Jump to content

[Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ποιο ειναι το καλυτερο custom rom κατα τις γνωμη σας , εγω σημερα περασα το semaphore 1.8.2 και μεσω του semaphore utility εθεσα 1300 προς το παρον δεν μου εχει κανει κατι. Edited by apsogos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ποιο ειναι το καλυτερο custom rom κατα τις γνωμη σας , εγω σημερα περασα το semaphore

 

ο καθενας περναει οτι του ταιριαζει συμφωνα με τις αναγκες του.. ολες οι ρομ εχουν + και -

ο semaphore ειναι kernel (ο πυρηνας) και οχι ρομ.

για μενα best ειναι η tornado και η cm7

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου δωσεις καποια + και - για τους 3 αυτους kernel.Tαχυτητα συμβατοτητα κτλ

 

O Semaphore είναι kernel ενώ η Tornado και η CM7 είναι roms. Καλό θα ήταν να διαβάσεις λίγο τους οδηγούς για να μην κάνεις κανένα λάθος που δε θα διορθώνεται μετά. Επίσης για κάθε ένα από αυτά, αν δεν βρεις απάντηση εδώ, υπάρχει και σχετικό θέμα στο XDA που μπορείς να βρεις τα πάντα (οδηγούς, προβλήματα, θετικά, αρνητικά κ.τ.λ.)!

Είναι δύσκολο να φτιάχνουνε τα παιδιά λίστες σύγκρισης για roms ή kernels γιατί είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα για τον καθένα τι είναι καλύτερο. Όπως είπε και ο nikos523, ο καθένας βάζει ότι ταιριάζει στις ανάγκες του!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα εγω αν δεν κανω λαθος εχω την official jvt 2.3.5 εχω περασει και kernel semaphore .Κατα την γνωμη σας με την tornado ποια η ουσιαστικη διαφορα
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και βαριόμουνα σήμερα...

Swype 3.26, από το Galaxy Note.

http://www.multiupload.com/2JEC2IKEEV

(Aγγλικά (UK/US), Γαλλικά (FR), Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά και Ελληνικά)

και

http://www.multiupload.com/0W75NUO0H7

(Αγγλικά (UK) και Ελληνικά μόνο)

 

Δοκιμασμένο και δουλεύει μια χαρά. Φλασάρετε από CWM.

Εnjoy :D

Άψογος!!!

Ευχαριστώ πολύ!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα εγω αν δεν κανω λαθος εχω την official jvt 2.3.5 εχω περασει και kernel semaphore .Κατα την γνωμη σας με την tornado ποια η ουσιαστικη διαφορα

 

Όπως σου είπε ο superuser, τις διαφορές μπορείς να τις διαβάσεις στα θέματα του εκάστοτε rom/kernel. Ας μην τα θέλουμε όλα στο πιάτο...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο τροπο κανω ροοτ την I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

γιατι με cf-root δεν βρισκω τα αρχικά απείραχτα kernel της Samsung αυτηνης της ρομ...

XWJVH Kernel:

XWJVN Kernel:

XWJVI Kernel:

XXJVQ Kernel:

ΧΧJVR Kernel:

BUJVA Kernel:

πποια κατεβαζω?

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και βαριόμουνα σήμερα...

Swype 3.26, από το Galaxy Note.

http://www.multiupload.com/2JEC2IKEEV

(Aγγλικά (UK/US), Γαλλικά (FR), Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά και Ελληνικά)

και

http://www.multiupload.com/0W75NUO0H7

(Αγγλικά (UK) και Ελληνικά μόνο)

 

Δοκιμασμένο και δουλεύει μια χαρά. Φλασάρετε από CWM.

Εnjoy :D

Σ΄ευχαριστώ κι εγώ, το έβαλα στο δικό μου και λειτουργεί άψογα. Το πρόβλημα είναι όταν δοκίμασα να το βάλω στο τηλέφωνο ενός φίλου μου. Με το που το επιλέγεις σαν μέθοδο εισαγωγής εμφανίζεται και εξαφανίζεται άμεσα απο την οθόνη, δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις και όταν πάω στις εφαρμογές το μέγεθος που βγάζει είναι 444 ΚΒ και 0 ΚΒ στα δεδομένα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω ούτε την προηγούμενη έκδοση. Κάποια ιδέα για να γλυτώσω το φλασάρισμα ;

Link to comment
Share on other sites

Μπες download mode και πέρνα μέσω odin τον semaphore 1.8.2 κερνελ (Βάζεις το zip στο πεδίο PDA και προσέχεις να μην έχεις επιλέξει repartition) 2 λεπτά υπόθεση και είσαι root.
Κώστας
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!εχω βαλει προσφατα την Rom του Mitra Rom 4.6 με kernel 2,6,35,7-ι9000XXJVT-CL617736 kai firmware 2,3,5 θελω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο product code μπορειτε να με βοηθησετε γιατι εχω χαθει λιγακι??
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο τροπο κανω ροοτ την I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

γιατι με cf-root δεν βρισκω τα αρχικά απείραχτα kernel της Samsung αυτηνης της ρομ...

