Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδες help !! εβαλα αυτην την rom , oλα καλα , υπεροχη , γρηγορη .... αλλα δεν υπαρχει ραδιωφονο , και επειδη το κινητο το εχω κανα μηνα δεν μπορω να θυμηθώ αν ειχε .:(

ξερεται να μπορω να το κατεβασω πουθενα σαν εφαρμογη ??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδες help !! εβαλα αυτην την rom , oλα καλα , υπεροχη , γρηγορη .... αλλα δεν υπαρχει ραδιωφονο , και επειδη το κινητο το εχω κανα μηνα δεν μπορω να θυμηθώ αν ειχε .:(

ξερεται να μπορω να το κατεβασω πουθενα σαν εφαρμογη ??

 

Ραδιόφωνο έχει το κινητό, και λογικά επειδή βλέπω πως αυτή είναι βασισμένη στην JVT, κανονικά πρέπει να δουλεύει. Περίμενε να σου δώσω την εφαρμογή του ραδιοφώνου από την JVT να την βάλεις χειροκίνητα.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Ραδιόφωνο έχει το κινητό, και λογικά επειδή βλέπω πως ατή είναι βασισμένη στην JVT, κανονικά πρέπει να δουλεύει. Περίμενε να σου δώσω την εφαρμογή του ραδιοφώνου από την JVT να την βάλεις χειροκίνητα.

 

να επρεπε να δουλευει , αλλα δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ εικονιδιο στις εφαρμογες για ραδιωφωνο:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

να επρεπε να δουλευει , αλλα δεν υπαρχει ΠΟΥΘΕΝΑ εικονιδιο στις εφαρμογες για ραδιωφωνο:(:(:(:(

 

http://www.megaupload.com/?d=8GJHUDV0

βάλε τα δύο αρχεία που έχω βάλει στο rar, μέσα στο system/app με κάποιον root explorer και κάνε επανεκκίνηση. Αν δεν εμφανιστεί το ραδιόφωνο πήγαινε πάλι εκεί στο app και άνοιξε το fm radio.apk και κάντο install. Αν δεν εμφανιστεί και πάλι δε ξέρω :p Όσες φορές έχω βάλει κάποια εφαρμογή έτσι μια χαρά μου δουλεύει. (δε ξέρω αν θέλουν και αλλαγή στα permissions βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

τα αντεγραψα με root explorer μια χαρα , εκανα restart , δεν εβγαλε τιποτα , πηγα παλι απο το root να κανω Install το fmradio.apk και οταν πατησα install μου εβγαλε ενα κοκκινο τριγωνο και γραφει διπλα "Η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη" και πιο κατω εχει ενα πληκτρο "Τελος" :(

Τι στο καλο εννοει δεν ειναι εγκατεστημενη ? αφου παω να την εγκατασησω?

Link to comment
Share on other sites

τα αντεγραψα με root explorer μια χαρα , εκανα restart , δεν εβγαλε τιποτα , πηγα παλι απο το root να κανω Install το fmradio.apk και οταν πατησα install μου εβγαλε ενα κοκκινο τριγωνο και γραφει διπλα "Η εφαρμογη δεν ειναι εγκατεστημενη" και πιο κατω εχει ενα πληκτρο "Τελος" :(

Τι στο καλο εννοει δεν ειναι εγκατεστημενη ? αφου παω να την εγκατασησω?

 

Κι εγώ έχω αυτή την απορία όταν μου το λέει αυτό, αλλά δυστυχώς νομίζω πως όταν το λέει αυτό υπάρχει κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με την rom. Πάντως το αρχείο το πήρα από την JVT. Περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλος.

 

Edit: Μπορεί να είναι deodexed η rom που έχεις, ενώ η εφαρμογή που σου έδωσα είναι από odexed.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω αυτή την απορία όταν μου το λέει αυτό, αλλά δυστυχώς νομίζω πως όταν το λέει αυτό υπάρχει κάποια ασυμβατότητα της εφαρμογής με την rom. Πάντως το αρχείο το πήρα από την JVT. Περίμενε μήπως ξέρει κάποιος άλλος.

