Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω την Doctorz ROM 16, με semaphore 2.7.4 (JW5) και το baseband JV1. Οι συνομιλιτές μου λένε ότι όταν μιλάω μερικές φορές έχει παράσιτα ή ακούγομαι πολύ χαμηλά... Αν αλλάξω baseband θα διορθωθεί; Εσείς ποιο έχετε;

 

Λογικα θα διορθωθει, δοκιμασε τα jw4 ή jvu.

Edited by hraklhs57

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, έχω την Doctorz ROM 16, με semaphore 2.7.4 (JW5) και το baseband JV1. Οι συνομιλιτές μου λένε ότι όταν μιλάω μερικές φορές έχει παράσιτα ή ακούγομαι πολύ χαμηλά... Αν αλλάξω baseband θα διορθωθεί; Εσείς ποιο έχετε;

 

Βάλε το JVT ή το JVU. Οι περισσότεροι από εδώ πέρα αυτά θα σου προτείνουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link που να έχει τα modems? ψαχνω κ στο xda αλλά δε βρίσκω...

 

google is your friend:p

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link που να έχει τα modems? ψαχνω κ στο xda αλλά δε βρίσκω...

 

κατέβασε μια ΡΟΜ απο εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=306882 και θα το βρείς μέσα

Μιχάλης

Galaxy S GT-I9000

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκε το S-Voice του SIII και στις υπόλοιπες Samsung συσκευές.

Εδώ είναι για όποιον θέλει να το δοκιμάσει. Μεταφέρετε το .apk στο κινητό σας και το κάνετε εγκατάσταση.

Στην CM9 που το δοκίμασα δουλεύει αρκετά καλά αλλά που και που σε μεγάλες ερωτήσεις κάνει fc.

Φανταζομαι οτι δεν θα εχει καθολου ελληνικα :O

 

 

Κάποιο link που να έχει τα modems? ψαχνω κ στο xda αλλά δε βρίσκω...

ελα εδω το εχω http://www.mediafire.com/?e61d7o713bzzbi3

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι δεν θα εχει καθολου ελληνικα :O

 

Σωστά φαντάζεσαι και δυστυχώς έχει περισσότερα fc απ' ότι περίμενα όταν κανείς διάφορες ερωτήσεις. Φυσικά τις απλές εντολές τις εκτελεί άψογα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά φαντάζεσαι και δυστυχώς έχει περισσότερα fc απ' ότι περίμενα όταν κανείς διάφορες ερωτήσεις. Φυσικά τις απλές εντολές τις εκτελεί άψογα.

 

Θέλει δουλειά ακόμα για να ξυπνάει με την οθόνη σβηστή και με το διπλό πάτημα του home... Όλα αυτά σε μένα δε δουλεύουν δε ξέρω αν είναι σε όλους έτσι. Επίσης γιατί να θέλει ιντερνετ ακόμα και για εντολές όπως: πάρε τηλέφωνο, ή άνοιξε μία εφαρμογή, ή βάλε ξυπνητήρι? Δε νομίζω να είναι έτσι και στο S3...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει ακόμα θέματα να λυθούν αλλά δείχνει αρκετά καλό.

Νομίζω πως και στο SIII θέλει πρόσβαση στο internet για όλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει ακόμα θέματα να λυθούν αλλά δείχνει αρκετά καλό.

Νομίζω πως και στο SIII θέλει πρόσβαση στο internet για όλα.

 

Αν είναι έτσι κακώς πολύ κακώς....... Ακόμα και εφαρμογές από το μάρκετ κάνουν offline δουλειές που φυσικά δεν χρειάζονται ιντερνετ, και δεν είναι ούτε καν 30ΜΒ!!! Η samsung μας δείχνει πάλι την ανικανότητα της :p

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκε το S-Voice του SIII και στις υπόλοιπες Samsung συσκευές.

Εδώ είναι για όποιον θέλει να το δοκιμάσει. Μεταφέρετε το .apk στο κινητό σας και το κάνετε εγκατάσταση.

Στην CM9 που το δοκίμασα δουλεύει αρκετά καλά αλλά που και που σε μεγάλες ερωτήσεις κάνει fc.

