Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα !!

Εφτασα διαβάζοντας στην σελίδα 89 και βλέπω το μύνημα του Tyxerakia για την JVT μέσω Kies.Παρακαλώ μπορώ να κατορθώσω την αναβάθμιση μέσω kies εχοντας στο κινητό την XXJPY? αλλά σημειώνω ότι δεν είναι XEU !!! Μπορώ να το κάνω με το kies patcher? Δηλαδή να αλλάξω σε XEU και να πάρω την αναβάθμιση από Αγγλία? Αν ναι μου δείχνει κάποιος που υπάρχουν οι οδηγίες για το patcher?

 

Θα κάνεις ότι σου έγραψε ο Νίκος για να περάσεις όποια ρομ θέλεις.

Το patcher δεν δουλεύει εδώ και μήνες (και δεν χρειάζεται κιόλας. Odin και άγιος ο θεός) :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://www.megaupload.com/?d=M1PO5MKR

Ναι βάλτα στο system/bin και κάνε επανεκκίνηση. (μπορεί να θέλει και άλλα permissions αλλά δεν είμαι σίγουρος :rolleyes:) Αν δουλέψει τα ευχαριστώ πάνε στον tyxerakia εννοείτε, εγώ απλά σου τα δίνω επειδή δεν είναι μέσα ο ίδιος τώρα και για να μην περιμένεις :p

 

Παιδιά σας ευχαριστώ!

 

Eυχαριστώ Νίκο.... μάλλον θέλει permissions, αλλά ας πεί ο woner αν δουλεύει και θα το λύσουμε κι αυτό.

 

Καλησπέρα !!

Εφτασα διαβάζοντας στην σελίδα 89 και βλέπω το μύνημα του Tyxerakia για την JVT μέσω Kies.Παρακαλώ μπορώ να κατορθώσω την αναβάθμιση μέσω kies εχοντας στο κινητό την XXJPY? αλλά σημειώνω ότι δεν είναι XEU !!! Μπορώ να το κάνω με το kies patcher? Δηλαδή να αλλάξω σε XEU και να πάρω την αναβάθμιση από Αγγλία? Αν ναι μου δείχνει κάποιος που υπάρχουν οι οδηγίες για το patcher?

 

Τί είναι αν δεν είναι XEU? Mπορείς να το αλλάξεις σε XEU πρώτα με τον κωδικό *#272μπλαμπλα, και να κάνεις την αναβάθμιση, αν και δε θα κερδίσεις τίποτα παραπάνω κανοντάς το με το Kies, όπως είπανε και τα παιδιά παραπάνω.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις όλων,είχα την εντύπωση πως μπορούσε να είναι απλούστερο έτσι.Θα προσπαθήσω να βάλω την JVT αν κατάλαβαίνω καλά είναι η περισσότερο επιτυχημένη μέχρις στιγμής για τους ...αδαείς όπως εγώ. Σωστά?

 

Επίσης να σου πώ ότι το τηλέφωνο είναι KOR αν και θυμάμαι ότι του είχα βάλει XEU όταν το πήγα στο 2.2.1 JPY

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ασχολείσαι με τις τροποποιήσεις θα σου πρότεινα να βάλεις την JVU που έχει έτοιμα τα Ελληνικά πληκτρολόγια ώστε να μην είσαι αναγκασμένος να πειράξεις περισσότερο το κινητό σου (κάνοντας root) αν δεν θες.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανακάνει την ερώτηση κάποιες σελίδες πριν αλλά δεν πήρα απάντηση, πιθανώς γιατί κανείς από όσους απάντησαν αμέσως μετά από μένα δεν ήξερε και έτσι η ερώτηση χάθηκε. Το ελληνικό Swype στην JVU δουλεύει σωστά (σε σχέση με το τελικό "ς" που είχε ένα προβληματάκι σε όλες τις 2.3 εκδόσεις) ή θα πρέπει να ρουτάρουμε ξανά και να περάσουμε την έκδοση του τυχεράκια;
Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανακάνει την ερώτηση κάποιες σελίδες πριν αλλά δεν πήρα απάντηση, πιθανώς γιατί κανείς από όσους απάντησαν αμέσως μετά από μένα δεν ήξερε και έτσι η ερώτηση χάθηκε. Το ελληνικό Swype στην JVU δουλεύει σωστά (σε σχέση με το τελικό "ς" που είχε ένα προβληματάκι σε όλες τις 2.3 εκδόσεις) ή θα πρέπει να ρουτάρουμε ξανά και να περάσουμε την έκδοση του τυχεράκια;

Έβαλα το swype της JVU, οπότε αν θες πες μου τι ακριβώς θες να δω γιατί δεν καταλαβαίνω για τι πρόβλημα μιλας :)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το swype της JVU, οπότε αν θες πες μου τι ακριβώς θες να δω γιατί δεν καταλαβαίνω για τι πρόβλημα μιλας :)

 

Εννοεί το πρόβλημα με το τελικό ς. γράψε μια λέξη που να τελειώνει σε ς (Νίκος) και αν στην βγάλει κανονικά δεν έχει πρόβλημα.

