Jump to content

[Επίσημο] HTC EVO 3D


kollatos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα vodafone και είδα την συσκευή από κοντά επιτέλους.

Πολύ ωραίο εμφανισιακά για τα δικά μου κριτήρια αλλά δυστυχώς η συσκευή δεν ήταν σε λειτουργία. Είχε από πάνω αυτό το αυτοκόλλητο που δείχνει την κλασσική αρχική οθόνη της htc με το ρολόι. Είναι λίγο τραγικοί οι τύποι. Πουλάνε συσκευή 700 ευρώ και δεν την έχουν ανοιχτή να μπορεί να δει ο υποψήφιος πελάτης πως λειτουργεί το κινητό και ειδικά το 3d του που αυτός είναι ο κύριος λόγος που κάποιος θα προτιμήσει το evo σε σχέση με μια άλλη συσκευή.

Φυσικά καμία συσκευή δεν ήταν σε λειτουργία πράγμα που το θεωρώ απαράδεκτο!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλορίζικο!

Απλά να ξέρεις, αν δεν το ξέρεις ήδη, ότι το easybuyworld κάνει τις εισαγωγές του από Γερμανία. Δλδ δεν θα έχεις μάλλον την εγγύηση της ACE. Σε περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα (χτύπα ξύλο) θα πρέπει να το πας στο κατάστημα και αυτοί από εκεί να κάνουν τα κουμάντα τους για την επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Απλά να ξέρεις, αν δεν το ξέρεις ήδη, ότι το easybuyworld κάνει τις εισαγωγές του από Γερμανία. Δλδ δεν θα έχεις μάλλον την εγγύηση της ACE. Σε περίπτωση που παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα (χτύπα ξύλο) θα πρέπει να το πας στο κατάστημα και αυτοί από εκεί να κάνουν τα κουμάντα τους για την επισκευή.

 

 

μετα απο επικοινωνια πρωτου το παραγγειλω βεβαια μου ειπανε οτι κ να παθει οχι απο δικο μου χερι βεβαια εχω εγγυηση 2 χρονια απο την htc την ιδια..απο κει κ περα εχω το κεφαλι μου ησυχο....λες να μου ειπαν ψεμματα????

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα είναι από την HTC αλλά όχι από την ACE Hellas μάλλον. Θα είναι από τα κεντρικά της HTC ή από άλλη αντιπροσωπεία με την οποία συνεργάζεται το κατάστημα. Σε email που έστειλα στο κατάστημα πήρα αυτή την απάντηση:

 

Καλησπέρα σας. Η συσκευή που επιθυμείτε δεν είναι Ελληνικής

αντιπροσωπείας. Είναι εισαγωγή από Γερμανία και για την εγγύηση

απευθύνεστε σε εμάς για να το στείλουμε. Σας ευχαριστούμε.

 

Αυτό βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά ίσως να υπάρχει μια καθυστέρηση στην επισκευή αν το στείλουν έξω.

Δεν γνωρίζω βέβαια και η ACE κατά πόσο είναι γρήγορη στο service της, συνεπώς μπορεί να είναι και το ίδιο πράγμα σε χρόνο.

Edited by metmat
Link to comment
Share on other sites

Η εγγύηση θα είναι από την HTC αλλά όχι από την ACE Hellas μάλλον. Θα είναι από τα κεντρικά της HTC ή από άλλη αντιπροσωπεία με την οποία συνεργάζεται το κατάστημα. Σε email που έστειλα στο κατάστημα πήρα αυτή την απάντηση:

 

Καλησπέρα σας. Η συσκευή που επιθυμείτε δεν είναι Ελληνικής

αντιπροσωπείας. Είναι εισαγωγή από Γερμανία και για την εγγύηση

απευθύνεστε σε εμάς για να το στείλουμε. Σας ευχαριστούμε.

 

Αυτό βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά ίσως να υπάρχει μια καθυστέρηση στην επισκευή αν το στείλουν έξω.

Δεν γνωρίζω βέβαια και η ACE κατά πόσο είναι γρήγορη στο service της, συνεπώς μπορεί να είναι και το ίδιο πράγμα σε χρόνο.

 

αυτο θα σου εγραφα...το εψαξα κ απο προσωπικη εμπειρια παντα υπαρχει μια καθυστερηση....μονο εκτος εαν ειναι η βαρια η ζημια που σου κανουν αμεση αντικατασταση...το expansys π.χ φερνει απο γαλλια η οποια μετα απο ερωτηση για την εγγυηση μου ειπαν το ιδιο...για ολους ισχυει το ιδιο απλος υπαρχει ταυτοχρονα πολυ μπλα μπλα στο θεμα της εγγυησης...δεν γινεται να πουλησουν κατι εναντι 600 με 700 κ να σε κοροιδεψουν....εδω ειναι που λεμε ο πελατης εχει παντα δικιο...:)

