Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχως το δικο του κινητο θα την παρει στις 15 μαρτιου...ανακοινωθηκε χθες....αλλα αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι το γεγονος οτι το αγορασες 700 ευρω και το πουλησες....εστω οτι καλα μεχρι εδω...δεν ειναι καλα αλλα εστω...και πηγες και πηρες το S2?

δηλαδη κερδισες τι ακριβως? την τεραστια δυνατοτητα μεταπωλησης της samsung? ή το γεγονος οτι τα κινητα της ειναι τα πλεον χαλια στο θεμα αξιας? (εξαιτιας των ατελειωτων μοντελων που βγαζουν)..

 

To Νοte πήρα. 2 είναι οι λόγοι. Χρειαζόμουν ένα tablet. Tablet και κινητό όμως μαζί δεν ήθελα να κουβαλάω. Ο άλλος λόγος είναι ότι δεν έμεινα ευχαριστημένος με το συγκεκριμένο μοντέλο. Δεν έχω παράπονα από την HTC σαν εταιρία. Και όσον αφορά την αξία... άστο καλύτερα. Αγόρασα το Evo αν θυμάμαι καλά τον Σεπτέμβριο από Vodafone (700 euro) και το έδωσα 250 μετά από 6 μήνες ;). Με πείραξε πάντως που το EVO θα πάρει αναβάθμιση αργότερα. Και σιγά μην έχουν σχεδιάσει να βάλουν 3D μενού. Το θέμα είναι καθαρά το ότι το EVO δεν πούλησε τόσο, όσο περίμεναν. Ξενέρωσα επίσης διότι ούτε και φοβερή υποστήριξη είχε από το XDA, μόνο ο Lee ουσιαστικά ασχολείται σοβαρά (οι άλλοι έβγαλαν κάποιες rom και σταμάτησαν, μάλωσαν επίσης κλπ κλπ), γενικά υπάρχει απουσία των developers. Πάντως ακόμα μου λείπει το Sense :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

custom recovery image μπορει να γινει flash με ADB η SD card χωρις να ειναι S-OFF to EVO3D ?

 

nope.. θέλει οπωσδήποτε s-off για ν' αλλάξεις recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Αφού από σήμερα αναβαθμίζεται το Sensation με 4.0, εικάζω ότι EVO θα αναβαθμιστεί έως το καλοκαίρι !

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Άντε ντεεεε. Θα περιμένω να δω την 4.0 και μετά θα δοκιμάσω να γίνω root! :O
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Είχα εισερχόμενη κλήση σήμερα και μη έχοντας δίπλα μου το bluetooth απάντησα από τη συσκευή , ο ήχος όμως πήγαινε στο bluetooth .

 

Δεν έπρεπε να γυρίζει αυτόματα στο ενσωματωμένο ηχείο όταν απαντώ την κλήση πιέζοντας απάντηση από την συσκευή ?

Link to comment
Share on other sites

Μπα, όχι, καμία συσκευή δε το κάνει αυτό απ όσο γνωρίζω. Θα πρέπει να επιλέξεις, αφού απαντήσεις, να πάει στο τηλέφωνο. Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα την KingKobra 1.9 μαζί με Anthrax kernel.

Πολύ ικανοποιημένος και ένα ευχαριστώ στο φίλο που την πρότεινε.

Προσωπικά, πολύ καλύτερο από Leedroid.

 

Σε μια αρνητική εντύπωση τώρα:

 

Διαβάζω να λένε για το GS2, Xperia S να παίζει απροβλημάτιστα 1080p και το δικό μου ώρες ώρες να σκαλώνει στο Youtube.

Η την κοπέλα μου να μπαίνει στο Ant1 WebTv με το iPod Touch και να μην έχει κανένα θέμα, και το δικό μου από σπάσιμο σε σπάσιμο λες και έπαιζε matroska φουλ εητς ντι.

 

Ψιλοαπογοητεύτηκα...

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αλλη μια γρηγορη ερωτηση. Αν το EVO ειναι S-OFF με Revolutionary method πως το γυριζουμε σε S-ON ;

 

Η απάντηση βρίσκεται στον οδηγό του πρώτου post.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τσεκάρετε εδώ τη δουλειά του theos0o http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1529715 για βιντεάκια HD στο γιουτουμπ, πολύ μεγάλη διαφορά στην ποιότητα (θέλει ρουτ)
Link to comment
Share on other sites

Άντε ντεεεε. Θα περιμένω να δω την 4.0 και μετά θα δοκιμάσω να γίνω root! :O

 

και πάνω που θα σου έγραφα να μου πεις αν όντως καταφερες να σβήσεις εφαρμογές όντας root..αλλά τελικά δεν έγινες.. :(