 

Ο Αλεξ ότι swype έχει ανεβάσει το έχει φτιάξει ο ίδιος και δεν έχει πρόβλημα.

(νομιζω πως δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα τώρα πια στο swype πάντως)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί το πρόβλημα με το τελικό ς. γράψε μια λέξη που να τελειώνει σε ς (Νίκος) και αν στην βγάλει κανονικά δεν έχει πρόβλημα.

 

Ο Αλεξ ότι swype έχει ανεβάσει το έχει φτιάξει ο ίδιος και δεν έχει πρόβλημα.

(νομιζω πως δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα τώρα πια στο swype πάντως)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Επειδή ποτέ δεν χρησιμοποίησα swype εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω που ακριβώς ήταν το πρόβλημα :p Γράφω Νίκος (ν, ι, κ, ο, ς αυτά τα γράμματα πατάω :p) και το γράφει, τι πρόβλημα υπήρχε δηλαδή? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ποτέ δεν χρησιμοποίησα swype εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω που ακριβώς ήταν το πρόβλημα :p Γράφω Νίκος (ν, ι, κ, ο, ς αυτά τα γράμματα πατάω :p) και το γράφει, τι πρόβλημα υπήρχε δηλαδή? :worry:

 

Δεν έγραφε λέξεις που τελείωναν σε «ς»

Edit: αλλο πατάω αλλο swype. Πιστεύω σέρνεις το δάχτυλο και δεν τα πατάς απλά σαν κανονικό πληκτρολόγιο :p

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγραφε λέξεις που τελείωναν σε «ς»

Edit: αλλο πατάω αλλο swype. Πιστεύω σέρνεις το δάχτυλο και δεν τα πατάς απλά σαν κανονικό πληκτρολόγιο :p

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Ναι σόρρυ το σέρνω πάνω από τα γράμματα ν ι κ ο ς και μόλις αφήσω το δάχτυλο μου πετάει το παραθυράκι με τις λέξεις και πρώτη πρώτη Νίκος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σόρρυ το σέρνω πάνω από τα γράμματα ν ι κ ο ς και μόλις αφήσω το δάχτυλο μου πετάει το παραθυράκι με τις λέξεις και πρώτη πρώτη Νίκος.

 

Είναι μια χαρά το swype τότε :)

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Έχω περασμένη την JVU με Semaphore 1.8.2.Μου κρατάει 20 ώρες με μέτρια χρήση.Έχω απογοητευτεί βλέποντας video στο youtube να κρατάει η μπαταρία 2 μέρες.Τι διάλο,μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξανακάνει την ερώτηση κάποιες σελίδες πριν αλλά δεν πήρα απάντηση, πιθανώς γιατί κανείς από όσους απάντησαν αμέσως μετά από μένα δεν ήξερε και έτσι η ερώτηση χάθηκε. Το ελληνικό Swype στην JVU δουλεύει σωστά (σε σχέση με το τελικό "ς" που είχε ένα προβληματάκι σε όλες τις 2.3 εκδόσεις) ή θα πρέπει να ρουτάρουμε ξανά και να περάσουμε την έκδοση του τυχεράκια;

 

Ναι, φαίνεται ότι δουλεύει κανονικά πια. Αν και η καινούρια έκδοση 3.26 από το Galaxy Note (στην πρώτη σελίδα ως συνήθως) είναι πολύ καλύτερη από αυτή, και αξίζει να τη βάλεις ούτως ή άλλως. :p

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθώ να έχω πρόβλημα με τη διάρκεια της μπαταρίας και δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.Έχω περασμένη την JVU με Semaphore 1.8.2.Μου κρατάει 20 ώρες με μέτρια χρήση.Έχω απογοητευτεί βλέποντας video στο youtube να κρατάει η μπαταρία 2 μέρες.Τι διάλο,μόνο εγώ το έχω το πρόβλημα;

 

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Βάλε τον Semaphore 1.9.0 γιατί απ' ότι έχω παρατηρήσει έχει καλύτερη διάρκεια η μπαταρία. Για δες γενικότερα μήπως κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα με την μπαταρία. Βάλε τον Semaphore 1.9.0 γιατί απ' ότι έχω παρατηρήσει έχει καλύτερη διάρκεια η μπαταρία. Για δες γενικότερα μήπως κάποια εφαρμογή σου καταναλώνει την μπαταρία.

