Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και εμενα το ιδιο μου κανει.

 

Εμενα χειροτερα...απο 100% σε 10 λεπτα εχει παει στο 90 % και μετα απο αλλα 10 στο 85%...μετα βεβαια κατεβαινει πιο σιγα...παω για αλλαγη λετε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε όλους κάνει το ίδιο. Προσωπικά φοβήθηκα και την άλλαξα την μπαταρία με την stock. Το email παραπάνω που έγραψα που μου ήρθε από την εταιρία ουσιαστικά παραδέχεται ότι το προϊόν είναι ελλατωματικό.
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως αν εισαι μεσα στην προθεσμια θα σου το αλλαξουν

Πήγα σήμερα πίσω στο Πλαίσιο, αλλά γενικά ήταν αρνητικοί στο να το αλλάξουν άμεσα.

Συγκεκριμένα μου είπαν να το αφήσω να το στείλουν στο Service της εταιρίας.

Όπως και να έχει δεν το άφησα και θα επικοινωνήσω ο ίδιος με τον αντιπρόσωπο της HTC στην Ελλάδα.

No one told you when to run, you missed the starting gun
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και μενα μου κανει κατι κουλα με την μπαταρια..πχ το εβαλα το βραδυ να φορτισει και το πρωι πριν το βγαλω απο τον φορτιστη ειχε πρασινο λαμπακι(φορτισμενο) και μπαταρια 96%.....οτι να ναι.και ολα αυτα με μαμα ρομ.επισης υστερα απο μια-δυο ωρες η μπαταρια πεφτει 10 με 15& χωρις να κανω απολυτως τιποτα...βεβαια σημερα το βραδυ του εκανα φορτιση απο usb θυρα και υστερα απο 12 ωρες αναμονης,τηλεφωνηματων και λιγης χρησης ιντερνετ ειμαι στο 86%να τονισω οτι ειναι οι πρωτες φορτισεις της μπαταριας...
manaros
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάστε το ποστ μου ποιο πάνω και θα καταλάβετε. Η μπαταρία είναι ελλατωματική. Στο χέρι σας είναι αν την κρατήσετε ή όχι. Η εταιρία το παραδέχτηκε σε εμένα και γυρνάνε όλες τις μπαταρίες . Αν πάθει κάτι όμως το κινητό σας αργότερα μην φωνάζετε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάστε το ποστ μου ποιο πάνω και θα καταλάβετε. Η μπαταρία είναι ελλατωματική. Στο χέρι σας είναι αν την κρατήσετε ή όχι. Η εταιρία το παραδέχτηκε σε εμένα και γυρνάνε όλες τις μπαταρίες . Αν πάθει κάτι όμως το κινητό σας αργότερα μην φωνάζετε.

 

την αλλαξα κιολας.εβαλα ξανα τη δικια του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά διαβάστε το ποστ μου ποιο πάνω και θα καταλάβετε. Η μπαταρία είναι ελλατωματική. Στο χέρι σας είναι αν την κρατήσετε ή όχι. Η εταιρία το παραδέχτηκε σε εμένα και γυρνάνε όλες τις μπαταρίες . Αν πάθει κάτι όμως το κινητό σας αργότερα μην φωνάζετε.

 

 

εμενα παλι τα κουλα μου τα κανει με την μαμα μπαταρια και μαμα ρομ...

manaros
Link to comment
Share on other sites

εμενα παλι τα κουλα μου τα κανει με την μαμα μπαταρια και μαμα ρομ...

 

Tι περίεργο κάνει δηλαδή ;. Φτάνει στο 100% πρασινίζει το led και μετά αν το αφήσεις θα σου πάει πίσω στο 95% και αν το ξανααφήσεις θα πάει στο 100% ;. Αυτό εννοείς ;

Link to comment
Share on other sites

το πιο κουλο ειναι οτι:το φορτιζω,τελειωνει η φορτιση και οταν το βγαλω απο τον φορτιστη μου δειχνει απο 95 εως 99%...μολις το βγαλω!!!!!!!και μετα απο μια ωρα μπορει να εχω χασει αλλο 10%..μετα ολα κανονικα(δηλαδη συνεχιζει απο το π.χ.87% και κατεβαινει αργα....η αληθεια ειναι πως το πηρα μεταχειρισμενο 2 ημερων και δεν ξερω τι χρηση του εγινε αυτες τις πρωτες 2 μερες..κατι μου λεει πως πρεπει απαραιτητα να κανω reset τα στατιστικα της μπαταριας και μετα βλεπω...
manaros
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια και μενα μου κανει κατι κουλα με την μπαταρια..πχ το εβαλα το βραδυ να φορτισει και το πρωι πριν το βγαλω απο τον φορτιστη ειχε πρασινο λαμπακι(φορτισμενο) και μπαταρια 96%.....οτι να ναι.και ολα αυτα με μαμα ρομ.επισης υστερα απο μια-δυο ωρες η μπαταρια πεφτει 10 με 15& χωρις να κανω απολυτως τιποτα...βεβαια σημερα το βραδυ του εκανα φορτιση απο usb θυρα και υστερα απο 12 ωρες αναμονης,τηλεφωνηματων και λιγης χρησης ιντερνετ ειμαι στο 86%να τονισω οτι ειναι οι πρωτες φορτισεις της μπαταριας...