 

Edit: Μπορεί να είναι deodexed η rom που έχεις, ενώ η εφαρμογή που σου έδωσα είναι από odexed.

 

δεν το ξερω τι ειναι deodexed kai odedex, απλα βρηκα μια αλλη ρομ και ανοιξα το zip και βρηκα το FMradio στη rom , το πηρα και το εβαλα οπως το αλλο με τον root explorer εκανα restart και βγηκε εικονιδιο "Ραδιωφονο FM" το πατησα αλλα με πεταξε εξω λεγοντας : Λυπουμαστε . Υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της εφαρμοφης FM Radio (διαδιακασια com.sec.android.app.fm) Προσπαθηστε ξανα.

Πηγα για install αλλα δεν περνει .

Link to comment
Share on other sites

το εφτιαξα ....:yahoo: πηρα το FMRadio.apk απο την ρομ του criskelo το εβαλα στο system/apk εκανα restart και εβγαλε εικονιδιο και ανοιξε κανονικα , παιζει μια χαρα !!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την εφαρμογή ext4 απο το θρεντ του semaphore και πατάς convert to ext4.

Για extended power menu πρέπει να βρεις κάποιο θέμα για jvu odex (αν πέρασες στοκ και όχι deodex) που να το έχει

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Έπαθα ζημιά. Έβαλα το ext4 στο jvu 2.3.5 me semaphore και ζήτησα να μετατρέψει. Όταν το έκανε και μπουταρε δε δούλευε κανένα κουμπί (κεντρικό-power-vol.)

Τα έφτυσε το τηλέφωνο και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω Odin από την αρχή την διαδιακασία εγκατάστασης του firmware.

Link to comment
Share on other sites

Έπαθα ζημιά. Έβαλα το ext4 στο jvu 2.3.5 me semaphore και ζήτησα να μετατρέψει. Όταν το έκανε και μπουταρε δε δούλευε κανένα κουμπί (κεντρικό-power-vol.)

Τα έφτυσε το τηλέφωνο και αναγκάστηκα να ξαναπεράσω Odin από την αρχή την διαδιακασία εγκατάστασης του firmware.

 

Δεν είσαι o πρώτος... Προσωπικά δεν είδα καμιά βελτίωση με το ext4 το οποίο μόνο προβλήματα μου δημιούργησε και δεν το ξανάβαλα από τότε..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι o πρώτος... Προσωπικά δεν είδα καμιά βελτίωση με το ext4 το οποίο μόνο προβλήματα μου δημιούργησε και δεν το ξανάβαλα από τότε..

 

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Μαλιστα...και για Lagfix τι κάνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω 2-3 αποριες αν ξερει καποιος..

Ειμαι στην jvt rc1 toenado και προσφατα εβαλα τον νετρινο kernel του damian.

Υπαρχει καποιος λογος για να βαλω την jvt gold του ιδιου?

Επειτα εχω τρελαθει με τον kernel...ποτε δεν ετρεχε ετσι το τηλεφωνο

αλλα ο ιδιος αναφερει οτ τρεχει στα 1440...αυτο ισχυει σιγουρα?...θα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο recovery?

Εκει γραφει οτ ειναι επιλεγμενη η default(1000) συχνοτητα οπως και με τη μνημη οπου παλι ο ιδιος λεει οτι ειναι στα 92 mb αλλα στο recovery βγαζει σαν επιλεγμενγ την default(60mb)...

Τελος ειχα διαβασει καπου για το stagefright...πως το ενεργοποιω?...υπαρχει καποια εφαρμογη?

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω 2-3 αποριες αν ξερει καποιος..