 

Επειδή το έχουμε βάλει γενικά στο "τροποποιήσεις", να διευκρινίσουμε ότι δουλεύει μόνο σε ICS

Κώστας
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο όποτε ότι νεότερο για το S-Voice θα το αναφέρουμε στο θέμα της ICS στη συνέχεια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδες οντως το s voice δουλευει μονο με ics. σε jw5 βγαζει μηνυμα σφαλαμτος και δεν γινεται εγκατασταση (:
TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να στειλω με bluetooth ολοκληρο φακελο που να εχει μεσα διαφορα αρχεια οπως π.χ. ολοκληρο τον φακελο το IGO (gps)...εστω κ με καποια διαφορετικη εφαρμογη...

Galaxy s jw1 semaphone...root

Ευχαριστω

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θα ηθελα να ρωτησω αν γινεται να στειλω με bluetooth ολοκληρο φακελο που να εχει μεσα διαφορα αρχεια οπως π.χ. ολοκληρο τον φακελο το IGO (gps)...εστω κ με καποια διαφορετικη εφαρμογη...

Galaxy s jw1 semaphone...root

Ευχαριστω

 

Δοκιμασε το bluetooth file transfer απο market.

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

λοιπον και εγω την jsd εχω :)

φλασαρε και με τα 3 αρχεια και με pit512, καντα ολα σε ενα βημα

βαζεις τα αρχεια στο odin δηλαδη, βαζεις το pit και τσεκαρεις και repartition και φλασαρεις

αν εχεις κανει convert σε ext4 μετετρεψε το παλι σε rfs, πριν φλασαρεις εννοειται

για root custom kernel κτλ, μολις φλασαρεις μπορεις να βαλεις καποιον custom kernel με odin (προτεινω ειτε dark core, ειτε voodoo, ειτε hardcore, προσωπικα εχω τον dark core και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος)

παρ'ολα αυτα θα σου προτεινα να βαλεις την js8 οχι για καποιο ιδιαιτερο λογο αλλα εχω την αισθηση οτι εχει ελαφρως καλυτερη μπαταρια απο την Jsd

αυτα :)

 

Υποστηριζει BLN η js8 + dark core;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση : Σε recovery mode , οι επιλογές 1) Wipe cache partition 2) Wipe dalvik cache 3) wipe data/factory reset τί ακριβώς κάνουν και σε ποιές περιπτώσεις χρησιμοποιούνται;

Τις 2 πρώτες επιλογές τις χρησιμοποιούμε όταν το κινητό μας τρώει ψιλοκολήματα; Την επιλογή 3 πότε τη χρησιμοποιούμε; Σβήνει τη ROM που έχουμε περάσει ή δεν την πειράζει καθόλου;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τις δύο πρώτες τις χρησιμοποιούμε όταν δούμε ότι κάτι δεν πάει καλά με το κινητό μας ώστε να δούμε μήπως διορθωθεί το πρόβλημα.

Η τρίτη επιλογή κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Επαναφέρει τη ROM στην αρχική της κατάσταση με τις εφαρμογές και τις ρυθμίσεις που είχε από τον κατασκευαστή της. Επαφές, μηνύματα, εφαρμογές και ρυθμίσεις διαγράφονται αλλά διατηρούνται όλα τα αρχεία που βρίσκονται στην εσωτερική και εξωτερική SDCard.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω επειδή τώρα τελευταία και χωρίς λόγο και μάλιστα χωρίς να έχω εγκαταστήσει το οτιδήποτε, κολάει και δεν μου ανάβει η οθόνη και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να ξεμπλοκάρει. Είμαι με JW1 και semaphore 2.5.0 εδώ και κάτι αιώνες...