XWJVH Kernel:

XWJVN Kernel:

XWJVI Kernel:

XXJVQ Kernel:

ΧΧJVR Kernel:

BUJVA Kernel:

πποια κατεβαζω?

 

Αν δεν θες τον Semaphore που σου είπε ο mindfield, τον οποίο έχω και εγώ και προτείνω, πήγαινε εδώ και μετά Samsung>I9000>Kernel και θα βρεις τον stock kernel για XWJVU.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο μενα!εχω βαλει προσφατα την Rom του Mitra Rom 4.6 με kernel 2,6,35,7-ι9000XXJVT-CL617736 kai firmware 2,3,5 θελω να βαλω ελληνικο πληκτρολογιο και ελληνικο product code μπορειτε να με βοηθησετε γιατι εχω χαθει λιγακι??

 

Πληκτρολόγια έχει στην πρώτη σελίδα του θέματος (δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που έχεις custom rom)! Για Ελληνικό product code γράψε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σου, και διάλεξε EUR ή COS αν έχει. Προσοχή γιατί μετά από αυτή την διαδικασία θα γίνει factory reset οπότε κάνε ένα backup με ότι χρειάζεσαι!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Σ΄ευχαριστώ κι εγώ, το έβαλα στο δικό μου και λειτουργεί άψογα. Το πρόβλημα είναι όταν δοκίμασα να το βάλω στο τηλέφωνο ενός φίλου μου. Με το που το επιλέγεις σαν μέθοδο εισαγωγής εμφανίζεται και εξαφανίζεται άμεσα απο την οθόνη, δεν μπορώ να μπω στις ρυθμίσεις και όταν πάω στις εφαρμογές το μέγεθος που βγάζει είναι 444 ΚΒ και 0 ΚΒ στα δεδομένα. Το χειρότερο είναι οτι δεν μπορώ να εγκαταστήσω ούτε την προηγούμενη έκδοση. Κάποια ιδέα για να γλυτώσω το φλασάρισμα ;

 

Tί τηλέφωνο έχει ο φίλος σου; Το πακέτο είναι για το δικό μας. Αν έχει το δικό μας, ποια rom;

Άλλαξε τη μέθοδο εισαγωγής σε πληκτρολόγιο Samsung, έλεγξε ότι έχει χώρο στο /system, και ξαναδοκίμασε να το περάσεις από πάνω.

 

παιδια με ποιο τροπο κανω ροοτ την I9000XWJVU (EUR) (έκδοση 29 Σεπτεμβρίου - αρχικά για Πορτογαλία)

γιατι με cf-root δεν βρισκω τα αρχικά απείραχτα kernel της Samsung αυτηνης της ρομ...

XWJVH Kernel:

XWJVN Kernel:

XWJVI Kernel:

XXJVQ Kernel:

ΧΧJVR Kernel:

BUJVA Kernel:

πποια κατεβαζω?

Αυτό που αναφέρεις δεν έχει καμία σχέση με cf-root, αλλά με fuguroot. Αλλά εφ'όσον το fuguroot είναι προβληματικό στις 2.3.5 όπως γράφει το θέμα, καλύτερα να χρησιμοποιήσεις μια από τις άλλες μεθόδους. Το semaphore που προτείνουν τα παιδιά είναι πολύ καλό kernel, και προσφέρει και root.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Μπες download mode και πέρνα μέσω odin τον semaphore 1.8.2 κερνελ (Βάζεις το zip στο πεδίο PDA και προσέχεις να μην έχεις επιλέξει repartition) 2 λεπτά υπόθεση και είσαι root.

 

12 δευτερολεπτα θες να πεις...χαχα ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγια έχει στην πρώτη σελίδα του θέματος (δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα που έχεις custom rom)! Για Ελληνικό product code γράψε *#272*IMEI#, όπου IMEI είναι το ΙΜΕΙ της συσκευής σου, και διάλεξε EUR ή COS αν έχει. Προσοχή γιατί μετά από αυτή την διαδικασία θα γίνει factory reset οπότε κάνε ένα backup με ότι χρειάζεσαι!

χιλια ευχαριστω superuser!εβαλα το ελληνικο product code και το ελληνικο πληκτρολογιο δουλευει αψογα!!!ευχαριστω και παλι!

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και βαριόμουνα σήμερα...

