Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για δεύτερη φορά το κινητό κατανάλωσε 30% μπαταρία μέσα σε 4 ώρες δείχνοντας μου ότι το ¨Σύστημα Android" χρησιμοποίησε τον επεξεργαστή για 40 λεπτά περίπου. Σε 2.3.3 ξέρω ότι γίνεται αλλά σε 2.3.4 μόνο σε εμένα τυχαίνει...! Έχεις κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για δεύτερη φορά το κινητό κατανάλωσε 30% μπαταρία μέσα σε 4 ώρες δείχνοντας μου ότι το ¨Σύστημα Android" χρησιμοποίησε τον επεξεργαστή για 40 λεπτά περίπου. Σε 2.3.3 ξέρω ότι γίνεται αλλά σε 2.3.4 μόνο σε εμένα τυχαίνει...! Έχεις κανείς καμία ιδέα για το τι μπορεί να συμβαίνει;

ξεκινα να βγαζεις εφαρμογες η παιχνιδια,απο το τελευταιο που εγκατεστησες και προς τα πισω.αυτο κανω εγω σε τετοιες περιπτωσεις δηλαδη και συνηθως πετυχαινει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

ξεκινα να βγαζεις εφαρμογες η παιχνιδια,απο το τελευταιο που εγκατεστησες και προς τα πισω.αυτο κανω εγω σε τετοιες περιπτωσεις δηλαδη και συνηθως πετυχαινει

 

Αν φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε αυτό σε 2.3.4 σωθήκαμε! Άντε να βγει η JVT μπας και δούμε τίποτα βελτιωμένο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε αυτό σε 2.3.4 σωθήκαμε! Άντε να βγει η JVT μπας και δούμε τίποτα βελτιωμένο.

 

στο tune in radio μου συμβαινει εμενα

Link to comment
Share on other sites

Αν φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε αυτό σε 2.3.4 σωθήκαμε! Άντε να βγει η JVT μπας και δούμε τίποτα βελτιωμένο.

 

στο tune in radio μου συμβαινει εμενα
Δεν φταινε οι ρομ ρε παιδια,ειναι θεμα καποιων εφαρμογων.Ειτε τυχαινει καποια να κολλησει,ειτε ειναι κακογραμμενη και δημιουργει το προβλημα
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι;

Μετα απο μια ωρα χρησιμοποιησης του youtube η μπαταρια ειχε πεσει κατα 30%!!!Είναι φυσιολογικο αυτο;Δηλαδη κρατα μονο 3,5 ώρες οταν βλεπουμε βιντεακια;

(ειμαι με 2.3.3 εχω battery drain αλλα την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη δεν είχα)

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω και γω κατι;

Μετα απο μια ωρα χρησιμοποιησης του youtube η μπαταρια ειχε πεσει κατα 30%!!!Είναι φυσιολογικο αυτο;Δηλαδη κρατα μονο 3,5 ώρες οταν βλεπουμε βιντεακια;

(ειμαι με 2.3.3 εχω battery drain αλλα την συγκεκριμενη χρονικη στιγμη δεν είχα)

ευχαριστω

 

Αρκετό ακούγεται αλλά μου φαίνεται νορμαλ. Wifi ανοιχτό, CPU προφανώς στην τσίτα.... Και με τέτοια οθόνη εγώ πιστεύω όσο AMOLED και να είναι, δε γίνονται και θαύματα :p

 

 

Που την βρήκες? Δεν την έχει ούτε στο samfirmware! Άντε να δούμε τι θα γίνει με το Samsung Hellas.....

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

Δεν φταινε οι ρομ ρε παιδια,ειναι θεμα καποιων εφαρμογων.Ειτε τυχαινει καποια να κολλησει,ειτε ειναι κακογραμμενη και δημιουργει το προβλημα

 

Εντάξει αλλά με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές σε 2.1 και 2.2 δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Δεν βάζω πολλές εφαρμογές στο κινητό μου αλλά μόνο όσες χρειάζομαι.

Ώρα για JVT 2.3.5...!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι καλη θα τη βαλω αυριο.Λενε οτι εχει και αυτα

- blue overglow effect

- endless scrolling app menu

- endless scrolling homescreen menu

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι καλη θα τη βαλω αυριο.Λενε οτι εχει και αυτα

- blue overglow effect

- endless scrolling app menu

- endless scrolling homescreen menu

 

Ωραίες βελτιώσεις όσο αφορά την αισθητική το πρώτο και την χρηστικότητα τα 2 επόμενα. Το σημαντικό είναι να έχουν φτιάξει το πρόβλημα με το WiFi που είχε η JVS.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Overscroll glow δεν έχουν στοκ odexed roms και όσες απόπειρες έγιναν για να μπει σε odex απέτυχαν.

Το endless είναι απλα οταν φτάσεις στην τελευταία σελίδα και συνεχίσεις το σκρολινγκ,θα σε, πάει στην πρώτη όπως έχει στον tw το s2 και το ace.. περί ορέξεως. Εμένα με ενοχλεί.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Overscroll glow δεν έχουν στοκ odexed roms και όσες απόπειρες έγιναν για να μπει σε odex απέτυχαν.

