Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάνε μια διαγραφή δεδομένων στο «αρχική οθόνη» από τη διαχείριση. θα επανέλθει σε εργοστασιακή κατάσταση ο tw. Η μόνη απώλεια είναι ότι θα φύγουν τα εικονίδια και τα widget από τις οθόνες και πρέπει να τα ξαναβαλεις. Κλαιν :p

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Πως γινεται αυτο?:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δοκίμασε πάντως τον Go launcher EX είναι και γ@μώ! Τον κάνεις ο,τι και όπως θες. Έχει και themes και διάφορα εφέ. Πάντα αυτόν χρησιμοποιώ εγώ :)

Για διαγραφή δεδομένων πας ρυθμίσεις > εφαρμογές > Όλες, και βρίσκεις την εφαρμογη Αρχική οθόνη. Εκεί μέσα έχει κουμπάκι για διαγραφή δεδομένων.

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα.Εχω jvr με semaphore 1.6 και μερικες φορες οποτε παω να μπω ειτε μεσα στις κλεισεις ειτε στα μηνυματα,ανοιγουν στιγμιαια κ ξανακλεινουν.Συνηθως μετα οταν ξαναπας ανοιγουν κανονικα.Επισης εχω παρατηρησει και οταν κλεινω μια κληση μετα να χανεται το σημα για 5-10 δευτερολεπτα κ μετα παλι ολα καλα.Αυτο το προβλημα φτιαχνεται με αυτο τον τροπο?(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1157934&highlight=jvq) Αν ναι πως το κανω Install?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα.Εχω jvr με semaphore 1.6 και μερικες φορες οποτε παω να μπω ειτε μεσα στις κλεισεις ειτε στα μηνυματα,ανοιγουν στιγμιαια κ ξανακλεινουν.Συνηθως μετα οταν ξαναπας ανοιγουν κανονικα.Επισης εχω παρατηρησει και οταν κλεινω μια κληση μετα να χανεται το σημα για 5-10 δευτερολεπτα κ μετα παλι ολα καλα.Αυτο το προβλημα φτιαχνεται με αυτο τον τροπο?(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1157934&highlight=jvq) Αν ναι πως το κανω Install?

 

Για το πρώτο που λες δεν ξέρω δεν το έχω συναντήσει, αλλά για το δεύτερο, πριν χάσει το σήμα μήπως σου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής android.phone κλπ κλπ? Αν ναι, τότε λύνεται με αυτό που βρήκες. Κατεβάζεις το σωστό αρχείο ανάλογα με την έκδοση που έχεις, το βάζεις στην εσωτερική sd card και μπαίνεις στο cwm recovery, από κει μέσα επιλέγεις install zip from sd card και βρίσκεις το αρχείο.

Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο που λες δεν ξέρω δεν το έχω συναντήσει, αλλά για το δεύτερο, πριν χάσει το σήμα μήπως σου βγάζει αναγκαστικό κλείσιμο της εφαρμογής android.phone κλπ κλπ? Αν ναι, τότε λύνεται με αυτό που βρήκες. Κατεβάζεις το σωστό αρχείο ανάλογα με την έκδοση που έχεις, το βάζεις στην εσωτερική sd card και μπαίνεις στο cwm recovery, από κει μέσα επιλέγεις install zip from sd card και βρίσκεις το αρχείο.

 

τι να πω και γω δεν το εχω ξαναδει καπου αλλου.Ναι μου το βγαζει το αναγκαστικο κλεισιμο.Οταν λες να κατεβασω το σωστο αρχειο?Εκει στο xda εχει ενα μονο phone fix.zip για να κατεβασεις...

Link to comment
Share on other sites

για οσους ειχαν προβληματα με το Nitrality, εστειλα mail στον developer σημερα και μου ειπε πως θα κανει update την εφαρμογη (και μαλλον σημερα)

 

Έγινε η αναβάθμιση, έχουμε κανένα νέο;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την jvr ποια απο τα 2 fix να βαλω?(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1236500)

 

Ανάλογα την έκδοση που έχεις. Επίσης θα κατεβάσεις το odexed αν έχεις stock firmware.

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η αναβάθμιση, έχουμε κανένα νέο;

 

δεν βγηκε ακομα. αν εχεις την εφαρμογη στο κινητο θα σου βγαλει αν υπαρχει (οταν θα υπαρχει) Update στο μαρκετ

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την έκδοση που έχεις. Επίσης θα κατεβάσεις το odexed αν έχεις stock firmware.

 

εχω βαλει την jvr απο το samfirmware.com και εχω περασει semaphore 1.6.Την odexed βαζω?

Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει την jvr απο το samfirmware.com και εχω περασει semaphore 1.6.Την odexed βαζω?

 

ναι

 

10 χαρακτηρες

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το νέο market είναι υπερβολικά αργό υπάρχει λύση. Κατεβάστε από το market την εφαρμογή Set DNS και αλλάξτε την επιλογή Google DNS σε Open DNS. Θα δείτε αμέσως την διάφορα.

 

Sent from my GT-I9000

Edited by Lakerdas
Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για όσους το νέο market είναι υπερβολικά αργό υπάρχει λύση.Κατεβάστε από το market την εφαρμογή set DNS και αλλάξτε την επιλογή Google DNS σε Open DNS. Θα δείτε αμέσως την διάφορα.

