :( ) έπεσα σε μια "πρόταση" να χρησιμοποιηθεί η μπαταρία του evo 4g επειδή έχει παραπάνω mah (1750 αν θυμάμαι) και γράφανε συμπαθητικά πράγματα για αυτή..και είναι και γνήσια..

Δεν έχω δει κάτι προσωπικά για αυτή την μπαταρία. Αλλά από τα 1730 στα 1750mAh δεν θα περίμενα και τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έγραψα παραπάνω ότι μου κάνανε και μένα παράπονα όταν το είχα στη θήκη της case matte και διαπίστωσα ότι δεν συνέπιπταν οι "έξοδοι" για το μικρόφωνο..και επειδή την θέλω την θήκη, μεγάλωσα την τρύπα με ένα τρυπανάκι..

αν έχεις θήκη, ίσως φταίει αυτό..αν όχι, ίσως πρέπει να το κοιτάξεις..

 

 

 

ψάχνοντας να βρω χθες κάποιες πληροφορίες για την ποιότητα της προβολής 3d (ακόμα να μου απαντήσει κάποιος εδώ :( ) έπεσα σε μια "πρόταση" να χρησιμοποιηθεί η μπαταρία του evo 4g επειδή έχει παραπάνω mah (1750 αν θυμάμαι) και γράφανε συμπαθητικά πράγματα για αυτή..και είναι και γνήσια..

 

Ήθελα να σου απαντήσω χτες αλλά ξεχάστηκα.

Δεν έχουν κάτι τα μάτια σου. Η ποιότητα ή μάλλον αυτή η τεχνολογία 3D που χρησιμοποιείται στο Evo είναι για τον κάδο.

Αν δεις κάποια μηνύματα πιο πριν και γω ρώταγα αν υπάρχουν γυαλιά για να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση και ας διαφημίζουν την οθόνη ως glasses-free.

 

Πιστεύω ότι είναι το χαρακτηριστικό που ενδιαφέρει λιγότερο εδώ μέσα. Ειλικρινα δεν αξίζει αυτό το χαρακτηριστικό αλλά όλο το τηλέφωνο είναι σούπερ.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οπως εχω ξαναγραψει οτι η δικια μου ecell

μπαταρια επεφτε απο το 100% σε 85% σε αναμονη

σε μια ωρα περιπου αλλα μου κρατουσε με την χρηση

που κανω 10-12 ωρες παραπανω απο την stock,αλλα

διαπιστωσα οτι ζεσταινονταν παραπανω σε χρηση και ετσι

τους εστειλα και εγω mail για την μπαταρια αλλα βεβαια η απαντηση

τους δεν με ικανοποιησε και ειναι για γελια.

 

Thank you for informing us. To test a new battery and help ensure optimal performance, we recommend an initial "conditioning" procedure for all new batteries. For the first 3 charge cycles, fully charge the battery and then allow it to nearly fully discharge before fully charging it agassin. This initial "conditioning" of the battery will help ensure a true "full charge" during the first few charge cycles, ensure the full cell capacity of the battery is being utilized, and condition the battery for optimal performance.

 

 

Please note that before receiving an initial charge, a new battery may not power up the phone, or the phone/charger may not immediately show any charge indicators, or the battery may prematurely (falsely) show a full charge. If you experience any of these conditions, continue to charge the battery for an extended period of time (up to 12 hours).

 

 

Please let us know what will happen.

 

 

 

Kind regards,

 

Janice

Edited by pannic
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, αν το ξεκλειδώσω και γίνω root, βάζοντας μια αλλη ROM θα έχω τα :

Text Reflow (που είναι ένας λόγος μόνος του για να πάρεις HTC) και τα εργαλεία όπως Polaris Office, Adobe Reader κλπ που έχει μέσα η εργοστασιακή ROM ;

 

Το HDBOOT μου είναι το 1.49.0018. Ξεκλειδώνει ;

 

Και επίσης, ποιός ο καλύτερος εναλλακτικός δωρεάν launcher για το EVO?

 

Ευχαριστώ !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από μια έρευνα που έκανα στο XDA, δεν βλέπω κάποια μπαταρία χωρίς έξτρα καπάκι, να μπορεί να κρατήσει καλύτερα από την original. Κάποιοι λένε για τις Anker με 1900mAh με κάτι λιγότερο από 20€, αλλά από ότι βλέπω η μόνη που μπορεί να κάνει κάτι είναι η Mugen στα 1950mAh, αλλά με τσουχτερή τιμή (35€)...

 

Και πόσο παραπάνω αυτονομία να σου δώσει;. 10% και αν... Το καλό είναι ότι με την μπαταρία αυτή δεν θα δεις προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο παραπάνω αυτονομία να σου δώσει;. 10% και αν... Το καλό είναι ότι με την μπαταρία αυτή δεν θα δεις προβλήματα.

 

Η απαντηση τους μολις...

 

 

We understand how it can be distressing to learn that the item you purchased from us arrived in less than satisfactory condition. To amend this, a replacement was requested and this should arrive until 08-Mar. Also, there is no need to return the original item backto us since sending it back would cost you much on the shipping, please keep it instead in case we need you to send it.

 

 

We are sorry about this unfortunate incident and sincerely appreciate your continued patronage.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μου κλείνει το wifi? Όταν το αφήνω σε αναμονή το τηλέφωνο. Το κάνει και σε εσάς? Μήπως για εξοικονόμηση ενέργειας?