 

Μα το επιβεβαιωσαν πολλα ατομα οτι εχει :confused:

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Μα το επιβεβαιωσαν πολλα ατομα οτι εχει :confused:

 

Η γνήσια στοκ; μήπως είναι deodexed; όλες μπορούν να το έχουν αρκεί να είναι deodexed.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η γνήσια στοκ; μήπως είναι deodexed; όλες μπορούν να το έχουν αρκεί να είναι deodexed.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Στο XDA μιλάνε για την νέα JVT ότι έχει overglow effect. Οπότε η Samsung το πρόσθεσε στην leaked JVT. Η πρώτη stock με overglow effect!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Στο XDA μιλάνε για την νέα JVT ότι έχει overglow effect. Οπότε η Samsung το πρόσθεσε στην leaked JVT. Η πρώτη stock με overglow effect!

 

Μπορεί..

Όπως επίσης μπορεί να έχουν βάλει λίγο χέρι στη ρομ γιατί πολύ μου ξινίζει αυτό..!

οπότε θα αφήσω να το εξετάσει κάποιος σοβαρός dev πρώτα και μετά θα την περάσω (εννοειτε την tornado jvt μόλις βγει και όχι την στοκ :p )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί..

Όπως επίσης μπορεί να έχουν βάλει λίγο χέρι στη ρομ γιατί πολύ μου ξινίζει αυτό..!

οπότε θα αφήσω να το εξετάσει κάποιος σοβαρός dev πρώτα και μετά θα την περάσω (εννοειτε την tornado jvt μόλις βγει και όχι την στοκ :p )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Όλα είναι πιθανά...! Πιστεύω πως μέχρι αύριο θα ξέρουμε σίγουρα οπότε υπομονή για λίγο ακόμη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί..

Όπως επίσης μπορεί να έχουν βάλει λίγο χέρι στη ρομ γιατί πολύ μου ξινίζει αυτό..!

οπότε θα αφήσω να το εξετάσει κάποιος σοβαρός dev πρώτα και μετά θα την περάσω (εννοειτε την tornado jvt μόλις βγει και όχι την στοκ :p )

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δεν πιστευω να εχουν κανει κατι στη ρομ γιατι νομιζω οτι και στο sgs2 εβαλαν overscroll glow στην 2.3.5

Android is simple, it just takes a genius to understand its simplicity.

Samsung Galaxy S4 die hard !!

Samsung Galaxy S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να εχουν κανει κατι στη ρομ γιατι νομιζω οτι και στο sgs2 εβαλαν overscroll glow στην 2.3.5

 

Το ίδιο διάβασα και εγώ πριν από λίγο. Ο Ramad ήδη έφτιαξε Deodex έκδοση της JVT οπότε δεν νομίζω να μην είναι καθαρή stock. Το μόνο που μένει είναι να δούμε αν λύσανε το πρόβλημα με το WiFi γιατί τα σχόλια είναι ακόμα διφορούμενα στο XDA.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Θα τη βάλω κι εγώ αύριο-μεθαύριο, βαρέθηκα με την JVR :)

Τα αντίστοιχα επισημασμένα θέματα ενημερώθηκαν.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

το θέμα που αντιμετωπίζω εγώ με τον γαλαξία είναι κάποιες παράλληλες γραμμές στην οθόνη του κινητού..σαν να έχει παρεμβολές....με την stock δεν το είχα δει μάλλον γιατί είναι πιο "μαύρη" σε γενικές γραμμές...με την MIUI όμως είναι αρκετά εμφανές...γνωρίζουμε τι μπορεί να φταίει? έχω αλλάξει και μόντεμ, απο jvk σε jvr αλλλά δεν έχει αλλάξει κάτι....κάποια ιδέα? απο ξένα φόρουμ μάλλον για σέρβις με βλέπω :(
Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορεί ας κάνει την παλικαριά και ας μου στείλει σε pm το apk της εφαρμογής samsung apps :O

 

κατεβασε αυτο https://market.android.com/details?id=com.nfye.insanity.toolbox

Link to comment
Share on other sites

το θέμα που αντιμετωπίζω εγώ με τον γαλαξία είναι κάποιες παράλληλες γραμμές στην οθόνη του κινητού..σαν να έχει παρεμβολές....με την stock δεν το είχα δει μάλλον γιατί είναι πιο "μαύρη" σε γενικές γραμμές...με την MIUI όμως είναι αρκετά εμφανές...γνωρίζουμε τι μπορεί να φταίει? έχω αλλάξει και μόντεμ, απο jvk σε jvr αλλλά δεν έχει αλλάξει κάτι....κάποια ιδέα? απο ξένα φόρουμ μάλλον για σέρβις με βλέπω :(

 

Αν κατάλαβα καλά οι γραμμές ίσα που φαίνονται και δεν είναι σταθερές... Κι στο δικό μου το έχω δει ελάχιστα μόνο όταν μπαίνω στην συλλογή και εμφανίζει πορτοκαλί φόντο. Αλλά στο LCD TEST στα χρώματα (κοκκινο, μπλε, πρασινο) δεν το κάνει. Μου φάνηκε και μένα περίεργο.

 

 

Μα αν το διέγραψε, τι θα κάνει με το πρόγραμμα?

Πάντως εγώ το έστειλα :p

Edited by nikospot
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...