Ειμαι στην jvt rc1 toenado και προσφατα εβαλα τον νετρινο kernel του damian.

Υπαρχει καποιος λογος για να βαλω την jvt gold του ιδιου?

Επειτα εχω τρελαθει με τον kernel...ποτε δεν ετρεχε ετσι το τηλεφωνο

αλλα ο ιδιος αναφερει οτ τρεχει στα 1440...αυτο ισχυει σιγουρα?...θα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο recovery?

Εκει γραφει οτ ειναι επιλεγμενη η default(1000) συχνοτητα οπως και με τη μνημη οπου παλι ο ιδιος λεει οτι ειναι στα 92 mb αλλα στο recovery βγαζει σαν επιλεγμενγ την default(60mb)...

Τελος ειχα διαβασει καπου για το stagefright...πως το ενεργοποιω?...υπαρχει καποια εφαρμογη?

 

Μόνο για το τελευταίο μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα επειδή μου το έχει πει ο άλλος Νίκος (Nikos523 :p)

Φτιάξε stage.conf στο /system/etc και γράψε μέσα σε αυτό TURNON και κάνε επανεκκίνηση.

 

Όσο για την rom εγώ έβαλα την gold γιατί θέλω να έχω πάντα το νεότερο, αλλά δε ξέρω τι διαφορές έχει... Για τον κέρνελ καμία ιδέα γιατί έχω τον Aureus.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για το τελευταίο μπορώ να σου απαντήσω σίγουρα επειδή μου το έχει πει ο άλλος Νίκος (Nikos523 :p)

Φτιάξε stage.conf στο /system/etc και γράψε μέσα σε αυτό TURNON και κάνε επανεκκίνηση.

 

Όσο για την rom εγώ έβαλα την gold γιατί θέλω να έχω πάντα το νεότερο, αλλά δε ξέρω τι διαφορές έχει... Για τον κέρνελ καμία ιδέα γιατί έχω τον Aureus.

 

Ευχαριστω...αλλα δεν σε πολυκαταλαβαινω...παω με root explorer και δημιουργω νεο φακελο stage.conf στην διαδρομη που μου πες και πως γραφω TURNON?

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...αλλα δεν σε πολυκαταλαβαινω...παω με root explorer και δημιουργω νεο φακελο stage.conf στην διαδρομη που μου πες και πως γραφω TURNON?

 

αρχείο δημιουργείς, όχι φάκελο...

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Ναι σόρρυ το έκανα copy paste από το παλαιότερο ποστ του Νίκου και δεν πρόσθεσα την λέξη αρχείο :O
Link to comment
Share on other sites

Ωραια το κανα και ολα καλα.

 

ρύθμισε στον neutrino (αν γίνεται) το low memory killer (απο cwm) στα 60κατι mb (δεν θυμάμαι ακριβως το νούμερο).

Λέει άλλα «default» γιατί είναι copy-paste απο τον κανονικό του κερνελ (aureus).

Αν δεν γίνεται είναι απλό. Περνάς aureus beta 3 και τον βάζεις στα 1440mhz πάλι (ναι αληθινά είναι :p )

 

Edit: αν δεν έχεις κάνει ext το σύστημα σου, κάντο (απο cwm) ext2.. Θα πάθεις ταραχή!

Επίσης δεν έχω βάλει την gold ακόμα (κλαιν) αλλα άμα θέλεις πέρασε την. Δεν έχει σχεδόν καμία διάφορα.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους...εχω 2-3 αποριες αν ξερει καποιος..

Ειμαι στην jvt rc1 toenado και προσφατα εβαλα τον νετρινο kernel του damian.

Υπαρχει καποιος λογος για να βαλω την jvt gold του ιδιου?

Επειτα εχω τρελαθει με τον kernel...ποτε δεν ετρεχε ετσι το τηλεφωνο

αλλα ο ιδιος αναφερει οτ τρεχει στα 1440...αυτο ισχυει σιγουρα?...θα πρεπει να κανω καποια ρυθμιση στο recovery?