 

Sent from my GT-I9000

 

Ευχαριστούμε.

Θα το δοκιμάσω γιατί σε μένα ώρες ώρες σκαλώνει μολις πατάω εγκατασταση και φορτώνει ατελείωτα... Αλλά εκτός από αυτό lagarei πάρα πολύ σε σχέση με το παλιό. Λες και είναι πάρα πολύ βαρύ. Έχω σκεφτεί να γυρίσω στο παλιό μάρκετ αλλά σε αυτό είναι ωραία ταξινομημένα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το νέο market είναι υπερβολικά αργό υπάρχει λύση. Κατεβάστε από το market την εφαρμογή Set DNS και αλλάξτε την επιλογή Google DNS σε Open DNS. Θα δείτε αμέσως την διάφορα.

 

Sent from my GT-I9000

 

Τέλεια λύση, είδα μεγάλη διαφορά...thnxxx:)

Link to comment
Share on other sites

Για όσους το νέο market είναι υπερβολικά αργό υπάρχει λύση. Κατεβάστε από το market την εφαρμογή Set DNS και αλλάξτε την επιλογή Google DNS σε Open DNS. Θα δείτε αμέσως την διάφορα.

 

Sent from my GT-I9000

Όντως είναι μεγάλη η διαφορά. Πολύ καλό Μάκη.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια λύση, είδα μεγάλη διαφορά...thnxxx:)

 

Αν διαβασετε τα σχολια στο μαρκετ οσων το εβαλαν θα δειτε οτι λενε πως η εφαρμογη ειναι demo,και οτι οταν εληξε χαλασε σε ολους το wifi και δεν μπορεσαν να ξανασυνδεθουν σε καποιο δικτυο.και λογικο ειναι γιατι η εφαρμογη αλλαζει καποιες ρυθμισεις οι οποιες αν ληξει η εφαρμογη ειναι αχρηστες μετα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασετε τα σχολια στο μαρκετ οσων το εβαλαν θα δειτε οτι λενε πως η εφαρμογη ειναι demo,και οτι οταν εληξε χαλασε σε ολους το wifi και δεν μπορεσαν να ξανασυνδεθουν σε καποιο δικτυο.και λογικο ειναι γιατι η εφαρμογη αλλαζει καποιες ρυθμισεις οι οποιες αν ληξει η εφαρμογη ειναι αχρηστες μετα

 

Εμένα μου ακούγετε κουλό αυτό. Το μόνο που αλλάζει είναι οι ΙΡ των DNS. Άσε που δεν έχει σχόλια αυτή η εφαρμογή :wacko:

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ακούγετε κουλό αυτό. Το μόνο που αλλάζει είναι οι ΙΡ των DNS. Άσε που δεν έχει σχόλια αυτή η εφαρμογή :wacko:

οντως συγνωμη δεν εχει σχολια,πατησα το link στο κινητο και κατα λαθος πατησα μια παρομοια εφαρμογη που ειχε στην ιδια σελιδα και με πηγε σε αντιστοιχο προγραμμα που ειχε τετοια σχολια χωρις να το καταλαβω:X:X.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

οντως συγνωμη δεν εχει σχολια,πατησα το link στο κινητο και κατα λαθος πατησα μια παρομοια εφαρμογη που ειχε στην ιδια σελιδα και με πηγε σε αντιστοιχο προγραμμα που ειχε τετοια σχολια χωρις να το καταλαβω:X:X.

 

Πάντως εδώ έχει σχόλια και λέει ακριβώς αυτό !!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εδώ έχει σχόλια και λέει ακριβώς αυτό !!

 

Τι να πω δε ξέρω. Εγώ πάντως άλλαξα DNS και έβγαλα την εφαρμογή :p

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το nitrality και όταν προσπαθώ να το ανοίξω δεν το βρίσκει, μου λέει το "αντικείμενο δεν υπάρχει". Έχω 2.2.1 rooted, καμιά ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Το λειτουργικό 2.3.4 αναμένεται και θα μπορεί να πραγματοποιηθεί μέσω του επίσημου προγράμματος συγχρονισμού της Samsung kies.

 

Αυτή την απάντηση έλαβα πριν λίγο καθώς ρώτησα κάτι στην Samsung Hellas... Δηλαδή πάλι ένα βήμα πίσω από τους υπόλοιπους... Μα τόσο δύσκολο είναι να βάλουν ένα Ελληνικό csc και ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο? :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την απάντηση έλαβα πριν λίγο καθώς ρώτησα κάτι στην Samsung Hellas... Δηλαδή πάλι ένα βήμα πίσω από τους υπόλοιπους... Μα τόσο δύσκολο είναι να βάλουν ένα Ελληνικό csc και ένα Ελληνικό πληκτρολόγιο? :confused:

 

Είναι πολύ δύσκολο... μιλάμε για τρελή επιστήμη! Πιο εύκολα μπορείς να φτιάξεις πυραύλους παρά αυτό που λες!:lol:

Αφού θα δώσουν και 2.3.4 πάλι καλά να λες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...