Swype 3.26, από το Galaxy Note.

http://www.multiupload.com/2JEC2IKEEV

(Aγγλικά (UK/US), Γαλλικά (FR), Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά και Ελληνικά)

και

http://www.multiupload.com/0W75NUO0H7

(Αγγλικά (UK) και Ελληνικά μόνο)

 

Δοκιμασμένο και δουλεύει μια χαρά. Φλασάρετε από CWM.

Εnjoy :D

Ευχαριστουμε πολύ για το καινουριο swype. Μια γρήγορη ερώτησηση. Swype και 160 χαρακτηρες στο μήνυμα γίνεται γιατί δεν το έχω καταφέρει ακόμα.. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολύ για το καινουριο swype. Μια γρήγορη ερώτησηση. Swype και 160 χαρακτηρες στο μήνυμα γίνεται γιατί δεν το έχω καταφέρει ακόμα.. Ευχαριστώ

 

 

Το πληκρολόγιο δεν έχει να κάνει με τους 160 χαρακτήρες, αυτό εξαρτάται από την εφαρμογή.

Η "μανίσια" στέλνει μόνο 70 πεζούς Ελληνικούς όποιο πληκτρολόγιο και να βάλεις.

Βάλε το go sms απο το μαρκετ (κατεβάζοντας παράλληλα και την Ελληνική γλώσσα για αυτό) και στις ρυθμίσεις μετά δες Ρυθμίσεις/ρυθμίσεις αποστολής/ ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις και τίκαρε τα Ελληνικά

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Το πληκρολόγιο δεν έχει να κάνει με τους 160 χαρακτήρες, αυτό εξαρτάται από την εφαρμογή.

Η "μανίσια" στέλνει μόνο 70 πεζούς Ελληνικούς όποιο πληκτρολόγιο και να βάλεις.

Βάλε το go sms απο το μαρκετ (κατεβάζοντας παράλληλα και την Ελληνική γλώσσα για αυτό) και στις ρυθμίσεις μετά δες Ρυθμίσεις/ρυθμίσεις αποστολής/ ενεργοποίηση υποστήριξης για τοπικές ρυθμίσεις και τίκαρε τα Ελληνικά

Δεν έχω προβλημα στο να γραψω με 160 χαρακτηρες γενικοτερα. Απλά ρώτησα άν υπάρχει τρόπος να γινει με το swype.

Απ'ότι κατάλαβα η απάντηση είναι όχι.

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβες καλα. Δεν εχει σημασια το πληκτρολογιο που θα χρησιμοποιησεις. Αν βαλεις το go sms οπως λεει και ο συμφορουμιτης παραπανω μαζι με την ελληνικη επεκταση απο τις ρυθμισεις, θα εχεις 160 χαρακτηρες με οποιοδηποτε πληκτρολογιο χρησιμοποιησεις.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και βαριόμουνα σήμερα...

Swype 3.26, από το Galaxy Note.

http://www.multiupload.com/2JEC2IKEEV

(Aγγλικά (UK/US), Γαλλικά (FR), Ισπανικά, Ιταλικά, Γερμανικά και Ελληνικά)

και

http://www.multiupload.com/0W75NUO0H7

(Αγγλικά (UK) και Ελληνικά μόνο)

 

Δοκιμασμένο και δουλεύει μια χαρά. Φλασάρετε από CWM.

Εnjoy :D

 

Το δεύτερο το εγκατέστησα στην JVU που μόλις έβαλα εχθές και μου έκανε ήδη ένα fc στο uk μόνο (δεν με άφηνε ν'αλλάξω γλώσσα και έβγαζε μήνυμα fc για το English UK). Δεν σημαίνει τίποτε η μία φορά, απλώς επειδή δεν έχω ξαναδεί fc σε swype το αναφέρω μήπως τυχόν και έχει κάποιο πρόβλημα. Αν το ξανακάνει θα επανέλθω

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εχω περασει την jvu εδω και λιγες μερες..θελοντας να ρουταρω το κινητο αλλα και να μεινω οσο πιο stock γινετε ακολουθησα την εξης μεθοδο ..φλασαρα semaphore 1.8.2 ,εβγαλα απο το system οσα apps θεωρουσα αχρειαστα και μετα φλασαρα τον στοκ κερνελ απο το σαιτ του perka..νομιζεται οτι χρειαζεται και κατι αλλο?νομιζω τι η μπαταρια με τον στοκ κραταει λιγο παραπανω απο το κερνελ του στρατου(μπορει και να κανω λαθος)..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα!επειδη βαρεθηκα να ψαχνω για το gps τι να κανω.Εχω και αυτο το προγραμματακι το speedview pro το οποιο υπολογιζει την ταχυτητα με χρονοκαθυστερηση ..και γενικος κατι πρεπει να παιζει με το gps.

πως θα φτιαξω το gps...με την καλυτερη μεθοδο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Galaxy S] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...