 

Αυτό είναι φυσιολογικό κι αποτελεί μέθοδο προστασίας της μπαταρίας, μιας και οι μπαταρίες λιθίου φθείρονται πολύ περισσότερο όταν είναι φορτισμένες πλήρως και ενώ το τηλέφωνο λειτουργεί συνεχίζουν να αναπληρώνουν το χαμένο φορτίο από τον μετασχηματιστή.

 

Αυτό που κάνει το τηλέφωνο είναι το εξής:

Όταν η φόρτιση φτάσει στο 100% κι εφόσον δεν έχει βγεί από τον φορτιστή, κόβει μόνο του το τηλέφωνο την φόρτιση και λειτουγεί με μπαταρία μέχρι αυτή να φτάσει σε χαμηλότερο ποσοστό -νομίζω γύρω στο 95-96% γιατί κι εγώ το χαμηλότερο που έχω δει τόσο είναι- και μετά το το ξαναφορτίζει μέχρι το 100% κ.ο.κ.

Γιατί άλλωστε τις μπαταρίες των φορητών υπολογιστών πρέπει να τις βγάλουμε όταν τους έχουμε να φορτίζουν συνέχεια;

Χαρακτηρηστικά όταν πήρα vaio για να εκσυγχρονίσω την μητέρα μου (εγώ δεν έχω φορητό είμαι οπαδός των desktop) είδα με έκπληξη ότι έχει επιλογή να βάζεις εσύ το όριο της maximum φόρτισης που θέλεις ωστέ να μπορείς να τον έχεις στην πρίζα όλη την ώρα χωρίς να φθείρεται η μπαταρία. Το πρόγραμμα αυτό πρότεινε σαν βέλτιστο το 50%!

 

Για λεπτομέρειες από ειδικούς δείτε εδώ:

http://batteryuniversity.com/learn/article/charging_lithium_ion_batteries

 

Αναφέρομαι στο θέμα με τη μή πλήρη φόρτιση τα άλλα είναι μάλλον επειδή η μπαταρία είναι καινούρια

Edited by kyrman
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σήμερα πίσω στο Πλαίσιο, αλλά γενικά ήταν αρνητικοί στο να το αλλάξουν άμεσα.

Συγκεκριμένα μου είπαν να το αφήσω να το στείλουν στο Service της εταιρίας.

Όπως και να έχει δεν το άφησα και θα επικοινωνήσω ο ίδιος με τον αντιπρόσωπο της HTC στην Ελλάδα.

 

Δεν το δέχτηκαν σαν DOA?? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το ράδιο 10.59....

 

Λοιπον,δοκιμασα το ράδιο 10.59 και απο τοτε λυθηκε σχεδον 100% το προβλημα με τις αποσυνδεσεις, εδω και μια βδομαδα μετραω το πολυ 2 3 οι οποιες πολυ πιθανον να οφειλονται στο δικτυο, σ ευχαριστω φιλε μου.

 

Το προβλημα εικαζω ηταν οτι δεν ειχα το σωστο ραδιο σε σχεση με το RUU, ολες οι αντιστοιχιες (ποιο ραδιο ταιριαζει σε καθε RUU) βρισκονται εδω: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1218196

 

Ραδιο και RUU τα ελεγχουμε στο τηλεφωνο ως εξης: Ρυθμισεις-Σχετικα με το τηλεφωνο-Πληροφοριες λογισμικου-"Αριθμος Λογισμικου" (RUU) και πατώντας-Περισσοτερα ελέγχουμε την "Εκδοση βασικου φασματος"(ραδιο)

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους κάνει το ίδιο. Προσωπικά φοβήθηκα και την άλλαξα την μπαταρία με την stock. Το email παραπάνω που έγραψα που μου ήρθε από την εταιρία ουσιαστικά παραδέχεται ότι το προϊόν είναι ελλατωματικό.

Και σε εμένα παρουσιάζει μια παρόμοια συμπεριφορά με την γρήγορη πτώση στην αρχή. Αυτό που εμένα με ανησύχησε όμως είναι ότι ζεσταίνεται περισσότερο από την original όταν το χρησιμοποιείς εντονότερα... Εσύ είδες καμιά διαφορά στην θερμοκρασία?