Lg Nexus 5

htc evo 3D

htc wildfire s

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αυτο θα σου εγραφα...το εψαξα κ απο προσωπικη εμπειρια παντα υπαρχει μια καθυστερηση....μονο εκτος εαν ειναι η βαρια η ζημια που σου κανουν αμεση αντικατασταση...το expansys π.χ φερνει απο γαλλια η οποια μετα απο ερωτηση για την εγγυηση μου ειπαν το ιδιο...για ολους ισχυει το ιδιο απλος υπαρχει ταυτοχρονα πολυ μπλα μπλα στο θεμα της εγγυησης...δεν γινεται να πουλησουν κατι εναντι 600 με 700 κ να σε κοροιδεψουν....εδω ειναι που λεμε ο πελατης εχει παντα δικιο...:)

 

Συσκευές αγορασμένες από το expansys υποστηρίζονται κανονικά από την εγγύηση της ACE Hellas.

 

Αυτό βέβαια δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά ίσως να υπάρχει μια καθυστέρηση στην επισκευή αν το στείλουν έξω.

Δεν γνωρίζω βέβαια και η ACE κατά πόσο είναι γρήγορη στο service της, συνεπώς μπορεί να είναι και το ίδιο πράγμα σε χρόνο.

 

Δεν είναι, η ACE Hellas εξυπηρετεί σε σύντομο χρονικό διάστημα τις συσκευές που έρχονται στα πλαίσια του service (αρκεί να υπάρχει διαθεσιμότητα ανταλλακτικών).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες τις βγάζετε σε .jps ή .mpo? Υπάρχει κάποια ποιοτική διαφορά μεταξύ τους, ή όχι?

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Η .mpo έχει resolution 1920*1080 και η jps 3840*1080

 

Kαι όποιος καταλαβαίνει τι θέλει να πει ένας κάτοχος του EVO 3D..να εξηγήσει και σε εμάς !

 

MPO is a file format suggested by Fuji, it holds to JPGs inside, but also contains a lot of meta info such as X and Y shift, etc. (for example if you might need to adjust images in stereo pair to make 3D effect better).

 

JPS format is simply JPG remaned into JPS. There are two images (left and right) merged together. You can see that if you rename filename.jps to filename.jpg and then open with ordinary picture viewer.

Edited by apitsakis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! είμαι σχετικά αρχάριος και θα εκτιμούσα ιδιαίτερα αν κάποιος μου έδειχνε που μπορώ να βρω ένα οδηγό για root στο Evo μου. Θεωρώ ότι η διαδιακασία είναι αναστρέψιμη ώστε να μη χάνω την εγγύηση. Έτσι δεν είναι ; :)
Link to comment
Share on other sites

Tι Hboot έχεις ;. Από εκεί ξεκινάμε.

Αυτό θα το βρεις, αν κλείσεις το τηλέφωνο εντελώς, (βγάλε την μπαταρία όπως είσαι, βάλτην ξανά) μετά να πατήσεις το volume down και μετά το κουμπί του power. Στο λέω πολύ απλά :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το κινητο.

απο μπαταρια τι λεει?

η οθονη του ειναι στα προτυπα του s2?

μεγεθος φανταζομαι σαν το s2.

επισης απο πιο καταστημα να το παρω ωστε να χω εγγυηση ace?απο vodafone παντως οχι.κοροιδια τα 700 ευρω που ζητανε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω HBOOT-1.49.0007

 

Για την ακρίβεια, βλέπω τα εξής:

**LOCKED**

SHOOTER_U PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.49.0007

eMMC-boot

Jul 12 2011, 15:20:51

Edited by Villis
Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Για την ακρίβεια, βλέπω τα εξής:

**LOCKED**

SHOOTER_U PVT SHIP S-ON RL

HBOOT-1.49.0007

eMMC-boot

Jul 12 2011, 15:20:51

 

Tότε θα κοιτάξεις εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1247392 . Διάβασε και αν δεν καταλαβαίνεις κάτι, πριν ξεκινήσεις να το κάνεις s-off, γράψε μου σε pm.

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ αλλά ... πως θα το κάνω s-off ? Και τι σημαίνει ? δηλαδή ποια η διαφορά του s-on με το s-off ??
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε λιγάκι εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=296447

 

Eίναι σημαντικό να γνωρίζεις το τι πρόκειται να κάνεις.

 

Μια συμβουλή. 'Ασε το root προς στιγμήν, δεν θα δεις καμμια σοβαρή αλλαγή στο κινητό σου. Μάθε πρώτα το κινητό σου, την φιλοσοφία του Android, και μετά πίστεψε με, θα τα κάνεις όλα μόνος σου. Και ότι απορία έχεις στείλε μου p.m :)

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το κινητο.

απο μπαταρια τι λεει?

η οθονη του ειναι στα προτυπα του s2?

μεγεθος φανταζομαι σαν το s2.