Εκει γραφει οτ ειναι επιλεγμενη η default(1000) συχνοτητα οπως και με τη μνημη οπου παλι ο ιδιος λεει οτι ειναι στα 92 mb αλλα στο recovery βγαζει σαν επιλεγμενγ την default(60mb)...

Τελος ειχα διαβασει καπου για το stagefright...πως το ενεργοποιω?...υπαρχει καποια εφαρμογη?

Καλησπερα! Μηπως θα ηταν ευκολο τα δυο links να τον δοκιμασω και εγω;
Θοδωρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Μηπως θα ηταν ευκολο τα δυο links να τον δοκιμασω και εγω;

 

damiangto.emc2production.org

 

Για εγγραφή, ο κωδικός σου πρέπει να εχει: αριθμο,Γράμμα μικρο, κεφάλαιο ( πχ 123456εΕ )

Θα σου ζητήσει και για ποιο λόγο κάνεις εγγραφή (για τους spammers).

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

ρύθμισε στον neutrino (αν γίνεται) το low memory killer (απο cwm) στα 60κατι mb (δεν θυμάμαι ακριβως το νούμερο).

Λέει άλλα «default» γιατί είναι copy-paste απο τον κανονικό του κερνελ (aureus).

Αν δεν γίνεται είναι απλό. Περνάς aureus beta 3 και τον βάζεις στα 1440mhz πάλι (ναι αληθινά είναι :p )

 

Edit: αν δεν έχεις κάνει ext το σύστημα σου, κάντο (απο cwm) ext2.. Θα πάθεις ταραχή!

Επίσης δεν έχω βάλει την gold ακόμα (κλαιν) αλλα άμα θέλεις πέρασε την. Δεν έχει σχεδόν καμία διάφορα.

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Oλα ext2 τα χω...αυτο εχω παθει φιλε μου...δεν υπαρχει ο damian πραγματικα..

Και για τη rom δικιο εχεις....δεν εχω λογο να βαλω την gold απλα απορουσα τι παραπανω μπορει να κανει.

Το μονο αρνητικο κατα την αποψη μου ειναι το φορουμ...ψιλοαποτομο μου φανηκε...καμια σχεση με εδω.

slim 3.5 + semaphore 1.1.1s
Link to comment
Share on other sites

Το μονο αρνητικο κατα την αποψη μου ειναι το φορουμ...ψιλοαποτομο μου φανηκε...καμια σχεση με εδω.

 

Έχει περάσει πολλά ο damian γιαυτό..! Διάβασε αν θέλεις στο shit talk (η general δεν θυμάμαι) έχει κάποια θρεντ σχετικά με αυτόν, για να καταλάβεις τι παίχτηκε στο xda και τι απο τότε που άνοιξε το site..!

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει πολλά ο damian γιαυτό..! Διάβασε αν θέλεις στο shit talk (η general δεν θυμάμαι) έχει κάποια θρεντ σχετικά με αυτόν, για να καταλάβεις τι παίχτηκε στο xda και τι απο τότε που άνοιξε το site..!

 

Sent from my Galaxy S using Homing Pigeon

 

Κι εγώ έφαγα warning επειδή πόσταρα ένα λίγο offtopic σε ένα thread... ε εντάξει είπαμε καλή χρυσή η δουλειά του αλλά μόνο για download στο φόρουμ του. :p

Πλάκα πλάκα με το ext2 δεν υπάρχει το κινητό. Και η πιο μεγάλη διαφορά που έχω δει είναι στο boot time. Βολίδα ανοίγει το κινητό σε σχέση με rfs...

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

παιδια το ext4 δεν ειναι το πιο γρηγορο συστημα αρχειων για το κινητο μας; γιατι διαβαζω και για το ext2 ...

ή το ext2 προτεινεται για τις sd?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...