 

Θα επικοινωνήσω και εγώ μαζί τους. Κρίμα ρε γμτ γιατί φαινότανε καλή επιλογή... :(

Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ενα κακο.

 

Αυτο που μου κανει, ανεξαρτητως ρομ, ειναι οτι εχει παρα πολυ

κακη ποιοτητα το μικροφωνο.

 

Ολοι μου παραπονιουνται οτι με ακουν ειτε χαλια, ειτε πολυ μακρια.

 

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια ?

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν email και μου είπαν ότι θα μου κάνουν refund σε 24-48 ώρες το πολύ. Διαφορά στη θερμοκρασία δεν είδα, ΑΛΛΑ όταν η ίδια η εταιρία αναφέρει ότι το προϊόν είναι ελλατωματικό τότε μια επιλογή έχεις. Να την βγάλεις . Δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.
Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν email και μου είπαν ότι θα μου κάνουν refund σε 24-48 ώρες το πολύ. Διαφορά στη θερμοκρασία δεν είδα, ΑΛΛΑ όταν η ίδια η εταιρία αναφέρει ότι το προϊόν είναι ελλατωματικό τότε μια επιλογή έχεις. Να την βγάλεις . Δεν ξέρεις τι μπορεί να σου συμβεί.

Έβαλα και εγώ ξανά την original. Τους έχω στείλει και μήνυμα και περιμένω την απάντηση τους...

Link to comment
Share on other sites

θελω να το παρω κ εγω αυτο το τηλ.για πειτε αξιζει να το παρω?εχει προβληματα με κατι?τo 3d δουλευει κανονικα?
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γίνομαι αδιάκριτος μέχρι πόσα χρήματα θέλεις να ξοδέψεις για αγορά κινητού τηλεφώνου;
Link to comment
Share on other sites

το εχω βρει 1 μηνα 270ε

 

Το κινητό καλό είναι. Διάβασε όμως κάποια πράγματα στο thread εδώ, πιστεύω ότι έτσι θα έχεις καλύτερη άποψη. Το κινητό μια χαρά είναι. Δεν βγάζει προβλήματα. Αυτό είναι και το ποιο σημαντικό πιστεύω. Φυσικά εξαρτάται ποιες είναι οι ανάγκες σου.

Link to comment
Share on other sites

Από μια έρευνα που έκανα στο XDA, δεν βλέπω κάποια μπαταρία χωρίς έξτρα καπάκι, να μπορεί να κρατήσει καλύτερα από την original. Κάποιοι λένε για τις Anker με 1900mAh με κάτι λιγότερο από 20€, αλλά από ότι βλέπω η μόνη που μπορεί να κάνει κάτι είναι η Mugen στα 1950mAh, αλλά με τσουχτερή τιμή (35€)...
Link to comment
Share on other sites

Να πω και γω ενα κακο.

 

Αυτο που μου κανει, ανεξαρτητως ρομ, ειναι οτι εχει παρα πολυ

κακη ποιοτητα το μικροφωνο.

 

Ολοι μου παραπονιουνται οτι με ακουν ειτε χαλια, ειτε πολυ μακρια.

 

Εχει κανεις παρομοια εμπειρια ?

 

έγραψα παραπάνω ότι μου κάνανε και μένα παράπονα όταν το είχα στη θήκη της case matte και διαπίστωσα ότι δεν συνέπιπταν οι "έξοδοι" για το μικρόφωνο..και επειδή την θέλω την θήκη, μεγάλωσα την τρύπα με ένα τρυπανάκι..

αν έχεις θήκη, ίσως φταίει αυτό..αν όχι, ίσως πρέπει να το κοιτάξεις..

 

Από μια έρευνα που έκανα στο XDA, δεν βλέπω κάποια μπαταρία χωρίς έξτρα καπάκι, να μπορεί να κρατήσει καλύτερα από την original. Κάποιοι λένε για τις Anker με 1900mAh με κάτι λιγότερο από 20€, αλλά από ότι βλέπω η μόνη που μπορεί να κάνει κάτι είναι η Mugen στα 1950mAh, αλλά με τσουχτερή τιμή (35€)...

 

ψάχνοντας να βρω χθες κάποιες πληροφορίες για την ποιότητα της προβολής 3d (ακόμα να μου απαντήσει κάποιος εδώ :( ) έπεσα σε μια "πρόταση" να χρησιμοποιηθεί η μπαταρία του evo 4g επειδή έχει παραπάνω mah (1750 αν θυμάμαι) και γράφανε συμπαθητικά πράγματα για αυτή..και είναι και γνήσια..

Edited by nik0las6600
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...