Έκανα τα 2 πρώτα.Αν το συνεχίσει μάλον θα του κάνω factory reset μπας και συνέλθει.Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται να αλλαξω το boot animation; Αν ναι, εχετε να προτεινετε κανενα καλο γιατι το εχω βαρεθει της samsung.. Αν οχι μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο οταν ανοιγει? Εχω jw5 και semaphore 2.7.4
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πως γινεται να αλλαξω το boot animation; Αν ναι, εχετε να προτεινετε κανενα καλο γιατι το εχω βαρεθει της samsung.. Αν οχι μπορω να απενεργοποιησω τον ηχο οταν ανοιγει? Εχω jw5 και semaphore 2.7.4

 

Καλημέρα,

 

ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.semaphore.gr/downloads/boot-animations :)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει άτομο που ασχολείται με το gps (έχει κάνει μετρήσεις δηλαδή σε κάθε ρομ κλπ, όχι στα κουτουρού) θέλω να μου πει το setup (rom/kernel/και οτιδήποτε άλλο) που είχε καλύτερη απόδοση σε αυτόν (μόνο gps πάντα).

 

Με jvq είχα το καλύτερο gps αν θυμάμαι καλά πέρυσι..

Η jw5 τι λέει?

 

Βασικά αυτή τη βδομάδα θα αλλάξω όσες ρομ προλάβω για να δω το gps τους, οπότε αν κάποιος έχει να προτείνει καμία η να ενημερώσει για κάποια που δοκίμασε, ας το αναφέρει.

 

Απο 2.1 μέχρι 4.0.4

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει άτομο που ασχολείται με το gps (έχει κάνει μετρήσεις δηλαδή σε κάθε ρομ κλπ, όχι στα κουτουρού) θέλω να μου πει το setup (rom/kernel/και οτιδήποτε άλλο) που είχε καλύτερη απόδοση σε αυτόν (μόνο gps πάντα).

 

Με jvq είχα το καλύτερο gps αν θυμάμαι καλά πέρυσι..

Η jw5 τι λέει?

 

Βασικά αυτή τη βδομάδα θα αλλάξω όσες ρομ προλάβω για να δω το gps τους, οπότε αν κάποιος έχει να προτείνει καμία η να ενημερώσει για κάποια που δοκίμασε, ας το αναφέρει.

 

Απο 2.1 μέχρι 4.0.4

Δοκιμασε jw5 με semaphore.Oτι καλυτερο εχω δει απο gps στο s και με μεγαλη διαφορα απο οποιαδηποτε προηγουμενη ρομ.Κλειδωνει για πλακα,και μαλιστα σε σημεια που ποτε δεν ειχα κλειδωσει εως τωρα και μου δινει ακριβη σημειο στο δρομο.Το δοκιμαζα προχθες σε συνεχομενες εναλαγες παραδρομων,κολλητων,και ακολουθουσε την πορεια μου οπου κι αν πηγαινα.Try it
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε jw5 με semaphore.Oτι καλυτερο εχω δει απο gps στο s και με μεγαλη διαφορα απο οποιαδηποτε προηγουμενη ρομ.Κλειδωνει για πλακα,και μαλιστα σε σημεια που ποτε δεν ειχα κλειδωσει εως τωρα και μου δινει ακριβη σημειο στο δρομο.Το δοκιμαζα προχθες σε συνεχομενες εναλαγες παραδρομων,κολλητων,και ακολουθουσε την πορεια μου οπου κι αν πηγαινα.Try it

 

Η πρώτη που θα δοκιμάσω θα είναι αυτή τότε.

Ποια είναι η Ελβετική που φοράτε χωρίς τα προβλήματα τον υπολοίπων? (τον τελευταίο sema για gb υποθέτω)

Μόντεμ?

 

Σήμερα έκανα live test με desire δίπλα δίπλα..

 

ΡΟΜΠΑ όχι ξεφτίλα...

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη που θα δοκιμάσω θα είναι αυτή τότε.

Ποια είναι η Ελβετική που φοράτε χωρίς τα προβλήματα τον υπολοίπων? (τον τελευταίο sema για gb υποθέτω)

Μόντεμ?

 

Σήμερα έκανα live test με desire δίπλα δίπλα..

 

ΡΟΜΠΑ όχι ξεφτίλα...

Ελβετικη με semaphore 2.7.4,το s2 εγινε ξεφτιλα διπλα του

μοντεμ εχω της jvu αλλα δεν ειδα καμια διαφορα με το jw4 που ειχε,σε αυτο το θεμα

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...