Πως το βλέπω αυτό;

Εσάς πόσο σας κρατάει ρε παιδιά η μπαταρία;

Εμένα 1,5 μέρα (το βραδυ κλειστό) και κανονική χρήση 20 ώρες.Το υπολοιπο διαστημα το κλείνω από το πλαινό on-off.

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δες στις Ρυθμίσεις> Πληροφορίες σχετικά με το τηλέφωνο> Χρήση μπαταρίας. Εκεί θα δεις που καταναλώνεται η μπαταρία σου. Μου κρατάει άνετα μιάμιση μέρα με κανονική χρήση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλέπω αυτό;

Εσάς πόσο σας κρατάει ρε παιδιά η μπαταρία;

Εμένα 1,5 μέρα (το βραδυ κλειστό) και κανονική χρήση 20 ώρες.Το υπολοιπο διαστημα το κλείνω από το πλαινό on-off.

 

Δοκιμασες να κανεις battery calibrate?

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έσβησα το αρχείο όπως μου είπε κάποιος από εδώ μέσα.Μηπως φταιει η 2.3.5 ;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η 2.3.5. Κάτι άλλο σου καταναλώνει την μπαταρία. Τον "Αυτόματο συγχρονισμό" τον έχεις ενεργοποιημένο; Αν ναι τότε ίσως φταίει αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να φταίει η 2.3.5. Κάτι άλλο σου καταναλώνει την μπαταρία. Τον "Αυτόματο συγχρονισμό" τον έχεις ενεργοποιημένο; Αν ναι τότε ίσως φταίει αυτό.

 

Όχι.Ίσα ίσα που έχω ακολουθήσει τον οδηγό για εξοικονόμηση ενέργειας.Ούτε κινούμενα wallpapers ούτε overclock, ούτε έντονο φωτισμό έχω ούτε τίποτα.Δηλαδή πόσες μέρες σας βγάζει ρε παιδιά; Να το σπάσω μου έρχεται ώρες ώρες

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Όχι.Ίσα ίσα που έχω ακολουθήσει τον οδηγό για εξοικονόμηση ενέργειας.Ούτε κινούμενα wallpapers ούτε overclock, ούτε έντονο φωτισμό έχω ούτε τίποτα.Δηλαδή πόσες μέρες σας βγάζει ρε παιδιά; Να το σπάσω μου έρχεται ώρες ώρες

 

Το θέμα δεν είναι οι μέρες. Είναι πόσο το δουλεύεις.

πόσες ώρες βγάζεις στο «προβολη»;

Εγώ είμαι στις 7-8 ώρες (+wifi πάντα) σεταρισμενος όπως λέει η υπογραφή μου.

Τώρα αυτό που λες με τις μέρες δεν ισχύει. Αν δεν το χρησιμοποιήσω και μιλήσω κάνα 5λεπτο την ημέρα βγάζω 1 βδομάδα.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Στην προβολή μου βγάζει 4,5 ώρες με το wi-fi όχι πάντα ανοιχτό.Μόνο όταν μπαίνω σε καμιά ιστοσελίδα.Παιχνίδια δεν παίζω.Κάτι τρέχει με το κινητό και δεν μπορω να καταλάβω τί.Να σας κάνω μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που έχω βάλει μήπως βοηθάει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Στην προβολή μου βγάζει 4,5 ώρες με το wi-fi όχι πάντα ανοιχτό.Μόνο όταν μπαίνω σε καμιά ιστοσελίδα.Παιχνίδια δεν παίζω.Κάτι τρέχει με το κινητό και δεν μπορω να καταλάβω τί.Να σας κάνω μια λίστα με όλες τις εφαρμογές που έχω βάλει μήπως βοηθάει;

 

Καλό θα ήταν

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι μία μέρα και είναι 50% με 3 ώρες προβολή, 30 λεπτά skype, καμιά 20αριά λεπτά παιχνίδι, και λίγη ώρα tapatalk και σερφάρισμα και ψάξιμο στο samsung apps.

Χτες μάλιστα ήμουν στις 3μιση μέρες με λίγη χρήση και είχα ακόμα 25% :p

 

Μήπως η μπαταρία σου είναι στα τελευταία της? Είναι ταλαιπωρημένη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...