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις μπαταρίες της e-cell 2430 για το evo είναι πολύ μάπα η πραγματική ωφέλιμη χωρητικότητα είναι 1300mha μετά από 3 κύκλους πάνω σε ψηφιακό μετρητή hyperion . επίσης προσοχή σε αυτούς που έχουν την μπαταριά όταν την φορτίζουν μέσα στο αυτοκίνητο γιατί πάνω 0,5 αμπέρ φόρτιση ζεσταίνεται (το usb που είναι για τον αναπτήρα του αυτοκινήτου συνήθως δίνει πάνω από 1 αμπέρ)
ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

σχετικα με τις μπαταρίες της e-cell 2430 για το evo είναι πολύ μάπα η πραγματική ωφέλιμη χωρητικότητα είναι 1300mha μετά από 3 κύκλους πάνω σε ψηφιακό μετρητή hyperion . επίσης προσοχή σε αυτούς που έχουν την μπαταριά όταν την φορτίζουν μέσα στο αυτοκίνητο γιατί πάνω 0,5 αμπέρ φόρτιση ζεσταίνεται (το usb που είναι για τον αναπτήρα του αυτοκινήτου συνήθως δίνει πάνω από 1 αμπέρ)

 

Δεν ξερω τελικα ποσα mha ειναι το θεμα ειναι οτι κραταει παραπανω.

Εδω ειναι 35%.

Link to comment
Share on other sites

και πάνω που θα σου έγραφα να μου πεις αν όντως καταφερες να σβήσεις εφαρμογές όντας root..αλλά τελικά δεν έγινες.. :(

 

Ψιλοφοβάμαι να σου πω την αλήθεια και συν της άλλης , διαβάζω την διαδικασία και χάνομαι σε κάποια σημεία :cry::O

Edited by sercreep
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Ψιλοφοβάμαι να σου πω την αλήθεια και συν της άλλης , διαβάζω την διαδικασία και χάνομαι σε κάποια σημεία :cry::O

 

Δεν ειναι τιποτα. Και εγω το φοβομουνα αλλα ειναι ευκολο τελικα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τελικα ποσα mha ειναι το θεμα ειναι οτι κραταει παραπανω.

Εδω ειναι 35%.

 

2 μέρες + με μια φόρτιση, καλά στο συρτάρι το έχεις το κινητό...? :p Πόσο σου κράταγε το κινητό με την original? Εγώ πάντως την ξανά έβαλα επάνω να δω αν θα κερδίσω κάτι, μιας και που την είχα βγάλει πριν τις 3 φορτίσεις, αλλά δεν μπορώ να πω ότι έχω τρελαθεί με την αυτονομία. Εγώ δεν βλέπω καμία σοβαρή διαφορά από την original.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω παρατεταμένα το κουμπί της αναζήτησης, γιατί μου λέει σφάλμα σύνδεσης ? Έτσι δεν κάνω φωνητική κλήση ? :mad:
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Χρειάζομαι βοήθεια, βρήκα κάποια ταινία σε 3D και αφού την συμπίεσα σε μορφή avi από mkv (για εξοικονόμηση χώρου) την πέρασα στο κινητό.

Το θέμα είναι οτι η ταινία προβάλεται side by side και όχι σε 3D τι έκανα λάθος και πώς μπορώ να την δώ;

Επέλεξα και κατά την προβολή την επιλογή "προβολή σε 3D" αλλά μάταια.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω παρατεταμένα το κουμπί της αναζήτησης, γιατί μου λέει σφάλμα σύνδεσης ? Έτσι δεν κάνω φωνητική κλήση ? :mad:

Απαιτείται internet για να δουλέψεις τις φωνητικές εντολές ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !

Χρειάζομαι βοήθεια, βρήκα κάποια ταινία σε 3D και αφού την συμπίεσα σε μορφή avi από mkv (για εξοικονόμηση χώρου) την πέρασα στο κινητό.

Το θέμα είναι οτι η ταινία προβάλεται side by side και όχι σε 3D τι έκανα λάθος και πώς μπορώ να την δώ;

Επέλεξα και κατά την προβολή την επιλογή "προβολή σε 3D" αλλά μάταια.

εγώ δουλεύω το handbrake

δες εδώ

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Απαιτείται internet για να δουλέψεις τις φωνητικές εντολές ;)

 

Και για φωνητική κλήση ??? :mad: I miss my old phone :(

The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

εγώ δουλεύω το handbrake

δες εδώ

 

Το συγκεκριμμένο το εγκαθιστάς στο κινητό;

Νομίζω οτι αυτό λέει.

Χρειάζεται το τηλέφωνό να είναι rooted;

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμμένο το εγκαθιστάς στο κινητό;

Νομίζω οτι αυτό λέει.

Χρειάζεται το τηλέφωνό να είναι rooted;

δεν κάνεις εγκατάσταση τίποτα στο κινητό

το handbreak είναι για το pc

και στο link σου δείχνει πως να κάνεις μετατροπή στην ταινία να παίζει 3d στο κινητό

ONEPLUS 6, HUAWEI P10 PLUS, NEXUS 6P, NEXUS 7 (2013), RASBERRY PI2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...