επισης απο πιο καταστημα να το παρω ωστε να χω εγγυηση ace?απο vodafone παντως οχι.κοροιδια τα 700 ευρω που ζητανε.

 

1) Mπαταρία... Μου βγάζει 30 ώρες, με την οθόνη ενεργοποιημένη περίπου 3-3:30 ώρες με wifi/3g πάντα συνδεδεμένα και με αυτόματους συγχρονισμούς κλπ κλπ. Ακόμα όμως το έχω σε stock rom κατάσταση (rooted και S-OFF).

2) Δεν το γνωρίζω

3) Μάλλον ναι..δες καλύτερα τα specifications του hTC EVO και του S2.

4) Expansys.

 

Σύγκριση δεν μπορώ να σου κάνω. Δεν είχα ποτέ το S2, επομένως ίσως το αδικήσω το κινητό.

Αν είμαι ευχαριστημένος ;. Ναι είμαι. Περιμένω ποιο πολλά όταν βγουν νέοι Kernels, και νέες roms για το EVO (GSM Version).

Link to comment
Share on other sites

Η .mpo έχει resolution 1920*1080 και η jps 3840*1080

 

Kαι όποιος καταλαβαίνει τι θέλει να πει ένας κάτοχος του EVO 3D..να εξηγήσει και σε εμάς !

 

MPO is a file format suggested by Fuji, it holds to JPGs inside, but also contains a lot of meta info such as X and Y shift, etc. (for example if you might need to adjust images in stereo pair to make 3D effect better).

 

JPS format is simply JPG remaned into JPS. There are two images (left and right) merged together. You can see that if you rename filename.jps to filename.jpg and then open with ordinary picture viewer.

 

η jps είναι 3840*1080 όταν την βλέπεις σε 2d γιατί είναι δυο φωτογραφίες 1920*1080 η μια δίπλα στην άλλη

η Mpo είναι καθαρά 3d αρχείο με την μια φώτο μέσα στην άλλη από την αρχή οπότε εχει ανάλυση 1920*1080

 

στην ουσία όταν βλέπεις την jps σε 3d η μια φώτο μπαίνει πίσω από την άλλη και γίνετε και αυτή 1920*1080

 

άρα mpo και jps δεν έχουν διαφορά αφού έχουν ανάλυση στο 3d 1920*1080 και βασίζονται και οι δυο στην κωδικοποίηση jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω την εξής απορία: τα ΜP4 3D video που παίρνω με την κάμερα του κινητού, πράγματι φαίνονται στο pc σαν ένα video με 2 εικόνες η μια δίπλα στην άλλη. Κατέβασα όμως κάποια video 3d (ΜΡ4) για το Evo τα οποία επίσης φαίνονται και στο EVo διπλά, όπως ακριβώς και στο PC. Γιατί το Evo δεν τα αναγνωρίζει σαν 3D; χρειάζεται κάποια επιπλέον μετατροπή (παρά το ότι είναι ήδη 3D) ???
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κ απο εμένα!

Ψάχνω κ εγώ να αγοράσω το εν λόγω κινητό κ έχω λίγο "χαθεί"!

Εδώ το έχει προσφορά λέει και είναι πάνω απο 100Ε διαφορά απο expansys κ απο αλλού που το βρίσκω!

Υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει το κιν του (ή κάτι άλλο) απο αυτό το site γιατί διαβάζω διάφορες απόψεις για αυτούς.

 

Ευχαριστώ!

s1.bit3fight.gr/c.php?uid=23557

 

starfinal

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θα ηθελα καποια βοηθεια σχετικα με το κινητο.

απο μπαταρια τι λεει?

η οθονη του ειναι στα προτυπα του s2?

μεγεθος φανταζομαι σαν το s2.

επισης απο πιο καταστημα να το παρω ωστε να χω εγγυηση ace?απο vodafone παντως οχι.κοροιδια τα 700 ευρω που ζητανε.

 

Προτείνω να απευθυνθείς εδώ για να πάρεις τις απαντήσεις που ζητάς σε σχέση με τη σύγκριση των δύο συσκευών.

 

Από expansys (για παράδειγμα) θα έχεις κανονικά εγγύηση από ACE Hellas.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάποια απάντηση και για μένα ? Ανέφερα πιο πάνω ότι τα ΜP4 3D video που παίρνω με την κάμερα του κινητού, φαίνονται στο pc σαν ένα video με 2 εικόνες η μια δίπλα στην άλλη. Κατέβασα όμως κάποια video 3d (ΜΡ4) για το Evo τα οποία επίσης φαίνονται και στο EVo διπλά, όπως ακριβώς και στο PC. Γιατί το Evo δεν τα αναγνωρίζει σαν 3D; χρειάζεται κάποια επιπλέον μετατροπή (παρά το ότι είναι ήδη 3D) ???
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω...πόση ώρα κάνει περίπου η συσκευή σας να φορτίσει??

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...