Αν είναι έτσι μπορώ να το κάνω να μην κλείνει?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις-->ασύρματα δίκτυα-->ρυθμίσεις wifi-->Μενού-->Σύνθετες--> Πολιτική κατάστασης αδράνειας Wifi-->Ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Ωχ!! Δεν τις είχα δει ποτέ αυτές τις ρυθμίσεις!:blink:

Thank youuuuuuuuuu!!:p:happy:

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να παρω καμαι μνημη 32gb για το κινητο μιας κ η 8 που εχει δεν φτανει κ για μουσικη η βιντεο.... Γνωριζω οτι ειναι καλο να παρω καποια με μεγαλο κλασ ( πχ 6 ή 10 ). Καποιος που εχει παρει μνημη μπορει να προτεινει καποιον κατασκευαστη που να δουλευει καλα με το κινητο αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωσω οπως εχω ξαναγραψει οτι η δικια μου ecell

μπαταρια επεφτε απο το 100% σε 85% σε αναμονη

σε μια ωρα περιπου αλλα μου κρατουσε με την χρηση

που κανω 10-12 ωρες παραπανω απο την stock,αλλα

διαπιστωσα οτι ζεσταινονταν παραπανω σε χρηση και ετσι

τους εστειλα και εγω mail για την μπαταρια αλλα βεβαια η απαντηση

τους δεν με ικανοποιησε και ειναι για γελια.

Και εμένα έτσι απάντησαν στην αρχή, τους έστειλα 2ο mail και χωρίς πολλά πολλά θα μου κάνουν refund. Οπότε, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, επικοινώνησε πάλι μαζί τους...

 

Και πόσο παραπάνω αυτονομία να σου δώσει;. 10% και αν... Το καλό είναι ότι με την μπαταρία αυτή δεν θα δεις προβλήματα.

Προφανώς για 10/15% μιλάμε... Αλλά με την τιμή αυτή δεν παίζει... Αν είχα sensation με τα 1520mAh μπορεί και να την χτύπαγα...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχοντας κι εγω την χρυση εχω να πω (αφου ολοκληρωσα 3 φορτισεις) οτι ειναι πολυ καλητερη απο την εργοστασιακη αφου μου κρατησε οπως αναφερετε 1η 8ω 22λ εχοντας καταναλωσει

58% οθονη

15% αναμονη κυψελης

13% τηλ. σε αδρανεια

5% οπερα

3% νφλ προ 2012

κι απο 2% λειτουργια συστηματος android wi-fi και φωνητικες κλησεις και τωρα εχω 14% μπαταρια

το προβλημα με το 85% οντως υπαρχει και σε εμενα

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έτσι απάντησαν στην αρχή, τους έστειλα 2ο mail και χωρίς πολλά πολλά θα μου κάνουν refund. Οπότε, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, επικοινώνησε πάλι μαζί τους...

 

 

Τους εστειλα φιλε,θα μου στειλουν αλλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εχοντας κι εγω την χρυση εχω να πω (αφου ολοκληρωσα 3 φορτισεις) οτι ειναι πολυ καλητερη απο την εργοστασιακη

Σε εσένα η μπαταρία ζεσταίνεται περισσότερο από την κανονική?

 

Τους εστειλα φιλε,θα μου στειλουν αλλη μπαταρια.

 

Δεν ξέρω φίλε. Από ότι είδα την έβγαλαν και από το site τους, οπότε έχουν μάλλον αρκετά παράπονα. Μήπως να τους ζητούσες refund?

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα η μπαταρία ζεσταίνεται περισσότερο από την κανονική?

δεν εχω παρατηρησει κατι τετοιο, η θερμοκρασια ειναι στους 23

Link to comment
Share on other sites

58% οθονη

15% αναμονη κυψελης

13% τηλ. σε αδρανεια

5% οπερα

3% νφλ προ 2012

 

πόσα λεπτά/ώρες αντιστοιχούν σε κάθε ποσοστό;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ερώτηση, αν το ξεκλειδώσω και γίνω root, βάζοντας μια αλλη ROM θα έχω τα :

Text Reflow (που είναι ένας λόγος μόνος του για να πάρεις HTC) και τα εργαλεία όπως Polaris Office, Adobe Reader κλπ που έχει μέσα η εργοστασιακή ROM ;

 

Μπορείς εύκολα να τα βάλεις και ας μην υπάρχουν.

 

Το HDBOOT μου είναι το 1.49.0018. Ξεκλειδώνει ;

 

Ναι, δες το πρώτο post.

 

Και επίσης, ποιός ο καλύτερος εναλλακτικός δωρεάν launcher για το EVO?

 

Από το Sense, κανένα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Refund μου έκαναν πάντως . Τώρα βασικά θα δώσω το HTC EVO 3D και θα πάρω το Νote :p . Tην Παρασκευή θα είναι έτοιμη η επιδότηση μου από την Vodafone
Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση.θελω να κανω downgrade τον hboot με τον τροπο που περιγραφεται στην πρωτη σελιδα και δεν γινεται...κατεβαζω το καταλληλο PG86IMG.zip με την 0007,την περναω στην καρτα,ξεκιναω με vol down+power,διαβαζει το αρχειο,ξεκιναει να το περναει και τελειωνει διχως να εχει περαστει κατι....συνεχιζω να εχω 0018...τι κινητο ειναι locked + s-on...μηπως κανω κατι λαθος η πρεπει απαραιτητα να παιξω με htcdev;;
manaros
Link to comment
Share on other sites

πόσα λεπτά/ώρες αντιστοιχούν σε κάθε ποσοστό;

3g η wifi ειναι ολη τη μερα ανοιχτα...

και το οπερα ειναι περιπου 3-4 ωρες ανοιχτο την ημερα, απο κλησεις δεν ειναι πολυ κανα δεκαλεπτο την ημερα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...